Путівник Бахрейном: що подивитись, корисні поради

Бахрейн

Одні перекази, які дійшли до наших днів, говорять про те, що саме на цій землі колись був біблійний садок Едем. Як доказ, пред’являється дивовижне дерево, що вже багато століть зростає серед пісків пустелі. Інші запевняють, що саме тут була казкова країна з «Тисячі та однієї ночі», в якій жив Синдбад-морехід. Так чи інакше, але Бахрейн справді взяв собі щось від кожної з таких легенд. Оази, у великих кількостях розкидані по пустелях, справді наводять на думки про едемські сади, а старі форти та фортеці, виступають свідками давніх героїчних битв.

Але при цьому Бахрейн абсолютно сучасна країна, з чудовими золотими пляжами та комфортабельними курортами, здавалося найприроднішою для чудового відпочинку. І, на відміну від багатьох інших арабських країн, нічне життя тут теж на рівні — клуби та дискотеки працюють від заходу сонця до світанку, радуючи ексклюзивними програмами та шоу. Дайвінг, сноркелінг, гольф, соколине полювання та верблюжі біги — тут знають тисячу і один спосіб відпочинку та проведення дозвілля і нудьгувати в Бахрейні точно не доведеться.

Путівник Бахрейном: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Королівство Бахрейн — невелика держава, розташована на архіпелазі з 33 островів у Перській затоці, недалеко від Аравійського півострова. Найближчими його сусідами є Саудівська Аравія та Катар. Площа найбільшого з островів архіпелагу, однойменної держави, — 590 кв. кілометрів, що становить приблизно три чверті території всієї країни. У центрі острова знаходиться плато, найвищою точкою якого є гора Ед-Духан (134 метри). І це єдиний острів, складений із вапняків, решта — коралового походження.

Рік у Бахрейні немає, проте підземних джерел тут досить багато і кожен із них є основою квітучих оаз, розкиданих по пустелі. Тільки 5% земель країни придатні для обробітку та в основному зайняті плантаціями фінікових пальм.

До 2002 року Бахрейн поділявся на 12 муніципалітетів, сьогодні ж (після реформи) країна ділиться на 4 адміністративно-територіальні одиниці — мухафази.

Де і що подивитись

Манама

Манама – столиця Бахрейну і найбільше місто в країні, в якому проживає приблизно чверть її населення. Тут досить сильно відчувається вплив британської культури: нумерація поверхів здійснюється за британською системою (з другого), бари оформлені за образом та подобою ірландських пабів, а таксі — точні копії лондонських кебів. Але при цьому тут дивним чином зберігся унікальний колорит східних базарів, а башти Бахрейнського всесвітнього торговельного центру гармонійно поєднуються із стародавніми палацами та мечетями. Старим містом можна блукати годинами, спостерігаючи за життям його мешканців, вибираючи сувеніри і торгуючись на колоритних ринках або попиваючи каву в невеликих кафешках. У столиці знаходяться кілька ключових визначних пам’яток — міст короля Фахада (25-кілометрова споруда, що пов’язує Бахрейн із Саудівською Аравією), кілька найкрасивіших мечетей, таких як давня Аль-Хаміс і побудована в 20-му столітті Аль-Фатех (вважається найбільшою спорудою Бахрейну). А ще — П’ятнична мечеть і кафедральний собор Сант-Крістофер, найбільший форт країни Калат-аль-Бахрейн, та форт Надір-шаха, який є культурною спадщиною ЮНЕСКО. Ще один із значних історичних пам’яток — археологічний комплекс «Королівські могили», в якому 85 тисяч стародавніх поховань. Національний музей Манами — один із найбагатших у Перській затоці. Його експозиції дозволяють ознайомитися з історією та культурою королівства. А ще тут є Музей перлів, нафтовий та навіть музей Корану. найбільший форт країни Калат-аль-Бахрейн, і форт Надір-шаха, що є культурною спадщиною ЮНЕСКО. Ще один із значних історичних пам’яток — археологічний комплекс «Королівські могили», в якому 85 тисяч стародавніх поховань. Національний музей Манами — один із найбагатших у Перській затоці. Його експозиції дозволяють ознайомитися з історією та культурою королівства. А ще тут є Музей перлів, нафтовий та навіть музей Корану. найбільший форт країни Калат-аль-Бахрейн, і форт Надір-шаха, що є культурною спадщиною ЮНЕСКО. Ще один із значних історичних пам’яток — археологічний комплекс «Королівські могили», в якому 85 тисяч стародавніх поховань. Національний музей Манами — один із найбагатших у Перській затоці. Його експозиції дозволяють ознайомитися з історією та культурою королівства. А ще тут є Музей перлів, нафтовий та навіть музей Корану.

