Національний парк Симіланських островів: інформація про об’єкт, поради туристам

Mu Ko Similan National Park в Таїланді – архіпелаг в Андаманському морі, флора та фауна якого знаходяться під охороною держави. Сюди приїжджають заради незайманих джунглів, гранітних скель, білих пляжів та блакитних хвиль.

Симіланські острови – ідеальне місце для снорклінгу і дайвінгу з грудня по квітень, коли морські води стають прозорими і спокійними. У цей час можна побачити, як строкаті рибки, схожі на екзотичних метеликів, зграйками проносяться повз нирці, а краби і мурени ховаються в коралах.

Історія

Острови архіпелагу – вулканічного походження. Морські хвилі століттями згладжували магму, що виходила поверхню. Тепер тут круті скелі з граніту, мальовничі пляжі з м’яким білим піском та лагуни із кришталево чистою водою.

Спочатку 9 островів було об’єднано у Національний парк Му Ко у 1982 році. У 1998 році його розширили, включивши ще два віддалені. Кожен із них має не лише назву, а й номер. Найбільші – Ко Міанг і Ко Сімілан.

На даний момент адміністрація Mu Ko Similan National Park обмежила кількість туристів, які можуть відвідувати острови, до 3325 осіб на день. Раніше сюди з екскурсіями приїжджало 7000 мандрівників щодня. Це стало відчутним ударом по екосистемі. Ко Тачай постраждав найбільше і з 2016 року закритий для туристичних відвідувань на довгий час.

На островах немає готелів та паркувань. Залишитися з кемпінгом теж не вдасться. У всьому парку єдиний ресторан на Ко Міанзі. Тут же розташований один із офісів адміністрації.

Тропічний острів під назвою острова Хонг

Острів Хонг © Somkiat.H / Shutterstock

Ландшафти Сіміланських островів

Mu Ko Similan National Park знаходиться за 70 км від тайського узбережжя в провінції Пханг Нга. Парк охоплює територію 140 квадратних кілометрів, з яких лише 26 займає суша.

Сезон дощів триває з травня до жовтня, у цей час Національний парк закритий для відвідування. Інші місяці погода ясна і суха. На деяких островах є оглядові майданчики. До них ведуть туристичні стежки з пляжу.

Скеля Голова Слона – найпопулярніше місце у дайверів та зручне тільки для цієї розваги. Пірнати тут трохи складніше, ніж біля берегів, через хвилі та сильні течії. Але під водою досвідчених сміливців чекають тунелі з рідкісними морськими мешканцями, які не зустрічаються у прибережній зоні.

Флора і фауна

Чудовий тваринний та рослинний світ Національного парку Му Ко сильно відрізняється від флори та фауни материка. Одним із перших дайверів у цих водах став Жак-Ів Кусто – французький дослідник, винахідник аквалангу. Завдяки мальовничим твердим і м’яким кораловим рифам американська асоціація дайвінгу внесла Сіміланські острови до рейтингу 10 найкращих місць для снорклінгу та занурень з аквалангом.

Тут мешкає велика кількість рідкісних морських видів Південно-Східної Азії. Найвражаючі — плямисті орлині скати та манта, леопардові, китові, біло- та чорнопері рифові акули, 4 види морських черепах. Побачити китову акулу або ската манта вважається великою удачею. Найчастіше вони зустрічаються у період із березня по квітень. Біля острова Ко Хюйонг пірнальникам відкриваються чудові коралові сади.

Небо над Mu Ko Similan National Park теж багате строкатими мешканцями. І не лише пернатими. Крім 120 видів птахів тут можна зустріти кажанів та лисиць. На островах немає великих ссавців, бо їм недостатньо прісної води. Захоплення викликають великі варани, які не бояться туристів.

Національний парк острова Сімілан

Острів Сімілан © PuiBoChaN / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник островом Ко Ланта: що подивитись, корисні поради
Мальовничі острови Таїланду Затишні курорти для спокійного
Trips

Інші визначні місця

Ринок Чатучак: інформація про об’єкт, поради туристам
Ринок Чатучак у Бангкоку є найбільшим
Trips
Огляд майданчик Као Ранг: інформація про об’єкт, поради туристам
Kao Rang Viewpoint знаходиться
Trips
Район Яоварат: інформація про об’єкт, поради туристам
В одному з найяскравіших і найрясніших
Trips
Каосан Роуд: інформація про об’єкт, поради туристам
Каосан Роуд заповнена бюджетними
Trips
Водоспад Банг Пе: інформація про об’єкт, поради туристам
Водоспад Банг Пе (Bang Pae Waterfall)
Trips
Гора мавп на Пхукеті: інформація про об’єкт, поради туристам
На Monkey Hill приїжджають заради
Trips
Річка Чаупхрая: інформація про об’єкт, поради туристам
Чаупхрая (Чаопрайя) –
Trips
Храм Смарагдового Будди: інформація про об’єкт, поради туристам
Одне з найшанованіших священних
Trips
Парк Люмпіні: інформація про об’єкт, поради туристам
Парк Люмпіні (Lumpini Park Bangkok)
Trips
Парк птахів на Пхукеті: інформація про об’єкт, поради туристам
Острів Пхукет багатий на тропічні ліси.
Trips
Перевернутий будинок на Пхукеті: інформація про об’єкт, поради туристам
Перевернутий будинок (Upside Down
Trips
Шоу Siam Niramit Phuket: інформація про об’єкт, поради туристам
Шоу Сіам Ніраміт Пхукет — помпезне
Trips