Путівник по Хіросіму: що подивитись, корисні поради

Хіросіма

Місто, що повстало з попелу і навчилося жити заново.

Хіросіма — сумно відоме в усьому світі японське місто, яке постраждав від атомного бомбардування. Це був перший випадок в історії людства використання бойової ядерної зброї, який забрав сотні тисяч людських життів. Весь світ облетіла трагічна історія маленької дівчинки Садако Сасакі, яка померла від променевої хвороби і відчайдушно вірила в легенду про тисячу журавликів, здатних врятувати її життя.

Хіросіма пам’ятає свою трагедію, вшановує пам’ять безневинно загиблих, і… живе далі. Це доброзичливе місто, в якому проходить безліч фестивалів, сюди приїжджають побачити цвітіння сакури, на «полювання за червоним листям» і просто насолодитися розміреною течією життя.

Путівник по Хіросіму: що подивитись, корисні поради

Райони Хіросіми

Під час бомбардування 1945 року в місті було зруйновано 90% будівель, і воно відбудовувалося заново. Сучасна Хіросіма ділиться на 8 районів – старі та нові. Старі райони, збудовані у 1970-х, — соціально-культурний та економічний центр Хіросіми. Цікавими для туристів будуть кілька із них. У Мінамі знаходяться музей автомобільної компанії Mazda Motor Corporation, чудові парки та місця відпочинку, відомі своїми садами сакур. У районі Нака розташовані урядові будинки, торгові центри, завод Міцубісі, розважальні квартали, туристичний центр міста.

Центральний оптовий ринок знаходиться у районі Нісі. Тут же зосереджено житлові будинки, парки, заводи та підприємства.

Хігасі – історичний центр міста з парками відпочинку.

Нові райони – поглинені містом у 1980-х прилеглі населені пункти Акі, Асакіта, Асамінамі, Саекі.

Визначні пам’ятки

Окрім визначних пам’яток, пов’язаних з бомбардуванням, у Хіросімі є багато всього цікавого: прекрасні парки, старовинні храми та безліч сучасних розваг.

Населення

Згідно зі статистичними даними, у Хіросімі станом на 2015 рік проживало 1,194 мільйона осіб, з них 98,5% — японці. Абсолютна більшість жителів міста (84%) є послідовниками синтоїзму (національна японська релігія). Проте лише 30% жителів ідентифікують себе як віруючі, решта релігії ставляться як до частини традицій.

Коротка історія

У 1589 році, за наказом Терумото (військового феодала в середньовічній Японії), у дельті річки Ото було розпочато спорудження нового родового замку, а навколо нього розбито поселення для ремісників та купців. Цю місцевість назвали Хіросіма, що означає «широкий острів». Метою Терумота було будівництво тут центру своїх володінь. У 1591 році Терумото переїхав до ще недобудованого Хіросимського палацу, щоб особисто займатися розвитком міста.

У 1600 році, внаслідок військового конфлікту, князівство перейшло до Фукусіми Масанорі. У 1603 р. місто та прилеглі до нього провінції утворили Хіросіма-хан – автономну адміністративну одиницю з підпорядкуванням військовому уряду Японії. Новий власник продовжив справу свого попередника. Однак за самовільне зведення укріплень центральна влада позбавила його володінь і самурайського статусу.

Власники Хіросіми-хан змінювали один одного і кожен з них прагнув економічного зростання та розвитку. Наприкінці XVII століття до влади прийшов Асано Нарікато. У період його правління князівство стало одним із найбагатших у Японії. Чисельність населення у період становила близько 70 000 людина. Це був великий комерційний центр, звідки йшли на експорт папір, бамбукові вироби, конопляні тканини, морська капуста та устриці.

Благополучний період розвитку змінився занепадом, голодом та повстаннями. Вирішити соціально-економічні проблеми в середині XIX століття зумів одинадцятий імператор Асано Нагаміті. У цей період Японія переживала криза і небезпека колонізації великими державами Заходу та Росією. В результаті сформувався новий монархічний уряд і настала епоха модернізації всієї країни.

У 1871 році Хіросіма-хан перейменували на префектуру Хіросіма, а призамкове місто стало Хіросимським районом. Ще через десять років набув чинності новий адміністративний поділ Японії і Хіросимський район був перетворений на місто Хіросіма.

Останніми роками ХІХ століття тут було побудовано порт і залізниця. У період японо-китайської війни в Хіросимському замку розміщувався Генеральний штаб Збройних сил Японії, а пізніше — Парламент.

Під час російсько-японської війни у ​​Хіросімі сформували опорний пункт Імператорської армії Японії.

Подія, яка розділила життя міста на до- і після-відбулася 6 серпня 1945 о 08:15 за місцевим часом. Відповідно до Потсдамської декларації від 26 липня 1945 р. і відмовою Японії капітулювати, на Хіросіму було скинуто атомну бомбу під назвою «Малюк». Місто за лічені хвилини було практично повністю зруйноване. Відразу від вибуху загинули 70 000 людей, ще 60 000 померли від опіків, поранень та променевої хвороби.