Ер-Ріфа

Ер-Ріфа – теж розташований на острові Бахрейн, всього за 7 кілометрів від столиці. Тут теж багато цікавих пам’яток та місць, де варто побувати туристу. Саме місто ділиться на дві частини – західну та східну та швидко росте. У ньому просто необхідно погуляти торговими вулицями, вибрати пам’ятні сувеніри або навіть більш необхідні та корисні товари. У Східній Рифі знаходиться найцікавіша визначна пам’ятка – форт Ріфа. Він був заснований ще в 17 столітті, а на початку 19 став резиденцією шейха Салмана аль-Халіфа. Нині це музей, вхід до якого вільний. Тут збереглася навіть вітряна вежа, стародавній аналог сучасних кондиціонерів. З Західної Рифи туристи, як правило, відвозять селфі на тлі знаменитої Годинникової вежі. У цій частині міста знаходиться і національний стадіон Бахрейну,

Мухаррак

Мухаррак – колишня столиця Бахрейну (до 1923 року). Місто розташоване на окремому, однойменному острові, другому за площею після острова Бахрейн. До нього прилягає штучний архіпелаг Амвадж – царство розкішних вілл, готелів та навіть суперсучасних офісних будівель. Що ж до самого Мухаррака, то найбільш цікавими для туристів тут стануть традиційні будівлі з колоритною архітектурою — будинок шейха Іси бін Алі аль-Халіфа, який служив урядовою резиденцією та будинок Сейяді, з його витонченими лініями та розкішним внутрішнім оздобленням. А ще тут знаходяться відразу два старовинні форти, які поза всяким сумнівом заслуговують на увагу гостей Бахрейну — форт Абу Махір і форт Арад, що захищали морські торгові шляхи. Нині вони обидва активно реставруються. Є в місті і справжнісінька верблюжа ферма, де розводять скакових верблюдів.

Сітра

Сітра — невелике містечко, яке також розташувалося на окремому однойменному острові. Процвітаючий промисловий центр з портом, нафтопереробним та алюмінієвим заводами та підприємством з опріснення води зробив останніми роками ставку на розвиток туристичної галузі і не помилився. Комфортабельні готелі досить швидко стали популярними у туристів, як, втім і рибні ресторанчики. Крім того, тут можна взяти напрокат автомобіль і поколесити островом. Природа тут дуже вражаюча, особливо цілі гаї фінікових пальм, які зрошуються прісноводними джерелами. Сюди також їдуть любителі морських прогулянок та риболовлі.

Барбар

Барбар — дуже маленьке містечко, а скоріше село, яке, тим не менш, заслуговує на увагу туристів. Тут знаходиться видатна архітектурна пам’ятка – стародавній храм Барбар. Точніше навіть кілька храмів, які були збудовані один на одного, старший із яких датується 3000 роком до нашої ери. Археологи вважають, що вони були зведені на честь бога мудрості та прісної води Енкі та його дружини, богині родючості Нінхурсаг. У храмі Барбар два вівтарі та природне джерело води, яке для віруючих має духовне значення. Під час розкопок тут були зроблені унікальні знахідки — зброя, кераміка, інструменти, прикраси, а найбільш резонансною з них стала бронзова голова бика.

