Найвідоміші мости США

Мостам як інженерним спорудам у всі часи відводилася роль важливих елементів, що сприяють розвитку торгівлі, дипломатичних взаємин та культури. Щоб звести справді добрий міст, який буде не тільки сполучною між розділеними ділянками землі, а й значною пам’яткою, потрібно докласти чимало зусиль.

Як показує історія, одні з найстаріших будівельників орудували в США наприкінці XIX — у середині XX століть, коли й було споруджено знамениті мости Америки.

Міст Золоті Ворота

Напевно, саме цей міст можна назвати найвідомішим мостом усіх Сполучених Штатів. Його споруда почалася в 1933 році і за 4 роки архітекторам, інженерам та будівельникам вдалося створити справжній витвір мистецтва. Міст Золоті Ворота практично відразу став символом, з яким асоціює світ США.

Розташувавшись у Сан-Франциско, цей міст з’єднує одне з найвідоміших міст Каліфорнії з округом Марін. Щодня через Золоті Ворота проїжджає близько 100 000 автомобілів, а тому творці можуть бути впевнені, що кошти в $25 700 000 (саме стільки знадобилося для його зведення) окупили себе за більш ніж 80 років існування. Зазначимо, що до 1957 року міст Золоті Ворота був найдовшим у світі, маючи довжину 2 737 метрів.

Бруклінський міст

Сама назва цієї споруди дає зрозуміти, що вона знаходиться в одному з районів Нью-Йорка, а саме Брукліні. Якщо говорити точніше, Бруклінський міст через Іст-рівер з’єднує Бруклін з відомим островом Манхеттен.

Минулого року цьому інженерному витвору виповнилося 130 років, протягом яких Бруклінський міст побачив чимало знакових подій, а саме створення десятків голівудських кінострічок. Наприклад, йому дісталася «роль» пастки для Годзілли в однойменному фільмі 1998 року, а в трилері «Монстро» 2008 року він фігурує як переправа для біженців з острова.

У 1964 році Бруклінський міст отримав почесне звання національної історичної пам’ятки США.

Міст Джорджа Вашингтона

Як і Бруклінський міст, міст Джорджа Вашингтона розташований у Великому яблуку і з’єднує Манхеттен з Фортом Лі. Його будівництво тривало чотири роки під чуйним керівництвом архітектора Отмара Амманна – з 1927 по 1931 рік. До того, як у Сан-Франциско з’явилися Золоті Ворота, міст Джорджа Вашингтона вважався найбільшим підвісним мостом на планеті.

Цікаво, що при відкритті мосту на ньому було лише 6 смуг для руху транспорту. Однак тепер завдяки великій інженерній думці Отмара Амманна, який передбачав зростання популярності автомобілів, проїжджа частина без проблем була збільшена до 14 смуг. Не дивно, що сьогодні мостом Джорджа Вашингтона щодня проїжджають майже 300 000 машин.

Міст Макінак

Цей міст відомий насамперед завдяки своїй протяжності, яка з показником 8038 метрів є третій у світі. Він сполучає нижній і верхній півострова штату Мічиган.

Зведення мосту Макінак відноситься до 1954-1958 років. Весь проект був від початку і до кінця розроблений та втілений у життя завдяки старанням архітектора Девіда Штейнмана.

Зазначимо, що міст не до вподоби більшості водіїв, адже тут нерідко трапляються пориви сильного вітру, швидкість якого часом досягає 50 км/год.

Міст Навахо

Незважаючи на маленьку довжину 250 метрів, міст Навахо вважається відомим не тільки в Сполучених Штатах, а й за територією федерації. Таку славу мосту зі штату Арізона, на будівництво якого пішло 2 роки, принесла гарна панорама. Під Навахо протікає потужна річка Колорадо, а навколо розташувалися каньйони, що зачаровують погляд. Сьогодні міст є повністю пішохідним.

Перш ніж вирушити в подорож до Сполучених Штатів, обов’язково  забронюйте номер у готелі , адже охочих подивитися на знамениті мости Америки завжди було чимало.

Ну і якщо вам пощастило вирушити до Нью-Йорка, не забудьте оглянути його  головні пам’ятки .

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук