Массачусетський технологічний інститут: інформація про об’єкт, поради туристам

Массачусетський технологічний інститут (Massachusetts Institute of Technology – MIT) – це приватний науково-дослідний університет з потужним упором на вивчення, створення та просування нових технологій у сфері штучного інтелекту та роботобудування.

Престижний університет заснований у 1861 р. і ось уже понад півтора століття вражає світ нові відкриття, будучи одним із світових центрів науково-технологічного прогресу.

Серед видатних випускників Массачусетського технологічного інституту 88 лауреатів Нобелівської премії: молекулярний біолог Сідні Олтмен, біолог та медик Роберт Хорвіц, фізики Карл Віман та Берон Ріхтер, економісти Роберт Мертон, Джордж Акерлоф та інші.

Крім того, в MIT навчалися такі відомі люди, як миллиардер і математик Джеймс Харріс Саймонс, програміст Кейті Бауман, “сфотографувала” чорну дірку, астронавт Франклін Чанг-Діас, актер Джеймс Говард Вудс, фізик та автор науково-популярного каналу на YouTube Діана Коверн, а також Салман Хан – програміст та засновник освітньої онлайн-платформи Khan Academy, а також багато інших впливових людей. Більшість випускників співпрацюють із престижними світовими компаніями, що лідирують у сфері науки та технологій, наприклад, Google, NASA, IBM, Microsoft та Міністерство оборони США.

Де є?

Університет знаходиться в Кембриджі, штат Массачусетс. Це містечко наповнене атмосферою студентського життя, рясніє парками, скверами, садами та велодоріжками. Кампус університету займає площу 68 га вздовж річки Чарльз.

Що дивитися?

  • Гарвардський міст. У теплу погоду з Бостона до кампусу можна дістатися, перейшовши річку мостом із цікавою розміткою. Цей міст був виміряний у “смутах” – особливій одиниці, що з’явилася, коли випускник MIT і член місцевого студентського братства Олівер Смут просто лягав і використовував своє тіло для вимірювання довжини мосту, що дорівнює «364,4 смутам та одному юшку».
  • Кампус університету зустрічає будинком химерної форми – корпусом Stata Center (№32). Корпус збудовано за проектом знаменитого архітектора-деконструктивіста Френка Гері. Споруда нагадує празький “Танцювальний дім”, побудований за задумом того ж архітектора. Це величезний комплекс різнобічних науково-дослідних центрів та студентських кімнат. Будівля виглядає так, ніби до звичайного університетського корпусу приліпили нашвидкуруч металеві блоки, які ніби тіснять саму будівлю. Тут знаходяться лабораторії підрозділів Інформатики, Штучного інтелекту, Інформації, Систем прийняття рішень, а також Департамент лінгвістики та філософії.
  • Потім дороги кампуса підводять до будівлі №7 із класицистичною колонадою. У вестибюлі будівлі повторюється колонійний ансамбль фасаду. Тут відвідувачі можуть взяти карту території MIT та отримати всю потрібну інформацію для відвідування, самостійно спланувати свою екскурсію чи приєднатися до організованої.
  • “Безкінечний коридор”. Корпуси кампуса з’єднані системою коридорів, загальна довжина яких — 251 м. Проходячи довгими коридорами корпусів, можна заглянути в аудиторії, побачити чим живуть студенти престижного університету. Особливу увагу варто приділити маніпуляційним лабораторіям зі скляними стінами, де студенти проводять дослідження, конструюють та розробляють власні технології.
  • Центральні в кампусі будівлі Маклауріна під номерами 3, 4, 10 (Maclaurin Buildings by William Welles Bosworth) утворюють П-подібну форму навколо зеленого двору Кіліанського і є знаковою іконою кампусу MIT. Центральна неокласистична будівля ансамблю з колонадою та гігантським куполом відсилає до образів Ватикану.
  • Привертає увагу аудиторія Креге (Kresge Auditorium) — будівля з листяним склепінням та високими скляними стінами, за якими знаходиться сучасний студентський концертний зал з органом та зал малого театру.
  • Біля самого берега річки підноситиметься місцева залізобетонна висотка Green Building (південно-східне крило кампуса) з метеорологічним обладнанням на даху. Це центр Департаменту Землі, Атмосфери та Планетарних наук.
  • Студентський центр Страттона (Stratton Student Center) є монументальною будовою у стилі високого бруталізму. Спершу було задумано, що тут розмістяться студентські клуби. Однак пізніше тут розмістили конференц-зали, книжковий магазин, кафе, парикмахерську тощо. Це місце, де студенти можуть почитати, поспілкуватися чи просто відпочити.
  • Будинок “Губка” (Simmons Hall) з багатовіконним кольоровим фасадом, що створює ефект пористого матеріалу губки, є студентським гуртожитком для першокурсників.

