Що подивитись у Лондоні: визначні місця які варто побачити

Зміст

Лондон

Лондон — столиця Великої Британії, місто з багатющою історією та культурою. Від Біг-Бена до Тауеру, від величної Британської корони до символічних червоних кітелів гвардії, від старовинних телефонних будок до іконічних даблдекерів, від загадкової Бейкер-стріт до вражаючого Лондонського ока, і, звісно, прапор Юніон Джек — все це символи міста, в якому кожен знайде щось своє.

За лондонськими туманами ховаються не лише затишні чаювання та жваві посиденьки у пабах, але й вулички, якими колись прогулювалися The Beatles, гучний ревіння вболівальників на футбольних матчах. Місто також є домом для великих міжнародних корпорацій, політичних організацій та фінансових інститутів. Лондон задає тон у світі моди та культури, і бути байдужим до його чарів просто неможливо.

Лондон

Визначні місця

Лондон, місто, що миттєво захоплює серця своїми неповторними атмосферою та неймовірною історією, приховує за кожним поворотом вулиці безліч визначних місць, які не тільки вражають своєю красою, але й розкривають перед відвідувачем багатство своєї культури та спадщини. Від витончених архітектурних шедеврів до культурних символів, Лондон відзначається різноманіттям своїх визначних місць, кожне з яких має свою унікальну історію та привабливість.

Годинникова вежа Біг-Бен

Годинникова вежа Біг-Бен (Великий Бен)
Башта годинника Біг-Бен (Великий Бен).

Великий Бен, 150-річна годинникова башта, є однією з найвідоміших визначних пам’яток Лондона. Насправді, назва “Біг Бен” спочатку стосувалася не самої вежі, а великого 13-тонного дзвона, розміщеного всередині. Цей дзвін отримав своє ім’я на честь свого першого комісіонера, сіра Бенджаміна Голла.

Сучасний дзвін, який зараз вітає відвідувачів міста, було відлито у 1858 році після того, як його попередник, 16-тонний дзвін, тріснув і був визнаний непридатним для реставрації лише через два роки після виготовлення. Відтоді годинник став символом Лондона, з’являючись у численних кінострічках та залишаючись улюбленою пам’яткою серед туристів.

Адреса: Big Ben, Лондон, Велика Британія.

Тауерський міст

Тауерський міст
Тауерський міст.

Тауерський міст, розкинутий через річку Темзу у Лондоні, є унікальною комбінацією розвідного та висячого мосту, розташованого поряд із історичним Лондонським Тауером, на честь якого й отримав свою назву. Цей міст став одним з найрозпізнаваніших символів міста.

Роботи зі спорудження мосту розпочалися у 1886 році та тривали протягом восьми років. Конструкція мосту включає дві величні вежі, які з’єднані на верхньому рівні двома горизонтальними пішохідними галереями. Ці галереї розроблені так, щоб витримувати тягар підвісних елементів мосту, забезпечуючи його довговічність та міцність.

Адреса: Tower Bridge, Tower Bridge Rd, London SE1 2UP, Велика Британія.

Британський музей

Британський музей
Британський музей.

Лондонський Британський музей, заснований у 1753 році, є одним із найстаріших та найважливіших музеїв світової історії та культури. Його величезні колекції, що містять понад сім мільйонів предметів, вважаються одними з найбільших і найкомплексніших у світі.

Колекція музею охоплює артефакти, які відображають культурний розвиток людства від його зародження до сучасності, зібрані з усіх куточків світу. Серед найвидатніших експонатів Британського музею — Розеттський камінь, який зіграв ключову роль у розшифровці давньоєгипетських ієрогліфів, та одна з найбільших колекцій мумій поза межами Єгипту.
Адреса: British Museum, Great Russell Street, Лондон, Велика Британія.

Букінгемський палац

Букінгемський палац
Букінгемський палац.

Букінгемський палац слугує головною резиденцією короля, але не є його особистою власністю — палац належить Британській державі. Передній двір палацу є місцем проведення церемонії зміни варти, яка є важливою туристичною атракцією.

Ця церемонія відбувається щодня від травня до липня, тоді як у решту місяців — через день. З 1993 року протягом серпня та вересня парадні покої палацу відкриті для загального огляду, надаючи публіці унікальну можливість зазирнути в інтер’єри однієї з ключових державних будівель Великої Британії.

Адреса: Buckingham Palace, London SW1A 1AA, Велика Британія.

Колесо огляду «Лондонське око»

Колесо огляду «Лондонське око»
Оглядове колесо «Лондонське око».

Лондонське око, відоме також як “Лондон Ай”, є величезним колесом огляду, розташованим на набережній Темзи. Воно досягає висоти 135 метрів (443 фути) і оснащене 32 прозорими капсулами, які дозволяють насолоджуватися захоплюючими панорамами центральних районів Лондона.

Конструкція колеса розроблена таким чином, що його повільна швидкість дозволяє пасажирам спокійно заходити і виходити з капсул на нижньому рівні без зупинки руху. Лондонське око є найбільш відвідуваним платним туристичним об’єктом у Великої Британії, приваблюючи понад 3,5 мільйони відвідувачів щороку.

Адреса: London Eye, London SE1 7PB, Велика Британія.

