10 унікальних етнобудинків світу

Про що ми мріємо, коли вирушаємо у подорож? Про незабутні враження, далекі країни, чудові пам’ятки, а ще про те, де нам буде приємно зупинитися на нічліг. І чим це місце буде незвичайнішим і колоритнішим, тим сильнішими будуть враження від поїздки.

Рекан – мистецтво японських традицій

Рекан – це традиційний готелі Японії, але також зустрічається і в інших азіатських країнах. Зупинившись у рекані, ви відразу занурюєтеся в дивовижну атмосферу Стародавньої Азії. Як правило, кімнати досить просторі і не завантажені предметами інтер’єру, з усієї звичної для європейця меблів у приміщенні може бути низький столик. Замість ванної на вас чекає загальна лазня офуро, а спати доведеться на татамі. Безперечно, таке житло може сподобатися далеко не всім. У рекані можна зупинитися тільки на одну ніч, а потім оселитися в звичайному  готелі Японії  європейського типу.

Будинок на дереві – це не фантазії

Якщо вам пощастить подорожувати до Папуа-Нової Гвінеї, то напевно, ви захочете зупинитися в одному з найдивовижніших будинків. Таке житло будують собі члени племені Караваєв, де може проживати сім’я з 12 осіб! Оселитися в цьому племені можуть не лише етнографи та дослідники джунглів, а й звичайні туристи. Сьогодні вам запропонують міцніші та комфортніші будинки на деревах, ніж традиційне житло Караваїв.

Юрти на теренах Тянь-Шаню

З травня до вересня казахські кочівники-пастухи встановлюють справжні юрти. Традиційні юрти з повсті з усіма килимами та ковдрами встановлюються вручну. Усередині юрти дуже тепло та комфортно, навіть під час заморозків. Товста повсть добре тримає тепло від маленької грубки, встановленої серед житла. Ліжками служать товсті матраци, укладені прямо на підлозі.

Чум – у гостях у скандинавських оленярів

Сьогодні у сучасній Скандинавії ніхто вже не проживає у чумах, проте жителі з величезним задоволенням та любов’ю споруджують їх не лише для себе, а й для туристів. Для багатьох саамів чуми виконують функцію літньої дачі чи різних господарських будівель. Традиційні чуми складаються з прямих та закруглених балок, житло може мати круглу або багатокутну форму. У сучасних чумах є вікна, лавки, а в самому центрі встановлений камін.

Крижані готелі голку – будинок Снігової королеви

Від однієї думки про тріскучі морози та криги пробирає озноб, що говорити вже про те, щоб провести ніч у крижаному будинку! Колись голку були традиційним житлом багатьох народів Скандинавії, але сьогодні крижані готелі будують лише для туристів. Найбільше таких незвичайних апартаментів зводиться у Швейцарії, Скандинавії та навіть у Румунії. Як правило, гості сплять у спальних мішках, захопивши туди телефон, змінний одяг та те, що має бути вранці теплим. Завдяки різкому контрасту температур спиться в такому номері чудово, а вранці на всіх постояльців чекає гаряча сауна.

Труллі – селянське житло італійців

Труллі – чудовий варіант для знайомства з традиційним житлом італійських селян. Сьогодні можна не економити на комфорті, але колись трулі вважалися будинками найбагатших людей. Такі будиночки мають круглу форму з товстими стінами та конусоподібним дахом. Вибирати трулі для проживання найкраще влітку, тому що через особливості конструкції його важко прогріти. Зате влітку трулі стануть чудовим місцем, яке рятує від спеки.

Марокканські намети

Традиційні марокканські намети здавна служили будинками африканським кочівникам – берберам. Спати в наметі потрібно на матрацах і подушках, розкладених навколо вогнища. У сучасних люкс-наметах, побудованих для туристів, є справжні ліжка та стільці, але бербери завжди сидять лише на підлозі. На ніч пологи намету щільно закривають від холодного повітря, а вогнище чудово підтримує комфортну температуру всередині.

Готелі-замки Франції

Сьогодні багато туристів мають можливість орендувати справжній замок або навіть палац. Багато власників такого житла давно займаються подібною практикою, адже така велика і велична будова вимагає чималих витрат на свій зміст. Ціна безпосередньо залежатиме від того, чи займатимете ви його цілком або кілька кімнат. Крім того, чималу роль відіграє місце розташування палацу. Безумовно, такі апартаменти вас зацікавлять не менше, ніж інші пам’ятки.

Будинки Азорських островів

Будинки, розташовані на островах, чудово вписуються в навколишній ландшафт. Всі вони мають невеликий розмір та пофарбовані в білий колір, який поєднується із чорним базальтом. Внутрішнє оздоблення вражає величезною кількістю світла та великим розміром приміщень.

Ікукване – традиційні хатини зулусів

Традиційні зулуські хати здаються на перший погляд неприступними зовні. Будинки без вікон, підлога із суміші гною та піску, а іноді й стіни зроблені з того ж складу. Але не варто лякатися, сучасні імітації зулуських хатин для туристів мають усі зручності.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук