Путівник по Кіото: що подивитись, корисні поради

Кіото

Побувати в Японії і не побачити Кіото є неприпустимим, хоча б тому, що Кіото і є Японія. Жодне інше місто не може похвалитися такою кількістю старовинних палаців, храмів і найкрасивіших парків, жодне інше не відбиває настільки японський дух. Прогулянка Кіото – це захоплююча подорож по закутках історії Країни сонця, що сходить.

Путівник по Кіото: що подивитись, корисні поради

Райони Кіото

Відразу зазначимо, що в Кіото пам’ятки не зосереджені в одному чи двох районах, а розкинулися майже по всьому місту. З туристичної точки зору найбільш цікаві: Хігасіяма (Східний Кіото), Арасіяма (Західний Кіото), Південний Кіото, Центральний Кіото, Північно-Західний Кіото та Нижнє місто. У Хігасіямі, Арасіямі, Південному та Північно-Західному Кіото розміщена більшість архітектурних пам’яток та парків.

У Центральному Кіото знаходяться Імператорський Палац та замок Нідзе. З іншого боку, у Центральному Кіото та Нижньому місті багато магазинів, ресторанів та нічних клубів.

Визначні пам’ятки

Гуляючи по древньому Кіото, ви буквально занурюєтеся в насичену подіями історію Країни сонця, що сходить. У цьому місті знаходиться 20% усіх будівель, віднесених до Національних скарбів Японії та ще 15% тих, що оголошені важливими культурними надбаннями країни. 14 визначних пам’яток Кіото внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Однак сухі цифри не в змозі описати всю пишність палаців, храмів і вілл Кіото, що утихомирює чарівність його парків і садів. Адже Кіото – це душа старої Японії, зрозуміти і відчути яку необхідно особисто, відвідавши це дивовижне місто.

Населення

Етнічний склад Кіото однорідний, переважна більшість його мешканців – японці. Цікаво, що чисельність населення у місті в останні роки майже не збільшується, повільно наближаючись до півтора мільйона.

Коротка історія

У VII столітті на місці нинішнього Кіото збудував свою резиденцію рід Хата. Але роком заснування Кіото прийнято вважати 794 рік. На той час імператор Камму вирішив перенести столицю з міста Нара до іншого місця. Після довгих роздумів вибір ліг на Кіотську западину. Нове місто було названо Хейан-ке – “столиця миру і спокою”. Він зводився на зразок стародавньої китайської столиці Чанъань — прямі вулиці, що йдуть з півночі на південь і із заходу на схід, розбивали його на акуратні прямокутні квартали.

До столиці стікалися усі таланти, усі освічені люди держави. Хейан-ке швидко перетворився на центр японської культури. У той же час, протягом століть це місто було одним із найбагатших у Японії. Тут зародилося багато традиційних ремесел, зокрема виготовлення особливого порцеляни, шовку, лакованого посуду.

У XV столітті стара назва Хейан-ке змінилася новою — Кіото, що означає «столичне місто». Але в XV – XVI століттях місто страждало від постійних воєн і смут, що стрясали Японію. В результаті, до середини XVI століття Кіото втратив колишній блиск.

Друге народження Кіото пов’язане з іменами Ода Нобунага та його політичного спадкоємця Тойотомі Хідеосі, які відновили колишню велич столиці. Місто заново відбудовувалося, один за одним споруджувалися чудові палаци та храми, розвивалися ремесла та торгівля.

З 1603 Японія була об’єднана під владою роду Токугава. Сегуни Токугава мали всю повноту влади у країні, а імператор був лише номінальною фігурою. Їхньою резиденцією стало місто Едо (нині — Токіо). Проте формально Кіото залишався столицею, оскільки тут був імператорський двір.

У 1868 р. сьогунат Токугава впав, а імператор Мейдзі переніс столицю в Едо. Так Кіото втратив свій статус, який мав понад тисячу років.

Під час Другої світової війни Кіото майже не постраждав і, на відміну від інших японських міст, зберіг безліч культурних пам’яток. Існує такий факт, що коли американці планували, на які міста Японії скинути атомні бомби, серед них був і Кіото. Але військовий міністр того часу Генрі Стімсон викреслив його зі списку і замінив на Нагасакі, оскільки з Кіото у нього були пов’язані приємні спогади про медовий місяць.

Збережені культурні пам’ятки зробили Кіото одним із найпопулярніших туристичних місць у країні та стали основною статтею доходу міста.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 88 $/ніч від 1182 $/ніч Посадка – 5.45 $, 1км – 2.77 $ 1.29 $/літр 36 $ за двох

Найкращий час для поїздки в Кіото

Кіото розташований у западині між гір. Впливу моря на клімат майже не відчувається, тому його можна назвати помірно континентальним. Влітку тут спекотно, взимку морозно. Найспекотніший місяць – серпень (середня температура +28 ° C). Найхолодніше в грудні-лютому (до -6°C), втім, зазвичай, температура не опускається нижче 3°C. З червня до вересня — сезон дощів. Оскільки місто захищене горами, сильні вітри тут рідкісні.

Їхати в Кіото краще навесні чи восени. Весна в Кіото прекрасна – температура у квітні +17°C, у травні – +24°C. У середині березня можна насолодитися цвітінням слив, а у квітні — цвітінням сакур. І тих, і інших у місті дуже багато. А восени, коли ще не холодно, але вже й не жарко, коли сади та парки забарвлюються в золото і багрянець і Кіото набуває воістину чарівного вигляду, прогулянки містом доставляють справжню насолоду.

У середині травня у Кіото проходить свято Аой Мацурі. Процесія, учасники якої одягнені в костюми періоду Хейан, йде від Імператорського палацу до храмів Камігамо та Сімогамо. Надзвичайно яскраве видовище!

Якщо ви приїхали в липні, то без капелюха на вулицю краще не виходити. Зате ви зможете подивитися одне з головних свят Японії – знаменитий Гіон Мацурі. Традиція його проведення така ж стара, як і сам Кіото.

