5 таємних місць Києва, про які мало хто знає

Українська столиця – місто не тільки красиве, але загадкове та цікаве. У кожного гостя та мешканця міста є свої улюблені секретні місця у Києві. Як і в будь-якому старому місті з багатою історією, тут є свої схованки, про які ви, можливо, не знаєте.

Справжній Київ – це не фешенебельні ресторани та торгові центри. Це історичні вулиці зі своїми родзинками, таємницями та численними історіями. І сьогодні блог Planet of Hotels  підкаже вам куди звернути зі звичайного прогулянкового маршруту, щоб побачити справжнє місто.

Ліфт для однієї людини

1949 року в будинку за адресою вулиця Прорізна 11Б з’явився ліфт, який, між іншим, працює досі. За легендою, жив у цьому будинку генерал, який переймається особистою безпекою. На його наказ і був спроектований цей ліфт – і такий, що ворог не проскаче – для однієї людини. Щоправда, це чи ні, може, знають старожили під’їзду, але факт у тому, що сюди повноцінний ліфт і не помістився б. Потрапити сюди можна, пройшовши вулицею Прорізною між 11 та 15 будинками, обійшовши будинок з іншого боку. Найближча станція метро звідси – Золоті Ворота.

Двір із воронами

По вулиці Рейтарській, 9 у самому центрі Києва ось уже понад 25 років живуть три ворони. Місцеві жителі надали їм імена – Карлуша, Кирило, Корбін. Зі звичайними міськими воронами у них мало спільного. Середній розмір ворона 60-65 сантиметрів завдовжки. За словами мешканців, потрапили птахи сюди у різний час – одного ворона приніс мисливець, птах був підстрелений, двоє інших прибилися пізніше. Хто знає, може вони між собою якось пов’язані. Якщо пощастить, то можна потрапити на годівлю птахів, і випитати оригінальну історію у господаря. Загалом, якщо хочете побачити цих дивовижних птахів, вирушайте на Рейтарську, 9. Єдине, що, просять не підгодовувати птахів хлібом, оскільки вони їм засмічують усі напувалки.

Китаєво

Ні, це не район, де мешкають китайці. Китаєво – це райський куточок природи, його назва походить від тюркського слова “китай” – фортеця, зміцнення. Знаходиться ця територія в урочищі серед лісистих пагорбів. Тут ви побачите руїни фортеці, зруйнованої за часів Київської Русі. У 50-х роках минулого століття тут знайшли печери, є такі, що зараз відкриті для туристів. Приїхавши до Китаю-міста, можна помилуватися фонтанами, озерами та Свято-Троїцьким монастирем. Не дивлячись на всю свою облагородженість, ця місцевість ще зберегла свій природний незайманий вигляд, чого часом не вистачає киянину серед щільної міської забудови. Найближча станція, від якої можна дістатися – метро Голосіївська.

Будинок з кішками, або замок Кощія

Свою назву «Будинок з кішками», як нескладно здогадатися, будівля отримала через котів, які розміщені у вигляді декору на фасаді. А щодо «замку Кощія» — це чийсь жарт, пов’язаний із прізвищем архітектора – В.А. Безсмертного. Крім кішок, на будівлі можна знайти фігурку характеристика і кількох сов. У будинку проживають мешканці та знаходяться офіси. А ще ця будівля є пам’яткою історії та архітектури, оскільки була збудована ще 1909 року. Загалом, якщо хочете на власні очі побачити котів, сов та чорта – вам на Гоголівську 23.

Ніс Н.В. Гоголя

Одне з містичних та давніх місць Києва – Андріївський узвіз. Яких тільки легенд не складали про цю вулицю – лише проживання Михайла Булгакова викликає величезний інтерес серед туристів. Спочатку, у 2006 році скульптура носа Миколи Васильовича Гоголя розмістилася на стіні будинку за адресою Андріївський узвіз, 34. Автор пам’ятника – Олег Дергачов. Але тепер носа з вусами відомого письменника переїхав трохи вище, на Десятинну, 13. Чому саме ніс та іменного Миколи Васильовича? За розповідями, одного з несхожих листопадових днів, прихворілий Гоголь прогулювався Андріївським узвозом – тоді йому і прийшла ідеї повісті «Ніс». Зі скульптурою фотографуються туристи, раз у раз, втираючи ніс Гоголю. Якщо у вас ще немає такої фотографії, виправте це.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук