Путівник Албеною: що подивитись, корисні поради

Албена

Албена – невеликий населений пункт на північному сході Болгарії, на березі Чорного моря. Він знаходиться біля незвичайного резервату “Балтата”. Через це штучно створений комплекс тут немає постійного населення. Албена – один із найбільших курортів Болгарії, який відмінно підходить для сімейного відпочинку з маленькими дітьми, за рахунок розвиненої інфраструктури та пологого піщаного пляжу. На його золотому узбережжі довжиною 5 кілометрів та шириною 150 метрів можна легко знайти відокремлене містечко для відпочинку.

Албен

Коротка історія

У ІІ-ІІІ століттях до н.е. біля сучасної Албени знаходилися античні поселення. Також тут мешкали дервіші. 10 листопада 1965 року Рада міністрів Республіки Болгарія ухвалила рішення побудувати туристичний комплекс під назвою Албена. На початку 1968 року розпочалося будівництво. На початку тут з’явилися 9 готелів, 4 ресторани та 2 бари, одночасно з резервуарами, очисними спорудами, каналізацією та водопроводом.

24 серпня 1969 року було урочисто відкрито перший готель – «Доростор». До 1978 року тут уже налічувалося 40 готелів на 12750 місць, 23 кемпінги та кілька ресторанів. На цей час значно покращилася інфраструктура курорту — з’явилися можливості для занять водними видами спорту, тенісом, волейболом, баскетболом, міні-гольфом, стрільбою з лука. Для дітей відкрилися луна-парк, автодром, залізниця, атракціони та аркадні автомати, запрацювали творчі гуртки.

На початку 1983 року розпочалося будівництво найбільшого готельного комплексу «Добруджа». 1995 року місцеві пляжі були відзначені Блакитним прапором.

У XXI столітті Албена продовжує бути одним із найпопулярніших морських курортів Болгарії.

Найкращий час для поїздки в Албену

В Албені – помірний клімат, зі спекотним літом і теплою, практично безсніжною зимою. У серпні середня температура становить +29ºС, у січні – +5ºС. Температура води в купальний сезон досягає +22…+23ºС. Опади розподілені досить рівномірно протягом року.

Чим зайнятися в Албені

  • Прогулятися природним парком-заповідником «Балтата», який знаходиться недалеко від міста. Тут зростає близько 250 видів рідкісних рослин, 16 з яких занесені до Червоної книги Болгарії. Парк також населяє безліч тварин та птахів, інформацію про які можна знайти на стендах вздовж стежок. У «Балтаті» знаходиться незвичайний затоплений ліс, що нагадує джунглі. У заповіднику є кілька оглядових майданчиків, з яких можна насолодитися чудовим краєвидом.
  • Відпочинок на одному з численних пляжів. Албена славиться своїм узбережжям із дрібним світлим піском. Пологі входи у воду та відсутність водоростей відмінно підходять для дітей. Усі пляжі чудово обладнані, на них є парасольки та шезлонги, а також можливості для занять водними видами спорту.
  • Вирушити до руїн стародавнього монастиря Аладжа, розташованого в природних скелях та печерах. На першому рівні знаходяться церква, келії та кухня, на другому – природна ніша, де збереглися середньовічні малюнки та розписи.
  • Оглянути резиденцію королеви Румунії Марії Единбурзької у місті Балчик. Він знаходиться за 20 хвилин їзди від Албени. Палацовий комплекс складається з вілл, курильного залу, винного льоху, каплиці, літньої резиденції, монастиря та інших будівель.
  • Завітати до дервіського монастиря Арат-Теке, якому вже понад 500 років. Головна його святиня — гробниця із саркофагом. Її довжина становить 4,45 метра, а ширина – 2 метри. Мусульмани вірять, що тут лежить велетень Ак Язала-баба — святий і покровитель свійських тварин.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Варні: що подивитись, корисні поради
Варна Варна – чудове місто-курорт, розташоване на Чорноморському
Trips
Путівник по Сонячному березі: що подивитись, корисні поради
Сонячний берег Болгарський Сонячний берег, який є частиною
Trips
Путівник по Пловдиву: що подивитись, корисні поради
Як і давня столиця Римської імперії, спочатку болгарський
Trips
Путівник по Банско: що подивитись, корисні поради
Болгарська Швейцарія Мекка для європейських лижників
Trips
Путівник по Созополю: що подивитись, корисні поради
Созополь – стародавнє місто на Чорноморському узбережжі Болгарії.
Trips
Путівник по Софії: що подивитись, корисні поради
Софія, як справжня жінка, свій справжній вік воліє
Trips
Путівник Несебром: що подивитись, корисні поради
Несебр – перлина Болгарії, розташована на скелястому
Trips
sliven
Путівник Сливеном: що подивитись, корисні поради
Слівен Біля підніжжя гори Стара Планіна в Болгарії
Trips
Путівник Болгарією: що подивитись, корисні поради
Болгарія – дивовижна країна, що об’
Trips

Інші визначні місця

Рильський монастир: інформація про об’єкт, поради туристам
Серед гірських вершин, серед густих
Trips