Хмарочос «Уламок»

Хмарочос «Уламок»
Хмарочос «Уламок».

У 2012 році італійський архітектор Ренцо Піано радикально трансформував архітектурний ландшафт Лондона, створивши вражаючу та унікальну будівлю, яка впевнено зайняла місце найвищої вежі столиці з висотою 244 метри. Це спорудження, відоме як “Шард” або “Уламок”, поєднує в собі різноманітні функції: офісні простори, апартаменти, готелі, бари, ресторани та, безумовно, оглядову площадку, яка притягує увагу перехожих.

Найвища точка будівлі, доступна для громадськості, розташована між 69 та 72 поверхами, звідки можна милуватися захоплюючим 360-градусним панорамним видом на міські квартали. Крім того, тут регулярно відбуваються унікальні заходи, такі як беззвучна дискотека у суботні вечори (де музика грає через навушники), а також заходи на кшталт “Захмарної Йоги” та покази кінофільмів.

Адреса: The Shard, 32 London Bridge St, London SE1 9SG, Велика Британія.

Національна галерея

Національна галерея
Національна галерея.

Лондонська Національна галерея, яка входить до переліку провідних світових музеїв мистецтва, вражає своїм майже повним представленням європейського живопису від 1260 до 1920 року. Особливо музей пишається колекцією робіт голландських художників та митців з італійської школи XV і XVI століть.

До шедеврів музею належать такі твори, як попередній ескіз “Мадонна з немовлям” Леонардо да Вінчі, “Поховання” Мікеланджело, “Венера і Марс” Боттічеллі, “Соняшники” Вінсента Ван Гога та “Ставок з лататтям” Клода Моне. Ці роботи не лише демонструють високий рівень майстерності їх авторів, але й залучають відвідувачів з усього світу до глибокого занурення у світ європейського мистецтва.

Адреса: The National Gallery, Trafalgar Square, Лондон, Велика Британія.

Фортеця Лондонський Тауер

Фортеця Лондонський Тауер
Фортеця Лондонський Тауер.

Коли йдеться про визначні пам’ятки Лондона, однією з перших рекомендацій завжди є Тауер, заснований Вільгельмом Завойовником у 1078 році. Сьогодні це місце є домом для королівських коштовностей Великої Британії. З 1100 року до середини XII століття комплекс використовувався як в’язниця, звідки і походить вираз “відправлений у Тауер”, що означає “бути ув’язненим”.

Серед відомих осіб, які перебували у цій в’язниці, — сер Томас Мор, король Генріх VI, Рудольф Гесс, а також дружини Генріха VIII: Кетрін Говард і Анна Болейн. Нині Тауер є одним з найвідвідуваніших туристичних місць у Лондоні, приваблюючи велику кількість відвідувачів своєю багатою історією та загадковістю.

Адреса: Tower of London, Лондон, Велика Британія.

Трафальгарська площа

Трафальгарська площа
Трафальгарська площа. | Фото: Gary Todd/Flickr.

Трафальгарська площа в Лондоні, знаменита своїми величними розмірами, була створена на честь перемоги лорда Гораціо Нельсона над флотом Наполеона в битві при Трафальгарі в 1805 році. На площі підноситься висока колона, на вершині якої розташована статуя Нельсона, звернена поглядом на місто.

Площа оточена чотирма монументальними левами та декількома великими фонтанами, додаючи місцю урочистості і масштабності. Трафальгарська площа перетворилася не просто на центральний відкритий простір міста, але і на одну з найвідоміших міських площ світу, ставши популярним місцем для туристів, а також для проведення соціальних і політичних зборів місцевих жителів.

Адреса: Trafalgar Square, Trafalgar Square, Лондон, Велика Британія.

Собор Святого Павла

Собор Святого Павла
Собор Святого Павла. | Фото: ?tefan Jurcă / Flickr.

Собор Святого Павла, побудований у XVII столітті, є однією з найзнаменитіших і найвпізнаваніших пам’яток Лондона. Цей храм став символом стійкості міста, коли пожежники героїчно врятували його під час бомбардувань у часи Другої світової війни.

Собор вражає своїм масштабним куполом, який був створений під впливом базиліки Святого Петра в Римі. Загальна висота собору до хреста на куполі становить 118 метрів (365 футів). Від 1710 до 1962 року собор Святого Павла був найвищою будівлею Лондона, а його купол — одним з найвищих у світі, підкреслюючи його значущість та архітектурну велич.

Адреса: St. Paul’s Cathedral, St. Paul’s Churchyard, London EC4M 8AD, Велика Британія.

Вестмінстерський палац

Вестмінстерський палац
Вестмінстерський палац.

Вестмінстерський палац, відомий також як будівля парламенту, є місцем засідань парламенту Сполученого Королівства. Цей видатний зразок вікторіанської неоготичної архітектури був відновлений після пожежі у XIX столітті.

У північній частині палацу розташована Палата громад, меблі якої обтягнуті зеленою шкірою, що є традиційним вибором для цієї частини парламенту. Палата лордів, знаходяща в південній частині палацу, характеризується червоною шкіряною оббивкою меблів. Ці особливості підкреслюють унікальність та статус обох палат у парламентській ієрархії Великої Британії.

Адреса: Palace of Westminster, Лондон, Велика Британія.

Вестмінстерське абатство

Вестмінстерське абатство
Вестмінстерське абатство.

Вестмінстерське абатство, велична готична церква, розташована неподалік від Вестмінстерського палацу на західній стороні. Це одне з найзначніших релігійних споруд Сполученого Королівства та традиційне місце для коронацій та поховань англійських, а пізніше британських монархів.

Більшість частини сучасного абатства була зведена з 1245 по 1272 рік за наказом Генріха III, який вирішив перебудувати існуюче абатство у готичному стилі. Споруда зазнала подальших розширень з часом. Між 1503 та 1512 роками була збудована каплиця Генріха VII, а у 1745 році — дві західні вежі, що стали характерним елементом фасаду абатства.

Адреса: Westminster Abbey, Deans Yd, Лондон, Велика Британія.

Музей Вікторії та Альберта

Головний вестибюль музею Вікторії та Альберта
Головний вестибюль музею Вікторії та Альберта. | Фото: Dave Wild/Flickr.

Музей Вікторії та Альберта, відомий також як “V&A”, є однією з ключових культурних установ у районі Південного Кенсінгтона Лондона, який також включає Музей природознавства та Музей науки. Заснований у 1852 році, музей розкинувся на території приблизно 13 акрів (5,26 гектарів) і нараховує 145 галерей. Експозиції музею представляють широкий спектр предметів мистецтва та артефактів, охоплюючи 5000 років історії.

Колекції музею включають вироби зі скла, текстилю, срібла, заліза, а також історичні костюми, ювелірні вироби, скульптури, друковані матеріали та фотографії, що робить його одним з найбільших музеїв мистецтва та дизайну у світі.

Адреса: Victoria and Albert Museum, Cromwell Rd, Knightsbridge, London SW7 2RL, Велика Британія Cromwell Rd, Knightsbridge, London SW7 2RL, Велика Британія.

Район Ковент Гарден

Район Ковент Гарден
Район Ковент Гарден.

Ринкові павільйони Ковент Гарден є лише однією з атракцій цього жвавого району Лондона, який також включає магазини та ресторани на Лонг Акр та сусідніх вулицях, таких як провулок Нілс Ярд та комплекс Севен Діалс. На центральній площі району регулярно виступають вуличні артисти та музиканти, додаючи життя і культурне розмаїття.

У самому Ковент Гарден ви знайдете галереї та кіоски, які пропонують широкий вибір товарів – від дрібничок ручної роботи до доступних сувенірів. В цьому районі також розташований Музей транспорту Лондона, що займає будівлю колишнього квіткового ринку, де експонуються такі історичні артефакти, як старовинні автобуси, вагони та трамваї. Не менш важливою є і Королівська опера, яка також знаходиться у Ковент Гардені, доповнюючи культурний ландшафт цього району.

Адреса: Covent Garden, Лондон, Велика Британія.

Палац Хемптон-корт

Палац Хемптон-корт
Палац Хемптон-корт. | Фото: Roman Hobler/Flickr.

Гемптон-корт, один з найзнаменитіших палаців Європи, розташований на річці Темзі, вражає своєю історичною спадщиною та архітектурою. Великий зал палацу, що датується часами Генріха VIII, за легендами, був домівкою для двох із його шести дружин. Саме тут Єлизавета I отримала звістку про поразку Іспанської армади.

Гемптон-корт також відомий своїми унікальними атракціями: Годинниковий двір із захоплюючим астрономічним годинником 1540 року, королівські апартаменти та парадні зали з картинною галереєю, де, за переказами, можна зустріти привидів. Тут є також каплиця і тенісний корт епохи Тюдорів.

Сади Гемптон-корту також заслуговують окремої уваги, особливо в травні, коли вони вибухають кольором та життям. Відвідувачі можуть насолоджуватися Таємним і Фонтанним садами, величною алеєю “Незаймана природа”, садом клумб епохи Єлизавети I та знаменитим лабіринтом.

Адреса: Hampton Court Palace, Molesey, East Molesey, Велика Британія.

Королівські ботанічні сади (Сади Кью)

Королівські ботанічні сади (Сади Кью)
Королівські ботанічні сади (Сад Кью). | Фото: serena_tang/Flickr.

Кью Гарденс, також відомі як Королівські ботанічні сади, знаходяться на південному заході Лондона біля південного берега річки Темзи. Це величезна зелена оаза площею 300 акрів (121,4 га), яка є чудовим місцем для відпочинку та насолоди природою. Засновані у 1759 році, сади перейшли у власність держави у 1841 році.

У 1897 році королева Вікторія розширила Кью Гарденс, додавши до них Котедж королеви Анни та прилеглі лісові ділянки. Відвідувачі можуть скористатися кількома безкоштовними екскурсіями та насолоджуватися численними музичними та культурними заходами, що проводяться тут протягом усього року.

Адреса: Kew Gardens, Річмонд, Велика Британія.

Творчий квартал Кемден

Творчий квартал Кемден
Творчий квартал Кемден. | Фото: Neil Howard/Flickr.

Кемден, відомий як бурхливий творчий район на півночі Лондона, славиться своєю альтернативною культурою і є магнітом для готів, панків, шанувальників рокабіллі та подібних ентузіастів. Ця місцевість приваблює сучасну молодь, яка цінує тілесні модифікації, з безліччю салонів пірсингу і татуажу.

Ринок Кемден відомий своїм жвавим і різноманітним атмосферою, де можна спробувати страви міжнародної кухні просто на вулиці. Тут же розташовані лотки з дрібницями та унікальними предметами мистецтва, ідеальними для декору дому. Відвідувачі можуть переглядати полиці з вінтажним одягом, знайти вживану книгу для читання у подорожі або завітати до “Кукіс енд Скрім”, однієї з найкращих вегетаріанських пекарень у місті.

Для повного занурення в атмосферу Кемдену, пропонується прогулянка до Кемден Лок, верфі, де можна взяти човен для плавання Ріджентс-каналом, або пройтися вздовж каналу до району Кінгс-Крос.

Адреса: Камден, Лондон, Велика Британія.

Район Сохо

Район Сохо
Район Сохо. | Фото: Pedro Szekely/Flickr.

Сохо довгий час мав репутацію центру секс-індустрії Лондона, але сьогодні він перетворився на вузол популярних нічних клубів і барів. Попри те, що декілька секс-шопів все ще розкидані по району, додаючи йому особливу привабливість, Сохо також відомий як серце міської ЛГБТ-спільноти, з багатьма барами та клубами для геїв і лесбіянок, які оживають після заходу сонця.

Сохо не обмежується лише нічним життям; район також багатий на театри, джазові бари та ресторани, що відображають його культурну розмаїтість. Його близькість до Лестер-сквер робить його ідеальним місцем для тих, хто хоче закінчити вечір напоєм після театральної вистави або кіносеансу.

Удень Сохо залишається не менш чарівним, з безліччю музичних магазинів, затишних кафе та старомодних пекарень. Зайдіть у кав’ярню на вулиці Олд-Комптон, щоб насолодитися чашкою кави та солодощами, а також понаблюдати за місцевим життям і міськими мешканцями.

Адреса: Soho, Лондон, Велика Британія.

Район Шордітч

Район Шордітч
Район Шордітч.

Шордітч — один із найстильніших районів Лондона, який нещодавно пережив значні реставраційні роботи. Відомий своїм динамічним нічним життям і трендовими місцями для відпочинку, Шордітч вабить численними барами та закладами, які роблять його прекрасним місцем для розваг як удень, так і вночі. Одним із таких закладів є бар “Трапеза”, який занурює відвідувачів у атмосферу цирку зі своїми унікальними коктейлями, поданими у чашках, схожих на відерця для попкорну.

Для шанувальників поп-культури ідеально підійде “Фар Рокуей” — бар та ресторан з розслабленою атмосферою та вечірками у стилі 90-х, де стіни прикрашені коміксами та музичними плакатами. Якщо ви шукаєте місце з живою музикою, завітайте до “Кухні блюзу”, нічного бару та ресторану, де вечори блюзу супроводжуються смачними американськими стравами, такими як соковиті свинячі реберця.

Адреса: Shoreditch, Лондон, Велика Британія.

Вулиця Бейкер-стріт

Вулиця Бейкер-стріт
Вулиця Бейкер-стріт. | Фото: Chris Jones/Flickr.

Бейкер-стріт у Лондоні — одна з найзнаменитіших вулиць у світі, особливо завдяки тому, що це вигадана адреса знаменитого детектива Шерлока Холмса, створеного Артуром Конан Дойлом. Неподалік від станції метро розташований Музей Шерлока Голмса, який здобув особливу популярність після виходу нових серій ББС під назвою “Шерлок”.

Зовсім поруч знаходиться всесвітньо відомий Музей мадам Тюссо, де відвідувачі можуть зробити фотографії поруч з восковими фігурами своїх улюблених знаменитостей. Якщо ви шукаєте спокій після метушні на Бейкер-стріт, Ріджент-парк розташований поруч і пропонує відпочинок у зелених насадженнях. Також, ви можете вирушити на пагорб Прімроуз, звідки відкривається захоплюючий вид на столицю Великої Британії.

Адреса: Baker Street, Лондон, Велика Британія.

Розважальний комплекс «О2»

Розважальний комплекс «О2»
Розважальний комплекс “О2”. | Фото: Duncan Rawlinson – Duncan.co/Flickr.

“О2 Арена” спочатку була зведена як “Купол тисячоліття” для відзначення нового міленіуму і використовувалася як виставковий центр, пропонуючи різноманітні експонати та інтерактивні заходи, спрямовані на дитячу аудиторію. Сьогодні це відомий розважальний комплекс, який є популярним місцем для туристів і відомий своїми концертами живої музики та театральними виставами.

“О2 Арена” приваблює виступами відомих зірок розважальної індустрії. На території арени також розташовані кінотеатр, численні бари і ресторани з кухнею різних країн світу, роблячи її чудовим місцем для дружніх зустрічей. Для пригодницьких відвідувачів є можливість піднятися на самісінький верх куполу “О2” в рамках пішохідної екскурсії з гідом, звідки відкриваються захоплюючі види на місто.

