Ріо-де-Ла-Плата: інформація про об’єкт, поради туристам

Rio de la Plata – гігантський природний резервуар з унікальною фауною. І поки вчені дискутують на тему: «Ла-Плата – це гирло, затока чи естуарій?», мандрівники насолоджуються чудовими краєвидами з порома на вогні Буенос-Айреса.

Місцеві жителі кажуть, що Ріо-де-Ла-Плата перекладається з іспанської, як срібна річка. У легенді згадується срібло, яке тут знаходили за часів золотошукачів. А вчені вважають, що назва походить від англійського словосполучення River Plate і означає «річка-плоскодонка», оскільки британські кораблі тут часто сідали на мілину.

Географія

Естуарій Rio de la Plata починається в місці злиття двох річок – Парани та Уругваю. По ньому проходить кордон між Аргентиною та Уругваєм. Першим містом на річці став Буенос-Айрес, збудований у 1536 році. Нині його порт — один із найбільших у світі. Другі за величиною морські ворота у затоці відносяться до мегаполісу Монтевідео.

В естуарії Ріо-де-ла-Плата існує феномен погоди — південно-західний вітер викликає підвищення рівня моря на уругвайському березі і зниження на аргентинському, а південно-східний — навпаки.

Флора і фауна

З екскурсіями ви можете відвідати декілька заповідників та національних парків, що розташовані на узбережжях. Вони створюються в надії зберегти рідкісні види рослин і тварин. На територіях, що охороняються, можна спостерігати за мешканцями вод естуарію і прибережних пампасів.

Поперек затоки Rio de la Plata, де дві річки впадають в океан, утворився найбільший піщаний вал у світі Barra del Indio. Це межа між прісними та солоними водами, де нерестяться десятки видів риб. Тут ви можете зустріти найменшого з річкових дельфінів – Лаплатського. Прихована, маловивчена тварина пристосувалася до життя і в солоній, і в прісній воді. Крім того, береги Ріо-де-Ла-Плата – місця гніздування трьох видів морських черепах.

У Національному парку Кампос-дель-Туя мешкають понад сотню видів птахів, капібару та леопарди, які опинилися на межі зникнення. Затока Самборомбон – точка зупинки в сезонних міграціях пернатих. Тому сюди організують спеціальні піші тури, під час яких ви можете спостерігати за рідкісними видами птахів та побачити місця їхнього гніздування.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Сан-Мартін-де-лос-Андес: що подивитись, корисні поради
Сан-Мартін-де-лос-Андес Сан-Мартін-де-лос-Андес довгий
Trips
Путівник по Сан-Мігель-де-Тукуману: що подивитись, корисні поради
Сан-Мігель-де-Тукуман Сан-Мігель-де-Тукуман –
Trips
Путівник по Буенос-Айресу: що подивитись, корисні поради
Буенос-Айрес Буенос-Айрес – найбільше за величиною
Trips
Путівник по Мендосі: що подивитись, корисні поради
Мендоса Мендоса знаходиться у західній частині Аргентини
Trips
Путівник по Ушуайї: що подивитись, корисні поради
Ушуай Ушуайя – Аргентинський порт на острові
Trips
Путівник по Сан-Карлос-де-Барилочі: що подивитись, корисні поради
Сан-Карлос-де-Барилоче Сан-Карлос-де-Барилоче розташований
Trips
Путівник по Ель-Калафаті: що подивитись, корисні поради
Ель-Калафате Невелике містечко Ель-Калафате розташувалося
Trips
Путівник по Пуерто Ігуасу: що подивитись, корисні поради
Пуерто Ігуасу Пуерто-Ігуасу вважається одним із найбільш
Trips
Путівник по Кафайяті: що подивитись, корисні поради
Кафайят Кафайят — столиця провінції Сальта в північній
Trips