Карнегі Холл: інформація про об’єкт, поради туристам

У світі багато чудових концертних залів, але Карнегі-хол у Нью-Йорку, мабуть, найвідоміший, найпрестижніший і «всеїдній». Тут виступають музиканти найрізноманітніших жанрів: від симфонічних оркестрів до хард-рокових гуртів.

Кожен, хто ще не був на цій сцені, прагне піднятися на неї, кожен, хто вже виступав, мріє повернутись. І справа не тільки у чудовій акустиці його залів, просто тут демонстрували свої таланти найкращі з найкращих. Виступити в Carnegie Hall – це як вибороти нагороду, отримати своєрідний знак якості.

Будівля Карнегі-хол знаходиться в районі Манхеттен, на розі 7-ї авеню та 57-ї вулиці, менш ніж за 200 м від Бродвею та Центрального парку Нью-Йорка. До головної будівлі примикає хмарочос Карнегі-Холл-Тауер, неподалік Метрополітен-Тауер.

Історія Карнегі-хол

До кінця XIX століття Нью-Йорк став одним із найбільших міст світу та однією з його фінансових столиць. Зі зростанням багатства міста, зростали та культурні запити місцевої публики. Проте концертної площадки, яка могла б відповідати статусу Нью-Йорка та залучити до нього знаменитостей, довгу годину не було.

У 1887 році американський музикант Вальтер Дамрош, на борту пароплава, що прямував до Європи, знайомився з одним із найбагатших людей того часу, Ендрю Карнегі. Дамрош заразив підприємця ідеєю створення великої концертної площадки та Карнегі вирішивши профінансувати її будівництво. Він купив ділянку землі у центрі міста, та замовивши проект архітектору Вільяму Татхіллу. Навесні 1891р. будівництво Карнегі-холу було закінчено.

Історія Карнегі-хол

Історія Карнегі-хол © Jonathan Minnema / Shutterstock

Відкриття Карнегі-хол

Нью-Йоркський Мюзик-хол (так він тоді називався) відкрили 5 травня 1891р. Першим музичним твором, який пролунав у його стінах, ставши торжественний марш, написаний П. І. Чайковським для коронації російського імператора Олександра ІІІ. Виконував твір нью-йоркський симфонічний оркестр, яким диригував великий композитор.

На честь якого названо Карнегі-хол?

Як ви вже здогадалися – на честь свого засновника Ендрю Карнегі. Сталося це 1898 року. Варто сказати, що засновник металургійного гіганта “Юнайтед Стейтс Стіл” Є. Карнегі був не лише найбільшим бізнесменом, а дивовижним філантропом. Він заснував фонд, який носитиме його ім’я, він фінансував інститути, університети, музеї, бібліотеки… Більшу частину свого гігантського статку він витратив на благодійність.

Новий статус

1925 року вдова О. Карнегі продала будівлю. Згодом нові власники Карнегі-холу втратили інтерес до його діяльності, і до шістдесятих років виникла загроза закриття унікальної концертної площадки. Однак під тиском ініціативної групи, очолюваної скрипалем Айзеком (Ісааком) Стерном, міська влада викупила будівлю, а 1962 року її було оголошено національною історичною пам’яткою США.

Карнегі-хол всередині

Концертний комплекс має три зали. Головний зал Карнегі-холу вміщує 2804 відвідувачі. Він має ім’я І. Стерна. Зала дуже висока, крім партера у ньому п’ять балконів. Щоб піднятися на верхній балкон, глядачам потрібно пройти 137 сходинок. Втім, сьогодні частка меломанів не така складна – у ході реконструкції було збудовано ліфти. Всі зали Карнегі-холу мають відмінну акустику, але у головному залі вона просто унікальна.

Інша зала значно менша – на 599 місць. Він називається Зенкель-хол. Балкони в ньому розміщені півколом навколо партеру та сцени, тому зовні зал трохи нагадує розкриту раковину. Пурпурні крісла та стіни, розписані позолотою, надають залу виключно ошатного, торжественного вигляду.

Цікаво, що Зенкель-хол тривалий час використовувався як театральна сцена і навіть як кінотеатр, але з 1997 року знову став концертним залом.

Третій зал – Ресайтл Вайл-хол – зовсім невеликий, розрахований всього на 268 місць. Він був призначений для виконання камерних творів. Зал названо на честь колишнього голови правління комплексу С. Вайля.

Біля будівлі Карнегі-хол знаходиться Музей Роз, музей, експозиція якого присвячена історії концертного залу. Тут справжні поціновувачі музики виявлятимуть багато цікавого – програми концертів, ноти, фотографії, автографи…

У 1989 році до основної будівлі був прибудований хмарочос заввишки 60 поверхів. Нижніми поверхами його також має Carnegie Hall.

