Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих

Перелічити всі красиві, незвичайні та просто цікаві місця на Землі неможливо. Причому творіння рук людських точно не поступаються в плані ефектності, оригінальності та незабутності чудес природи.

Кожен список місць, які хочеться побачити «наживо», свій — це можуть бути і природні об’єкти, і чудеса ландшафтного дизайну, і шедеври архітектури. Скласти універсальний “чек-лист” або “рейтинг”, з яким погодяться всі, неможливо, але ми спробували.

Зміст

Гейрангер-фіорд

Переконливо доводить, що суворий північний норвезький фіорд може бути надзвичайно мальовничим. Місцеві пейзажі – це і льодовики, і скелі, покинуті ферми на кам’яних уступах. І, звичайно ж, водоспади, що пригнічують своєю потужністю.

Гейрангер-фіорд

Скеля Мова Троля

Точніше — невеликий уступ на скелі Ск’єггедаль, що дозволяє глянути з висоти близько 350 м на озеро Рінгедалсватн та його околиці. Підйом та спуск розтягуються на 10-12 годин, дорога важка та місцями небезпечна, але потік туристів це не зупиняє.

Скеля Мова Троля

Печери льодовика Ватнайєкюдль

Ісландський льодовик, найбільший у Європі та третій за площею у світі. Його печери, сформовані «взаємодією» талих вод та геотермальних джерел, сміливо можна назвати феєрією форм, світла та фарб (вся палітра синьо-блакитного та червоно-оранжевого).

Печери льодовика Ватнайєкюдль

Рейнісф’яра-Біч

Пляж неподалік села Вік (Ісландія). Чорний вулканічний пісок, базальтові «колони» та часті тумани перетворюють його на пейзаж із іншої, наче мертвої планети. А якщо пощастить побачити тут північне сяйво, відчуття «тойбічності» ще посилюється.

Рейнісф'яра-Біч

«Казкові басейни» («Басейни фей»)

Комплекс водоймищ-«чаш» на горі Каїлін (острів Скай, Шотландія). Рівень води коливається залежно від дощів. Вода найчистіша, всіляких відтінків синьо-зеленого, з навколишніх озер скель стікають водоспади.

Казкові басейни

Дорога Гігантів

Унікальна освіта приблизно з 40000 базальтових колон, «сплавлених» в єдине ціле. Знаходиться у Північній Ірландії. Це результат вивержень вулканів — лава, що застигає, перетворилася на стовпи різної висоти, але однакової шестигранної форми.

Дорога Гігантів

Каланки

Французький національний парк між Марселем та Кассісом. Такого ландшафту на узбережжі Середземного моря не побачити більше ніде — вузькі, що глибоко врізаються в берег, скелясті бухти з блакитно-синьою водою сильно нагадують скандинавські фіорди.

Каланки

Морські скелі в Етрета

Ці французькі скелі з «фотогенічності» — серйозний «конкурент» Мохерських стрімчаків в Ірландії. Їхні мальовничі контури та форми, що нагадують арки — результат багатовікової ерозії. Тихе містечко, що знаходиться поруч, не менш «фотогенічне».

Морські скелі в Етрета

Бухта Балос

У цій критській бухті «зливаються» три моря – Егейське, Іонічне та Лівійське, створюючи унікальні переливи синьо-зелено-блакитних відтінків чистої води. Пляжі не менш красиві – білий дрібний пісок, усіяний ніжно-рожевими черепашками.

Бухта Балос

Монастирський комплекс Метеори

Частина гірської системи Фессалія (Греція) – це стрімкі скелі. Православні монастирі Метеори «вінчають» їхні вершини, начебто виростаючи з каменю. Комплекс не просто унікальний і мальовничий, він має величезну історичну та релігійну цінність.

Монастирський комплекс Метеори

Печера Алгарве-де-Бенагіл («Морська печера»)

Печера в окрузі Фару (Португалія), поряд із дуже популярним у туристів пляжем Бенагіл. Її унікальна форма – результат багатовікової ерозії. Всередину можна потрапити тільки морем, пересуваються там на каяках, човнах, навіть катерах (місце дозволяє).

Печера Алгарве-де-Бенагіл

Національний парк Плитвицькі озера

Знаходиться у центрі Хорватії. Змішані ялиново-букові ліси та карстові озера з водою найчистішого бірюзового відтінку створили неповторний ландшафт. Мальовничості місцевим пейзажам додають водоспади та печери. Найкращий час для відвідування – травень-червень та вересень-жовтень.

Національний парк Плитвицькі озера

Памуккале («Бавовняний замок»)

Природний басейн у Туреччині зовсім неймовірного вигляду. Щось середнє між футуристичним замком і засніженим пагорбом із чашами блакитно-синьої води, розставленими його схилами. Вода із геотермальних джерел цілюща.

Памуккале

Замок Нойшванштайн

Замок у баварських Альпах, неподалік відгородка Фюссен, що «ширяє» над глибокою ущелиною. В оточенні суворих скель і гірських озер виглядає дуже витончено і просто «казково». Широко відомий завдяки своїм «копіям» у Діснейлендах.

Замок Нойшванштайн

Ущелина Партнахкламм

Глибока і вузька ущелина в долині Рейнталь (Баварія, Німеччина), прорізана річкою Партнах. Приблизна довжина — 1 км, висота вертикальних стін — 68 м. По них стікають численні струмки, що часто перетворюються на крижані «скульптури».

Ущелина Партнахкламм

«Пляж Кафедральних Соборів»

Розташований неподалік від міста Луго в іспанській провінції Галісія. Величні скелясті утворення, що нагадують арки та колони зруйнованого собору, здаються творінням рук людських, але насправді створені лише ерозією вітру та води.

Пляж Кафедральних Соборів

Поля тюльпанів у Нідерландах

Плантації між Лейденом та Харлемом, на околицях парку Кейкенхоф. Тут у «промислових масштабах» вирощуються не лише тюльпани, а й нарциси, крокуси, гіацинти, лілії різноманітних форм та відтінків. Спостерігати цю «райдугу» можна у квітні-травні.

Поля тюльпанів у Нідерландах

Озеро Байкал

Найдавніше і глибоке озеро на Землі, на берегах і водах якого утворилася унікальна екосистема. Клімат на околицях Байкалу для Східного Сибіру незвичайно м’який, величними та дуже різними пейзажами можна милуватися цілий рік.

Озеро Байкал

Долина гейзерів

Єдине в Євразії гейзерне поле. Розташоване у Кроноцькому заповіднику на Камчатці. Налічує 20 великих і безліч дрібніших гарячих джерел. «Бонусом» йдуть озера та водоспади. Самостійно відвідувати долину не можна, це реальний ризик життя.

Долина гейзерів

Мертве море

«Захоплює» територію Ізраїлю та Йорданії. Концентрація солі у воді така, що втопитися в ній неможливо. Завдяки соляним «стовпам», що піднімаються з неї, і відкладенням найрізноманітніших форм пейзаж цілком можна прийняти за інопланетний.

Мертве море

Сад Каваті Фудзі

Квітковий сад, він ботанічний заповідник на острові Кюсю (Японія), відкритий для відвідувань у квітні-травні та восени. Являє собою феєричне буйство фарб навесні, коли розпускаються тисячі квітів, і восени, коли листя дерев змінюють відтінки.

Сад Каваті Фудзі

Національний приморський парк Хітачі

Японський шедевр ландшафтного дизайну, опрацьований до найдрібніших деталей. Майже вся територія парку засаджена квітами. Основна ідея авторів – “забарвити” щомісяця у свій відтінок. Пізньої осені, взимку та на початку весни тут теж дуже красиво.

Національний приморський парк Хітачі

Бамбуковий ліс Сагано в парку Арасіяма

Це майже околиця Кіото (Японія). Виглядає тінистий ліс не дуже ефектно, зате скрип старих стовбурів і шелест листя бамбука на вітрі створюють унікальну природну «симфонію», що допомагає заспокоїтися і набути душевної рівноваги.

Бамбуковий ліс Сагано в парку Арасіяма

Кольорові скелі Чжан’є Данься

Скельний масив у провінції Ганьсу (Китай). Багатовікові відкладення мінералів на пагорбах із пісковика створили «тераси», що переливаються всіма кольорами веселки. Дуже яскравий контраст з переважаючим червоно-коричневим фоном створюють жовті, сині, зелені вкраплення.

Кольорові скелі Чжан'є Данься

Долина Цзючжайгоу

Китайський заповідник, який ретельно охороняється владою від втручання людини. Його територія – це озера, водоспади, бамбукові гаї, засніжені гірські схили та дуже різноманітна фауна. Зі зміною сезонів вид заповідника кардинально змінюється.

Долина Цзючжайгоу

Гори, що ширяють Тяньцзі

Знаходяться біля національного заповідника Чжанцзяцзе (провінція Хунань, Китай). Результат «спільної діяльності» вітру та води, що «обточили» скелі. Ерозія створила щось, схоже на занедбані хмарочоси, які ніби «плавають» у хмарах і тумані.

