Путівник по Скадовську: що подивитись, корисні поради

Скадовськ

Скадовськ — невелике містечко в Херсонській області на березі Чорного моря, а точніше від Джарилгацької затоки. Окрім лінивого пляжного відпочинку, різноманітних розваг та оздоровчих процедур місто може запропонувати захоплюючу поїздку через затоку на острів Джарилгач. Скадовськ — спокійний сімейний курорт із лікувальними морською водою та грязями, який активно розвивається, прагнучи посісти перше місце у рейтингу найкращих рекреаційних напрямків в Україні.

Коротка історія

Місто Скадовськ було засноване 1894 року на місці рибальського поселення Алі-Агок. Він служив портом, звідки до Європи відправляли пшеницю, шерсть і каракуль. Це була земля поміщика Сергія Скадовського, на честь якого місто й отримало назву.

30 січня 1918 року у місті встановилася влада Скадовського міського військово-революційного комітету. У лютому вона перейшла до виконавчого комітету Ради робітничих, сільських та солдатських депутатів, який почав ділити землю поміщика Скадовського та націоналізував його флот. У квітні у місті розмістилися німецький гарнізон та військові підрозділи української Центральної Ради.

У цьому року земська управа почала роздавати землю селянам. Після приходу до влади гетьмана Скоропадського у Скадовську було обрано міського староста та сформувалася державна варта. Після Антигетьманського повстання у грудні німці залишили місто.

Наприкінці січня 1919 року у Скадовську висадилися грецька та французька десанти. Дніпровський повіт, частиною якого на той час було місто, увійшов до складу Української Народної Республіки (УНР). На початку лютого до Скадовська прибули білі добровольці та донські козаки, а наприкінці місяця він опинився під впливом Кримського крайового уряду. У травні у місті господарювали війська отамана Григор’єва. Цього ж місяця місто захопили більшовики. У липні Скадовському знову оволоділи добровольці Білої армії.

Під час Другої світової війни у ​​1941 році місто було захоплене німецькою армією.

Зараз це найпопулярніший сімейний курорт на узбережжі Чорного моря з розвиненою інфраструктурою. Тут працюють десятки санаторіїв, де лікують захворювання опорно-рухового апарату, щитовидної залози, дихальних шляхів та нервової системи.

Найкращий час для поїздки в Скадовськ

Клімат у Скадовську – помірний, без різких коливань температур. Влітку середній температурний показник становить +25ºС, а взимку опускається до -2ºС. Також у літні місяці у Скадовську дмуть приємні бризи. Такий клімат сприятливий для лікування багатьох захворювань, у тому числі діатезу, рахіту, анемії, неврозу, гіповітамінозу і т.д. За рахунок пологого дна та невеликої глибини море біля узбережжя Скадовська прогрівається до +27…+30ºС. Влітку у місті проходить всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Чорноморські ігри‎». У ньому можуть взяти участь діти віком від 6 до 16 років з усіх куточків України. Багато хто з них, ставши дорослими, збудував успішні кар’єри в шоу-бізнесі. Окрім конкурсної програми, на фестивалі відбуваються виступи відомих українських артистів.

Чим зайнятися у Скадовську

  • Піти на острів Джарилгач, де розмістився національний природний заповідник. Тут можна за один день купуватись і в Чорному морі, і в Джарилгацькій затоці. На острові є можливість зупинитися на ніч у кемпінгу або встановити свій намет. Це дозволяється робити будь-де. Туристи можуть зайнятися рибалкою, позасмагати на пляжі або поїсти за доступними цінами в місцевому кафе. На Джарилгачі є унікальний маяк, збудований за проектом Гюстава Ейфеля, того самого, що спроектував вежу в Парижі.
  • Втратити орієнтацію у просторі в «Дому вгору дном». Цей незвичайний атракціон знаходиться на території дельфінарію. Він виконаний у вигляді будинку, що стоїть на даху. Усередині всі меблі теж розташовані догори дригом. Вражає уважність до деталей – у спальні стоять рамки з фото, у шафі вітальні можна знайти різні дрібнички, а на кухні зберігаються продукти.
  • Відвідати Краєзнавчий музей, який розташований у «Будинку з колонами» — єдиній дореволюційній будівлі, що збереглася. Тут зберігається понад 70 тисяч експонатів, пов’язаних з історією міста та його традиціями. У музеї є експозиції, присвячені засновнику міста, а також флорі та фауні регіону. Також тут розміщено художню галерею та проводяться тимчасові виставки.
  • Стати глядачем на яскравому шоу у Скадовському дельфінарії «Акварель». Крім цього, тут можна поплавати з цими ссавцями та пройти справжню терапію. А ще — відвідати тераріум, де мешкають змії, павуки, ігуани, хамелеони, крокодили, а також голуби та кролики.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Геніческу: що подивитись, корисні поради
Генічеськ На березі Азовського моря, біля коси Арабатська
Trips
Путівник Львовом: що подивитись, корисні поради
Львів Львів — західна туристична столиця України, місто
Trips
Путівник по Чернігові: що подивитись, корисні поради
Чернігів Кожен, хто побував у Чернігові, каже, що це
Trips
Путівник по Верховині: що подивитись, корисні поради
Верховина Верховина – селище міського типу в Івано-Франківській області.
Trips
Путівник по Затоці: що подивитись, корисні поради
Затока Затока — популярний курорт на Одещині, що сформувався
Trips
Путівник Яремче: що подивитись, корисні поради
Яремче Яремче — невелике місто в Івано-Франківській
Trips
Путівник по Дніпру: що подивитись, корисні поради
Дніпро У серці України, на берегах глибоководної в
Trips
Путівник по Кропивницькому: що подивитись, корисні поради
Кропивницький Кропивницький (до 2016 р. Кіровоград)
Trips
Путівник Поляницею: що подивитись, корисні поради
Поляниця Поляниця – симпатичне та затишне село в Івано-Франківській області.
Trips