Цікаві факти про Карнегі-хол

  • Щоб зрозуміти, що таке Карнегі-хол, досить згадати унікальні події музичної життя, пов’язані з цим місцем і тих, хто виступав тут. З 1891 року тут відбулися десятки світових прем’єр, серед них: «Дев’ята симфонія» О. Дворжака, «Контрасті» Б. Бартока, «Симфонія у трьох частинах» І. Стравінського, «Гімн Святого Причастя» О. Месіані. Тут любителів музики приголомшували своєю майстерністю О. Тосканіні, Л. Армстронг, Є. Карузо, Д. Еллінгтон, Л. Паваротті, Д. Хворостовський, М. Хорн та М. Кабальє… Втім, перераховувати всіх великих можна довго. Багато відомих особистостей у Карнегі-холі виступали багаторазово, наприклад Сергій Рахманінов, давши на його сцені майже сотню концертів, автор «Вестсайдської історії» Леонард Бернстайн – 375.
  • Carnegie Hall – одна з небагатьох будівель Нью-Йорка, в конструкції якої не використовувався сталевий каркас. Будівлю зведено лише з цегла.
  • До 2009 року ця будівля мала кілька житлових студій. Їх займали відомі представники різноманітних мистецтв – співаки, диригенти, живописці та драматурги. Так своєї години тут квартирували Л. Бернстайн і володар двох «Оскарів» Марлон Брандо.
  • Л. Бернстайн отримав популярність завдяки несподіваному виступу в Карнегі-холлі. У листопаді 1943 року він був змушений замінити колега, що раптово захворів, – диригента філармонічного оркестру. Бернстайн не мав години на репетиції, відбулася лише коротка зустріч із колективом. Але все «обійшлося» – концерт справивши фурор і наступного ранку 25-річний музикант став знаменитістю.

Фотографії Карнегі Холл

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по островах Аутер Бенкс: що подивитись, корисні поради
Аутер Бенкс Аутер Бенкс (Зовнішні мілини) –
Trips
Путівник по Хілтон-Хед-Айленду: що подивитись, корисні поради
Хілтон-Хед-Айленд Хілтон-Хед-Айленд – невеликий американський
Trips
Путівник по Лонг-Айленду: що подивитись, корисні поради
Лонг-Айленд Гостинний Лонг-Айленд розташувався на півдні
Trips
Путівник по Санта-Каталіні: що подивитись, корисні поради
Каталіна Чарівно красивий острів Санта-Каталіна –
Trips
Путівник по Оаху: що подивитись, корисні поради
Природна скарбниця Гавайського архіпелагу Острів ідеальних
Trips
Путівник по Сан Хуан Айлендсу: що подивитись, корисні поради
Сан Хуан Айлендс Сан Хуан Айлендс –
Trips
Путівник по Мауї: що подивитись, корисні поради
Мауї Мауї – мальовничий курортний острів, що
Trips
Путівник островом Каталіна: що подивитись, корисні поради
Острів Каталіна Острів Каталіна розташований у водах
Trips
Путівник по Кауаї: що подивитись, корисні поради
Найдавніший гавайський острів Природні декорації для
Trips

Інші визначні місця

Морський заповідник Стеллваген-Банк: інформація про об’єкт, поради туристам
Морський заповідник, що охороняється
Trips
Концертний зал імені Уолта Діснея: інформація про об’єкт, поради туристам
Концертна зала імені Уолта Діснея
Trips
Музей Ізабеллі Стюарт Гарднер: інформація про об’єкт, поради туристам
Бостонський музей Ізабеллі Стюарт
Trips
Трамп Тауер: інформація про об’єкт, поради туристам
Башта Трампа (Trump Tower) — один
Trips
Міст Верразано: інформація про об’єкт, поради туристам
Міст Верразано (Verrazzano-Narrows
Trips
Активний відпочинок на Кі Ларго: інформація про об`єкт, поради туристам
Кі Ларго – популярне серед
Trips
Флетайрон білдинг: інформація про об’єкт, поради туристам
Флетайрон Білдінг (Flatiron Building)
Trips
Траса 66: інформація про об`єкт, поради туристам
  Траса 66 (Route 66) – перша
Trips
Маппаріум: інформація про об’єкт, поради туристам
Mapparium – приміщення у вигляді
Trips
Долина Монументів: інформація про об’єкт, поради туристам
Долина Монументів (Monument Valley)
Trips
Зоопарк Франклін-Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Franklin Park Zoo розташований
Trips
Науковий центр Орландо: інформація про об’єкт, поради туристам
Науковий центр Орландо (Orlando
Trips