Гори, що ширяють Тяньцзі

«Кам’яний ліс» (Шилінь)

Лісовий масив площею понад 400 км² у китайській провінції Юньнань. Крім звичайних дерев, там є і «кам’яні» — вапняні стовпи карстові, створені ерозією. Мальовничі пейзажі додають численні ставки, озера, водоспади.

Камяний ліс

Річка Лі

Річка з найчистішою в Китаї водою незвичайного жовто-зеленого відтінку та дуже мальовничими берегами. Тече вона повільно, тому пагорби, рисові поля, інші деталі ландшафту під час прогулянки нею можна вивчити у подробицях та досконало.

Річка Лі

Острів Ваадху

Частина Мальдівського архіпелагу. Від «сусідів» відрізняється наявністю в прибережних водах біолюмінесцентного планктону, який у жовтні-листопаді перетворює воду на кшталт усипаного зірками неба. Дивитися на це можна тільки з берега, купатися заважає токсин, що виділяється планктоном у воду.

Острів Ваадху

Печери Бату

Система з 30 великих та безлічі дрібних підземних печер неподалік столиці Малайзії. Величний комплекс давно перетворений місцевими жителями на індуїстське святилище. Нині воно також діє, тому не всі печери відкриті для відвідування.

Печери Бату

Шондонг («Печера гірської річки»)

Відкрита зовсім недавно (1991 рік) гірська печера у В’єтнамі, яку почали вивчати лише наприкінці 2000-х. Її протяжність — понад 6 км, усередині, вздовж течії підземної річки, чергуються величні «зали» і чагарники джунглів, що важко проходять.

Шондонг

Національний парк Ераван

Створено в Таїланді для «захисту» однойменного семирівневого водоспаду. Проте мальовничий тут як він, а й інші 550 км² площі. Тут можна знайти буйну тропічну рослинність, карстові печери, рідкісну флору та фауну.

Національний парк Ераван

Льодовичне озеро Морейн

Основна визначна пам’ятка національного парку Банф (Канада). Особливо ефектно виглядає на початку літа, коли наповнюється водою, що стікає з льодовиків, дивовижно чистого блакитного кольору. Приємний «бонус» — чисте гірське повітря та пейзажі.

Льодовичне озеро Морейн

Клілук («Плямісте озеро»)

Озеро в Британській Колумбії (Канада), води якого насичені солями натрію, кальцію, магнію, срібла, титану.

Клілук

Каньйон Антилопи

Знаходиться у штаті Арізона. Відвідування – виключно з гідом. «Виточений» з пісковика, що нагадує по відтінку шкуру антилопи, водою і вітром, які за сотні тисяч років створили химерний і витончений лабіринт з феєричними світловими ефектами.

Каньйон Антилопи

Долина Йосеміті

Частина території однойменного заповідника у Каліфорнії, найстарішого у США. Місцеві пейзажі вражають своєю величністю та мальовничістю — це й стрімкі скельні масиви, і гігантські стародавні секвої, і, зрозуміло, каскад водоспадів.

Долина Йосеміті

Національний парк Єллоустон

Заповідник у США, що «захоплює» територію Айдахо, Монтани і Вайомінга, знаходиться в кратері вулкана, що «заснув». Відомий не лише завдяки гарячим джерелам, гейзерам та водоспадам, але й чудовим пейзажам, багатій фауні.

Національний парк Єллоустон

Долина Монументів

Захоплює територію штатів Арізона та Юта. Ландшафт одноманітний, неживо-пустельний, пісок — червоний марсіанський. А червоно-жовті скелі найнеймовірніших обрисів легко прийняти за виставку авангардної скульптури та архітектури просто неба.

Долина Монументів

Водоспади Ігуасу

Водна система, за масштабністю, видовищністю та ефектністю, залишає далеко позаду «розкручену» Ніагару. Знаходиться в однойменних заповідниках на території Бразилії та Аргентини, включає 275 водоспадів із максимальним перепадом висот 82 м.

Водоспади Ігуасу

Національний парк Ленсойс-Мараньєнсес

Великий парк на узбережжі Атлантики в Бразилії. Більшість його території — дюни з білого дрібного піску заввишки до 40 м. Рясні дощі в окремі проміжки року (це зовсім не пустеля) перетворюють простору між ними на невеликі озерця з синьо-бірюзовою або зеленувато-смарагдовою водою.

Національний парк Ленсойс-Мараньєнсес

Річка Каньо-Крісталес («Рідка веселка» або «Річка п’яти кольорів»)

Знаходиться у Колумбії. У липні-листопаді ендемічні водорості, що «вистилають» її дно і плавають на поверхні, змінюють відтінок на криваво-червоний. Поєднання з блакитною водою, сірим камінням, зеленим мохом та жовтим піском виходить дуже яскравим та ефектним.