Що обов’язково потрібно зробити туристу в Кіото

  • Відчути дух давньої Японії у храмі Фусімі Інарі (Інарі – богиня родючості). Його ще називають «храмом тисячі воріт», оскільки яскраво-жовтогарячі арки – торії утворюють довгі тунелі, що ведуть до самого святилища. Нічого подібного ви більше не побачите ніде. Храм був побудований в 711 році — ще до того, як виникло місто Хейан-ке, тобто воно давніше за Кіото.
  • Оглянути Імператорський палац. Комплекс оточений стіною, за якою розташовані кілька старовинних будівель та парк. Перші споруди з’явилися тут ще за часів Оди Нобунаги.
  • Побачити, як сяють на сонці стіни храму Кінкаку-дзі. Два його верхні поверхи вкриті золотом, звідси і його назва — Золотий павільйон. У 1397 році його побудував, йдучи на спокій, сьоґун Йосіміцу, як своє житло, щоб провести в ньому останні роки життя. А вже його спадкоємці перетворили палац на храм.
  • Здійснити прогулянку бамбуковим лісом Сагано. У ньому тисячі і тисячі дерев, які, хитаючись на легкому вітрі, видають дивовижний звук, що нагадує дзвін. Особливо цікаво тут увечері, оскільки доріжки підсвічені ліхтариками. Казкове видовище!
  • Зробити ковток священної води із джерела храму Кіємідзу-дера. Це знаменитий храм Чистої води, його щороку відвідують близько 3 млн. чоловік. Кожне джерело (всього їх три) дарує своє — довголіття, успіх у коханні, досягнення у навчанні. Але можна відпити лише з одного і лише один ковток. А коли ви зрозуміли, що для вас важливіше, варто помилуватися дивовижним краєвидом на Кіото, що відкривається з майданчика храму.
  • Почути скрип знаменитої «солов’їної підлоги» замку Нідзе-дзьо — кіотської резиденції сьогунів Токугава. Їх спеціально зробили такими, щоб ніхто не міг поринути у покої сьогуна непомітно. Масивні та химерні ворота замку, багате оформлення його інтер’єрів були покликані затьмарити своєю розкішшю Імператорський палац, демонструючи всім велич та міць будинку Токугава.
  • Пройтися торговим ринком Нисики — вузькою вулицею, вздовж якої розташовано понад сотню магазинів. Тут продають і сирі продукти, і готові страви, і сувеніри. Зрозуміло, насолодитися вишукуванням кіотської кухні можна не тільки в Нісікі, а й у численних кафе, ресторанах міста. Кухня Кіото славиться своїми оригінальними стравами, наприклад, такими як соління цукемоно, яцухасі або ю до-фу.
  • Придбати сувеніри на згадку. Знайти їх можна вже на станції залізничного вокзалу — там багато різноманітних магазинів. Один із найпопулярніших – The Cube, розташований під самим будинком вокзалу. У районі Гіон, що на вулиці Сіракава, знаходяться кілька сувенірних та антикварних магазинів, там можна придбати навіть рідкісні речі. Безліч магазинчиків з цікавою продукцією місцевих майстрів можна знайти на вулиці Кіомідзу-Зака.
  • Здійснити човнову прогулянку вздовж річки Арасіяма. Її береги особливо гарні восени, коли японські клени набувають особливо яскравого, вогняного кольору.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Ісігакі: що подивитись, корисні поради
Ісігакі Ісігакі є головним у групі островів Яеяма
Trips
Путівник по Окінаві: що подивитись, корисні поради
Окінава Окінава або архіпелаг Рюкю –
Trips
Путівник по Хоккайдо: що подивитись, корисні поради
Хоккайдо Хоккайдо – найпівнічніший острів Японії
Trips
Путівник по Отару: що подивитись, корисні поради
Отару Отару – колишнє головне місто японського
Trips
Путівник Мацумото: що подивитись, корисні поради
Мацумото Чудове старовинне місто Мацумото знаходиться
Trips
Путівник по Йокогамі: що подивитись, корисні поради
Йокогама Йокогама – адміністративний центр префектури
Trips
Путівник по Фукуоці: що подивитись, корисні поради
Фукуок Фукуока – велике портове місто на південному
Trips
Путівник по Кагосімі: що подивитись, корисні поради
Кагосіма Кагосіма знаходиться на півдні японського
Trips
Путівник по Нагої: що подивитись, корисні поради
Нагоя Нагоя знаходиться у Японії, на острові Хонсю.
Trips

Інші визначні місця

Театр Кабукі-Дза: інформація про об’єкт, поради туристам
Головний театр Японії розташований
Trips
Кабукічо: інформація про об’єкт, поради туристам
Квартал Кабукічо (Kabukicho) розташований
Trips
Музей teamLab Borderless: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей цифрового мистецтва teamLab
Trips
Tokyo Disney Resort: інформація про об’єкт, поради туристам
Тематичний парк Tokyo Disney Resort
Trips
Аокігахара: інформація про об`єкт, поради туристам
Ліс Аокігахара у Японії — одне
Trips
Зоопарк Уено: інформація про об’єкт, поради туристам
Зоопарк Уєно (Ueno Zoo) розташований
Trips
Рамен-стріт: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулиця Рамен розташована на цокольному
Trips
Парк Сіндзюку-Геєн: інформація про об’єкт, поради туристам
Парк Сіндзюку-Геєн (Shinjuku Gyoen
Trips
Тематичний парк Toyota Mega Web: інформація про об’єкт, поради туристам
На рукотворному острові Одайба
Trips
Вулиця Такесіта: інформація про об’єкт, поради туристам
Одна з найголовніших торгових вулиць
Trips
Музей Мірайкан: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей передової науки
Trips
Музей Яєї Кусами: інформація про об`єкт, поради туристам
Токійський музей, присвячений творчості
Trips