Путівник по Перу: що подивитись, корисні поради

Перу

Перу – одна з найкрасивіших країн Південної Америки. Розпластавшись по схилах Анд, що розтягнулася на узбережжі Тихого океану, вона так і приваблює туристів. Її головна визначна пам’ятка – спадщина імперії інків. Гігантські піраміди, побудовані тисячі років тому, легендарна стежка інків, загадкові ієрогліфи, якими сполосована поверхня пустелі, найбільше у світі місто з глини – все це інтригує та зачаровує мандрівників. І звичайно, природа, що вражає гостей країни своєю різноманітністю – від гірських вершин, каньйонів та льодовиків до буйних тропічних лісів на берегах Амазонки та найкрасивіших пляжів тихоокеанського берега.

Путівник по Перу: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Перу – третя за площею країна у Південній Америці. Межує з Колумбією, Бразилією, Еквадором, Чилі та Болівією. Адміністративно – поділена на 25 регіонів, а географічно – територію ділять на 4 природні регіони.

Перший – прибережна зона, або “коста”. Практично цілий рік тут тримається комфортна температура від +16 oC до +25 oC. Дуже бідною на рослинність «кісті», додає чарівності різноманітний тваринний світ. Тут є і фламінго, і пінгвіни, і морські леви. Однак, саме для цієї зони (до якої, до речі, потрапляє і столиця Ліма), властивий вельми незвичайний вид опадів – дуже дрібна мряка, «гаруа». Вона дуже ускладнює життєдіяльність мегаполісу.

Далі йде зона Анд, або «Серра». Перепад температур тут у середньому від +5 o C взимку до +20 o C влітку.

А вище рівня 3, 5 тисяч метрів починається «пуна» — зона високогір’я, з характерним суворим кліматом та різкими добовими перепадами температур від +28 oC вдень до -12 oC у нічний час доби. Вершини, вкриті вічними льодами, гірська хвороба, лавини та інші «принади» приваблюють сюди любителів активного та екстремального відпочинку.

А ось четверта географічна зона Перу – долина річки Амазонки, «сельва» – справжній рай для поціновувачів спекотного та вологого тропічного клімату, а також для біологів та зоологів, які вивчають найрідкісніші та зникліші види представників флори та фауни.

Де і що подивитись

Ліма

Через цілком зрозумілі причини, знайомство з Перу у туристів починається з Ліми. Столиця держави по праву займає чільне місце у діловому житті країни. Це сучасне місто, яке химерно поєднує в собі останні досягнення цивілізації та традиції стародавніх індіанців. На її вулицях хмарочоси зі скла та бетону є сусідами з дерев’яними хатами, а ділові костюми клерків – з різнокольоровими народними шатами. Одна з головних характерних рис Ліми – її незвичайний рельєф: схили, круті урвища, пагорби. Історичний центр міста – справжня пам’ятка іспанської колоніальної епохи, яка внесена до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Президентський палац, катакомби монастиря Св. Франциска, Кафедральний собор – справжні туристичні Мекки столиці. Вартість нерухомості тут обчислюється мільйонами доларів.

Куско

Куско – столиця імперії стародавніх інків, яку туристи відвідують найчастіше. Поруч із містом знаходиться знамените високогірне озеро Тітікака, оточене тисячею легенд, загадок та переказів. Згідно з ними, саме з вод озера Тітікака вийшли на берег перші інки та заснували місто Куско. Ще конкістадори, із захопленням розповідали про дивне місто, із золотими та срібними храмами, про водогін, про знамениту кам’яну кладку, на рештках фундаментів якої, сьогодні стоять нові, сучасні будинки. Саме це сьогодні і приваблює туристів – змішання нового та старого, що перетворилося на унікальний, властивий лише цій країні стиль. У серці міста, на Збройній площі Пласа де Армас, варто подивитися чудові будівлі в колоніальному стилі і величний Кафедральний собор з його статуєю темношкірого Спасителя. Ще одне дуже мальовниче місце – узвіз Сан-Блас. Практично вертикальна вулиця, на якій розташовані численні сувенірні лавки, ремісничі майстерні та виставкові салони.

Мачу Пікчу

Головна родзинка розташована неподалік Куско. Це стародавнє місто Мачу-Пікчу, одне із найзагадковіших місць на Землі, що відноситься до «Нових семи чудес світу». Завдяки своїй віддаленості він не був знищений конкістадорами, а його кам’яні стіни не змогли знищити ні землетруси, ні зсуви. І все ж таки, головну таємницю Мачу-Пікчу, причину загадкового зникнення всіх його мешканців, наука так і не змогла розгадати досі.

Трухільйо

Ще одне прекрасне місто Перу – Трухільо, розташоване на узбережжі Тихого океану. на півночі країни. Культура древніх індіанців, переплітаючись із колоніальним стилем, зробила це місто воістину неповторним. Менш ніж за 10 кілометрів від Трухільо знаходиться ще одна туристична пам’ятка Перу — руїни міста Чан-Чан, яке колись вважалося столицею індіанців чому. Ще одним обов’язковим пунктом для відвідування під час перебування тут вважаються екскурсії до стародавніх пірамід Місяця та Сонця. Окрім туристів, сюди також охоче їдуть любителі серфінгу з усього світу.

Ікітос

Ікітос – адміністративний центр регіону Лорето, найбільше місто перуанської Амазонії. Оточений непрохідною сельвою, він цікавий своєю унікальною та неповторною природою. Своїм виникненням на карті Перу, місто завдячує так званій «каучуковій лихоманці». Видобуток, переробка та торгівля соком гевеї послужили різким поштовхом для його розвитку в 19 столітті, а 20-го тут виявили ще й поклади нафти. Однак більшість історичних пам’яток тут відносяться саме до часів «каучукової лихоманки», коли плантатори, що стрімко багатіють, прагнули вразити уяву своїх сусідів, вибудовуючи незвичайні особняки. Мабуть, найяскравішим з них є так званий «Залізний дім», який спроектував знаменитий Гюстав Ейфель. Менш ніж за 50 кілометрів від міста, розташовані одразу дві природні пам’ятки – заповідник Айапуайо-Мішана та ферма метеликів. До речі, в тропічних лісах навколо Ікітоса росте безліч лікарських рослин, з яких місцеві фармацевти виробляють різні зілля.

Арекіпа

Арекіпа – друге за величиною місто Перу, розташоване в гірській місцевості, біля підніжжя сплячого вулкана. Він настільки компактний, що більшість його визначних пам’яток можна обійти навіть пішки, лише зрідка користуючись послугами місцевих таксистів. Насамперед, Арекіпа приваблює не просто туристів, а любителів таких видів активного відпочинку, як альпінізм та рафтинг. Поруч розташована Долина Вулканов – місце паломництва туристів, яких приваблює своєрідний “місячний” краєвид місцевості. Саме з Арекіпи мандрівники відвозять вироби з шерсті альпак та вікуній – тут вони найвищої якості.

Що врахувати, вирушаючи до Перу

Влада Перу наголошує на розвитку туризму, тому відпочивати тут цілком безпечно і комфортно. Однак є кілька правил, які краще не порушувати:

