Путівник по Трієсту: що подивитись, корисні поради

Трієст

Трієст – це територія, яку обіймають гори та вмиває море. Трохи помпезне, надто декороване і водночас класично симетричне та монументальне місто. Саме його монументальність і легкість, властиві всім містам, що розташовані на узбережжі, створюють незвичайний, ні з чим не порівняти контраст. Упорядкований центр, з чіткою системою вулиць, раптом просто збиває з ніг видом на море, що раптово відкрився. А міська бруківка на горизонті трансформується в морську гладь. Трієст чарівний, неповторний, різноманітний і, без сумніву, гідний візиту.Путівник по Трієсту: що подивитись, корисні поради

 

Населення Трієста

На сьогоднішній день у Трієсті проживає трохи більше 200 тисяч людей. Але при цьому він залишається найгустонаселенішим містом у регіоні. Тут мінімальний рівень безробіття, а городяни люди дуже заможні, навіть за європейськими мірками. Трієст – інтернаціональний. Основну частину населення, природно, становлять італійці. На другому місці – словенці, які становлять приблизно 20% міських жителів. Найбільшими є діаспори Румунії, Сербії, Хорватії, Китаю, Греції та Німеччини.

Офіційний статус тут мають 4 мови — італійську, словенську, німецьку та фріульську. Англійською у Трієсті говорять значно частіше, ніж в інших містах Італії.

Коротка історія Трієста

Легенди запевняють, що Трієст був заснований другом Ясона, Тергестом, ще в античні часи. Саме під цією назвою він згадується Гаєм Юлієм Цезарем і в «Записках про Галльську війну». Після розпаду Римської імперії Трієст керувався Візантією, встиг побувати у складі Венеціанської республіки, а в 1382 р. потрапив під опіку Габсбургів. І практично відразу став головним портом австрійської династії.

За правління Карла VI Трієст істотно перетворюється. У 1719 році він отримує статус вільного міста, в якому будуються чудові палаци, прекрасні площі, фонтани. Під час правління дочки Карла Марії-Терези у Трієсті з’явився Великий канал. Загалом представники династії Габсбургів подарували своєму порту чимало архітектурних шедеврів, перетворивши його на одне з найкрасивіших міст Європи.

Після Першої світової війни Трієст входить до складу Італії. Після Другої світової, будучи захопленим нацистами, місто ще довго залишається під контролем США та Великобританії.

Лише 1954 року, внаслідок домовленостей між Італією та Югославією, війська якої звільняли Трієст від нацистів, місто знову офіційно стало італійським.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 62 €/ніч від 69 €/ніч Посадка – 3.51€, 1км – 1.21€ 1.55 €/літр 50 € за двох

Найкращий час для поїздки в Трієст

Найбільш оптимальним часом для відвідування Трієста стануть кінець весни та початок осені. Влітку тут може бути дуже спекотно. Торішнього серпня температура нерідко піднімається до +35-37 °З. Це стає перешкодою для огляду визначних пам’яток, залишаючи туристам лише відпочинок на пляжі.

Взимку тут дуже часто дме пронизливий холодний вітер — бору і йдуть затяжні дощі. Проте саме взимку тут проходять знамениті італійські розпродажі, а в лютому починається барвистий карнавал, який триває цілий тиждень. Приємним бонусом для Трієст у середині жовтня стане міжнародна вітрильна регата Барколана.