Для продовження пригоди можете скористатися “Емірейтс Аер Лайн”, канатною дорогою, яка пропонує унікальний вигляд на Лондон із висоти пташиного польоту, під час перетину річки Темзи.
Адреса: Арена O2, Peninsula Square, Лондон, Велика Британія.

Район Чайна-таун

Район Чайна-таун
Район Чайна-таун. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Лондонський Чайна-таун, розташований у районі між Сохо і Лестер-сквер на вулиці Джерард-стріт, відомий своїми китайськими ліхтарями та червоними арками, що відразу привертають увагу. Це жвавий квартал, де ви знайдете безліч автентичних азіатських ресторанів, супермаркетів та прихованих барів, що завжди пропонують щось нове та цікаве.

Щоб оцінити справжню азіатську кухню, завітайте до закладу HK (Ейч-Кей), який славиться своєю смаженою качкою, чудовим обслуговуванням та щедрими порціями. Чайна-таун — ідеальне місце для кулінарних відкриттів і культурного занурення.

Адреса: Chinatown Gate, Wardour Street, Лондон, Велика Британія.

Лондонський музей транспорту

Лондонський музей транспорту
Лондонський музей транспорту. | Фото: Andy Smith/Flickr.

У Музеї транспорту Лондона ви зможете поглибити свої знання про історію знаменитої столичної системи метро, яка відома у всьому світі. Експозиція музею дозволяє відстежити розвиток лондонського транспорту, починаючи з 1800 року, коли місто активно користувалося кінними екіпажами, і до сучасності, де вулиці Лондона заповнені яскраво-червоними двоповерховими автобусами — даблдекерами.

Для повної інтерактивності, ви маєте можливість не тільки оглянути експонати, а й самостійно сісти в салон одного з історичних транспортних засобів, що допоможе вам краще відчути і зрозуміти, як функціонувала та розвивалася транспортна система Лондона.

Адреса: London Transport Museum, Лондон, Велика Британія.

Леденгольський ринок

Леденгольський ринок
Леденгольський ринок.

Леденголл-маркет, який знайомий шанувальникам фільмів про Гаррі Поттера як Косий провулок з першої стрічки серії, насправді є чарівним критим ринком у вікторіанському стилі, розташованим у фінансовому районі Лондона. Цей історичний ринок відомий своїми пабами, різноманітними магазинами та лотками, де можна купити квіти, м’ясо, сир, а також свіжі продукти.

На відміну від свого кінематографічного відображення як місця магічних звершень, у реальному житті Леденголл-маркет є популярним серед місцевих жителів та туристів за його унікальною архітектурою та жвавою атмосферою, що робить його ідеальним місцем для шопінгу та релаксації.

Адреса: Leadenhall Market, Gracechurch Street, Лондон, Велика Британія.

Кенсінгтонський палац

Кенсінгтонський палац
Кенсінгтонський палац.

Кенсингтонський палац, відомий своєю історичною роллю як колишня резиденція принцеси Діани та молодої королеви Вікторії, нині є однією з офіційних резиденцій герцога та герцогині Кембриджських — Вільяма та Кейт. Цей палац, розташований у пишних садах, відкритий для відвідувачів цілий рік, пропонуючи їм можливість побачити парадні покої короля і королеви та насолодитися чудово оформленим ландшафтом.

Кенсингтонський палац не тільки пропонує занурення в королівську історію, але й служить як місце, де можна відчути зв’язок часів з сучасністю, адже він є домівкою для сучасних членів королівської родини. Це робить його особливо привабливим для тих, хто цікавиться королівським життям і історією.

Адреса: Кенсінгтонський палац, Kensington Gardens, Лондон, Велика Британія.

Бульвар Мелл

Бульвар Мелл
Бульвар Мелл. | Фото: mrdoubtfire/Flickr.

Якщо ви плануєте відвідати Букінгемський палац, обов’язково прогуляйтеся мальовничим бульваром Мелл. Цей королівський трьохсмуговий бульвар тягнеться від Арки Адміралтейства до самого палацу і є одним із найкрасивіших маршрутів у Лондоні. З обох боків Мелл знаходяться два парки: Сент-Джеймський парк з південного боку і Грін-парк з північного.

Під час офіційних церемоній бульвар прикрашений майорящими на вітрі прапорами “Юньон Джек”, що додає особливого урочистого настрою. Цей вид на Букінгемський палац, розкішно оздоблений прапорами і оточений зеленню парків, створює ідеальний фон для незабутніх фотографій.

Адреса: The Mall, London, Велика Британія.

Музей Гаррі Поттера

Музей Гаррі Поттера
Музей Гаррі Поттера. | Фото: Lee/Flickr.

Відвідування студії Warner Bros. у Лондоні – це справжній подарунок для фанатів Гаррі Поттера. Зручно розташована недалеко від лондонського залізничного вокзалу Юстон, екскурсія обіцяє захоплюючий занурення у світ улюблених фільмів. Ви зможете побачити автентичні декорації, які були використані у зйомках, а також різноманітні костюми і реквізит.

Одним із кульмінаційних моментів екскурсії є можливість випробувати справжнє вершкове пиво, яке так часто згадується в книгах та фільмах. Цей унікальний напій, який подається холодним або гарячим, забезпечує освіжаюче і незабутнє враження, яке доповнює атмосферу магічного світу.