Через чотири роки після бомбардування уряд Японії проголосив Хіросіму «Місто світу» і прийняв рішення відбудовувати його заново. На початку 1970-х місто практично повністю відновили.

У XXI століття місто увійшло повністю оновленим, що вміє цінувати життя та радіти кожному дню.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 57 $/ніч від 57 $/ніч Посадка – 5.91 $, 1км – 2.77 $ 1.32 $/літр 36 $ за двох

Найкращий час для відвідування Хіросіми

Вибираючи найкращий час для поїздки до Хіросіми, слід враховувати особливості клімату та національні традиції країни.

Зима тут традиційно м’яка, температура повітря +5 – +6°С, опади бувають рідко.

Навесні середня температура у березні + 9°С, у квітні – + 14°С, а у травні – + 18°С.

Одне зі значимих всім японців подій — ханами (споглядання цвітіння сакури). Починаючи з березня, ЗМІ сповіщають, у яких регіонах почалося цвітіння. Туристичний пік, пов’язаний із цим явищем, випадає на кінець квітня-початок травня. У цей же час відбувається так званий «Золотий тиждень» офіційних свят — День Конституції, День дітей, День сівби та День зелені.

Літо у Хіросімі спекотне, температура повітря близько +33°С – +35°С. З червня до середини липня починається сезон дощів (цую). У Японії його називають п’ятим часом року. У серпні спека трохи спадає і опадів стає дещо меншим, природа ніби дає перепочинок.

Вересень зазвичай ще спекотний і вологий, до того ж великий ризик тайфунів, які супроводжуються поривчастими вітрами та зливами.

Найбільш комфортний час для відвідування Хіросіми – жовтень та листопад. У ці місяці дощі стають рідкістю, середня температура повітря у жовтні +18°С, а листопаді +12°С. У Японії його називають шостою порою року — суха сонячна осінь. І якщо навесні милуються сакурою, то з жовтня до самої зими настає час споглядання червоно-жовтого листя кленів, а коли температура знижується до +5°С вони стають полум’яно-червоними. Починається момідзі-гарі (сезон «полювання на червоне листя»).

Фестивалі та свята у Хіросімі

 1. На початку травня у Хіросімі час традиційного Flower Festival. Щорічно у ньому бере участь понад мільйон людей. Свято супроводжується театралізованими шоу, концертами, показами мод, а місцевих жителів можна побачити у національному одязі та з традиційним макіяжем.
 2. На початку червня відбувається одна з найяскравіших подій у місті — Tōkasan Yukata Festival, який бере свій початок ще в XVII столітті. Місцеві жителі влаштовують ходу головними вулицями міста у національному одязі — літньому кімоно юката. Вони йдуть до храму Enryu-ji Temple, щоб помолитися тут і таким чином відігнати від себе злих духів на цілий рік. Фестиваль супроводжується гастрономічними, музичними та театралізованими програмами.
 3. Перші дні липня відзначені фестивалем Tanabata. Його локація – у Shukkei-En Garden. Це аналог Дня закоханих, під час якого молоді люди пишуть свої обітниці та вішають їх у саду на бамбуці. За легендою, принцеса та пастух, перебуваючи на небесах, покохали одне одного. Але батько дівчини розлучив закоханих, розвівши їх по різні боки «великої річки» — сузір’я Чумацький шлях. Під час фестивалю японці милуються нічним небом, а у Shukkei-En Garden прикрашають дерева ілюмінацією.
 4. Найважчий день для всіх мешканців міста — День поминання «хибакуся» (жертв атомного бомбардування). 6 серпня, о 8:15 (час, коли 1945 року було скинуто атомну бомбу на Хіросіму), в Hiroshima Peace Memorial мер міста виголошує промову.
 5. Наприкінці серпня відбувається Hiroshima International Animation Film Festival, на якому режисери з різних країн представляють свої роботи. Він проводиться один раз на два роки, парних років, в ANA Crowne Plaza і Hotel Sunroute.
 6. Наприкінці жовтня у Хіросімі можна побачити Yokogawa Zombie Night, аналог європейського Хеллоуїна. Захід дуже любить місцева молодь, локація – нічні клуби міста.
 7. У середині листопада відзначається свято Enryu-ji Temple. Він присвячений богу Ебісу, який, згідно з віруваннями, допомагав у торгівлі та дарував процвітання. Захід триває три дні і проходить у торгових центрах Mitsukoshi та Tenmaya, а також у храмі Ebisu Shrine. Під час святкування відбуваються костюмовані та театралізовані шоу, а у місцях проведення свята можна придбати унікальні товари за дуже великими знижками.

Що потрібно зробити туристу в Хіросімі

 • Пройти чи проплисти під воротами Торії, у Японії це вважають добрим знаком. Ритуальні ворота святилища Іцукусіма на острові Міядзіма були побудовані в 1875 році і є одним із найвідоміших символів Хіросіми. Під час припливу (у першій половині дня) ворота занурюються у воду і під ними можна пропливти на човні. У другій половині дня відлив, і під воротами можна просто пройти.
 • Побачити Меморіальний парк світу. Саме в цьому місці стався вибух атомної бомби у 1945 році. Один із найвідоміших на його території пам’ятників — Садако Сасакі, японській дівчинці, яка вірила в легенду про паперові журавлики. Її бажанням було вилікуватись від лейкемії, яка настала внаслідок радіаційного опромінення від атомного вибуху.
 • Здригнутися побачивши купола Гембаку, ще відомого як «Будинок атомної бомби». Ця будівля торгово-промислової палати була збудована в 1915 році і, незважаючи на близькість до епіцентру вибуху (всього за 160 метрів по горизонталі,) частково вціліла. Але люди, які перебували на момент вибуху в будівлі, — всі загинули. 1996 року «Атомний купол» внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Відвідати Меморіальний Собор Миру. Він був побудований на пожертвування країн та окремих людей у ​​1954 році, за ініціативою священика-єзуїта Х’юго Лассаля, який пережив вибух атомної бомби. Це найбільший католицький собор у Азії.
 • Побачити найкрасивіший замок Рідзьо («Замок коропів»). Він був зведений у 1593 році, і практично повністю зруйнований у 1945 році під час атомного бомбардування. Частково його відновили у 1958 році, тепер у ньому знаходиться музей історії замку, японської культури, а також представлена ​​колекція мечів XVIII століття.
 • Вразитися красою буддійського храму Мітакі-дера. Його збудували 809 року на честь богині милосердя Каннон. На території є три водоспади, ростуть сакури та клени (в Японії існує традиція споглядати цвітіння сакури навесні та спостерігати як змінюється колір листя у клена восени).
 • Прогулятися в Shukkeien Garden ( японською означає – «Сад мініатюрних пейзажів»). Він був закладений 400 років тому представником самурайського роду Асано Нагакірою, а в 1940 подарований префектурі Хіросіми.
 • Відчути умиротворення в храмі Фудоїн, який був центром культу Будди медицини. Перші згадки про нього відносяться до VIII ст. У середні віки храм повністю згорів і був відновлений ченцем. Це ще одна з небагатьох споруд у місті, яка вціліла під час атомного бомбардування.
 • Відвідати хіросимський ботанічний сад. Він розташований на пагорбі, звідки відкривається чудовий краєвид на Внутрішнє Японське море. У ньому росте близько 240 000 рослин з усіх куточків світу. У процесі екскурсії можна побачити сад каміння, оранжереї бегоній, фуксій, орхідей, кактусів.
 • Здійснити покупки на головній торговій вулиці Hon Dori. Тут є магазини, в яких можна купити все: від одягу та взуття до делікатесів та сувенірів. Пішохідна вулиця з безліччю магазинів виникла у 1900 році і тепер простяглася майже на 1 км.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Ісігакі: що подивитись, корисні поради
Ісігакі Ісігакі є головним у групі островів Яеяма
Trips
Путівник по Окінаві: що подивитись, корисні поради
Окінава Окінава або архіпелаг Рюкю –
Trips
Путівник по Хоккайдо: що подивитись, корисні поради
Хоккайдо Хоккайдо – найпівнічніший острів Японії
Trips
Путівник по Отару: що подивитись, корисні поради
Отару Отару – колишнє головне місто японського
Trips
Путівник Мацумото: що подивитись, корисні поради
Мацумото Чудове старовинне місто Мацумото знаходиться
Trips
Путівник по Йокогамі: що подивитись, корисні поради
Йокогама Йокогама – адміністративний центр префектури
Trips
Путівник по Фукуоці: що подивитись, корисні поради
Фукуок Фукуока – велике портове місто на південному
Trips
Путівник по Кагосімі: що подивитись, корисні поради
Кагосіма Кагосіма знаходиться на півдні японського
Trips
Путівник по Нагої: що подивитись, корисні поради
Нагоя Нагоя знаходиться у Японії, на острові Хонсю.
Trips

Інші визначні місця

Театр Кабукі-Дза: інформація про об’єкт, поради туристам
Головний театр Японії розташований
Trips
Кабукічо: інформація про об’єкт, поради туристам
Квартал Кабукічо (Kabukicho) розташований
Trips
Музей teamLab Borderless: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей цифрового мистецтва teamLab
Trips
Tokyo Disney Resort: інформація про об’єкт, поради туристам
Тематичний парк Tokyo Disney Resort
Trips
Аокігахара: інформація про об`єкт, поради туристам
Ліс Аокігахара у Японії — одне
Trips
Зоопарк Уено: інформація про об’єкт, поради туристам
Зоопарк Уєно (Ueno Zoo) розташований
Trips
Рамен-стріт: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулиця Рамен розташована на цокольному
Trips
Парк Сіндзюку-Геєн: інформація про об’єкт, поради туристам
Парк Сіндзюку-Геєн (Shinjuku Gyoen
Trips
Тематичний парк Toyota Mega Web: інформація про об’єкт, поради туристам
На рукотворному острові Одайба
Trips
Вулиця Такесіта: інформація про об’єкт, поради туристам
Одна з найголовніших торгових вулиць
Trips
Музей Мірайкан: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей передової науки
Trips
Музей Яєї Кусами: інформація про об`єкт, поради туристам
Токійський музей, присвячений творчості
Trips