Всесвітньо відомий технологічний інститут MIT, Бостон, Массачусетс

Всесвітньо відомий технологічний інститут MIT, Бостон, Массачусетс © eskystudio / Shutterstock

Екскурсії

Відвідувачі кампусу можуть вільно пересуватись територією університету, заходити в корпуси і навіть деякі лекційні аудиторії. По всій території містечка можна зустріти не тільки доброзичливих студентів та викладачів, а також стенди з картами, які не дозволять заблукати. Організовану екскурсію кампусом проводять самі студенти англійською мовою.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по островах Аутер Бенкс: що подивитись, корисні поради
Аутер Бенкс Аутер Бенкс (Зовнішні мілини) –
Trips
Путівник по Хілтон-Хед-Айленду: що подивитись, корисні поради
Хілтон-Хед-Айленд Хілтон-Хед-Айленд – невеликий американський
Trips
Путівник по Лонг-Айленду: що подивитись, корисні поради
Лонг-Айленд Гостинний Лонг-Айленд розташувався на півдні
Trips
Путівник по Санта-Каталіні: що подивитись, корисні поради
Каталіна Чарівно красивий острів Санта-Каталіна –
Trips
Путівник по Оаху: що подивитись, корисні поради
Природна скарбниця Гавайського архіпелагу Острів ідеальних
Trips
Путівник по Сан Хуан Айлендсу: що подивитись, корисні поради
Сан Хуан Айлендс Сан Хуан Айлендс –
Trips
Путівник по Мауї: що подивитись, корисні поради
Мауї Мауї – мальовничий курортний острів, що
Trips
Путівник островом Каталіна: що подивитись, корисні поради
Острів Каталіна Острів Каталіна розташований у водах
Trips
Путівник по Кауаї: що подивитись, корисні поради
Найдавніший гавайський острів Природні декорації для
Trips

Інші визначні місця

Морський заповідник Стеллваген-Банк: інформація про об’єкт, поради туристам
Морський заповідник, що охороняється
Trips
Концертний зал імені Уолта Діснея: інформація про об’єкт, поради туристам
Концертна зала імені Уолта Діснея
Trips
Музей Ізабеллі Стюарт Гарднер: інформація про об’єкт, поради туристам
Бостонський музей Ізабеллі Стюарт
Trips
Трамп Тауер: інформація про об’єкт, поради туристам
Башта Трампа (Trump Tower) — один
Trips
Міст Верразано: інформація про об’єкт, поради туристам
Міст Верразано (Verrazzano-Narrows
Trips
Активний відпочинок на Кі Ларго: інформація про об`єкт, поради туристам
Кі Ларго – популярне серед
Trips
Флетайрон білдинг: інформація про об’єкт, поради туристам
Флетайрон Білдінг (Flatiron Building)
Trips
Траса 66: інформація про об`єкт, поради туристам
  Траса 66 (Route 66) – перша
Trips
Маппаріум: інформація про об’єкт, поради туристам
Mapparium – приміщення у вигляді
Trips
Долина Монументів: інформація про об’єкт, поради туристам
Долина Монументів (Monument Valley)
Trips
Зоопарк Франклін-Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Franklin Park Zoo розташований
Trips
Науковий центр Орландо: інформація про об’єкт, поради туристам
Науковий центр Орландо (Orlando
Trips