Будинок Вісенса: інформація про об’єкт, поради туристам

Casa Vicens – приватна літня резиденція заможного городянина Барселони, спроектована великим Антоніо Гауді. Будівля вражає уяву яскравими кольорами декору та продуманими деталями. Фасади та внутрішнє оздоблення хочеться розглядати до дрібниць.

Будинок Вісенс входить до багатьох туристичних маршрутів Барселони, включаючи екскурсії на сигвеях та велосипедах. Ви обов’язково відвідаєте його, якщо вирушите в оглядовий тур у спадок відомого архітектора.

Історія

Приватна резиденція, побудована в 1888 році на вулиці Carrer de les Carolines, – перше важливе замовлення Антоніо Гауді. Архітектор його зробив Мануель Вісенс в 1883 році. За одними джерелами, він був біржовим магнатом. Інші кажуть, що займався виробництвом цегли та керамічної плитки і це відображено у зовнішній обробці будинку.

У 2005 році Casa Vicens був зарахований до об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як Будинок Міла та інші твори архітектора в Барселоні. У 2007 році, після кількох приватних власників, будинок купив андорський банк MoraBanc і через 10 років відкрив його для відвідувань.

Тепер ви зможете побачити приголомшливий екстер’єр будівлі і пройтися елегантно обставленими кімнатами. Від початкового проекту після реконструкції не збереглися лише сторожка, фонтан та водоспад. Цю частину саду прибрали під час розширення вулиці Carrer de les Carolines.

Архітектура

Будівлю вважають першою в Барселоні, побудованою в стилі каталонського модернізму. За рахунок цього воно виділяється серед оточуючих його зразків еклектики. Будинок Вісенса – перша робота архітектора після отримання диплома. Тож у будівлі ще немає яскраво виражених плавних ліній стилю Гауді. Воно має прямокутне планування, за межі якого виходять тільки курильний салон та їдальня-атріум.

Будівля збудована з необробленого каменю. На його тлі максимально виділяються червона цегла і бірюзова керамічна плитка, які напрочуд гармонійно поєднуються між собою. Оригінально оформлені еркери – частини фасаду з вікнами, що виступають. Східний стиль додає витонченості різьбленим балконам, башт і навіть димарю.

Під час створення інтер’єрів Гауді надихався природою. У Casa Vicens зовнішня плитка декорована квітковими візерунками, стіни та одвірки — лелеками та фламінго. Під стелею — гілки черешні, а ворота прикрашені кованим пальмовим листям.

Для відвідувань будинок-музей Вісенса відкрито щодня. Щоб уникнути черг, уточніть час роботи та забронюйте квиток на сайті. Для дітей віком до 7 років екскурсія безкоштовна.

Адреса:

Barcelona, ​​Carrer de les Carolines, 20-26.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Клайпедою: що подивитись, корисні поради
Клайпеда Клайпеда – північний порт Литви, що омивається
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips
Путівник по Каунасом: що подивитись, корисні поради
Каунас У самому серці Литовської держави, серед мальовничої
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Зельден: що подивитись, корисні поради
Зельден Зельден – популярний гірськолижний курорт в
Trips
Путівник Буковелем: що подивитись, корисні поради
Головний український гірськолижний курорт Зимова казка
Trips
Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради
Нюрнберг Нюрнберг – найнімецькіше місто, пам’
Trips
Путівник по Трапані: що подивитись, корисні поради
Трапані Трапані – адміністративний центр однойменної
Trips