Путівник по Камбоджі: що подивитись, корисні поради

Камбоджа

Камбоджа — держава з багатою історією і нелегкою долею, що пройшла шлях від найдавнішої цивілізації до французької колонії і здобула незалежність лише 1953 року. Але вже сьогодні воно готове дивувати мандрівників азіатським міксом самобутньої культури, національної кухні та давніх традицій. Незважаючи на те, що перші поселення на території сучасної Камбоджі датовані ще 2 століттям до н.е., по-справжньому підніматися з колін і розвиватися країна стала лише останні кілька десятків років. Зараз Камбоджу вже складно назвати «країною одного долара » . Завдяки туризму тут активно розвивається економіка, відновлюються архітектурні пам’ятки, а місцеві жителі серйозно налаштовані змагатися із сусіднім Таїландом за звання найкращої курортної держави.

Путівник по Камбоджі: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Королівство знаходиться у Південно-Східній Азії, на півдні півострова Індокитай. Камбоджа межує з В’єтнамом, Таїландом та Лаосом, а також омивається водами Сіамської затоки. До складу Камбоджі також входять острови, найбільший у тому числі – Конг (100 км²). Більша частина території знаходиться в долині річки Меконг та озера Тонлесап. Рельєф країни переважно рівнинний, проте є тут і гори, найвищою точкою вважається гора Ораль (1813 м). Типовий ландшафт Камбоджі — окремі невисокі пагорби, вкриті густим непрохідним лісом. На території Королівства знаходиться найбільше на Індокитайському півострові озеро – Тонлесап. Згідно з указом короля Камбоджі Нородома Сіамоні від 22 грудня 2008 року, адміністративно територія Камбоджі ділиться на 23 провінції та місто центрального підпорядкування – Пномпень, прирівняне до них за статусом.

Де і що подивитись

Міста Камбоджі – це мікс азіатської та європейської культури, де мирно межують стародавні кхмерські храми та французькі колоніальні споруди. На вулицях великих камбоджійських мегаполісів ви зустрінете буддійських ченців, торговців їжею, які готують буквально на дорозі та, звичайно, мільйони маленьких мопедів.

Пномпень

Пномпень – галаслива столиця Камбоджі, як і належить головному місту азіатської країни. Тут зберігся дивовижний колорит і багато стародавніх будівель: храми, ринок Пса Тмей у стилі арт-деко, різні археологічні музеї з артефактами кхмерської культури. Королівський палац – діюча резиденція короля Камбоджі. Туристам дозволяється відвідувати церемоніальні зали, але найбільший інтерес викликає Срібна пагода, в якій король проводить офіційні зустрічі з монаршими особами. Увечері можна прогулятися набережною річки Тонлесап — тут збираються місцеві жителі, грає музика, а з відкритих дверей храмів долинають молитви та запах пахощів.

Ангкор

Ангкор — колиска кхмерської культури, яка обов’язково має з’явитися у маршруті кожного туриста. У колишньому центрі Кхмерської імперії збереглися найкрасивіші пам’ятки давнини, знамениті храми Ангкор-Ват та Ангкор-Тхом, що входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Храмовий комплекс Ангкор-Ват – магніт, що приваблює мільйони туристів з усього світу. Екзотична архітектура, якій немає аналогів у всьому світі, була створена ще у 12 столітті. Довгий час комплекс був захований у непрохідних джунглях. Саме він ліг в основу сюжету «Мауглі» як місце, куди бандерлоги притягли «людське дитинча». На жаль, сіамська армія та «червоні кхмери» зруйнували частину комплексу, але навіть те, що залишилося, змушує завмирати серце від його величі та масштабів. Бантей Срей — ще один храм, вартий уваги. Він присвячений богу Шиві та датований 967 роком.

Сієм-Ріп

Сієм-Ріп – місто на північному заході Камбоджі та відправна точка для туристів, які хочуть відвідати головну пам’ятку Камбоджі – храмовий комплекс Ангкор-Ват. Враховуючи, що це місто виступає перевалочним пунктом на шляху до величної пам’ятки, тут спостерігається велике скупчення ресторанчиків та готелів. Місцеві гіди рекомендують туристам відвідати парк Royal Independence Gardens, прогулятися Promenade і зайнятися медитацією в буддійському храмі Wat Preah Prom Rath. Сієм-Ріп – не туристичне місце, це ідеальне місто, де можна зупинитися перед відвідуванням Ангкор-Ват, перекусити і відпочити від натовпу туристів.

