Путівник по Родосу: що подивитись, корисні поради

Родос

Родос — головне місто на однойменному острові з багатотисячною історією, місце, де зливаються начебто в поцілунку Середземне море з Егейським. Усіх, хто любить різноманітний відпочинок, він здивує атмосферою Античності та Середньовіччя у поєднанні із сучасними рішеннями. Столиця острова Родос — мабуть, найцікавіший і найкрасивіший куточок Греції, де своєрідні «сліди» всіх завойовників (а їх було чимало) розповість багато про велич древніх цивілізацій. Колись, якраз тут, у порту Мандраки, всіх мандрівників привітав гігантський Колос Родоський (одне з 7 чудес світу), заздалегідь «попереджаючи» про велич і могутність всього поліса. І якщо бронзова статуя богу сонця вже давно зруйнована землетрусом, то якийсь особливий шматочок дива тут досі живе, щось незвичайне в цьому місті все-таки є.

Родос

Райони Родосу

Сучасна адміністративна структура Родосу виділяє Старе місто та Нове. Назви районів говорять самі за себе. У Стародавній частині сконцентровані історичні пам’ятки. Нове місто (територія за фортечними стінами) — сучасний поліс з усіма офіційними установами, ресторанами, клубами, маркетами та іншими привілеями цивілізованого сіті, проте теж багатим на визначні пам’ятки.

Все ж таки найцікавішим туристу буде Старе місто, яке, у свою чергу, ділиться на квартал Боург та Лицарський квартал — епіцентр історичних та культурних пам’ятних місць Родосу, багато з яких входять до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Визначні пам’ятки Родосу

Історія сама визначила вигляд та характер острівної столиці, поєднавши в одному місті стільки знакових пам’яток різних епох та стилів. До визначних пам’яток Родосу можна віднести Палац великих магістрів, Археологічний музей, порт Мандракі, Мечеть Сулеймана Чудового, церкву Благовіщення.

30 пам’яток Родосу, які варто подивитися

Населення

У Родосі проживає близько 50 тисяч осіб, основна маса яких (понад 90%) — греки, але також рідним це місто є і для італійців (їхня кількість коливається в межах 5%), і для турків (приблизно 3%), і для деяких інших етнічних груп. Але якщо говорити в цілому, звичайно ж, варто відзначити, що всі родосці миролюбні та доброзичливі, а певною мірою досить розслаблені і спокійні люди.

Коротка історія

Історія Родосу бере свій початок ще за півтори тисячі років до нашої ери, коли землями у регіоні Середземного моря та Малої Азії володіли ахейці. Але вже приблизно з 408 року до н. на ці території приходять дорійці (цей процес більше відомий як «дорійське вторгнення») і засновують Союз шести міст, відтісняючи еллінів. З цього періоду можна говорити про Родос як справжній поліс часів Античності.

Особливе розташування міста на перетині торгових шляхів Азії та Єгипту дозволяло зайняти важливе місце в комерційних процесах, адже, крім безпосередньої участі в морській торгівлі, уряду було дуже зручно контролювати пересування всіх кораблів у ближній частині Егейського моря. Саме тому розквіт Родосу та його вплив стають дуже значними. Активно розвиваються ремесла, наука (зокрема астрономія), інженерія, культура. Як свідчать археологічні розкопки, вже за часів Ранньої Античності у місті було збудовано стадіон, храми, театри, а фундаменти стародавніх будівель та переплетення вулиць свідчать про розвинені системи водопостачання та каналізації.

164 до н.е. ознаменувався для Родоса утвердженням тут влади Римської імперії внаслідок політичних та військових перипетій.

Після падіння Риму в V столітті місто, як і весь острів, переходить до складу Візантії. Саме в цей період тут з’являються перші храми раннього християнства, хоча за великим рахунком усі будови міста зводилися до двох знакових місць: Візантійської фортеці та потужних стін укріплень уздовж міста.

Поворотною подією для Родосу стала поява тут (за багатьма обставинами) у XIV столітті лицарів-хрестоносців ордена Святого Іоанна Єрусалимського, так званих госпітальєрів. Архітектура міста відбиває цей період найяскравіше. Хоча через два століття вони були вигнані. На цей раз на місто позарилася Османська імперія. І вже турки надовго займають ці території. Лише після війни з Італією на початку ХХ століття правління Родос переходить до Муссоліні.

Справедливість перемогла лише після Другої світової війни: 1948 року Родос знову входить до складу Греції.

Сучасний Родос радує мешканців та гостей своїми парками та площами, широкими вулицями, високо розвиненою інфраструктурою, безліччю готелів та центрів відпочинку.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 59 €/ніч від 69 €/ніч Посадка – 3.01€, 1км – 1€ 1.72 €/літр 40 € за двох

Найкращий час для поїздки в Родос

Родос унікальний природними особливостями: райським буянням флори, теплим спокійним морем, з одного боку і прохолодним, жвавим – з іншого, сонячними днями протягом майже всього року. Клімат у місті помірний середземноморський – спекотне літо і дуже щадна зима (основна кількість опадів припадає саме на цей сезон, а температура рідко буває нижче +15 ° С). Повітря свіже, морське, з лікувальними властивостями, завдяки специфічній рослинності, у серпні — сухе і спекотне, у лютому — вологе і прохолодне.