Річка Каньо-Крісталес

Солончак Уюні (Салар де Юні)

Дно давно пересохлого гірського озера Уюні у Болівії. Небо, що відображається в його гладкій поверхні, створює унікальні оптичні ілюзії та гру світла. У центрі озера знаходиться Рибальський острів з реліктовими кактусами, а поряд — «Кам’яний ліс», схожий на сюрреалістичну «інсталяцію» з величезних брил.

Солончак Уюні

Мармурові печери на озері Генерал Каррера («Мармуровий собор»)

Знаходяться у Патагонії (Чилі). Печери створені понад 6000 років тому хвилями, що «вимили» їх у міцному мармурі. Покриті «візерунками» стіни різноманітних яскравих відтінків, коли їх освітлює сонце, починають сяяти і переливатися не гірше за веселку.

Мармурові печери на озері Генерал Каррера

Гора Рорайму

Частина гірського хребта на території Венесуели, яка «дає життя» річкам Оріноко, Амазонці та Ессекібо. Її контури дуже нагадують піраміди ацтеків та майя, а вершина — плато площею близько 30 км², звідки можна поглянути на хмари «зверху».

Гора Рорайму

«Велика блакитна діра»

Майже кругла карстова вирва діаметром 300 м та глибиною 124 м у центрі Лайтхаус-рифу, неподалік узбережжя Беліза. Виглядає ефектно і велично навіть із повітря, не кажучи вже про занурення (підводний світ дуже різноманітний та яскравий).

Велика блакитна діра

Національний парк Масаї-Мара

Величезний заповідник на території Кенії, один із найвідоміших національних парків Африки. Його відвідувачі знайомляться не лише з місцевою природою та фауною, а й з побутом та культурою африканського племені масаї.

Національний парк Масаї-Мара

Архіпелаг Сокотра

Буквально кілька острівців і скель в Індійському океані між Єменом та Сомалі. Вони відкололися від Африки понад 6 млн. років тому і завдяки тривалій «ізоляції» тут виникла абсолютно унікальна, майже «інопланетна» флора і фауна.

Архіпелаг Сокотра

Великий Бар’єрний риф

Найбільший у світі кораловий риф біля узбережжя Австралії. Клімат дозволяє милуватися унікальним та барвистим підводним світом цілий рік. Для цього навіть не потрібно пірнати (є спеціальні оглядові платформи), хоча, зрозуміло, і для дайверів це справжня Мекка.

Великий Бар'єрний риф

Озеро Хіллієр

Знаходиться в Австралії на острові Мідл-Айленд. Досі його вода неоново-рожевого відтінку – загадка природи. Озеро нагадує дорогоцінний камінь у темно-зеленій оправі з евкаліптових лісів. Побачити його, якщо ви не дослідник, можна лише з вертольота.

Озеро Хіллієр

Валуни Бабінда

Основна визначна пам’ятка Заповідника валунів в Австралії. Водні потоки, що стікають з гори Бартл-Фрер, за тисячі років «обточили» кам’яні брили, що громоздилися біля її підніжжя, надавши їм плавність форм і майже дзеркальний блиск.

Валуни Бабінда

Уайтхевен-Біч

«Дикий» пляж на острові Вітсандей (Австралія), один із найчистіших у світі. Його територія – це широка смуга найдрібнішого білого піску протяжністю близько 7 км. Він унікальний тим, що не розжарюється навіть у сильну спеку.

Уайтхевен-Біч

Національний парк Фьордленд

Розташовується у Новій Зеландії (Південний острів). Створений стародавнім льодовиком, який «видавив» фіорди в процесі танення. Тут можна побачити приголомшливі сходи й заходи сонця, неймовірні поєднання лісів і льодовиків, що не зустрічаються більше ніде тварин і птахів.

Національний парк Фьордленд

«Печери Світляків»

Світляки перетворюють стіни вапнякових гротів у Вайтомо (Нова Зеландія) на кшталт зоряного неба. Відвідування залишає дуже сильне враження — туристи повільно пливуть на човнах, освітлених примарно-блакитним світлом, у цілковитій мовчанці.

Печери Світляків

Геотермальний парк Уаї-о-Тапу

Дуже мальовниче місце у Новій Зеландії, де можна отримати незабутні враження та одночасно «поправити здоров’я». Увагу привертає гейзер висотою до 20 м, а також численні гарячі джерела, грязьові басейни та водоймища всіх кольорів веселки.

Andrii Zomkovskyi
Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук