Путівник Трабзоном: що подивитись, корисні поради

Трабзон

У далекому минулому це місто справляло на мандрівників незабутнє враження розкішшю та величчю своїх храмів та палаців. Сьогодні, на перший погляд, це великий торговий порт. Однак, гуляючи вулицями сучасного Трабзона, мандрівник постійно зустрічатиме свідчення колишньої пишності візантійської епохи. Місто розташувалося біля підніжжя лісистих гір Колат-Даг, що підкорюють своєю природною красою, у східній частині чорноморського узбережжя Туреччини. Трабзон, можливо, не найкраще місце для пляжного відпочинку, зате він порадує туриста безліччю історичних пам’яток, особливим колоритом і хорошими можливостями для шопінгу.

Путівник Трабзоном: що подивитись, корисні поради

Історія Трабзона

У VIII столітті до н. переселенці із Синопу заснували на чорноморському узбережжі Малої Азії найсхіднішу грецьку колонію — Трапезус, який згодом стали називати Трапезундом. Через цей поліс йшла торгівля з державами анатолійського регіону, а згодом він був кінцевою точкою Великого шовкового шляху. Ці чинники, з одного боку, стали основою процвітання міста, з другого — визначили інтерес до нього серед агресивних сусідів.

Надалі місто успішно розвивалося і благоденствував у складі Понтійського царства, при римлянах і візантійцях. Щоправда, у III столітті він був зруйнований готами, але потім досить швидко відновився.

У XIII-XIV століттях Трапезунд навіть став столицею невеликої держави, що утворилася під час розпаду Візантії — Трапезундської імперії. Але в 1461 вона була підкорена турками, на чолі з Мехмедом II Завойовником. Місто перейменували на Трабзон і воно зазнало жорсткого отуречування — частину греків переселили на захід, багатьох віддали в яничари, а їхні будинки віддали туркам. Надалі, у складі Османської імперії, Трабзон став рядовим провінційним містом.

У 1894-1896 роках Туреччиною прокотилася хвиля етнічних погромів, санкціонованих владою. Серед найбільш постраждалих виявились вірмени та греки Трабзона — їх убивали тисячами. Через 20 років, у період Першої світової війни, різанина повторилася. Так місто стало майже моноетнічним.

Трабзон і після світових воєн залишався великим портом. Однак у подальшому, будівництво нових залізниць та автомобільних трас призвело до зміни логістики, і місто дещо підбив своє економічне значення. Хоча й сьогодні майже 25% експорту чорноморського регіону Туреччини припадає на Трабзон.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 39 €/ніч від 116 €/ніч Посадка – 1.04€, 1км – 0.58€ 0.99 €/літр 9 € за двох

Найкращий час для відвідування Трабзона

Клімат у Трабзоні більш прохолодний, ніж середземноморському узбережжі Туреччини. Взимку денна температура може опускатися до +6 ° C, бувають заморозки. З іншого боку, влітку може бути спекотно – у липні та серпні середня денна температура перевищує +26 °C, а іноді термометр показує і +35 °C. Температура води біля узбережжя комфортна з червня до кінця вересня. Найкращий час для поїздки — червень та вересень.

У середині липня у Трабзоні проводиться фольклорний фестиваль Кадигра, можливо, найвідоміший у Туреччині. На нього з’їжджаються тисячі людей із різних районів країни. У програмі — народні танці, пісні та всілякі вистави з національним колоритом.

