Найбільші дюни на планеті

Дюна є піщаним пагорбом, який з’явився в результаті переміщення частинок піску під впливом вітряних потоків. Подібне явище часто супроводжується приглушеним звуком, що порівнюється зі співом. Помилковим вважається думка, що дюни з’являються лише у пустелі. Такий піщаний нанос може утворитися будь-де земної кулі. Деякі привертають увагу не лише красою та незвичайною формою, а й розмірами. Сьогодні ми поговоримо про десять найвищих дюн на планеті.

Дюна Федеріко Кірбуса

Вона розташована в Аргентині і займає лідируючу позицію в нашому рейтингу. Її висота сягає 1230 метрів. Назва дано на честь мандрівника, який її відкрив. Вона входить до складу піщаної долини напівкруглої форми Болсон-де-Фіамбала.

Дюна Сьєрро Бланко

Насип із піску висотою 1176 метрів розташувався в Перу біля Тихого океану. Якщо на неї забратися, то перед вами стане гарний вид на долину Назка. У ясну погоду можна побачити океан. Дюна користується популярністю серед туристів, тому що на неї дозволяється забиратися. Білий пісок чудово підходить для фотосесії.

Дюна Меданозо

Найбільші дюни важко уявити без цієї височини. Меданозо знаменита не лише висотою 500 метрів і неймовірною посушливістю. На території на рік випадає менше 50 мм опадів. Дюна знаходиться в пустелі Атакама в Чилі.

Дюна в Бадин-Джаран

Бадин-Джаран входить до складу пустелі Алашань у Китаї. Ця територія характеризується частими нерухомими насипами заввишки близько 500 метрів. Слід зазначити, що з-поміж них розташовуються озера. Площа дюни дорівнює 49 000 кв. Місцевість приваблює сміливих туристів, вона сповнена таємниць та гарних пейзажів.

Дюна Ріг Дженн

Дюна знаходиться в соляній пустелі в Ірані. Її висота сягає 470 метрів. Декілька сотень років тому думали, що в ній водяться духи та привиди минулого. Люди намагалися не ходити на її територію, навіть каравани з товарами йшли довшою дорогою, але спокійною місцевістю.

Дюни в Сахарі

Піщані дюни у Пустелі Сахара становлять цілий комплекс насипів. Їхня висота приблизно 430 метрів. Саме ці насипи стали яскравим прикладом дюн, який засів у головах у багатьох людей. На її території можна зустріти єдиний народ, який зміг навчитися жити у пісках – туарегів. Колись вони не стали миритися з рабством арабів і пішли в глиб Сахари.

Дюна 7

Їй надали таку назву через те, що вона сьома від перетину річок Тсошаб. Насип знаходиться в Намібії та користується великою популярністю серед мандрівників. Висота дюни дорівнює 383 метри.

Дюна Гора Темпест

Mount Tempest є частиною Австралії. Вона знаходиться на березі острова Мортон. Найвища точка складає 280 метрів. Насип міцно укріплений рослинністю, коріння якої сягає глибоко вглиб. Тому туристи не бояться залазити на неї і насолоджуватися чудовими панорамними краєвидами.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук