Путівник по Сігнахі: що подивитись, корисні поради

Сігнахі

Сігнахі — відносно молоде, мальовниче містечко, яке вже встигло полюбитись багатьом туристам. Тут справжній грузинський колорит спритно узгоджується з європейським затишком. Його звивисті бруковані вулички просякнуті духом романтики та ароматами терпкого вина. Сигнахи часто називають містом кохання. І не дивно, адже його життя тісно переплітається із гарними любовними історіями. Одна з них пов’язана з відомим художником Ніко Піросмані, який продав свій дах, щоб обдарувати кохану мільйоном червоних троянд. Приїжджаючи в Сігнахі, вам захочеться нескінченно гуляти містом і його мальовничими околицями, пити смачне вино, насолоджуватися грузинською кухнею, спілкуватися з привітними місцевими і дихати на повні груди. А головне – ви просто не зможете не закохатися! У місто, в природу і в ту красу, яка оточуватиме вас всюди.

Путівник по Сігнахі: що подивитись, корисні поради

Коротка історія

На сьогоднішній день досі точно не відомо, коли саме було збудовано місто. Існує безліч версій та легенд. Згідно з однією з них, на територію Сігнахі переселилися жителі Хорнабуджі після того, як його зруйнували монголи у 1264 році. Саме вони збудували місто та перенесли свій життєвий уклад на ці землі.

Період розквіту Сігнахі почався після того, як було збудовано фортецю. Тут жили переважно ремісники та торговці. Місто відрізнялося вигідним розташуванням на перетині кількох торгових шляхів, і це позитивно позначилося на його розвитку. Є версія, що сігнахську фортецю наказав збудувати цар Іраклій II приблизно у 1740-х роках. Будівництво закінчилося 1762 року. Одні історики вважають, що фортецю звели на порожньому місці, а інші — що раніше тут була ще одна.

Про те, як розвивалося життя у Сігнахі у ХІХ та на початку ХХ століть — мало що відомо. 1812 року, під час Кахетинського повстання, у фортеці стояв гарнізон під командуванням майора Гейне. 1918 року Сігнахі увійшов до складу Грузинської Демократичної Республіки.

У 2005 році було проведено реконструкцію міста. 2012 року на екрани вийшов фільм «Кохання з акцентом», сцени якого були зняті в Сігнахі. У рамках державної програми розвитку туризму, у місті знову провели реконструкцію — вже масштабнішу. В результаті Сігнахі стало нагадувати затишне європейське містечко, яке не залишається поза увагою мандрівників.

Найкращий час для відвідування Сігнахі

Клімат Сигнахі – теплий, м’який та помірно вологий. Його особливості зумовлені долинами, Кавказькими горами та широколистяними лісами. У холодну пору року тут часто спостерігається густий туман, навесні йдуть дощі, а влітку настає справжня спека.

Сігнахи з надзвичайною гостинністю зустріне мандрівника будь-якої пори року, проте найкраще приїжджати сюди у травні, вересні та жовтні. У цей час погода, як ніколи, сприяє довгим прогулянкам і радує туристів сонячними днями. У травні середня температура повітря становить близько +22-23°C, у вересні – 24°C, а у жовтні – +17-18°C. Якщо ви не дуже боїтеся спеки, провести відпустку в Сігнахі буде приємно і влітку. У червні стовпчик термометра найчастіше показує +27-29°C, а ось пік спеки припадає на липень та серпень — температура повітря в цей час може досягати +37°С.

Найхолоднішим місяцем вважається січень, проте навіть у цей час температура рідко досягає позначок нижче 0°С.

Ні для кого не секрет, що у Грузії, як ніде, люблять народні гуляння. Приїжджаючи до Сігнахів, можна легко потрапити на якийсь фестиваль чи національне свято. Наприклад, 15 квітня тут відзначають День кохання – альтернативу Дню Святого Валентина, 26 травня – День незалежності Грузії, а наприкінці вересня – на початку жовтня – свято молодого вина Ртвелі.

Чим зайнятися в Сігнахі

 • Дослідити фортечні стіни міста. З деяких сторожових веж відкриваються неймовірно красиві панорами Сігнахі та околиць. Щоб додати ще трохи романтики, приходьте на заході сонця.
 • Побалувати себе дивовижним місцевим вином. Одним із популярних місць серед поціновувачів вважається Okros Wine — невелике винне господарство, де можна скуштувати напій різних сортів та придбати пляшечку як сувенір.
 • Довго гуляти по звивистих вуличках міста та насолоджуватися красою його архітектури, в якій поєднуються грузинські та південно-італійські мотиви.
 • Відвідати Краєзнавчий музей Сігнахі, який вважається одним із найкращих у Грузії. Тут можна побачити картини знаменитого Ніко Піросмані, археологічні об’єкти, кераміку та предмети мистецтва різних епох.
 • Зайти до знаменитого РАГСу, розташованого на площі Іраклія II. Він уславився тим, що тут можна у будь-який час доби укласти законний шлюб, і не обов’язково попередньо подавати документи.
 • Прогулятися в парку 9 квітня, де знаходяться головні міські площі – Соломона Додашвілі та царя Давида Будівельника.
 • Захопитися красою старовинних релігійних споруд. Серед них – найбільший у місті храм Святого Георгія та монастир Бодбе.
 • Влаштувати справжнє свято шлунку. У Сігнахі багато хороших ресторанів, де можна ближче познайомитися зі стравами національної кухні та атмосферою справжньої Грузії. Серед популярних закладів – ресторани “Лалі”, “Буржуй” та “The Terrace Signagi”.
 • Насолодитися красою природи та гірських просторів околиць. Сигнахи – чудовий вибір для тих, хто хоче відпочити від суєти і надихатися свіжим повітрям у компанії зелених пагорбів.
 • Зверніть увагу на численні міські скульптури. Серед найпопулярніших — «Доктор на віслюку» і «Тамада».
 • Взяти кінну екскурсію на ранчо Living Roots і покататися на конях мальовничою Алазанською долиною.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Тбілісі: що подивитись, корисні поради
Тбілісі Тбілісі – місто мрії, при одній думці
Trips
Путівник по Боржомі: що подивитись, корисні поради
Боржомі Боржомі – мальовничий низькогірний курорт
Trips
Путівник по Горі: що подивитись, корисні поради
Горі Привітний Горі розкинувся в долині центральної
Trips
Путівник по Кутаїсі: що подивитись, корисні поради
Кутаїсі — місто з більш ніж тритисячолітньою історією
Trips
Путівник по Батумі: що подивитись, корисні поради
У зручній бухті на березі Чорного моря розташований
Trips
Путівник Мцхетом: що подивитись, корисні поради
Мцхета Мцхета — маленьке і дуже затишне місто-музей
Trips
Путівник Бакуріані: що подивитись, корисні поради
Бакуріані – популярний грузинський зимовий курорт
Trips
Путівник по Кобулеті: що подивитись, корисні поради
Кобулеті Кобулеті – невеликий курорт у Грузії на узбережжі
Trips
Путівник по Степанцмінді: що подивитись, корисні поради
Степанцмінде (Казбегі) Степанцмінда (колишній Казбегі)
Trips

Інші визначні місця

Етнографічний музей Тбілісі: інформація про об`єкт, поради туристам
Тбіліський етнографічний музей
Trips