Що потрібно зробити туристу в Трабзоні

  • Перейнятися духом раннього східного християнства в церкві Святої Софії (Айя Софія). Цей дивовижний храм візантійської архітектури був побудований в епоху Трапезундської імперії. Зараз тут розташована одна з мечетей міста, але між службами туди можна зайти та помилуватися чудовими фресками.
  • Ознайомитись із колекціями місцевих музеїв, деякі з яких ще й розташовані в цікавих будівлях. Найвідоміше з них – білий особняк Ататюрка. Оточена красивим парком, витончена триповерхова споруда – яскравий представник парадної архітектури початку XX століття.
  • З’їздити до стародавнього монастиря Панагія Сумела. Він розташований у мальовничій місцевості за 50 км від Трабзона. Монастирські будівлі начебто приліпилися до практично вертикального схилу гори і справляють сильне враження як зовні, так і всередині. Тут подекуди ще збереглися розписи XIII століття.
  • Влаштувати собі «свято покупок». У Трабзоні безліч ринків, магазинів та невеликих крамниць, де можна придбати традиційні товари турецького виробництва. Окремо варто виділити торговий центр Форум Трабзон, один з найбільших, якщо не найбільший, у Туреччині. До речі, знавці шопінгу стверджують, що Трабзон — недороге місто.
  • Помилуватися панорамою міста з оглядового майданчика Бозтепе. Вона є великим упорядкованим сквером з кількома кафе. Знаходиться майданчик на високому пагорбі, з якого Трабзон видно цілком.
  • Спробувати страви місцевої кухні. Загалом гастрономія Трабзона схожа на турецьку, але є нюанси. Наприклад, традиційне для турецької кухні піде тут подають із недопеченим яйцем — результат трохи нагадує хачапурі по-аджарськи.
  • Відпочинок у парку Долини Загнос. Він знаходиться в центрі міста, на місці колишнього кріпосного рову, поряд із напівзруйнованою стіною старовинної фортеці. Ландшафт парку, частково натуральний, частково штучний, а загалом дуже симпатичний.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Канаккалою: що подивитись, корисні поради
Чанаккале Турецьке місто Чанаккале зобов’
Trips
Путівник по Ургупу: що подивитись, корисні поради
Ургуп Ургуп розташований у центральній Туреччині, у
Trips
Путівник по Сельчуку: що подивитись, корисні поради
Сільчук Сільчук розташований на заході Туреччини.
Trips
Путівник по Гейнюку: що подивитись, корисні поради
Гейнюк Гейнюк – невелике селище на Середземноморському
Trips
Путівник по Ерзуруму: що подивитись, корисні поради
Ерзурум Ерзурум – різноплановий цікавий курорт.
Trips
Путівник по Дальяну: що подивитись, корисні поради
Дальян Дальян – атмосферний курорт на Середземноморському
Trips
Путівник по Діярбакіру: що подивитись, корисні поради
Діярбакір Діярбакир розташований на річці Тигр, у південно-східній
Trips
Путівник Даламаном: що подивитись, корисні поради
Даламан Щоб відкрити для себе унікальні природні багатства
Trips
Путівник по Бодруму: що подивитись, корисні поради
Бодрум На мальовничому узбережжі Егейського моря розташований
Trips

Інші визначні місця

Долина метеликів: інформація про об’єкт, поради туристам
Біля підніжжя гори Бабадаг, неподалік
Trips
Парк Мініатюрк: інформація про об’єкт, поради туристам
Парк Мініатюрк у Стамбулі – унікальна
Trips
Каньйон Кепрюлю: інформація про об’єкт, поради туристам
Каньйон Кепрюлю називають одним
Trips
Стамбульський музей сучасного мистецтва: інформація про об’єкт, поради туристам
На березі Босфору у двоповерховому
Trips
Музей античного мистецтва у Сіді: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей античного мистецтва у Сіді
Trips
Стамбульський акваріум: інформація про об’єкт, поради туристам
Стамбульський акваріум зібрав колекцію
Trips
Парк Гюльхане: інформація про об’єкт, поради туристам
У районі Фатіх, неподалік палацу
Trips
Фортеця Аланії: інформація про об’єкт, поради туристам
Фортеця Аланії в Турції – одне
Trips
Парк Емірган: інформація про об’єкт, поради туристам
Парк Емірган розташований в європейській
Trips
Каньйон Гейнюк: інформація про об’єкт, поради туристам
Каньйон Гейнюк – дивовижна природна
Trips
Вулиця Істікляль: інформація про об’єкт, поради туристам
Приїхавши до району Бейоглу, можна
Trips
Античне місто Сіде: інформація про об’єкт, поради туристам
Найпопулярніший курорт Сіде, розташований
Trips