  • Оскільки головну небезпеку для туриста становлять вуличні злодюжки, велику готівку із собою краще не носити. Це ж стосується і дорогих речей – прикраси, годинник краще залишати в сейфі готелю. Особливо уважними слід бути у місцях великого скупчення людей, наприклад, на ринках.
  • При пересуванні у темний час доби, краще користуватися послугами таксі. Досить агресивними, особливо у бідних районах можуть бути жебраки.
  • При відвідуванні гірських, а особливо високогірних регіонів країни не варто забувати про «гірську хворобу». Людям із серцево-судинними захворюваннями найкраще попередньо проконсультуватися з лікарем.
  • Тим, хто збирається відвідати сельву, як мінімум за 10 днів необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки і гепатитів В і D. масу проблем.
  • Воду потрібно пити тільки бутильовану, а їжу на вулиці купувати не рекомендується.
  • А ось у хорошому ресторані варто познайомитись із стравами місцевої кухні. Кожному регіону країни властива своя кулінарна особливість, але картопля, риба та кукурудза будуть присутні скрізь.
  • Як сувеніри з Перу найчастіше везуть вироби з вовни альпак, золоті та срібні прикраси, кераміку, килими та пледи з вовни лам. Але слід бути гранично акуратними з предметами, що становлять історичну чи археологічну цінність – на митниці можуть виникнути великі проблеми, адже їх вивезення з країни заборонено.
  • Щодо валюти, то найкраще брати сюди долари США. Обміняти їх на місцеві солі можна в обмінних пунктах і навіть у «міняв», але краще не робити цього прямо в аеропорту, адже там курс буде набагато нижчим.

Визначні пам’ятки

Пам’яток у Перу так багато, що головною проблемою буде вибір, куди вирушити в першу чергу – оглянути Мачу-Пікчу, помилуватися озером Тітікака, прогулятися стежкою Інків, побачити легендарне поховання Сіпана або насолодитися водоспадами Гера.

Найкращий час для відвідування Перу

Завдяки величезній території та, у зв’язку з цим, різноманітному клімату, Перу можна відвідувати будь-якої пори року. Але, природно, при виборі конкретного місця варто враховувати його характерні особливості. Так, наприклад, прибережна зона, що найбільш відвідувана туристами, або «коста» хоча і дуже комфортна за температурними умовами, може неприємно порадувати досить незвичайним природним явищем під назвою «гаруа». Це щось середнє між дуже дрібним дощем та дуже щільним туманом. Особливо густими вони бувають у грудні та січні, стаючи найчастіше причинами аварій корабля. При відвідуванні високогірних районів країни також необхідно враховувати той факт, що тут з листопада до березня триває сезон дощів, який досягає піку в січні-лютому. І тоді можуть виникати проблеми з пересуванням дорогами.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Кахамарку: що подивитись, корисні поради
Кахамарка Кахамарка розташований високо в горах на
Trips
Путівник по Мачу-Пікчу: що подивитись, корисні поради
Мачу Пікчу Мачу-Пікчу – скарб Латинської Америки
Trips
Путівник по Уарасу: що подивитись, корисні поради
Уарас Уарас розташований у високогірній долині у центральній
Trips
Путівник по Арекіпі: що подивитись, корисні поради
Арекіпа Арекіпа знаходиться на півдні Перу і по праву
Trips
Путівник Пуерто-Мальдонадо: що подивитись, корисні поради
Пуерто-Мальдонадо Пуерто-Мальдонадо знаходиться на
Trips
Путівник по Чиклайо: що подивитись, корисні поради
Чиклайо Чиклайо – одне з найбільших міст країни.
Trips
Путівник по Іці: що подивитись, корисні поради
Іка Іка знаходиться в Перу, у південній частині країни.
Trips
Путівник по Куско: що подивитись, корисні поради
Куско Куско – легендарне місто на півдні Перу.
Trips
Путівник по Піско: що подивитись, корисні поради
Піско Піско розташований у південно-східній частині Перу.
Trips

Інші визначні місця

Площа Пласа де Армас: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія міста Сантьяго починається
Trips
Амазонка: інформація про об’єкт, поради туристам
Наймогутніша річка у світі, чудове
Trips
Монастир Сан-Франциско: інформація про об’єкт, поради туристам
Монументальний монастир та церква
Trips
Чан-Чан: інформація про об’єкт, поради туристам
Минулий Південної Америки часто
Trips