Аль-Заллак

Аль-Заллак – ще одне невелике селище, яке в першу чергу буде цікаве любителям пляжного відпочинку та екотуризму. Основна його визначна пам’ятка – знаменитий пляж Аль Джазаїр, з білим піском і лагідним, безмежним синім морем. До речі, тут досить далеко простягається мілководдя, що зручно для відпочиваючих з дітьми, а прямо на пляжі можна влаштовувати пікніки і навіть ставити намети. Місцеві рибалки досить охоче здають у найм свої човни, тут є і яхт-клуб. А неподалік розташований один із національних заповідників – парк дикої природи Аль-Арін. Але для його відвідування потрібен дозвіл.

Що врахувати, вирушаючи до Бахрейну

  • До вибору готелю в Бахрейні варто поставитися дуже уважно. Справа в тому, що ця країна є улюбленим місцем відпочинку для мешканців сусідньої Саудівської Аравії. Кажуть, що на мосту, що з’єднує дві країни, у певні дні тижня навіть вишиковуються пробки з авто, які бажають відвідати одну з найліберальніших країн цього регіону. І не секрет, що відпочинок цей дуже специфічний: алкоголь, дискотеки, жінки найдавнішої професії — галасливі застілля, можуть створювати масу незручностей іншим гостям. Тому перш ніж бронювати номер, краще переконатися, що поряд немає популярних нічних клубів, ресторанів та барів.
  • Хоча в Бахрейні діє вільний продаж алкоголю, нести його не упакованим і розпивати на вулиці категорично не рекомендується, так само, як і з’являтися в публічних місцях у нетверезому стані. Тим більше, що останнім часом влада дещо посилила правила реалізації алкоголю, заборонивши його продавати в готелях та барах, розташованих у житлових районах, поряд із мечетями чи школами.
  • Щоб уникнути проблем, не варто фотографувати резиденції еміра та знімати в мечетях. А якщо захотілося сфотографувати колоритних місцевих жителів, потрібно спочатку спитати на те дозвіл.
  • Громадський транспорт у Бахрейні представлений переважно автобусами. Але маршрути дуже заплутані, а зупинки непомітні. І користуються ними приїжджі заробітчани, тоді як місцеві жителі воліють прохолодний кондиціонований комфорт власних авто. Тому пересуватися країною бажаніше на таксі, але його послуги досить дорогі, та й водії іноді намагаються шахраювати. Втім, щоб їх закликати до порядку досить просто нагадати про те, що потрібно включити лічильник, або коли ціна завищена, пригрозити зверненням до поліції. Але найоптимальнішим варіантом буде оренда авто.
  • Щоп’ятниці всі державні установи, та й більшість торгових центрів у Бахрейні закриті. А ось субота у країні є повноцінним робочим днем.

Визначні пам’ятки

Природні краси та археологічні пам’ятки, причому як стародавні, так і сучасні — ось те, що зробить поїздку до Бахрейну незабутньою. Рекомендується подивитися в обов’язковому порядку – Калат-аль-Бахрейн, форт Арад і форт Абу Махір, храм Барбар, комплекс “Королівські могили”, мечеть Аль-Фатиха, міст короля Фахада, Бахрейнський всесвітній торговий центр, Древо Життя, парк Аль- Арін.

Найкращий час для відвідування Бахрейну

Найкращим часом для відвідування Бахрейну є період із жовтня до квітня. У ці місяці температура тут досить комфортна, трохи більше +20 ° C, а ночами може бути прохолодніше, тому варто захопити з собою вітровку. Температура води теж досить зручна. А ось літо в Бахрейні – справжнє випробування. Спека, що сягає +44 °C, у поєднанні з високою вологістю переноситься дуже важко. Та й розпечені води Перської затоки не приносять бажаного полегшення. Все одно, що залізти у гарячу ванну. Перед літньою спекою в Бахрейні пасують навіть теплолюбні туристи.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips