Путівник по Льєжу: що подивитись, корисні поради

Льєж

Льєж – одне з найбільших міст Королівства Бельгії, столиця однойменної провінції на півдні країни. А за сумісництвом він уже кілька століть вважається всесвітнім центром конструкторів вогнепальної зброї, які приїжджають сюди вчитися та працювати. Крім цього, Льєж відомий як великий порт – він розташований на річці Маас і пов’язаний з Антверпеном за допомогою Альберт-каналу.

Льєж

Населення Льєжа

У 2018 році у Льєжі проживало 197 355 осіб. Офіційною мовою тут вважається французька. Однак на вулицях часто можна почути італійську промову — понад 5% населення становлять вихідці із цієї країни.

Коротка історія Льєжа

В епоху Римської імперії на місці Льєжа розташовувалося невелике поселення, яке мало ім’я Leodium. Місцеві жителі називали його Людек, а німці – Люттих. Розвиток міста почався в 705 році після мученицької смерті єпископа Ламберта, пізніше зарахованого до лику святих. Через 16 років святий Губерт (єпископ Маастріхта) переніс сюди центр єпархії і прийняв Льєж під своє заступництво. Це перетворило місто на центр християнського паломництва. Крім того, він став столицею Льєжського єпископства, яке швидко набуло статусу одного з найвпливовіших духовних князівств регіону. У 800-900 роках місто було захоплене і частково зруйноване норманами, пережило повстання бюргерів, але в результаті було повністю відновлено і укріплено.

У 1384 управління Льєжем повністю перейшло до глав ремісничих цехів. Незважаючи на сильну залежність від Бургундського герцогства, місто розвивалося. Він став відомий завдяки майстерням, які виготовляють художні вироби з бронзи.

У середині XVI століття місто стало частиною Іспанських Нідерландів. Незабаром тут було налагоджено виробництво вогнепальної зброї.

У XVIII-XIX століттях Льєж взяв участь у Французькій революції і був анексований Францією. Потім він по черзі входив до складу Нідерландів та Королівства Бельгії.

Наприкінці XIX століття місто отримало міжнародну популярність, ставши провідним центром виробництва та експорту вогнепальної зброї. Найбільш важливу роль в індустріалізації регіону відіграли фабрика Lepage, збройовий завод FN Herstal і металургійна фірма Джона Коккеріля.

У XX столітті, під час обох світових воєн, за контроль над Льєжем велися запеклі бої. У результаті німецька армія повністю окупувала регіон. Після розгрому фашистської Німеччини Льєж було відновлено і продовжив розвивати промисловість. Крім того, місто вважається найбільшим культурним центром Валлонії.

Найкращий час для поїздки в Льєж

Цей регіон відрізняється помірно теплим кліматом. Високий сезон починається з настанням літа і триває до середини вересня. Тепла та сонячна погода може іноді змінюватись дощами. Середня температура повітря вдень у ці місяці коливається від +17 до +21 °C. Але навіть узимку тут не холодно – градусник рідко показує менше +2 °C.

Однією з найяскравіших і найцікавіших подій, що проходять у Льєжі, вважаються ярмарки. У ці дні на вулицях міста не лише пропонують різноманітні товари, а й проводять безліч розважальних заходів, у тому числі й для дітей. Звичайно, не обходиться і без святкових частування та яскравих концертів. Якщо ви хочете потрапити на найдовший ярмарок Льєжа, приїжджайте до перших вихідних жовтня. Втім, можна особливо не поспішати — триває вона цілих шість тижнів.

У Бельгії люблять та вміють варити чудове пиво. І щороку на початку вересня у Льєжі проводиться Summer Beer Lovers’ Festival. Це справжнє свято для шанувальників пінного напою. Основна частина фестивалю відбувається на площі Святого Ламберта. Тут найвідоміші бельгійські пивовари пропонують продегустувати свої сорти крафтового пива. А поряд проводяться майстер-класи з його приготування. Не обходиться без спортивної програми. Усі охочі можуть пробігти марафон на дистанцію 42 км.

Що потрібно зробити туристу в Льєжі

  • Оглянути палац князів-єпископів. Будівля була зведена в XI столітті, але потім неодноразово перебудовувалася. Цей палац вважається головною пам’яткою та прикрасою Льєжа.
  • Вирушити на площу Святого Ламберта. Саме з цього місця почалася історія міста, коли тут було збудовано собор, присвячений цьому мученику. Наразі від будівлі залишилися лише руїни, але в музеї Релігійного Мистецтва можна подивитися на його модель.
  • Прогулятися набережною Маас. Тут можна оглянути ще одну важливу пам’ятку Льєжа – палац Курціуса. Він цікавий не тільки своєю незвичайною архітектурою, а й неймовірно красивим внутрішнім оздобленням. У цьому будинку зараз працює музей мистецтва та археології Маасланда.
  • Помилуватися оригінальною архітектурою церкви Святого Бартоломея, збудованою у романському стилі. Усередині храму знаходиться ще одна цікава визначна пам’ятка — бронзова купіль, що лежить на десяти бугаях і прикрашена барельєфами на біблійні теми.
  • Відпочити в Ботанічному саду Льєжа. Тут можна погуляти красиво оформленими оранжереями і посидіти в тіні величезних дерев. Їх вік налічує понад 150 років.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Гент
Путівник по Генту: що подивитись, корисні поради
Гент Гент – музична симфонія, що застигла в камені.
Trips
Путівник по Брюгге: що подивитись, корисні поради
Брюгге Тиха ідилія природи на тлі кам’
Trips
ieper
Путівник по Іпру: що подивитись, корисні поради
Іпр Іпр розташований на південному заході Бельгії
Trips
leuven
Путівник по Левену: що подивитись, корисні поради
Левен Левен – бельгійське місто, розташоване
Trips
Путівник Антверпеном: що подивитись, корисні поради
Антверпен На берегах річки Шельди розташоване найбільше
Trips
Путівник по Брюсселю: що подивитись, корисні поради
Брюссель Брюссель – серце Європи та неофіційна столиця
Trips
Путівник по Бельгії: що подивитись, корисні поради
Фламандське мистецтво, казкові замки, знамените пиво
Trips