Путівник по Латвії: що подивитись, корисні поради

Латвія

Латвію часто називають серцем Прибалтики, оскільки саме в цій країні зібрано все найкраще, що є характерним для цього регіону. Тут багато оздоровчих центрів. Латиші, до того ж, винайшли рецепт унікального лікувального бальзаму (Rīgas Melnais balzams), для приготування якого використовують 24 види рослин, які наполягають у дубових бочках. Туристи їдуть до Латвії, щоб відчути гостинність латишів, спробувати національні страви, подивитися унікальні архітектурні пам’ятки югенд-стилю і просто помилуватися красою Балтійського моря.

Путівник по Латвії: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Латвія – невелика країна на березі Балтійського моря, розташована у Східній частині Європи. На півночі межує з Естонією, на півдні – з Литвою, на сході – з Росією та Білоруссю. Рельєф – переважно рівнинний, поцяткований тисячами річок та озер. 54% території Латвії — ліси, що робить країну однією з найзеленіших у Європі.

Що стосується адміністративного устрою, то в результаті реформи 2008 року Латвія ділилася на 109 країв (лат. novads) та 7 республіканських міст. У липні 2009 року додалися ще два міста республіканського підпорядкування – Екабпілс та Валмієра, а у 2010 році один край – Мерсрагський. У свою чергу, краї діляться на волості та крайові міста.

Де і що подивитись

Рига

Рига – столиця Латвії, яка цікава своїми вулицями та архітектурою. Історичний центр міста включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Прогулянку містом варто розпочати з вулиці Яуніела, на якій розташовані будинки з кольоровими фасадами. Спробувати національну кухню та придбати сувеніри ручної роботи можна на ремісничому ярмарку, який проводиться щосуботи у кварталі Калцієма. Символ столиці та головна пам’ятка міста – Будинок Чорноголових. Будівля, побудована в 1334, дивує поєднанням різних стилів і розкішними предметами інтер’єру: кришталеві люстри, розписні стелі та інше. У цих стінах регулярно проводять різноманітні заходи, концерти та виставки.

Даугавпілс

Даугавпілс — друге за значенням та за величиною місто Латвії, розташоване на березі річки Даугави. Символ міста та архітектурна пам’ятка державного значення – Даугавпілська фортеця, зведена в 19 столітті. У місті знаходиться найстаріший та найбільший музей області Латгалії. Тут зібрані колекції, присвячені нумізматиці, археології, боністиці та етнографії. Найбільш популярні виставки присвячені особливостям життя корінного населення Даугавпілсу. Для прогулянок з дитиною підійде Латгальський зоосад, де можна побачити макак, сумчастих опосумів, крокодилячих кайманів, пітонів та інших представників фауни, які мешкають тут у штучно створених умовах дикої природи.

Юрмала

Приїхати до Латвії та не побувати в Юрмалі, це все одно, як прилетіти до Риму та не побачити Колізей. Місто-курорт Юрмала відоме не лише відпочинком на балтійському узбережжі, а й популярним співочим конкурсом “Нова хвиля”, який проводився тут у період з 2002 по 2014 роки. Знайомство з містом можна розпочати з прогулянки вулицею Йомас — найжвавішого місця. З обох боків знаходяться кафе, ресторани та магазини. Обов’язково варто прогулятися парком Дзінтарі, де ростуть вікові сосни, а також розташована висока вежа з оглядовим майданчиком. Що стосується пляжів Юрмали – вони тут широкі та чисті, а середня температура води у Балтійському морі у літній період становить +21 °C.

Лієпая

Лієпая – третє за величиною місто Латвії, яке знаходиться в західній частині країни. Назва з латиської перекладається як “місто під липами”. Тут цих дерев справді багато, як і інших зелених насаджень. Лієпая знаменита мінеральними водами, прекрасними пляжами та лікувальними грязями. Любителів культурного відпочинку порадує Приморський парк із вузькими вуличками та церква Трісвієнібас 18 століття, з чудовим органом. Найзначніша визначна пам’ятка міста – Лієпайський замок, побудований наприкінці 19-го початку 20 століть, за указом російського імператора Олександра III. Споруда сильно постраждала під час Другої світової війни, тому туристи можуть побачити лише її фрагменти. Вражає і в’язниця Кароста, якою проводять екскурсії. Це єдина військова в’язниця у Європі, з якої ніхто й ніколи не втік.

Сігулда

Ще одне спокійне містечко, яке можна відвідати в Латвії — Сігулда, знаходиться в 50 км від Риги, на лівому березі річки Гауї. Це місце підійде для прогулянок у вихідний день. У місті є на що подивитися та чим зайнятися. Почати знайомство можна з огляду замку Сігулдського 13 століття, а точніше з того, що від нього залишилося — до наших днів зберігся лише південно-західний корпус з вікнами в готичному стилі і головна вежа на воротах. Примітно, що на території мешкає латиська молодь, яка намагається відновити традиції свого народу: готують їжу на багатті, борються в обладунках на мечах. За два кроки від замку знаходиться Сігулдський палац, збудований у 1878-1881 рр., який був резиденцією для князів Кропоткіних. Продовжити прогулянку потрібно обов’язково у Турайдському музеї-заповіднику. Тут є замок, сад скульптур, маєток та оглядовий майданчик,

Вентспілс

Вентспілс — невелике портове місто, яке нещодавно стало курортним. У центральній частині знаходиться Ринкова площа, де можна придбати оригінальні сувеніри. За 10 хвилин ходьби від площі знаходиться замок Лівонського ордену, збудований у 1290 році. Вирушивши в порт, охочі зможуть покататися на прогулянковому кораблику річкою Венте. Однією з найсучасніших пам’яток Вентспілса є кольорові скульптури корів, розміщені по всьому місту. Їх почали встановлювати після “Параду корів”, проведеного 2002 року. Біля буря люблять фотографуватися і дорослі, і діти.

Національні особливості мешканців Латвії

  • латиші свято шанують традиції та звичаї, люблять і вихваляють все те, що в них є;
  • сім’я в Латвії – центр соціальної культури, тут часто кілька поколінь живуть під одним дахом, дорослі діти піклуються про старих батьків;
  • місцеві жителі Латвії добродушні та спокійні у висловленні своїх емоцій;
  • латишів вважають “нацією, що співає”, тут складно знайти людину, яка в будь-який період свого життя не співала б у хорі або не перебував би в музичній групі;
  • тут дуже люблять пиво, причому не лише пити, а й використовувати у лікувальних лазневих процедурах.

Визначні пам’ятки

Латвія – це широкі пляжі Балтійського моря, середньовічні замки, князівські палаци, тисячі річок та незліченні парки. Сюди можна приїхати як на вихідні, так і провести тут цілу відпустку, насолоджуючись безтурботністю та спокоєм цієї країни.

Найкращий час для поїздки до Латвії

Туристичний сезон починається з травня, температура на початку місяця може бути +5-14 °C, а вже наприкінці – досягати +22-25 °C. Дощі до кінця весни досить часте явище. Найкраща пора – літо, у Латвії воно не спекотне. Температура рідко піднімається вище за +26 °C. Осінь починається прохолодними вітрами, якщо вас це не лякає, тоді вирушайте на прогулянку містами, щоб побачити, наскільки ця країна красива в золоту пору.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Берхтесгадену: що подивитись, корисні поради
Берхтесґаден Берхтесгаден відомий як один із найкращих
Trips