У міжсезоння сюди можна приїжджати на відпочинок біля моря, адже вже у квітні температура води в середньому нагрівається до +17 °С. Багато туристів розпочинають пляжний сезон ще у березні, і триває він десь до середини жовтня.

А ось культурне життя тут кипить цілий рік! Екскурсії по всіх знакових місцях Античності та Середньовіччя, різноманітні фестивалі та виставки, такі, як літній «Еллінський фестиваль Звуку і Світла», травневий Фестиваль троянд, виставки образотворчого мистецтва та кіно та ще багато-багато цікавого. Щоб не пропустити найяскравіших подій та заздалегідь спланувати свій маршрут відвідувань, краще скористатися інформаційними афішами чи інтернет-ресурсом. Чарівної краси сонячна перлина Греції – Родос радий зустрічати гостей завжди!

Що потрібно зробити туристу в Родосі

  • Дістатись до серця міста, пройшовши одинадцять (!) фортечних воріт (саме в Родосі знаходиться найдовша у всій Європі система укріплень, довжиною 4 км), і обов’язково розглянути на кожній окремій стіні висічені герби різних лангів (тобто земляцтв або мов) »‎) Великих магістрів.
  • Відчути себе захищеним за стінами цитаделі ордена лицарів Родоської фортеці (ще відомої як Резиденція шпитальєрів), та поповнити знання історії у виставковому центрі, який сьогодні розміщується на базі замку.
  • Спробувати розгадати таємниці стародавнього Акрополя. Осередок пізнання грецької античності знаходиться на горі в західній частині міста. А ще побачити амфітеатри та лекторії, в яких виступав сам Ціцерон, доторкнутися до руїн стадіону, де проходили грандіозні видовища.
  • Прогулятися мощеною дорогою вулиці Лицарів і перейнятися духом Середньовіччя, насолоджуючись архітектурою будівель різних стилів, що добре збереглися, на ходу визначаючи, для пілігримів якої країни був призначений той чи інший будинок.
  • Уявити, як міг виглядати бронзовий Геліос, що височів тисячі років тому в стародавньому порту Мандракі, а сьогодні поступився місцем парі оленів — сучасному символу міста.
  • Поміняти ракурс огляду та прогулятися морем на човнах, щоб помилуватися чудовим краєвидом на місто. Звідси він буде таким же чудовим і значним! Щоденні оглядові морські екскурсії у Родосі працюють весь сезон.
  • Влаштувати прогулянку стежками парку Батьківщини і організувати пікнік в одному з затишних містечок, насолоджуючись особливим смаком місцевих фруктів або морепродуктів.
  • Вивчити нічне життя Родосу, не забуваючи, що у столиці сучасні молодіжні тусовки чудово поєднуються та уживаються із давніми пам’ятниками та храмами.
  • Пробігтися рядами великого та оригінального в архітектурному плані міського ринку «Нью Маркет», величезний асортимент якого не дозволить залишитися без покупок і подарункових сувенірів. Тут же притулилося багато типових грецьких таверн, де можна скуштувати смак традиційної мусаки.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Мілосом: що подивитись, корисні поради
Мілос Стародавній грецький острів Мілос привертає увагу
Trips
Путівник по Санторіні: що подивитись, корисні поради
Санторіні Таємничий і заворожливий Санторіні –
Trips
Путівник по Кефалонії: що подивитись, корисні поради
Кефалонія Острів Кефалонія розташований у центрі Іонічного
Trips
Путівник по острову Родос: що подивитись, корисні поради
Острів Родос Грецька скарбниця Середземномор’
Trips
Путівник по острову Міконос: що подивитись, корисні поради
Острів Міконос Міконос – модне і богемне місце
Trips
Путівник по Закінфу: що подивитись, корисні поради
Закінф Закінф – дивовижний витвір природи.
Trips
Путівник по Криту: що подивитись, корисні поради
Крит належить до найпопулярніших курортів Європи, і
Trips
Путівник по Кікладських островах: що подивитись, корисні поради
Кікладські острови Кікладські острови — архіпелаг із
Trips
Путівник по Самосу: що подивитись, корисні поради
Самос Острів Самос – частина грецького архіпелагу Східні
Trips

Інші визначні місця

Балос: інформація про об’єкт, поради туристам
Бухта Балос – чудовий “райський
Trips
Ерехтейон: інформація про об`єкт, поради туристам
Ерехтейон – одна з найбільших
Trips
Стародавнє місто Містра: інформація про об’єкт, поради туристам
Стародавнє місто розташоване на
Trips
Пляж Міртос: інформація про об`єкт, поради туристам
Пляж Міртос розташувався на північному
Trips
Пропілеї: інформація про об’єкт, поради туристам
Пропілеї Афінського акрополя –
Trips
Художня галерея Нового Південного Уельсу: інформація про об’єкт, поради туристам
Художня галерея Нового Південного
Trips
Кноський палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Тяжко знайти людину, яка не чула
Trips
Вулкан Санторіні: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулкан Санторіні утворень двома
Trips
Афінська агора: інформація про об`єкт, поради туристам
Афінська агора – ринкова
Trips
Храм Зевса Олімпійського: інформація про об’єкт, поради туристам
Колись величний храм Зевса Олімпійського
Trips
Сент-Полс-Бей: інформація про об’єкт, поради туристам
Сент-Полс-Бей — невелика бухта
Trips