Путівник по Індії: що подивитись, корисні поради

Індія

Індія поєднує цікаві культурні традиції, безліч релігій, колоритні фестивалі, чудову архітектуру, неймовірні ландшафти та екзотичну кухню. Її пейзажі фантастичні: тут і засніжені вершини Гімалаїв, і залиті сонцем тропічні пляжі, і густі вічнозелені ліси. Священні місця, достаток видовищних ритуалів – розповідають про яскраву релігійну історію. Кухня – окремий пункт для знайомства з Індією. У кожному регіоні країни – свої традиції та свої рецепти страв.

Путівник по Індії: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Індія – федеративна республіка в Південній Азії. Основна частина її території розташована на острові Індостан. Сусідує з Пакистаном, Китаєм, Непалом, Бутаном, Бангладеш та М’янмою. З Мальдівськими островами, Шрі-Ланкою та Індонезією має морські кордони. Омивається Індійським океаном, Бенгальською затокою та Аравійським морем. Довжина узбережжя становить понад 7000 км. Більшість країни займає нагір’я Декан. Усю територію Індії перетинають 7 гірських ланцюгів, серед яких найвища у світі — Гімалаї. У горах беруть свій початок і найбільші річки – Ганг та Брахмапутра.

Індія складається з 29 штатів та 7 союзних територій. Усі вони поділені на округи, а кожен округ – на талуки.

Де і що подивитись

Кожен, хто приїжджає в Індію, бачить цю країну по-своєму: хтось в шоці від зіткнення з бідністю, а хтось бачить найдобріших людей, які живуть у гармонії та світі. Безперечно одне — краса, витонченість, і грація цієї країни, що виявляється в її історії, архітектурі, одязі, святах, не може залишити байдужим нікого. Кожен регіон та місто мають свою самобутність, скрізь своя неповторна “спеція” та феєрія смаків.

Делі – одне з найстаріших і найбільших міст світу, засноване близько 5 тисяч років тому. Є переказ, що він 11 разів був зруйнований і стільки ж разів відроджувався знову. Делі є Національним столичним округом, до складу якого входить район Нью-Делі – офіційна столиця Індії. Тут знаходяться уряди як країни, так і округу Делі. Столиця Індії вражає красою, багатством колоніальних особняків та сучасних будівель. Життя міста швидке і галасливе: тут воєдино зливаються звуки музики з барів, безперервні автомобільні гудки і репліки перехожих, що поспішають. І все це приправлено гострим запахом прянощів. Для Старого Делі характерні строкаті, вузькі вулички, що зберегли дух Імперії Великих Моголів. Ця частина міста є скарбницею пам’яток стародавньої архітектури, релігійних та культурних об’єктів, що нагадують про всі народи, що населяли Індію. Найбільш визначні серед них: меморіал легендарного Махатми Ганді; Джама Масджід – найбільша мечеть Індії; храм Лотоса, що вражає своїм розмахом та красою; Червоний Форт – грандіозна фортеця часів Великих Моголів; Президентський палац доби Радж; храмовий комплекс Кутб-Мінар, відомий найвищим мінаретом у світі. А якщо ви захочете дізнатися якнайбільше про цю дивовижну країну – вирушайте до Національного музею Індії. Він – найбільший у державі, сюди щороку приїжджають близько 8 мільйонів людей. храмовий комплекс Кутб-Мінар, відомий найвищим мінаретом у світі. А якщо ви захочете дізнатися якнайбільше про цю дивовижну країну – вирушайте до Національного музею Індії. Він – найбільший у державі, сюди щороку приїжджають близько 8 мільйонів людей. храмовий комплекс Кутб-Мінар, відомий найвищим мінаретом у світі. А якщо ви захочете дізнатися якнайбільше про цю дивовижну країну – вирушайте до Національного музею Індії. Він – найбільший у державі, сюди щороку приїжджають близько 8 мільйонів людей.

