Дорога смерті: інформація про об’єкт, поради туристам

Дорога смерті (Юнгас) – найважча і найнебезпечніша дорога на планеті. Щороку тут гине кількасот людей. Гірська дорога проходитиме неймовірно гарними місцями з пишною рослинністю. Але чудові краєвиди таять у собі смертельну загрозу для необережних мандрівників.

Гірська дорога знаходиться в Болівії і має офіційну назву Камін-Лос-Юнгас. Вона проходитиме величезним гірським масивом Анді, з’єднуючи міста Нуестра-Сеньйора-де-Ла-Пас і Коройко (центр провінції Північний Юнгас). Це один із п’яти маршрутів від Ла-Пасу до Північного Юнгаса.

Маршрут гірської дороги Юнгас у Болівії

Довжина дороги смерті близько 56 км. Це утрамбована ґрунтовка, ширина якої не перевищує 3,2 м. Вона проходить на великій висоті. Дорога піднімається до перевалу Ла-Кумбре на висоту понад 4,6 км. Потім, круто звиваючись, спускається до позначки 1,2 км. На всій довжині Дороги смерті мандрівників очікують круті серпантини та різкі повороти.

З одного боку ґрунтовки високі круті гори, а з іншого стрімкі обриви, глибина яких сягає 600 м.

Дорога Юнгас небезпечна будь-якої пори року. Літом тут часто бувають обвали гірських порід, що перекривають рух. А пилка, що піднімається з ґрунтовки, значно погіршує видимість.

З початку листопада до кінця березня у цій частині гір сезон дощів — особливо небезпечний період для проїзду Дорогою смерті. Причиною загибелі людей стають не лише тумани та дощі, що застилають шлях. Покриття ґрунтовки глинисте з великою кількістю каміння. Води розмивають його, роблячи слизким та нестійким. Крім того, тут часто бувають селі, що несуть на дорогу уламки гірських порід та каміння.

На деяких ділянках ґрунтовки складно проїхати навіть одному автомобілю, а розминутися двом буває просто неможливо. При цьому тут немає дорожніх огорож, відбійників та смуг гальмування. У такій ситуації машини зупиняються, водії виходять та домовляються, як їм роз’їхатися.

Місцеві водії дотримуються правил: авто, яке піднімається нагору має перевагу. Воно рухається внутрішньою частиною дороги і пропускається водієм авто, що спускається вниз.

Маршрут гірської дороги Юнгас у Болівії

Маршрут гірської дороги Юнгас у Болівії © streetflash / Shutterstock

Історія Дороги смерті у Північному Юнгасі (Болівія)

Дорога Юнгас була побудована у першій половині XX століття під час кровопролитної латиноамериканської війни між Болівією та Парагваєм. Прокладали її полонені парагвайці.

З того часу дорога щорічно збирає свій «кривавий урожай» — близько 30 автомобілів та 200 — 300 осіб.

Найстрашнішими катастрофами вважаються дві. Одна сталася 1983 року, коли автобус із понад 100 пасажирами зірвався біля прірву. Друга аварія була у 1999 році. Тоді автомобіль із вісьмома ізраїльськими туристами впав у каньйон.

Про страшні трагедії нагадують не лише численні хрести, встановлені на узбіччі. На схилах гірського масиву можна побачити останки автомобілів, велосипедів та автобусів, які зазнали аварії. Місцеві жителі, вирушаючи Дорогою смерті, зазвичай молилися про благополучну подорож. Тим більше, до найближчого госпіталю тут доводиться добиратися багато годин. І цією ж дорогою.

У 2007 році влада країни побудувала трасу, що дублює небезпечну ґрунтовку. Вона значно ширша, вкрита асфальтом, має огорожі. Це вже безпечний та зручний маршрут. Але Дорога смерті все ж таки залишається популярною у місцевих жителів і численних мандрівників.

Історія Дороги смерті у Північному Юнгасі (Болівія)

Історія Дороги смерті у Північному Юнгасі (Болівія) © Aleksandar Todorovic / Shutterstock

Згідно зі статистикою, починаючи з 1990-х років екстремальним маршрутом скористалися близько 25 тисяч відчайдушних любителів небезпечної їзди. Більшість із них — велосипедисти. Хоча Дорога Юнгас забрала життя 18 велотуристів.

Велосипедний маршрут тут проходитиме чудовими місцями. Але щоб помилуватися чудовими краєвидами, краще зробити зупинку на заваді. Під час подорожі не можна відволікатися.

Загальна протяжність велосипедного маршруту – близько 70 км. Часто дорога йде вниз, що дозволяє іноді розвивати швидкість до 60 км/год. Хоча інструктори не рекомендують захоплюватися швидкістю, щоби не поповнити сумну статистику смертей.

Любителям їзди автомобілем краще найняти гіда зі своєю машиною. Це збільшить шанси благополучного проходження ґрунтовки.

Цікаво, що багато туристів порівнюють пересування Дорогої смерті зі сходженням на Єверест. Адже не всім вдається пройти небезпечний маршрут.

Дорога Юнгаса стала ще відомішою після виходу рекламного ролика Mitsubishi Outlander. Також тут проводилася зйомка однієї з найпопулярніших програм у світі – Top Gear від BBC.

Через велику популярність Дороги смерті багато туристичних операторів включають її до маршрутів країною.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Каунасом: що подивитись, корисні поради
Каунас У самому серці Литовської держави, серед мальовничої
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Зельден: що подивитись, корисні поради
Зельден Зельден – популярний гірськолижний курорт в
Trips
Путівник Буковелем: що подивитись, корисні поради
Головний український гірськолижний курорт Зимова казка
Trips
Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради
Нюрнберг Нюрнберг – найнімецькіше місто, пам’
Trips
Путівник по Трапані: що подивитись, корисні поради
Трапані Трапані – адміністративний центр однойменної
Trips
Путівник по Егеру: що подивитись, корисні поради
Егер Егер — найбільш недооцінене місто Угорщини, яке
Trips