Адреса: The Making of Harry Potter – Studio Tour London, Studio Tour Drive, Уотфорд, Велика Британія.

Вулиця Оксфорд-стріт

Вулиця Оксфорд-стріт
вулиця Оксфорд-стріт.

Оксфорд-стріт в Лондоні є не тільки провідним місцем для шопінгу, але й найбільшою та найбільш відвідуваною торговою вулицею в Європі. На цій вулиці розташовано понад 300 магазинів, які щоденно приваблюють понад 500 тисяч покупців. Це ідеальне місце для любителів моди, де можна знайти як дизайнерські бутіки, так і всесвітньо відомі універмаги, включно з “Дебенхамс” та “Дім Фрейзера”.

Особливо привабливим є універмаг “Селфріджес”, відомий своїми сезонно змінюваними вітринами, які часто прикрашені творами відомих художників, створюючи інтерактивний досвід для відвідувачів. Взимку, коли вулиця оживає завдяки святковій ілюмінації, покупки на Оксфорд-стріт набувають особливої чарівності, роблячи вечори яскравішими та більш святковими.

Адреса: Oxford Street, Лондон, Велика Британія.

Площа Лестер-сквер

Площа Лестер-сквер
Площа Лестер-сквер. | Фото: Shaker Media/Flickr.

Лестер-сквер — це знамените місце у серці Лондона, яке з 1670 року залишається популярним серед місцевих та туристів, а з XIX століття стало відомим центром розваг. Саме тут часто проводять прем’єри великих голлівудських блокбастерів, на які з’їжджаються знаменитості зі всього світу. Площа оточена численними кінотеатрами з великими залами та різноманітними ресторанами, що робить її ідеальним місцем для вечірнього виходу.

У центрі площі розташований сад, який пропонує приємне відлюддя в тіні дерев у літню спеку та можливість відпочити після прогулянок містом. “Принц Чарльз” — кінотеатр на Лестер-сквер, відомий своїми показами культових фільмів та інтерактивними сеансами, де глядачі можуть співати разом з кіногероями або брати участь у нічних кіномарафонах.

Лестер-сквер також є місцем, де відбувається святкування китайського Нового року з яскравими виступами танцюючих драконів, що приваблює велику кількість відвідувачів, охочих зануритися в культуру та атмосферу цього свята.

Адреса: Leicester Square, Лондон, Велика Британія.

Універмаг “Херродс”

Універмаг "Херродс"
Універмаг “Херродс”. | Фото: Gian Luca Ponti/Flickr.

“Херродс” — це один з найзнаменитіших універмагів Лондона, відкритий у 1824 році. Він здобув репутацію магазину для еліти та дуже багатих людей, серед яких були Оскар Вайлд, Лоуренс Олів’є та члени королівської родини. “Херродс” пропонує неймовірний рівень розкоші, особливо помітний у його тематично оформлених залах.

Продуктовий зал універмагу славиться своїми делікатесами, які включають усе від свіжого м’яса та сиру до джемів та паштетів вищої якості. Єгипетський зал пропонує ексклюзивні модні товари, створюючи атмосферу розкоші стародавнього Єгипту.

У різдвяний період “Херродс” відомий своїми великими різдвяними кошиками, наповненими солодощами, що додають святу особливої чарівності. Відвідуючи цей універмаг, ви можете відчути себе частиною еліти, досліджуючи численні відділи від парфумерії до дитячих іграшок і домашніх тварин, і зануритись у світ вишуканості та розкоші.

Адреса: Harrods, Бромптон-роуд, Лондон, Велика Британія.

Адміністративно-територіальний поділ міста

Великий Лондон, як окрема одиниця Англії, складається з 32 районів, чи “боро”. Власні регламенти столиці ділять місто на Внутрішнє та Зовнішнє. До Внутрішнього Лондона належить центральна, історична частина міста. А от Зовнішні райони почали будувати, на місці висушених боліт, лише у ХХ столітті. Найцікавішими для туриста будуть три історичні райони, розділені Темзою: Вестмінстер і Сіті – з одного боку, Саутварк – з іншого.

Сіті – саме серце Лондона, звідки і почалася його історія. Сучасний Сіті – діловий центр, де знаходяться банки, біржі, офіси страхових компаній та міжнародних корпорацій. Тут крутяться великі гроші, але не туристи: далеко не кожного тішить перспектива милуватися висотками зі скла та бетону. Та й корінні лондонці не живуть у Сіті, якщо звичайно не брати до уваги відчайдушних кар’єристів, які днюють і ночують за робочим столом. Але навідатися сюди все-таки варто заради знаменитого Тауера та собору Св. Павла.

Вестмінстер – зовсім інша справа. У цьому районі зосереджені головні визначні пам’ятки Лондона: Трафальгарська площа, Букінгемський палац, будівля парламенту та Біг-Бен, Вестмінстерське абатство та Гайд-Парк. До відвідування обов’язковими є також Королівська академія художників на Пікаділлі та квартира відомого детектива на Бейкер-стріт. Ще до Вестмінстера належать кілька престижних центральних кварталів. Це, насамперед, Ковент-Гарден з його театрами та фешенебельними готелями, район Белгрейвія, з елітною нерухомістю, богемний Сохо, вишуканий Мейфер та Мерілебон.