Мумбаї – найбільш густонаселене місто Індії, великий промисловий центр, місто-космополіт, що поєднує європейську та азіатську культури. Він розташувався на кількох островах Аравійського моря. Незважаючи на свою тисячолітню історію, офіційно Мумбаї став містом лише 1672 року. Він був відправною точкою для колонізації Індії Британською Ост-Індською компанією. У місті кілька районів, але найбільше визначних пам’яток зосереджено у двох — Південному та Північно-Західному. Опинившись тут, обов’язково відвідайте один із найголовніших символів Мумбаї та місце поклоніння індійців-суїтів – Мечеть Хаджі Алі. Ще одна гордість городян – Ворота Індії. Після здобуття незалежності через них залишили країну останні британські солдати. Єдиний пам’ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Мумбаї – чудовий залізничний вокзал, носить ім’я національного героя Індії Чхатрапаті-Шіваджі. Потрапивши на історичну авеню Дадабхаджі Народжі, ви поринете в атмосферу життя Мумбаї. Місто зберегло дух колоніальної епохи, тут безліч будівель у стилі англійської неокласики та неоготики. Мумбаї (стара назва Бомбей) став батьківщиною індійського кіно. Перший фільм вийшов у прокат у 1896 році. Окрім відвідування культурно-історичних об’єктів, у місті можна чудово відпочити на чистих пляжах Акса-Біч, Джуху та Чоупатті.

На півночі Індії, на берегах річки Джамна, розташоване місто Агра. Найпопулярніше місце у туристів та одне з Нових семи чудес світу – казковий палац Тадж Махал. Він був побудований падишахом Могольської імперії Бабуридів Шах Джаханом, як символ вічної любові до своєї дружини, яка померла під час пологів чотирнадцятої дитини. Пізніше тут був похований і сам правитель. Цей палац по праву вважається перлиною мусульманського мистецтва в Індії та занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Також в Агрі варто відвідати місто-примару Фатехпур-Сікрі; сад Рамба – перший сад, створений моголами на території Індії; гробницю Акбара та мавзолей Чині-ка-Рауза. В Агрі знаходиться великий SPA центр Kaya Kalp, де можна відпочити за допомогою розслаблюючих процедур.

Одним із найзнаменитіших і густонаселених індійських міст є Бангалор. Місто популярне серед туристів своїми архітектурними пам’ятниками, храмами та прекрасними природними парками. Тут знаходиться Бангалорський палац – резиденція правителів міста; сучасний храм Шрі Радха-Крішна-Чандра Мандір, присвячений Радхе та Крішні; ботанічний сад Лал-Багх та Палац султана Типу. За 30 кілометрів від Бангалора, в лісі, є невелике поселення Нрітья Грам, що в перекладі означає “танцююче село”. По суті, це невелике навчальне містечко, де мешкають лише дівчата, які приїхали сюди навчатися мистецтву танцю. Набір до школи проходить раз на шість років і тут немає жодних засобів сучасної комунікації – є лише атмосфера танцю.

Колката (до 2001 року відома як Калькутта) — столиця східного індійського штату Західна Бенгалія. Місто засноване в 90-х роках 17 століття і було столицею Британської Індії. Колката багата на пам’ятки і пам’ятки колоніального періоду, серед яких – прекрасний білокам’яний собор Св. Павла; меморіал Вікторії, споруджений на честь британської королеви; форт Вільям – одна з перших споруд британців. А також у місті знаходиться найстаріший зоопарк в Індії – Аліпур, створений у 1876 році.

Ще одне місто, яке буде цікаво відвідати в Індії – Джайпур. Його називають «рожевим містом» через ніжно-рожевий колір каменю, який використовувався при будівництві більшості будівель. Місто з особливою атмосферою, яскравою історією, чудовою архітектурою. Щоб краще познайомитися з містом – заплануйте пішу прогулянку, бо всі його визначні пам’ятки розташовані у старій частині, оточеній стіною. Міський Палац – колишня резиденція правителів штату Раджастан – займає сьому частину стародавнього міста. Тут розташований музей з багатою колекцією стародавніх одягів, зброї, предметів домашнього вжитку. Головною пам’яткою Джайпура, по праву, вважається Хава-Махал (Палац вітрів). Весь його фасад складається майже з тисячі маленьких вікон, що дають змогу повітря продувати будівлю в спекотні дні – звідси і назва. Колись тут був гарем махараджі. Обов’язково завітайте до Палацового комплексу Амбер, що вражає розкішшю внутрішнього оздоблення та суворими зовнішніми укріпленнями; обсерваторію Джантар-Мантар; храмові комплекси Вриндаван та Галтаджі та помилуйтеся містом з висоти вежі Сарга-Сулі. Джайпур – місто ремісників, ювелірна столиця Індії. Тут створюють фантастичні краси прикраси, які можна придбати на згадку про поїздку в цю далеку країну.

На південному заході Індії, на узбережжі Аравійського моря, знаходиться найменший штат Індії та найпопулярніший курорт – Гоа. Він ділиться на Північну та Південну частини. Столиця – Панаджі, а найбільше місто – Васко-да-Гама. Це чудове місце для дайвінгу, тут водяться черепахи, скати, тунець, барракуда, акули та багато інших підводних мешканців. На Гоа безліч пам’яток архітектури, а також кілька важливих храмів індуїстів: Шантадурга, Мангеш і Махалса. Гоа приваблює тисячі туристів своїми унікальними заповідниками: Бондла, Бхагван Махавір, Бхадра, Національний парк Анші.

