Путівник по Херсону: що подивитись, корисні поради

Херсон

На півдні України, на високому правому березі Дніпра, розкинулося місто Херсон. Морський та річковий порт, місто архітектурного південного класицизму, багата історія та унікальні пам’ятки якого приваблюють туристів з багатьох країн. Прекрасна набережна з білосніжними яхтами та вітрильниками, величні храми та залишки старовинної фортеці, цікаві музеї та пам’ятники, нескінченні парки та піщані пляжі – у Херсоні відпочиваючих чекають численні чудові місця. Любителі веселого відпочинку знайдуть тут чудові нічні клуби та бари, а гурмани будуть у захваті від вишуканих страв місцевих ресторанів. Знайомство з Херсоном подарує безліч приємних емоцій та незабутніх вражень.

Путівник по Херсону: що подивитись, корисні поради

Райони Херсона

Місто адміністративно поділено на три райони: Суворовський, Корабельний та Дніпровський. Найпопулярніший у туристів – Суворівський район, де знаходиться історичний центр Херсона.

Коротка історія Херсона

Перші поселення людей на території сучасного міста з’явилися ще у мідний вік. Тут знайдено скіфські поховання IV-III століть до нашої ери. На початку XVII століття на місці сучасного Херсона було поселення Білиховичі.

У другій половині XVIII століття землі між Дніпром та Південним Бугом відійшли до Російської імперії. 1778 року російська імператриця Катерина II підписала указ про заснування міста Херсон. Поселення було названо на честь давньогрецького міста Херсонес Таврійський. Одним із його засновників був князь Григорій Потьомкін. Будівництвом міської фортеці керував І. Ганнібал – двоюрідний дід поета А. С. Пушкіна.

Херсон став одним із головних центрів кораблебудування для Чорноморського флоту Росії. Командувачем військ гарнізонів Херсона і Кінбурна був А. Суворов. Саме у Херсоні у другій половині XVIII століття було утворено Чорноморське козацьке військо.

На початку ХІХ століття місто стало центром губернії. Тут розвивалося кораблебудування, з’являлися заводи та фабрики, працювали школи та гімназії, театри, музеї та бібліотеки.

1918 року місто захопили війська Червоної Армії. Потім Херсон переходив під контроль Українських Січових Стрільців, Директорії УНР, Добровольчої армії Денікіна. 1920 року тут остаточно встановилася радянська влада.

Після звільнення від німецьких військ у 1944 році Херсону було надано статус обласного центру.

Сьогодні Херсон є центром однойменної області незалежної України. Він славиться не лише кораблебудуванням, а й знаменитими культурними пам’ятками, парками та скверами.

Найкращий час для поїздки до Херсона

Місто знаходиться у зоні сухого степового клімату. Зими тут м’які, малосніжні. Середня температура повітря в цю пору року становить -2ºС…+1ºС. Літо – спекотне та сухе. Повітря прогрівається до температури +22ºС…+27ºС. Наприкінці травня у місті проводиться колоритний фестиваль ХерсON ФЕСТ. Це свято веселого спілкування, південної їжі та неймовірних емоцій, яке проходить на міській набережній. У рамках фестивалю — виступи знаменитих музикантів-початківців, дегустація вуличної їжі, різноманітні шоу та конкурси.

Знайомство з Херсоном будь-якої пори року обіцяє приємні сюрпризи, радісні зустрічі та яскраві враження.

Чим зайнятися у Херсоні

  • Прогулятися історичним центром. Головна вулиця старої частини міста – Суворова. Це улюблене місце неспішних прогулянок херсонців та численних гостей. Тут можна посидіти в затишному кафе за філіжанкою кави і помилуватися красивими будинками на вулиці. А потім пройти до першого перехрестя та піднятися до Потьомкінського скверу.
  • Побачити Греко-Софійську церкву. Найстаріший храм міста був збудований у формі базиліки у другій половині XVIII століття. Його звели греки, про що нагадує головна визначна пам’ятка — гарний різьблений іконостас із чорного дерева, привезений із Греції. Виконаний він у стилі італійського Відродження. Зверніть увагу на дзвіницю у дворі церкви. Це чудова будова, на третьому ярусі якої розміщені дерев’яні скульптури чотирьох апостолів.
  • Відвідати Херсонську фортецю. Укріплену споруду було закладено у другій половині XVIII ст. Воно являло собою комплекс оборонних будівель та будівель. Зараз тут можна побачити арочні Очаківські та Московські ворота кінця XVIII століття, бастіони, арсенал, кріпосний колодязь та пороховий льох.
  • Ознайомитись з експонатами Херсонського краєзнавчого музею. У його стінах зберігається понад 170 тисяч експонатів, які розміщені в історичній, етнографічній, природничій та літературній експозиціях. Особлива гордість – колекції монет античних міст Північного Причорномор’я, зброї XVI-XX століть, антикварних меблів, виробів із порцеляни, скіфських золотих прикрас.
  • Вирушити на водну прогулянку по Дніпру та лиману. Що може бути краще прогулянки на білій яхті, під час якої можна милуватися прекрасними пейзажами і насолоджуватися свіжим річковим повітрям.
  • Відпочинок на пляжі. На штучному острові Карантинний знаходиться найкращий пляж Херсона, куди можна дістатися громадським транспортом. Тут на відпочиваючих чекають м’який дрібний пісок, кафе та магазинчики. Ще один – Молодіжний, розташований досить далеко від центру міста. Поруч із ним знаходиться розважальний комплекс «Панські розваги».
  • Спробувати автентичні страви південної України. Херсонські шеф-кухарі у рамках проекту «Вінтажна кухня» відновили рецепти 130-річної давності. Тепер старовинні вишукані страви можна скуштувати у багатьох ресторанах міста. Замовте коропа у винному соусі на пюре з пастернаку, мармурове м’ясо або грушу по-херсонськи в хересі та сиропі.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Геніческу: що подивитись, корисні поради
Генічеськ На березі Азовського моря, біля коси Арабатська
Trips
Путівник Львовом: що подивитись, корисні поради
Львів Львів — західна туристична столиця України, місто
Trips
Путівник по Чернігові: що подивитись, корисні поради
Чернігів Кожен, хто побував у Чернігові, каже, що це
Trips
Путівник по Верховині: що подивитись, корисні поради
Верховина Верховина – селище міського типу в Івано-Франківській області.
Trips
Путівник по Затоці: що подивитись, корисні поради
Затока Затока — популярний курорт на Одещині, що сформувався
Trips
Путівник Яремче: що подивитись, корисні поради
Яремче Яремче — невелике місто в Івано-Франківській
Trips
Путівник по Скадовську: що подивитись, корисні поради
Скадовськ Скадовськ — невелике містечко в Херсонській
Trips
Путівник по Дніпру: що подивитись, корисні поради
Дніпро У серці України, на берегах глибоководної в
Trips
Путівник по Кропивницькому: що подивитись, корисні поради
Кропивницький Кропивницький (до 2016 р. Кіровоград)
Trips