Тауерський міст і міст Міленіум з’єднують Сіті із Саутварком – районом, який претендує на звання найдавнішої частини Лондона. Він не такий чинний і дорогий, як Вестмінстер та Сіті, але визначні пам’ятки тут не менш значущі: шекспірівський театр “Глобус”, галерея Тейт Модерн, Сіті-Холл, Саутуоркський собор. На півночі Саутварк межує з районом Ламбет, куди кожен турист прямує, щоб подивитися на місто з оглядового колеса London Eye.

Віддаленими від центру, але цікавими для туристів, є: район Грінвіч, внесений цілком до списку об’єктів ЮНЕСКО, і Камден, з його вокзальним комплексом Кінгс-Крос, площею-парком Лінкольнс-Інн-Філдс і факультетами Лондонського університету; зелений район Хаммерсміт та Фулем – рай для футбольних фанатів та будинок клубів «Челсі» та «Фулхем»; Кенсінгтон та Челсі – королівські володіння в минулому, а сьогодні – респектабельний район, відомий Гайд-парком, Кенсінгтонським палацом, Імперським коледжем та Ноттінг-Хіллом.

У районах Уондсворт, Іслінгтон, Хаунслоу, Річмонд-апон-Темс та Кінгстон-апон-Темс можна зняти доступне житло. Тут тихо та чисто, але добиратися до центру на метро потрібно буде щонайменше 40 хвилин.

Райони Тауер-Хемлетс, Хакні та Брент відрізняються етнічною різноманітністю. Тут можна дешево зняти житло та щодня зустрічати на вулицях бідність.

Населення

У Лондоні проживає понад 8,6 млн осіб, третина з яких – представники етнічних меншин. Потік мігрантів у Лондоні настільки великий, що такі райони, як Ньюхем і Хіллінгдон говорять більш ніж 100 мовами світу. Більшість мігрантів – вихідці з колишніх британських колоній. У місті проживає понад 545 тисяч індійців, 99 тисяч нігерійців, 126 тисяч бангладешців, 113 тисяч пакистанців та 112 тисяч ірландців.

Коротка історія

Римляни здійснили кілька невдалих спроб вторгнутися на Британські острови, перш ніж їм таки вдалося захопити території та заснувати Лондініум. Так було в 43 року зв. е., Римська Британія набула головного міста, свободу якого, через десять століть, підтвердив король Англії Вільгельм Завойовник. Вже в той час Лондон грав вагому роль на міжнародній політичній та економічній арені, але в XVI – XVII століттях династія Тюдорів звела цей статус в абсолют. У 1600 році було створено Ост-Індську компанію, і Лондон став фінансовим центром світу. Через два століття була заснована Британська імперія – найбільша з держав, що коли-небудь існували, зі столицею в Лондоні. У цьому місті спалахнув осередок промислової революції, зародилися сучасні поняття юриспруденції та державного управління.

Але Лондон досяг успіху не тільки на політичній та економічній ниві. Тут винайшли паровоз, механічний телевізор, комп’ютер, інтернет, пеніцилін, дитячу коляску, метро, ​​придумали футбол, теніс, моду casual та ще десятки інших речей. Незважаючи на всі свої злети та падіння, Лондон залишається найбільшим містом світу, і якщо зі столицями Швеції та Швейцарії хтось плутається, то столицю Великої Британії навіть школяр назве спросоння.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 119 €/ніч від 203 €/ніч Посадка – 4.68€, 1км – 2.98€ 1.52 €/літр 64 € за двох

Найкращий час для поїздки до Лондона

У столиці Великої Британії, головному місті туманного альбіону, ясна погода схожа на подарунок долі. Тут завжди сезон дощів. Звичайно, не таких, як у тропіках, але виходити без парасольки (навіть найменшої) ні в червні, ні в січні – не варто.

Влітку вулиці Лондона прогріваються до комфортних +20-25°С. Погодні дні радують у цей період шанувальників тенісу та Її Величності: на початку червня святкують День народження Королеви Єлизавети II, а на початку липня, у місті проходить Вімблдонський турнір. Дощова та вітряна осінь виглядає яскраво та барвисто завдяки Лондонському Тижню Моди та Фестивалю Мистецтв у Рідженс парку.

Взимку планувати тривалі прогулянки Лондоном – марна витівка: дні стають дуже короткими, а морозні вітри збивають з ніг. Краще перечекати холоду в затишних пабах, а навесні, коли місто розквітне, вирушити на Фестиваль квітів у Королівському шпиталі в Челсі і звичайно ж відвідати театр Шекспіра та Театр просто неба в Рідженс парку.

Що потрібно зробити туристу у Лондоні

 • Зробити кілька кіл на найбільшому оглядовому колесі в Європі. Зрозуміло, йдеться про знамените London eye. Колесо крутиться з 10:00 до 20:30, і навіть якщо ви пропустите вечерю, емоції від виду на місто з самого піку все компенсують.
 • Сходити на футбольний матч. Англія – батьківщина футболу, тут грають знамениті на весь світ Арсенал, Челсі та Тоттенхем, а футбольні вболівальники мають свою культуру. Навіть якщо ви не маєте особливої ​​пристрасті до цього виду спорту, сходите на гру – на вас чекає заряд драйву, адреналіну та загального свята.
 • Здійснити оглядову екскурсію містом на другому поверсі «даблдекера» — яскраво-червоного автобуса, який уже багато десятиліть є символом Лондона.
 • Опинитися у фантастичному світі Гаррі Поттера. Компанія Warner Bros не стала розбирати знімальні павільйони, а перетворила їх на справжній атракціон: тут можна купити чарівну паличку, випити вершкового пива, відвідати великий зал і навіть застосувати пару заклинань.
 • Сходити в гості до Шерлока Холмса. Герой творів Артура Конан Дойля, кумир мільйонів, винахідник методу дедукції та кошмарний скрипаль проживає на Бейкер-стріт, 221Б. У будинку-музеї зберігаються особисті речі Шерлока, знайомі читачам із книг: капелюх, трубка, мисливський хлист, обладнання для хімічних дослідів та багато іншого. А ще там можна сфотографуватися з восковими постатями Холмса, місіс Хадсон та доктора Ватсона.
 • Встати на нульовий меридіан – той самий, який ділить Землю на східну та західну півкулю. Через саму космополітичну столицю світу проходить Грінвіцький меридіан. Він є точкою відліку географічної довготи та середнім меридіаном нульового часового поясу. Кажуть, якщо загадати над лінією Грінвіча бажання, воно здійсниться.
 • Побачити зміну гвардійців біля Букінгемського палацу. Британська корона – символ Англії та одна з головних пам’яток країни. Браві солдати в парадних кітелях карбують кожен крок біля воріт Палацу – з травня до липня, об 11:30. Отже, якщо ви в цей період опинилися в Лондоні, не проґавте можливості подивитися на незабутнє видовище. З серпня до квітня графік зміни варти потрібно дивитися на офіційному сайті Палацу.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

 1. Ірина

  Цікава і пізнавальна стаття, дякую

  Відповіcти
 2. Вікторія

  Частину з них вже бачила, дуже подобається Лондон. Всім раджу поїхали. Але туди треба їхати на 3-5 днів, щоб встигнути щось побачити, на менше днів нема сенсу

  Відповіcти
 3. Максим

  Завжди мріяв побувати у Лондоні. Дякую за статтю, тепер знаю куди піти і на що подивитись !

  Відповіcти

Вам також буде цікаво

vindzorskiy_zamok
Віндзорський замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Віндзорський замок, розташований у місті Віндзор, Беркшир
Trips
big-ben
Біг-Бен: інформація про об’єкт, поради туристам
Біг-Бен – це найбільший із шести дзвонів, розташованих
Trips
tower-bridge
Тауерський міст: інформація про об’єкт, поради туристам
Незвичайний дизайн Тауерського мосту робить його легко
Trips
buckingham-palace
Букінгемський палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Букінгемський палац довгі роки служить офіційною резиденцією
Trips
Путівник островом Уайт: що подивитись, корисні поради
Улюблений курорт королеви Вікторії. Найреспектабельніший
Trips
bath
Путівник по Бату: що подивитись, корисні поради
Бат Бат розташований у південно-західній частині Англії
Trips
Путівник по Солсбері: що подивитись, корисні поради
Солсбері Солсбері – найкрасивіше патріархальне
Trips
Путівник по Кардіффу: що подивитись, корисні поради
Кардіфф Столиця Уельсу приваблює туристів м’
Trips
Путівник по Брістолю: що подивитись, корисні поради
Брістоль Брістоль – чудове місце для допитливих туристів.
Trips

Інші визначні місця

westminster-bridge
Вестмінстерський міст: інформація про об’єкт
Найстаріша архітектурна пам’
Trips
royal-academy-of-arts
Королівська академія мистецтв: інформація про об’єкт, поради туристам
Royal Academy of Arts (RA) – найавторитетніша
Trips
victoria-and-albert-museum
Музей Вікторії та Альберта: інформація про об’єкт
Лондонський Музей Вікторії та Альберта
Trips
hampstead-heath
Хемпстед-Хіт: інформація про об’єкт
Місце, яке спонукало Клайва Стейплза
Trips
westminster-abbey
Вестмінстер: інформація про об’єкт, поради туристам
Вестмінстер (City of Westminster)
Trips
Театр Глобус: інформація про об’єкт, поради туристам
Театр “Глобус” у Лондоні – “нащадок”
Trips
Ріджентс Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Один із королівських парків знаходиться
Trips
king27s-college
Королівський коледж: інформація про об’єкт, поради туристам
Королівський коледж був заснований
Trips
platform-9-33a4
Платформа 9 3/4: інформація про об’єкт, поради туристам
Найвідоміша залізнична платформа
Trips
wood-alley
Букова алея Дарк Хеджес: інформація про об`єкт, поради туристам
На землях графства Антрім у Північній
Trips
baker-street
Бейкер Стріт: інформація про вулицю
Бейкер-стріт, безперечно, можна
Trips
kamden
Ринок Камден: інформація про об’єкт, поради туристам
Camden Market – четверта за популярністю
Trips