Путівник Болгарією: що подивитись, корисні поради

Болгарія – дивовижна країна, що об’єднала все, що любить сучасний турист: найчистіші пляжі Чорного моря, відзначені “Блакитним прапором”, гірськолижні траси різної складності та безліч мінеральних джерел. А об’єктів, що охороняються ЮНЕСКО, тут стільки, що Болгарія знаходиться на третьому місці в Європі після Греції та Італії.

Загальна інформація

Столиця

Софія

Населенння

6 520 314

Офіційна мова

Болгарська

Валюта

Лев (BGN)

Площа

110 993 км²

Історія Болгарії налічує понад 1300 років. Тут народилися батько Олександра Македонського та легендарний гладіатор-революціонер Спартак. Ця країна готова вражати середньовічними спорудами, кришталево чистими озерами та навіть грою на волинці.

Путівник Болгарією: що подивитись, корисні поради

Географія

Болгарія розташована на північному сході Балканського півострова. Вона межує з Румунією, Туреччиною, Грецією, Македонією та Сербією, частина території омивається Чорним морем. Рельєф Болгарії дуже різноманітний та колоритний. Переважають рівнини та низовини, на заході знаходиться Рила-Родопський масив. Найвища точка, гора Мусала, сягає 2925 метрів. Країна також багата на озера і піщані пляжі. За кількістю мінеральних джерел Болгарія знаходиться на другому місці у світі.

Де і що подивитись

Міста Болгарії є унікальними. Їхня головна особливість у тому, що вони одночасно схожі на більшість інших європейських місць, але при цьому мають свій особливий балканський характер.

Софія

Софія — столиця Болгарії та одне з найдавніших міст Європи. Вона пережила правління греків, римлян та османів, що вплинуло на архітектурне оздоблення вулиць та неймовірну кількість культових споруд. Тут знаходиться найдавніший храм Болгарії, Амфітеатр Сердика (3-4 століття н.е.) та Площа римської арени, яка трохи менша за Колізей. Дивовижний контраст давнини та сучасності робить це місце цікавим для вивчення. У ньому збереглися фрески 13 століття, римська ротонда 4-го століття і турецький декор 10-го століття. Сусідить з історичними та стародавніми спорудами популярний гірськолижний курорт “Вітоша Скі” АТ. Дістатися до його найближчого витягу можна на громадському транспорті.

Софія

Пловдив

Друге за величиною місто Болгарії – Пловдив, розташоване на півдні країни. Ще давньогрецькі письменники вихваляли мальовничість цих країв. Його герб прикрашений написом “Стародавній і вічний”. Тут збереглися пам’ятки архітектури античних часів та епохи турецького панування. У 2019 році місто було визнане культурною столицею Європи. Одні з найдивовижніших пам’яток Пловдіва – Руїни римського театру (2 століття до н.е.) та античного стадіону (2 століття н.е.).

Сьогодні руїни відреставровано, а на сцені театру проводяться виставки та концерти. У місті знаходиться безліч церков, храмів і мечетей: Дервіський монастир Мевлеві Хане, а також монастир Св. Петра і Павла – найвищий монастир на території Болгарії. Його висота – 1650 м. Неподалік Пловдіва розташувалося місто Баня і знаменитий курорт Карлівські мінеральні лазні.

plovdiv

Варна

Варна – морська столиця Болгарії, розташована на Чорноморському узбережжі. Незважаючи на сотні тисяч туристів, місто не втратило своєї історичної чарівності. Саме тут знаходяться найчистіші морські курорти: Золоті Піски та Св. Костянтин та Олена, відзначені «Блакитним прапором». Крім того, тут є чудові пам’ятки. Яскравий приклад давнини – римські терми площею 7000 кв. м, які збудовані ще у 2 столітті. За містом розташувалися не менш цікаві місця: заповідник Камчія, де мешкають рідкісні види птахів і риб та долина «Кам’яний ліс», де 3-метрові колони з каменю досі дивують навіть учених. Варна чекає як на шукачів пригод, так і на шанувальників сімейного пляжного відпочинку.

варна

Бургас

У центрі південної частини чорноморського узбережжя знаходиться Бургас. Кілька років тому місту було надано статус «найкомфортнішого для життя міста». Він успішно утримує його досі. Це великий промисловий центр із власними нафтовими вежами та цікавими туристичними напрямками. Бургас оточений морем, тому багато визначних пам’яток пов’язані з водою: руїни фортеці Русокастро, римські Руїни стародавнього Деултума, а також Морський парк і Атанасівське озеро. На особливу увагу заслуговує острів Св. Анастасії, який повністю належить православній церкві та привертає паломників та туристів з усіх куточків планети.

Созопіль

Созополь — колись найдавніше грецьке поселення та рибальське село, сьогодні став одним із найпопулярніших болгарських курортів. 610 року до н. е. тут розташовувалася колонія Аполлонія Понтика, що сильно вплинуло місцеву архітектуру. Познайомитися ближче з історією пропонує Старе місто — історичний заповідник зі скелястими урвищами та дивовижним краєвидом на море. Тут, просто неба, розташувалися будівлі 18-19 ст. у стилі болгарської епохи Відродження: будинок Марієтти Стефанової, Фракійський трактир, церква Святого Георгія, дерев’яний колодязь 4-3 ст. до зв. е. та водопровід 5 ст. до н.е. Саме в Созополі зосереджена культура всіх народів, які проживали на території сучасної Болгарії.

старе місто

Несебр

Місто 40 церков, найдавніше з усіх міст на Балканах – це про Несебр. Він розташовується на мисі, що омивається Чорним морем. Несебр заснували греки в 5 столітті до зв. е. на місці старого фракійського поселення. Тут збереглася непідробна чарівність минулого: середньовічні церкви слов’янської та грецької культури, дерев’яні споруди 19 століття та бруківки. Більшість церков міста перебувають під охороною ЮНЕСКО. Серед цікавих ансамблів: церкви Св. Параскеви (13-14 століття), Св. Софії (Стара Митрополія, 5 століття), Св. Іоанна Хрестителя, Святих Архангелів Михаїла та Гавриїла та церква Христа-Пантократора.

Несебр

Всі ці дивовижні споруди будуть цікаві шанувальникам автентичної архітектури минулого. Серед сучасних розваг – аквапарк Aqua Paradise з 40 унікальними локаціями для дітей та дорослих, бари та нічні клуби.

Бансько

Одним із зимових курортів є Банско, розташований на території національного парку Пірін. Широку популярність він отримав нещодавно, тому тут, навіть у сезон, немає натовп охочих підкорювати схили. Не менш цікаві і такі гірськолижні курорти, як Боровець – найстаріший і найпрестижніший курорт з безліччю червоних трас, а також Пампорово – ідеальне місце для лижників-початківців.

Путівник по Банско: що подивитись, корисні поради

Національні особливості жителів Болгарії

  • болгари дуже повільні. Вони нікуди не поспішають і не метушаться. Для багатьох туристів це справжній шок, але такі є особливості нації. Вважайте їхню поведінку своєрідним колоритом і повчіться у місцевих жителів основам релаксу;
  • якщо болгарин з вами згоден – він повертає голову вліво-вправо, а не киває, як заведено в багатьох країнах Європи. Це часто збиває туристів з пантелику. Так само і зі словами: «так-так» означає 100% «ні», а ось «ні-ні» означає, що місцеві жителі повністю вас підтримують;
  • болгари дуже чуйні і не кинуть у біді, вони доброзичливі та раді туристам;
  • у гаманці болгарину багато готівки, на відміну від європейців, які віддають перевагу кредитним карткам. Самі мешканці пояснюють це так: «щоб було, що доторкнутися»;
  • найголовніше свято для місцевих мешканців – весілля. Якщо вас запрошують на весілля, це прояв великої поваги та відмовлятися негарно.

Визначні місця

Болгарія відома не лише найкращими пляжними курортами та мінеральними джерелами, а й неймовірними архітектурними спорудами та пам’ятками, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Найкращий час для відвідування Болгарії

Пляжний сезон у Болгарії починається 10 червня і триває до середини вересня. Пік припадає на другий тиждень липня та кінець серпня, коли температура повітря сягає +28-32 °С, а вода прогрівається до +26 °С. Зима в Болгарії м’яка, найчастіше шкала градусника коливається не більше 0°С. Морози тут дуже рідкісне явище, а ось снігу завжди багато, що робить країну чудовим місцем для зимового відпочинку. Весна та осінь ідеально підходять для СПА-відпочинку.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Варні: що подивитись, корисні поради
Варна Варна – чудове місто-курорт, розташоване на Чорноморському
Trips
Путівник по Сонячному березі: що подивитись, корисні поради
Сонячний берег Болгарський Сонячний берег, який є частиною
Trips
Путівник Албеною: що подивитись, корисні поради
Албена Албена – невеликий населений пункт на північному
Trips
Путівник по Пловдиву: що подивитись, корисні поради
Як і давня столиця Римської імперії, спочатку болгарський
Trips
Путівник по Банско: що подивитись, корисні поради
Болгарська Швейцарія Мекка для європейських лижників
Trips
Путівник по Созополю: що подивитись, корисні поради
Созополь – стародавнє місто на Чорноморському узбережжі Болгарії.
Trips
Путівник по Софії: що подивитись, корисні поради
Софія, як справжня жінка, свій справжній вік воліє
Trips
Путівник Несебром: що подивитись, корисні поради
Несебр – перлина Болгарії, розташована на скелястому
Trips
sliven
Путівник Сливеном: що подивитись, корисні поради
Слівен Біля підніжжя гори Стара Планіна в Болгарії
Trips

Інші визначні місця

Рильський монастир: інформація про об’єкт, поради туристам
Серед гірських вершин, серед густих
Trips