Що врахувати, вирушаючи до Індії

Індія незвичайна, багато чого тут на диво для приїжджих, але саме цим вона і приваблює до себе туристів. Для зручної подорожі варто звернути увагу на деякі моменти.

  • Індія вважається країною, в якій зароджуються віруси та поширюються по всьому світу. Робити щеплення чи ні — особистий вибір, проте ми рекомендуємо ознайомитись з інформацією про хвороби в Індії та вже після цього приймати рішення.
  • Згода тут виявляється похитуванням голови з боку в бік, щось схоже на “ай-ай-ай”, замість звичного нам кивка головою.
  • В Індії лівосторонній рух, а дотримання правил дорожнього руху є досить умовним. В основному водії використовують на дорозі гудок, видають сигнал і відразу починають будь-який маневр.
  • Для індійської кухні характерна велика кількість гострих спецій – не кожен шлунок таке витримає. Тому при замовленні страв у кафе та ресторанах просіть, щоб їжа була не гострою.
  • Вживати воду можна лише бутильовану з магазину; пити її краще, не торкаючись шийки, наливаючи безпосередньо в рот або використовуючи трубочку, привезену із собою.
  • Солодощі – особливий спосіб комунікації в Індії; пригощаючи когось висловлюють симпатію, подяку та повагу. Від подарунків у вигляді солодощів не прийнято відмовлятися, це дуже скривдить того, хто дарує, але ви не зобов’язані їх їсти.

Визначні пам’ятки

Індія чудова у своїй величі, протиріччях та контрастах. Протягом кількох тисячоліть свого існування вона дарує світові гармонію, натхнення, приклад стійкості та доброти. Це казковий світ екзотичних храмів, дикої природи, райських островів, шикарних палаців та відокремлених пляжів. Кожен камінчик тут дихає історією, за кожним кутом – своя епоха, що збереглася в архітектурних перлинах Індії.

Найкращий час для відвідування Індії

Індія прекрасна цілий рік. Завдяки великій різноманітності природних умов, тут завжди можна знайти місце, де буде чудова погода. Сприятливим періодом є місяці з жовтня до березня; спека та вологість у цей час досить комфортні. Середня температура повітря становить +26 °С вдень і +17 °С вночі, але завжди потрібно враховувати конкретний регіон. Листопад-лютий – високий сезон у всій країні. У цей час середня температура +28 ° С вдень та +20 ° С – вночі.

Літо в Індії спекотне, в деяких регіонах надмірно вологе, а в деяких дуже сухе, з сильними вітрами, температура перевищує +35 °С.

Південні курорти Гоа та Керали мають комфортніший клімат. Середня температура повітря у високий сезон становить +29 °С.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Андаманських та Нікобарських островах: що подивитись, корисні поради
Андаманські та Нікобарські о-ви Андаманські та Нікобарські
Trips
Путівник по Мадурай: що подивитись, корисні поради
Мадурай Мадурай – найстаріше місто на острові Індостан.
Trips
Путівник по Бхопалу: що подивитись, корисні поради
Бхопал Бхопал – колишня столиця однойменного
Trips
Путівник Бангалором: що подивитись, корисні поради
Бангалор Бангалор – третє за величиною місто
Trips
Путівник Нью-Делі: що подивитись, корисні поради
Нью-Делі Нью-Делі – столиця Індії, яку сміливо
Trips
Путівник по Джайсалмеру: що подивитись, корисні поради
Джайсалмер Джайсалмер розташований у північно-східній
Trips
Путівник по Джайпуру: що подивитись, корисні поради
Джайпур Джайпур — казкове місто, столиця індійського
Trips
Путівник по Амрітсар: що подивитись, корисні поради
Амрітсар Амрітсар розташований у штаті Пенджаб недалеко
Trips
Путівник по Пуні: що подивитись, корисні поради
Пуна Пуна розташована на заході Індії. Місто знаходиться
Trips

Інші визначні місця

Ворота Індії: інформація про об’єкт, поради туристам
Ворота Індії заввишки 42 метри
Trips
Річка Ганг: інформація про об’єкт, поради туристам
Ганг – одна з найдовших і повноводних
Trips
Форт Агуада: інформація про об’єкт, поради туристам
Форт Агуада був побудований у Гоа
Trips