Путівник Нідерландами: що подивитись, корисні поради

Нідерланди

Нідерланди — невелика країна, яка тисячоліттями бореться зі стихією за сушу, яка відкрила світові Австралію, Нову Зеландію та заснувала Нью-Йорк. Вона привітно махає туристам широкими лопатями вітряків і підморгує з каналів, що іскряться на сонці, сполоснули всю низовину. Клаптеві поля тюльпанів переливаються оксамитом найнеймовірніших відтінків, а середньовічні замки, ніби нашіптують свої давні оповіді. Внутрішній інтелектуал тріумфує, слідуючи стежками Ван Гога, Босха і Рембрандта. А контраст сучасних міст та сільськогосподарських угідь чудовим чином надихає.

Нідерланди-4

Географія

Основна частина Нідерландів розташовується у Європі. Країна межує з Бельгією та Німеччиною, омивається Північним морем. У Карибському морі знаходяться острови Синт-Естатіус, Бонейр і Саба – їх називають Карибськими Нідерландами. Також до складу країни входять самоврядні острівні держави Синт-Мартен, Аруба та Кюрасао. Усі разом вони утворюють Королівство Нідерландів.

Де і що подивитись

Амстердам

Столиця Нідерландів – Амстердам. При згадці цього міста у багатьох миттєво виринають в асоціаціях вулиця Червоних ліхтарів та кава-шопи. Так, цього у столиці не відібрати, але у святковому кексі під назвою Амстердам є й інші родзинки: павутиння річкових каналів та пряникові будинки, плавучі квіткові ринки та готичні собори, величезна кількість музеїв та колоритні барахолки.

Роттердам

Роттердам – ​​друге за величиною місто Нідерландів, найбільший порт у Європі та справжній притулок для творчих людей та всіх, хто шукає свободи вираження у цьому світі. Роттердам сильно постраждав під час Другої світової війни, тому його відновлювали майже з нуля. Від минулих часів, окрім собору Сент-Лорентскерк, тут майже нічого не залишилося. Футуристичний будинок ринку, кубічні будинки, величезний міст Еразма – Роттердам, наче місто з майбутнього.

Гаага

Поки Амстердам дурманить туристам голову, а Роттердам манить свободою, Гаага ухвалює вироки і вершить правління країною. Тут базується Міжнародний суд ООН, засідає парламент та живе королівська родина. Дивовижний контраст створюють у Гаазі сучасні хмарочоси, архітектура бароко, ар-нуво та розкішні замки Бінненхоф та Ланґе Ворхаут. Якщо у вас настане пересичення помпезними міськими пейзажами, вирушайте на пляж Схевенінген: він вважається найкращим морським курортом Нідерландів.

Маастріхт

Будучи в Нідерландах, приділіть день Маастріхту. Місто розташоване на півдні країни, межує з Бельгією та Німеччиною. З Амстердама кожні півгодини сюди ходить поїзд. Маастріхт дбайливо зберігає історію – тут збереглося близько 1700 національних пам’яток, а за кількістю визначних пам’яток місто може змагатися хіба що зі столицею. На увагу туристів заслуговують базиліка Св. Серватія, замок Нірканне, Єзуїтські печери. А ще Маастріхт славиться шопінгом – на центральній вулиці міста розташовуються сотні бутиків, магазинів та виставок-продажів.

Делфт

Нідерланди особливо чарівні у глибинці. На вигляд іграшкове містечко Делфт керує розробками нових технологій. Ще з часів Вільяма Оранського йому дісталося безліч архітектурних пам’яток: Делфтська ратуша з червоними віконницями, дзвіниця Нової церкви, Палац Прінсенхоф та ін.

Лейден

Найстаріший замок Нідерландів знаходиться в Лейдені – батьківщині Рембрандта, музиканта Арміна ван Бюрена і художниці Маргріт ван Бреворт, яка створила того самого “Ждуна”. Тут не соромно читати написи на стінах будинків, адже замість непристойних символів фасади прикрашені віршами великих поетів.

Утрехт

А у центрі затишного університетського міста Утрехт похмуро тягне шпилі до неба старовинний особняк Ван Верден.

Голландія та Нідерланди не одне й те саме?

Дехто вважає, що Голландія — друга назва Нідерландів. Але це не так. Країна тюльпанів, каналів та легалізованих заборонених задоволень називається Нідерланди. Північна та Південна Голландія – це 2 з 12 провінцій, які входять до складу Нідерландів. І сьогодні ми познайомимо вас ближче із цією дивовижною країною.

Особливості ландшафту

Третина території Нідерландів знаходиться нижче за рівень моря, тому голландцям довелося повоювати зі стихією за свої землі. Зброєю у цій боротьбі стали вітряки, які перекачували воду каналами, звільняючи таким чином сушу від моря. У XVII столітті свій млин був у кожному селищі, завдяки чому за Нідерландами закріпилося звання країни 10 000 вітряків. Сьогодні функції цих повітряних агрегатів взяли на себе сучасні автоматичні станції, але млини залишаються важливим національним символом країни. Подивитися, як працюють “вороги Дон Кіхота”, ви можете у знаменитому парку Кіндердейка.

Група з 19 вітряків є одночасно найбільшим зосередженням млинів у країні, всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО та символом управління водними ресурсами Нідерландів.