Що потрібно зробити туристу в Трієсті

  • Прогулятися центральною площею міста із символічною назвою — Об’єднання Італії. З одного боку – це звичайна міська площа, з чудовими палацами та ратушею в центрі. З іншого — звідси відкривається дивовижно гарний краєвид на море. А бруківка — ніби розчиняється в морській безодні. Цей незвичайний контраст запам’ятається надовго, а фотографії, зроблені тут, стануть матеріальним втіленням захвату.
  • Познайомитися з античним минулим Трієста, відвідавши руїни римського амфітеатру, збудованого в І-ІІ ст. н.е. Їх виявили ще 1938 року. Потім дбайливо розкопали і відновили все, що збереглося під тоннами ґрунту. У літній період стародавній театр нерідко працює за прямим призначенням. Тут, просто під відкритим небом, проходять театральні фестивалі та концерти. Приблизно до того ж періоду (I століття н.е.) відноситься і Арка Ріккардо, що стоїть впритул до житлового будинку. Вважається, що колись вона була брамою античного Трієста. Місцеві жителі із задоволенням повідають вам легенду про те, що саме під нею проїжджав, повертаючись із хрестового походу, сам Річард Левине Серце.
  • Чи не згорнути собі шию, розглядаючи мільйони чарівних декоративних елементів. Вони розташовані на верхніх поверхах будівель та споруд Трієста. Ковані балконні грати, леви, карнизи, що охороняють, вузькі віконниці, барельєфи – всі вони дивовижні і неповторні.
  • Спіймати удачу біля церкви Святого Спиридона. Для цього потрібно лише потертися м’яким місцем об камінь біля входу. І ні, не бійтеся образити віруючих. Навпаки, вони дуже пишаються чудо-камінням. І тим, що сюди перед відповідальними матчами приїжджали гравці «Мілана». Та й мозаїка зі муранського скла на фасаді храму — диво як гарне.
  • Помилуватися заходом сонця з оглядового майданчика символу міста — замку Мірамаре. Сонце, що опускається в море, гідне пензля видатного художника. Його красу не зможуть повною мірою передати суперсучасні айфони. Більше того, їх витягувати з кишені тут не хочеться. А до заходу сонця треба встигнути оглянути сам замок — чарівний і романтичний. А ще — погуляти навколишнім парком.
  • Випити філіжанку кави, сидячи на м’якому дивані в найвідомішому кафе міста – Caffe degli Specchi. Воно знаходиться прямо на центральній площі та працює з 1839 року. Кажуть, що кава, приготовлена ​​в Трієсті — найкраща в Італії. І тут його пили чимало знаменитостей, зокрема ірландський письменник Джеймс Джойс, який прожив у місті близько 10 років.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Ліпарськими островами: що подивитись, корисні поради
Ліпарські острови Ліпарські острови розташовані в Тірренському
Trips
Путівник по Сицилії: що подивитись, корисні поради
Туристичний делікатес Острів, що викрадає серце Сицилія
Trips
Путівник по острову Ельба: що подивитись, корисні поради
Острів Ельба Ельба – третій за величиною острів Італії.
Trips
Путівник по острову Капрі: що подивитись, корисні поради
Острів Капрі Капрі – маленький острів, що з’
Trips
Путівник по Сардинії: що подивитись, корисні поради
Сардинія “Життя на Сардинії –
Trips
Путівник по Тревізо: що подивитись, корисні поради
Старший брат Венеції Батьківщина легендарного десерту
Trips
Путівник Альберобелло: що подивитись, корисні поради
Альберобелло Серед усіх міст Італії Альберобелло можна
Trips
Путівник по Курмайору: що подивитись, корисні поради
Курмайор Курмайор – невелике італійське містечко
Trips
Путівник по Спеції: що подивитись, корисні поради
Спеція Спеція розташована у північній частині Італії
Trips

Інші визначні місця

Вілла Медічі: інформація про об`єкт, поради туристам
Вілла Медічі розташована на схилі
Trips
Колона Марка Аврелія: інформація про об’єкт, поради туристам
Стародавня колона Марка Аврелія
Trips
Руїни стародавнього Риму (Холм Палатін): інформація про об’єкт, поради туристам
Рим не відразу дає прочитати себе
Trips
Палаццо Санта-Софія: інформація про об’єкт, поради туристам
Одна з найкрасивіших будівель Венеції
Trips
Міст Академії: інформація про об`єкт, поради туристам
Найпівденніший із чотирьох мостів
Trips
Вулкан Етна: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулкан Етна (Mount Etna) – найвищий
Trips
Річка По: інформація про об`єкт, поради туристам
В Італії річка По є найдовшою
Trips
Театр Ла Феніче: інформація про об’єкт, поради туристам
Знаменитий у всьому світі венеціанський
Trips
Сім пагорбів Риму: інформація про об`єкт, поради туристам
Сім пагорбів Риму – символ Вічного
Trips
Єгипетський музей: інформація про об’єкт, поради туристам
Єгипетський музей Турина представляє
Trips
Моле-Антонелліана: інформація про об’єкт, поради туристам
Моле-Антонелліана – найвідоміший
Trips
Санта-Марія-Маджоре: інформація про об`єкт, поради туристам
Рим – одне з тих міст, яке
Trips