Галілейське море: інформація про об`єкт, поради туристам

Галілейське море в Ізраїлі – овіяне біблійними легендами озеро у північно-східній частині країни. Найнижче прісноводне озеро на планеті забезпечує всі потреби Ізраїлю у воді. Береги водойми — справжня Мекка для християнських паломників та мандрівників з усього світу. А його чисті води, гарячі прибережні джерела приваблюють любителів тихого і комфортного відпочинку.

Походження назви

Галілейське море – одна з чотирьох назв водойми. Озеро омиває східну частину Галілеї – знамениту за біблійними текстами історичну область на півночі Ізраїлю.

На західному березі водоймища розташована Тверія, в давнину звана як Тіверіада. Саме від неї походить назва озера «Тіверіадське».

Також водоймище відоме як озеро Кінерет. Це назва стародавнього міста, яке колись було в долині озера. Назва згадувалося в Біблії та прийнято у сучасному івриті.

Ще одна назва, що часто зустрічається, — Генісаретське озеро. Вважається, що «Генісарет» — це той самий «Кінерет», лише відповідно до фонетики древніх еллінів.

Зелена та жовта весна у Галілеї

Галілея © max shamota / Shutterstock

Опис Галілейського моря

Озеро Кінерет знаходиться в Гхорі (Іорданська рифтова долина). Його узбережжя – одна з найнижчих ділянок суші на планеті. Воно розташоване нижче рівня моря на 209 – 215 м-коду.

Форма водойми нагадує округлий витягнутий ромб. Його площа складає 165 км. Середня глибина Галілейського моря – 25 м, максимальна – 45 м. Площа басейну – 2730 км².

На півночі до Генісаретського озера впадають кілька річок, серед яких знаменита річка Йордан.

Температура води в Тіверіадському озері взимку – +14ºС…+17ºС. Влітку вода прогрівається до +26ºС…+28ºС.

Берег моря біля водоспаду Ейн-Ейов

Берег у Табха, Галілейське море © vvvita / Shutterstock

Історія озера Кінерет

Завдяки м’якому клімату, родючим землям та прісній воді, на берегах водоймища перші поселення людей з’явилися в глибокій старовині. Вже у XX столітті до нашої ери тут були процвітаючі міста, якими проходили торгові шляхи. Цілющі джерела на берегах озера активно використовували для лікування давні єгиптяни.

Близько XV століття до нашої ери місто Кінерет було підкорене давньоєгипетським фараоном Тутмосом III.

Період розквіту Кінерета посідає час Ізраїльського царства.

У 700-х роках до нашої ери околиці озера перейшли у володіння царя Ассирії. Пізніше тут з’являється місто Гіпос.

У 70-х роках нашої ери Галілея перетворюється на центр єврейства. Місто Тверія входить до складу Римської імперії. Він стає єдиним населеним пунктом держави, де більшість жителів становлять євреї. Тут з’являється найвища єврейська академія, будуються 13 синагог. У цей час пишеться частина єрусалимського Талмуда.

За правління Візантії (III – VII століття нашої ери) на берегах озера будуються церкви.

XI – XII століття ознаменувалися приходом на береги Галілейського моря хрестоносців. Войовничі лицарі збудували грізні укріплення на західному березі озера і боролися за владу над східним берегом. Наприкінці XII століття хрестоносці було розбито армією єгипетського султана під час битви, що проходила біля озера.

У XX столітті на південному та західному берегах Тиверіадського озера з’явилися єврейські поселення. Після захоплення Ізраїлем Голанських висот 1967 року озеро повністю перейшло у володіння цієї країни.

Визначні пам’ятки

Згідно з Новим Заповітом, велика частина земного служіння Ісуса Христа пройшла на берегах Галілейського моря. Апостоли Андрій та Петро до того, як почали служити Богу, рибалили на цьому озері.

На берегах озера Кінерет розташовані багато біблійних пам’яток, які дуже популярні у туристів та паломників.

Тверія

Один із чотирьох священних для євреїв міст розташований на західному березі Генісаретського озера. Тут поховані відомі представники єврейського народу. Особливу увагу привертають руїни старовинної синагоги VI ст., прикрашеної красивою мозаїкою.

Також популярні у туристів залишки стародавнього поселення Хамат Тверія та грецький православний храм Дванадцятьох Апостолів із червоними куполами.

Капернаум

У цьому містечку, що на північно-західному березі Галілейського моря, читав свої проповіді Ісус Христос. Тут можна побачити руїни стародавнього міста, старовинних християнських монастирів та білої синагоги – місця проповідництва Ісуса. У цьому місті Христос знайшов деяких своїх апостолів і зробив багато чудес.

Популярне місце у туристів – гора Нагірної проповіді. Якщо піднятися на її вершину, можна помилуватися чудовою панорамою та зробити цікаві фото.

Ярденіт

Це заводь у місці, де річка Йордан випливає з Тіверіадського озера. Сюди прагнуть християни з усього світу, щоби пройти обряд хрещення. Вважається, що саме в Йордані св. Іоанн Предтеча хрестив Ісуса. Вода річки славиться не лише цілющими властивостями. Є думка, що поринувши в Йордан, людина позбавляється всіх своїх бід і приваблює успіх.

Тут побудований туристичний комплекс, в якому можна добре провести час. Незважаючи на юрби туристів, тут тихо і дуже гарна природа. До води ведуть зручні сходи, паломникам надаються різноманітні послуги.

Церква множення хлібів та риб

Відомому з Біблії диву, коли Ісус нагодував 5 тисяч людей двома рибами та п’ятьма скибками хліба, присвячений храм у Табху. Це стародавнє поселення знаходиться на північно-західному березі озера Кінерет.

Інтер’єр тринефної церкви прикрашений ранньохристиянськими мозаїками V століття. Мозаїчне полотно зображує символи дива — кошик із скибками хліба та дві рибини. Поруч розташована мозаїка із зображенням водяних квітів та птахів.

У церкві можна побачити камінь, де Ісус розкладав їжу для голодних.

Музей човна

У 1970-х років на Тиверіадському озері сталася сильна буря. Після нього виявили човен, вік якого становить не менше 2 тисяч років. Невелике суденце древніх рибалок було виготовлено з десяти порід дерева, але більшість матеріалу – кедрові дошки. Саме на таких човнах плавав Ісус та його учні.

Відпочинок на озері Кінерет

Галілейське море – одне з улюблених місць відпочинку ізраїльтян та гостей країни. Тут туристів чекає безліч розваг та способів покращити своє здоров’я:

  • На всьому узбережжі озера Кінерет розташовані пляжі як платні, так і «дикі». Але слід враховувати, що пляжі та дно озера кам’янисті.
  • Береги Генісаретського озера відомі цілющими джерелами. Тут б’ють гарячі сірчисті води. По всьому узбережжю розташовано безліч басейнів із водою, що містить близько 5% сірки. Температура води в них близько 42?С…57?С. Така вода особливо корисна для тих, хто страждає на захворювання шкіри та суглобів. Хоча просто розслабитися і поніжитися в ній корисно, і дуже приємно кожному.
  • Популярний вид розваги на озері Кінерет – риболовля. Тут водиться майже 30 видів риб. У тому числі знаменита риба святого Петра. Місцеві жителі стверджують, що цю рибу упіймав апостол Петро за словом Ісуса. Дослідники вважають, що навряд апостол ловив саме цю рибу. Але сама назва виду зробила її популярною. М’ясо риби дуже цінується, завдяки тонкому ніжному смаку та високому вмісту білка. Наукова назва цього виду риби – галілейська тіляпія. Крім неї води озера багаті вусачами, коропами та сомами.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Назарету: що подивитись, корисні поради
Назарет Назарет розташований у північній частині Ізраїлю.
Trips
Путівник по Сде-Бокеру: що подивитись, корисні поради
Сде-Бокер Кібуц Сде Бокер розташований в Південному
Trips
Путівник по Герцлії: що подивитись, корисні поради
Герцлія Ізраїльський курорт Герцлія знаходиться за
Trips
Путівник Єрусалимом: що подивитись, корисні поради
Єрусалим Одне з найдавніших міст планети, назва якого
Trips
Путівник по Ейлату: що подивитись, корисні поради
Ейлат Гори, море й сонце — хіба можна придумати ідеальне
Trips
Путівник по Ашдоду: що подивитись, корисні поради
Ашдод Широкі доглянуті пляжі Ашдода з білим піском
Trips
Путівник Тель-Авівом: що подивитись, корисні поради
Тель Авів Море, сонце, чудові пляжі, нічні клуби, розкішні готелі.
Trips
Путівник по Ізраїлю: що подивитись, корисні поради
Ізраїль Ізраїль — унікальна держава, яка проголосила
Trips

Інші визначні місця

Гефсиманський сад: інформація про об’єкт, поради туристам
Гефсиманський сад — одне із священних
Trips
Мертве море: інформація про об`єкт, поради туристам
Мертве море – солоне озеро
Trips
Храм Різдва Христового: інформація про об`єкт, поради туристам
Храм Різдва Христового у Вифлеємі
Trips
Хресна дорога: інформація про об’єкт, поради туристам
Хресна дорога – це давній маршрут
Trips
Храмова гора: інформація про об’єкт, поради туристам
Неймовірно гарне місце, яке є знаковим
Trips
Яд Ваша: інформація про об’єкт, поради туристам
Священне місце у священному місті
Trips
Голанські висоти: інформація про об`єкт, поради туристам
Неймовірно мальовниче та атмосферне
Trips