Путівник по Вацлавській площі: інформація про об’єкт, поради туристам

Вацлавська площа у Празі вважається серцем чеської столиці, від якої, наче артерії, тягнуться вулиці та сади. Атмосфера гостинності та доброзичливості панує тут всюди. Численні магазини, кафе та ресторани, пам’ятники та музеї – все це ви знайдете тут, на Вацлавській площі.

Історія

Площа у Празі з’явилася ще в XIV столітті, про це свідчать археологічні розкопки. На той час тут були кінський ринок, пара фонтанів, млин та пивні лавки. На місці Національного музею знаходилася площадка для годування та миття коней. А в середні віки тут стратили засуджених — за свідченнями істориків, сумними атрибутами цієї величезної ділянки були дві шибениці.

Лише 1848 року площу отримала ім’я Вацлава – чеського князя (924-936) з Пржемисловичів. Її стали ушляхетнювати: будувати гарні будинки, встановлювати ліхтарі, висаджувати дерева. Сьогодні візитівкою цієї площі є 150 розкішних лип.

Вацлавська площа у Празі з'явилася у XIV столітті

Вацлавська площа у Празі з’явилася у XIV столітті © V_E / Shutterstock

Що подивитись на Вацлавській площі

На площі розташовано безліч цікавих об’єктів, розглядати які варто не поспішаючи. Не випадково її порівнюють із паризькими Єлисейськими полями. Довжина площі 750 м, а ширина – 63 м у найширшій частині. на 45 тис. м2 розмістилося близько 60 будівель. Що ж подивитись насамперед?

Вацлавську площу порівнюють із паризькими Єлисейськими полями

Вацлавську площу порівнюють із паризькими Єлисейськими полями © V_E / Shutterstock

Національний музей

Найкрасивіша будівля на Вацлавській площі – Національний музей (Národní muzeum). Воно збудовано 1890 року чеським архітектором Йозефом Шульцем. У величному архітектурному образі музею виділяється безліч деталей: масивний купол; рампа, украшена скульптурами; золоті літери, якими написані імена 72 видатних чехів, алегоричні рельєфні зображення Чехії, Сілезії та Моравії, а також двох головних річок країни – Влтаві та Лабі.

У Національному музеї знаходиться найбагатша бібліотека, зал природознавства та історії. Також тут можна ознайомитись з палеонтологічною колекцією, експонатами археологічних розкопок, монетами та медалями. Інші скарби розміщуються в інших будинках Праги, які також входять до складу Національного музею.

Пам’ятник Святому Вацлаву

Перед Національним музеєм стоїть бронзова пам’ятка Святому Вацлаву. Його створювали цілих 30 років! Спочатку образ князя був втілений в іншій пам’ятці, але в 1879 р. його перенесли в історичний район Праги – Вишеград. На його місці у 1912 році було збудовано новий, який ми бачимо зараз. Нова версія пам’ятника була доповнена фігурами Святих Людмилі, Войтеха, Прокопія та Анежки. Бронзовий ланцюг навколо пам’ятника з’явився 1979 року, а 2005-го було завершено масштабну реконструкцію головного пам’ятника Вацлавської площі.

Готель Adria

Одна з будівель, на яку варто звернути увагу, — готель Adria. Будівля XVIII століття з’явилася на місці двох житлових будинків, тому збереглися підвали, де сьогодні оформлено винний льох в античному стилі.

Дворець страхового товариства Assicurazioni Generali

Ще один найцікавіший об’єкт — колишній Палац страхового товариства Assicurazioni Generali. Будівлю у стилі необарокко збудували у 1895 році, зараз тут знаходяться магазини та галереї. Саме тут розпочинав роботу король абсурдистської прози Франц Кафка.

Звісно, ​​це далеко не повний перелік споруд Вацлавської площі. Тому захопіть із собою путівник або скористайтесь послугами гіда.

Шопінг на майдані

Магазини на Вацлавській площі Праги дивують своєю різноманітністю та розкішшю. Тут можна придбати сувеніри, коштовності, різні смаколики та, звичайно, одяг. Обов’язково загляньте у п’ятиповерховий магазин взуття Bata, який понад 90 років користується популярністю і у місцевих жителів, і у туристів.

Любителі почитати обов’язково звернути увагу на книжковий магазин Luxor, який вважається найбільшим у Празі і називається «палац книг» (Palác knih Luxor). Карти, путівники та література на будь-який смак – тут багато корисного та цікавого.

Магазин Bontonland Megastore, що знаходиться у торговому центрі Koruna, порадує любителів музики, кіно та комп’ютерних ігрів. Крім того, у цій музичній оазі відмінний вибір сувенірів.

У різдвяні свята площа стає одним великим центром торгівлі, оскільки тут розгортається масштабний міський ярмарок.

Ресторані Вацлавської площі

Поїсти та напитися на «Вацлаваку» (так називають площу місцеві жителі) можна буквально на кожному кроці. Особливо увагу туристів привертають чисельні пивні зі знаменитим чеським пивом.

Затишно посидіти можна у Café Svatého Václava. Тут подають традиційні страви чеської кухні: свинячий руль, жарений сир, соління.

Популярна серед туристів та пивна Výtopna. Особливість закладу – незвичайна подача напоїв. Пиво для гостей привозитиме паровозик, що рухається залізницею.

Якщо хочете поїсти, насолоджуючись видом на Вацлавську площу та Національний музей, відвідайте ресторан COMO. Гарний інтер’єр та авторська подача страв доповнювати естетичне задоволення. У COMO готують страви чеської, італійської, середземноморської та японської кухні.

Якщо говорити про вартість, то в закладах центру Праги недешево. Але просто перекусити можна в McDonalds та Burger King.

Читайте також: 30 визначних місць Праги, які варто відвідати.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Визначні місця Праги які варто відвідати
Прага Якщо ви шукаєте спокійний відпочинок, вишуканість
Trips
Путівник по Пльзеню: що подивитись, корисні поради
Пльзень На заході Чехії, у мальовничому місці злиття
Trips
Путівник по Карлових Варах: що подивитись, корисні поради
Карлові Вари (Карлсбад) У західній частині Богемії
Trips
Путівник по Брно: що подивитись, корисні поради
Брно Чехія починається з Праги — так гадають усі, але
Trips
Путівник по Чеську-Будейовіце: що подивитись, корисні поради
Ческе-Будейовіце Невелике місто Ческе-Будейовіце знаходиться
Trips
Путівник по Чехії: що подивитись, корисні поради
Чехія Чехія – прекрасна європейська країна з найбагатшими
Trips

Інші визначні місця

Староміська площа: інформація про об’єкт, поради туристам
Староміська площа в Празі – неймовірно
Trips
Празький зоопарк: інформація про об’єкт, поради туристам
Празький зоопарк у Чехії — один
Trips
Чеська Швейцарія: інформація про об`єкт, поради туристам
Приголомшливої ​​краси химерні
Trips
Замок Конопіште: інформація про об’єкт, поради туристам
Замок Конопіште збудований у 13
Trips