Красна площа: інформація про об’єкт, поради туристам

 

У центрі Малаккі, першої столиці Малайзії та одного з найбільших міст Малайського півострова, знаходиться колоритна Голландська площа (Dutch Square) або, як її ще називають Червона площа, що входить до об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО. Голландська площа отримала назву на згадку про її творців, а Червоної її називають тому, що це будівлі на ній пофарбовані в гранатовий колір. За легендою, всі будівлі спочатку були білого кольору, але місцеві жителі любили жувати насіння пальми катеху, яке забарвлює слину в червоний колір і коли сплювали, залишалися червоні плями. Загалом площу довелося перефарбувати у немаркий червоний колір.

Історія Червоної площі

У середині 17 століття Малакка перейшла від Португалії до Голландії і дома майбутньої площі були зведені перші будівлі, серед яких був і будинок губернатора (The Stadthuys). Через 150 років місто стало належати Великій Британії, що теж відбилося на архітектурному образі площі – на Церкві Христа встановили дзвін і поряд з нею звели Фонтан королеви Вікторії. На площі розташовані кілька історичних будівель часів колоніальної епохи, це символічний оазис Старого Світу на Південному Сході Азії. Тут знаходиться Церква Христа, Ратуша, вежа з годинником, фонтан королеви Вікторії, кілька музеїв.

Тут знаходиться Церква Христа, Ратуша, вежа з годинником, фонтан королеви Вікторії, кілька музеїв.

Церква Христа, Ратуша, вежа з годинником, фонтан королеви Вікторії, кілька музеїв © nelzajamal / Shutterstock

Ратуша (The Stadthuys)

Центральна будівля Червоної площі – Ратуша. Датою початку будівництва вважається 1641 рік. Але в 1796 році будинок був зруйнований і сьогодні на його місці знаходиться копія, відбудована пізніше. Цю будівлю ви не сплутаєте з іншими на площі, її прикрашають масивні дерев’яні двері, білі вікна зі віконницями та теракотові колони. Протягом 300 років ратуша була адміністративним центром урядів, що змінюються, а сьогодні тут знаходиться Музей історії та етнографії міста, який за 6 століть свого існування належав китайцям, португальцям, голландцям та англійцям. У колекції музею багато зброї, предметів інтер’єру колоніальних часів та артефактів часів малайського султанату.

Церква Христа

Візитна картка Малаккі – діюча церква Христа – найвідоміша будівля, яка тиражується на всіх листівках і туристичних путівниках. Побудована в 1753 році, на честь 100 голландського завоювання Малаккі, і тепер це найстаріша протестантська церква в Малайзії. Сама церква невеликого розміру, всередині напівтемрява, можна посидіти перед вівтарем на старовинних дерев’яних лавах, безкоштовний вхід.

Фонтан королеви Вікторії

Єдиний фонтан, що діє, що зберігся з колоніальних часів. Його побудували англійці на честь діамантового ювілею королеви Вікторії – 60-річчя правління Британською імперією. На фонтані вигравірувано напис: «Вікторія Регіна 1837-1901, від жителів Малакки на згадку про велику королеву».

Червона площа одне з найбільш відвідуваних місць Малаккі, тут завжди людно і галасливо, тут можна в спеку відпочити біля прохолодного фонтану, придбати сувеніри та автентичні вироби і зробити фото на згадку про Малайзію на тлі голландського вітряка. А ще на площі паркуються десятки велорикш, яскраві екіпажі яких дивують неймовірними забарвленнями і незвичним для європейців, скажімо м’яко, великою кількістю декору. Плата за проїзд символічна, це найдоступніший спосіб проїхатися центром Малаккі.

Порада: постарайтеся прийти на Червону площу рано-вранці. У цей час тут абсолютно безлюдно і можна насолодитися красою цього скверу, а ввечері тут панує веселощі та ілюмінація, виступають вуличні музиканти та артисти, даючи концерти просто неба.

Куди сходити поряд із Голландською площею

Поруч із Голландською площею розташовано багато музеїв та пам’яток. Пішою доступністю є Морський музей, Молодіжний, Музей світового ісламу, Архітектурний музей, Музей поштової марки, Літературний, Музей демократії та президента держави, Галерея імені адмірала Чен Хо. Недалеко до пагорба Святого Павла та руїн португальського Форту Фамоса (A’Famosa). На вулиці Джонкер можна купити сувеніри та унікальні вироби ручної роботи, для цього потрібно просто перейти на інший берег річки Малакка, там знаходиться і старовинний китайський район Чайнатаун.

Де знаходиться Голландська площа в Малакці

Bandar Hilir, 75200 Malacca, Малакка, Малайзія

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Лангкаві: що подивитись, корисні поради
Лангкаві Лангкаві – найбільший із островів однойменного
Trips
Путівник по Мелаку: що подивитись, корисні поради
Мелака Мелака (Малакка) – столиця однойменного
Trips
Путівник по Чератинг: що подивитись, корисні поради
Чератинг Чератинг – один із найчарівніших курортів
Trips
Путівник по Джохор-Бару: що подивитись, корисні поради
Джохор-Бару Джохор-Бару – чарівна столиця малайзійського
Trips
Путівник по Іпоху: що подивитись, корисні поради
Іпох На березі річки Кінта в Малайзії розкинулося місто
Trips
Путівник по Петалінг-Джая: що подивитись, корисні поради
Петалінг-Джая Петалінг-Джая – місто-супутник
Trips
Путівник по Кота-Кінабалу: що подивитись, корисні поради
Кота-Кінабалу Столиця Малайзійського штату Сабах місто
Trips
Путівник по Кучингу: що подивитись, корисні поради
Кучінг Кучінг – столиця малайзійської провінції
Trips
Путівник по Мірі: що подивитись, корисні поради
Мірі Місто Мірі – центр однойменної області та
Trips