Нідерланди регулярно страждають від суворої морської стихії. У 1958 році найсильніший шторм в Атлантичному океані підняв води Північного моря і забрав життя понад 2000 осіб, зруйнував 3500 будівель і забрав житла більш ніж у 80 000 людей. Щоб не повторити цю трагедію, місцева влада створила спеціальний департамент захисту від повеней і взялася за розробку проекту “Дельта”. Комплекс складається з 13 дамб, які Американська асоціація інженерів назвала одним із семи чудес сучасного світу. У центрі штормового бар’єру є водний парк Delta Park Neeltje Jans. Тут ви можете ознайомитися з історією цієї монументальної споруди, помилуватися мальовничим узбережжям, а також скуштувати страви з найсвіжіших морепродуктів.

Країна тюльпанів

Плоска рівнинна територія та висока вологість перетворили Нідерланди на королівство тюльпанів. Звичайно, свою роль у цьому відіграла таємнича одержимість місцевого населення квіткою — колись за рідкісний сорт тюльпана можна було купити цілий будинок! Сьогодні Нідерланди є найбільшим у світі експортером квітів, а смугасті кольорові поля тюльпанів щороку приваблюють мільйони туристів. Слава парку Кекенхоф гримить на весь світ: щовесни він буяє кольором і ароматом, і якщо їхати до Нідерландів не в квітні, щоб все це побачити на власні очі, то коли ще?

Національні особливості

  • Жінки становлять лише 38% робочої сили, до того ж, часто працюють неповний день. Та й працювати тут жінки почали нещодавно, з 1980-х. У Нідерландах вважають, що жінка має присвячувати більше часу дітям, тим більше це вигідніше деяким сім’ям з економічного погляду.
  • Голландці — відкриті люди, але все ж таки міру в спілкуванні знати треба. Наприклад, якщо з вами поділяться новиною про нову роботу, не варто запитувати: “А яка там зарплата?” Це вважається невіглаством, на яке можна отримати грубу відповідь.
  • Жителі Нідерландів не мають місця спонтанності, вони планують буквально все на дні, а то й тижня вперед. Навіть похід із друзями до пабу чи кіно. Все обумовлено загальною життєвою системою, наприклад запис до профільного лікаря може затягтися на 4 місяці. Таке планування проникло у всі сфери життя, у тому числі й у дозвілля.
  • У країні є таке поняття як “burnout”, це коли людина “перегоріла” на роботі. У такому разі можна взяти позачергову відпустку. І все це – офіційно. Тобто працівник йде до керівника та пояснює ситуацію, роботодавець відправляє співробітника до лікаря з гігієни праці, який дає рекомендації, дотримуватися їх — обов’язкове правило. Контроль за лікуванням здійснюється у лікарняній карті. Під час лікарняної відпустки людина отримує зарплату і після одужання може повернутись до своїх обов’язків.
  • У Нідерландах декриміналізовано практично всі види наркотиків. Ті, хто хоче просто розслабитися, йдуть у каву-шоп і легально купують коноплі. Діяльність кави-шопів регулюється законом і люди ставляться до куріння марихуани, як різновиду культурного дозвілля.

Визначні пам’ятки

Прекрасна архітектура, незвичайні музеї, мальовничі канали та найкрасивіші сади – Нідерланди захоплюють своєю різноманітністю. У кожному місті цієї країни знайдеться щось незвичайне та привабливе.

Найкращий час для відвідування Нідерландів

Найвдалішим періодом для поїздки до Нідерландів вважається період із квітня по травень. У цей час тут мало опадів, температура повітря становить +8…+13°C. Також у цей час цвітуть тюльпани у Кекенхофі, відкриття виставки варто уточнити заздалегідь. Літні місяці також є вдалими для поїздки, але шанс потрапити під дощ збільшується, також для цього часу характерні шквалисті вітри.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Гаазі: що подивитись, корисні поради
Гаага Королівське місто біля моря – саме так найчастіше
Trips
Путівник по Гауді: що подивитись, корисні поради
Гауда Гауда – це місто в Нідерландах, яке розташоване
Trips
Путівник по Роттердаму: що подивитись, корисні поради
Роттердам Роттердам справедливо називають архітектурною
Trips
Путівник по Енкхейзену: що подивитись, корисні поради
Енкхейзен Енкхейзен – автентичне нідерландське
Trips
Путівник по Ейндховену: що подивитись, корисні поради
Ейндховен Ейндховен місцеві жителі називають містом світла.
Trips
Путівник Алкмаром: що подивитись, корисні поради
Алкмар Алкмар – яскраве, самобутнє нідерландське
Trips
Путівник по Гронінгену: що подивитись, корисні поради
Гронінген Гронінген – велике університетське
Trips
Путівник по Гарлему: що подивитись, корисні поради
Харлем Харлем – величне і вражаюче місто в Нідерландах
Trips
Путівник по Маастріхту: що подивитись, корисні поради
Маастріхт Маастріхт розташований у південно-східній
Trips

Інші визначні місця

Будинок-музей Рембрандта: інформація про об’єкт, поради туристам
Будинок-музей Рембрандта – це історична
Trips
Музей NEMO: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей NEMO – це науковий центр
Trips
Міст Єразма: інформація про об’єкт, поради туристам
Міст Єразма – неординарна будова
Trips
Музейний квартал: інформація про об’єкт, поради туристам
Музейний квартал столиці Нідерландів
Trips