Сіануквіль

Сіануквіль (більш відомий як Кампонгсаом) – основний морський порт країни та місто, де знаходяться наймальовничіші пляжі Камбоджі: Victory, Hawaii, Sokha, Ochheuteal, Otres Beach. Саме пустельні піщані пляжі туристи називають найкращою пам’яткою цієї провінції. Познайомитись ближче з дикою природою азіатської країни пропонує Національний парк Реам. На його території знаходяться річки, два острови, дикі та мангрові ліси. Острів мавп – ще одне місце для знайомства з місцевою природою та колоритом. За легендою, на ньому жила наймогутніша мавпа. Тут є водоспади, дикі пляжі, бунгало та прокат споряджень для занять снорклінгом та каякінгом. Шанувальники старожитностей можуть відвідати Храм Ват Леу та Ват Кром.

Баттамбанг

Баттамбанг – загадкове місто на північному заході Камбоджі. Тут є стародавні храми, музеї, таємничі печери та численні рештки стародавніх споруд. Ознайомитись з історією регіону можна у музеї Баттамбангу. Обов’язково потрібно побачити Ек Пном – один із найкрасивіших храмів Камбоджі з різьбленими елементами. На заході сонця це місце набуває майже магічної атмосфери. За наймальовничішими краєвидами краще вирушати до храму Пном Банан, до якого ведуть понад 300 ступенів. А за покупками – на ринок Пса Нат, що знаходиться в центрі міста.

Що врахувати, вирушаючи до Камбоджі

  • 95% населення країни сповідують буддизм, тому варто бути гранично поважними при відвідуванні священних місць Камбоджі: не одягати шорти при відвідуванні державних установ та релігійних об’єктів, перед входом до діючого храму завжди знімати взуття та шанобливо ставитись до ченців;
  • завжди питайте дозвіл, якщо хочете фотографувати храми та людей, особливо ченців;
  • ченці будуть дуже вдячні, якщо ви пожертвуєте невелику суму грошей на храм або просто купите свічку;
  • національний вид транспорту – тук-тук і мопед, а характерна особливість правил руху на дорогах Камбоджі в тому, що їх ніхто не дотримується;
  • незважаючи на те, що національною валютою вважається ріель, у ході тут і долари. Здачу в магазині вам можуть дати у двох валютах: основна сума у ​​доларах, а «дрібниця» у місцевих грошах. Банківські картки приймають лише у великих готелях;
  • Камбоджа — бідна країна і потрібно бути готовим до жебраків, переважно це діти, вони привітні та усміхнені, але з усіх немісцевих вимагають «ван долар»;
  • туристам не зайве подумати про безпеку: міцно тримати техніку та гаманець, навіть перебуваючи в тук-туку з ґратами; не варто виходити на вулицю одному в темну пору доби; не слід також носити з собою документи, великі грошові суми та коштовності та завжди мати при собі ксерокопію паспорта або картку гостя з готелю;
  • традиційна кухня схожа на тайську, тільки не така гостра. Місцеві жителі їдять рибу та курку з рисом, в особливій пошані амок – улюблена страва кухні кхмерів у туристів. Це шматочки рибного або м’ясного філе, запечені з прянощами та кокосовим молоком у чашках з бананового листя. Ще популярні рибний та м’ясний супи (самла-мачу-банле та самла мачу юон) та бай-ча – кхмерський аналог плову;
  • Камбоджійська віза видається після прильоту. Будьте готові, що з туристів спробують взяти більшу суму, ніж є насправді. Офіційна вартість візи – 20 $;
  • Будьте обережні з водою: перед вживанням вона повинна кип’ятитись, навіть якщо ви чистите зуби або вирішили приготувати лід.

Визначні пам’ятки

На сьогоднішній день Камбоджа тільки починає свій шлях до розвитку та залучення туристів. Але вже зараз тут є чому дивуватися і на що подивитися. Найдавніші кхмерські храми, непрохідні ліси з унікальною флорою та фауною здивують навіть досвідчених мандрівників.

Найкращий час для відвідування Камбоджі

Оскільки в Камбоджі переважає мусонний клімат, тут є чіткий поділ на сухий сезон та сезон дощів. Сезон дощів триває з травня до жовтня. Період з листопада до квітня вважається ідеальним для відпочинку. Температура повітря тим часом коливається від +25 до +40 °С. А ось купатися можна цілий рік, тому якщо дощі не є на заваді відпочинку, то Камбоджу можна відвідати і влітку, ціни в цей період тут значно нижчі.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Берхтесгадену: що подивитись, корисні поради
Берхтесґаден Берхтесгаден відомий як один із найкращих
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips