Будинок із золотим дахом в Інсбруку

Найстаріші будівлі Інсбрука є яскравими зразками середньовічної архітектури, серед яких особливе місце займає Будинок із золотим дахом. Розташований у самому серці Старого міста, він стоїть серед невеликих будиночків бюргерів. Сьогодні «Золотий дах» вважається справжньою візитною карткою та емблемою Інсбруку. Офіційна назва будинку, зведеного за часів правління Фрідріхе IV – Нойхоф (Новий двір). Проте вже наприкінці п’ятнадцятого століття, за наказом імператора Максиміліана I, будинок був перебудований і доповнений двоповерховим еркером з готичним склепінням.

Трішки історії

Балкон призначався для імператора та його дружини, які могли б з комфортом стежити за проведенням турнірів, парадів та різних вистав на площі. Дах балкона був покритий мідними пластинами з позолотою, завдяки яким будинок отримав свою назву. Будівництво еркера було завершено на початку шістнадцятого століття, ставши подарунком до Дня другого весілля імператора з Марією Б’янкою Сфорца. Поруч із цією чудовою пам’яткою розташований затишний та недорогий тризірковий готель Basic . Оселившись у ньому, ви зможете щодня милуватися золотим дахом прямо з вікон номера.

Будинок із золотим дахом, Інсбрук

© mozalinas.wordpress.com

Висота даху – майже 4 метри, а її ширина – 16 метрів. Карниз прикрашає різьблений фриз, на якому зображені незвичайні тварини. Балюстрада декорована великою кількістю барельєфів, серед яких є і зображення імператора, і його дружин. Нижню частину балкону прикрашають рельєфні зображення гербів Бургундії, Австрії, Мілану, Угорщини, Штирії та Тіроль. Крім того, тут можна побачити зображення двох прапороносців із прапорами Тіроль та Імперії.

Сьогодні у будинку Нойхоф знаходиться музей історії сімейства Габсбургів.

Від Будинку із золотим дахом в Інсбруку починаються практично всі екскурсійні маршрути. Разом з ним туристи часто відвідують знаменитий собор Святого Якова , милуються чудовим замком Амбрас , а також спостерігають за численними мешканцями Альпійського зоопарку .

Золотий дах, Інсбрук

© Andrew Bossi

Вхід до будинку із золотим дахом, Інсбрук

© Andreas Issleib

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук