Гейдельберзький замок: інформація про об’єкт, поради туристам

Гейдельберзький замок (Das Heidelberger Schloss), розташований на схилі зеленої гори Кенігштуль. Біля її підніжжя, на берегах річки Неккар, розкинулося невелике університетське містечко Гейдельберг. Це симпатичне старовинне поселення, де багато гарних історичних будівель, які самі можуть бути місцевою пам’яткою.

Але залишки стародавньої цитаделі є предметом гордості цих країв. Їх вважають найбільшими руїнами Європи, а також легендарними та навіть містичними. Архітектура старовинного замку зачаровує, а колишня міць – вражає. Тут можна побачити відновлені Лицарський та Імператорський зали, відвідати діючу каплицю та Музей аптечної справи, побродити залишками колись величного саду Hortus Palatinus та вразитися розмірами однієї з найбільших у світі винних бочок, занесеної до Книги рекордів Гіннесса. І це ще не всі причини, чому сюди, зі всіх куточків світу, тягнеться нескінченна низка туристів.

Коротка історія Гейдельберзького замку

На рубежі XIII та XIV століть, на схилі гори Кенігштуль, було збудовано два замки. Верхній – зруйнував удар молнии на початку XVI століття, а нижній – це, за твердженням істориків, є сучасний Гейдельберзький замок. Побудова зводилася в дар від імператора Фрідріха II курфюрсту Пфальцю Людвігу I. Згодом, протягом 400 років, цитадель ще добудовувалася та розширювалася.

На початку XVII століття тут, за наказом курфюрста Фрідріха V, влюбленого у свою дружину Єлизавету Стюарт, було розбито Hortus Palatinus — чудові сади. Вони складалися з кількох террас. Пізніше цей витвір назвали «восьмим дивом світу». Але прикрашало воно цей світ недовго — наприкінці століття війська Людовіка XIV зруйнували і сади, і сам замок.

Пізніше робилися спроби відновити його колишню велич, але в нього потрапила молния. Стихія викликала пожежу, яка завдала ще більших руйнувань. Реконструкція вимагала нечуваних витрат, тож власники вирішили залишити все як є.

Велику роль у збереженні замку зіграв граф Шарль де Гремберг. Упродовж майже півстоліття він став добровільним доглядачем залишків цитаделі. Під його керівництвом було створено реставраційну комісію. Вона ухвалила рішення зміцнити руїни, що збереглися, і відновити тільки Фрідріхсбау, оскільки ця частина не була зруйнована, хоча і постраждала під час пожежі.

Реставрація Гейдельберзького замку проводилася 1890 року, а після закінчення 1900-го його відкрили для відвідування туристами.

Що можна побачити у Гейдельберзькому замку

Територія замку складається із комплексу будівель, зведених у різні історичні епохи. Найбільший інтерес представляє його відреставрована частина – Фрідріхсбау (Friedrichsbau) – палац курфюрста Фрідріха IV, збудований у 1601-1607 роках. Його фасад багато прикрашений статуями предків князя, а на одній зі стін розташовані сонячні часи зі знаками зодіаку. Усередині можна побачити чудові Лицарський та Імперський зали, над якими колись розташовувалися житлові приміщення.

Ще одна будівля, що приваблює своєю красою – ренесансний палац Отто Генріха (Ottheinrichsbau). Воно прикрашене фігурами старозавітних персонажів, античних героїв та християнських чеснот.

Під час екскурсії туристи обов’язково спускаються біля льоху, де зберігаються величезні винні бочки. Одна з них — неймовірних розмірів, що вміщує майже 213 тис. літрів рідини та вважається однією з найбільших у світі. Вона була виготовлена ​​з 130 дубових стволів у 1751 році, а використовувалася для збирання вина — як десятина від місцевого населення.

Також цікаво буде відвідати Музей аптечної справи, де можна побачити чим і як за старих годин лікували дітей та дорослих. Цікаво, що деякі назви ліків добре знайомі та використовуються досі в сучасному світі.

Обов’язково в Гейдельберзькому замку варто прогулятися терасами, де колись були сади Hortus Palatinus. Вважають, що в ті далекі години тут були фонтани, гроти, дивовижні для цих місць рослини, а ще — механічні співачі птиці, складні лабіринти та статуї грецької міфології. А зараз звідси відкривається захоплюючий краєвид на місто та околиці.

Варто заглянути до каплиці XVIII століття, що діє. Тут і зараз відбуваються церемонії одруження. Щороку тут вінчаються щонайменше сотні пар.

В комплекс входять також кілька башен: Товста (Dicker Turm), Тюремна (Seltenleer), Надбрамна (вона ж Годіннікова), Порохова або Розбита вежа та Аптечна вежа.

Цікаві факти

  • Гейдельберзький замок – дуже популярна серед японців європейська пам’ятка. Гостей із Країни сонця, що сходити, тут дуже багато, втім, зовсім небагато їм поступаються американці.
  • Віктор Гюго у своїх творах захоплювався красою замку. Крім того, Вільям Тернер намалював руїни з різних ракурсів, намагаючись підкреслити їхню піднесену і вражаючу красу. Але всесвітньо відомою її зробив Марк Твен. У творі «Бродяга за кордоном» він описав замок «закинутим, побитим штормами, але, як і раніше, царственим та гарним».

Корисна інформація для відвідувачів

До визначної пам’ятки можна піднятися на фунікулері – його оплата включає відвідування замку. Немає сенсу піти пішки — хіба ви хочете розглянути околиці.

На вершині холму розташовуються оглядові майданчики – види з них викликають постійне захоплення.

Якщо хочете зробити красиві фото замку, рушайте до Філософської стібки, що проходитиме південним схилом гори Хайлігенберг (Heiligenberg). Звідси відкривається панорамний вид цитаделі на тлі гори Кенігштуль.

Вартість входу на територію замку – 8€.

Діти віком від 6 до 15 років, студенти до 28 років та відвідувачі віком від 50 років оплачують 4€.

У вартість квитка входять: підйом та спуск на фунікулері, відвідування двору, аптеки та винного льоху з бочкою.

Час роботи: щоденно з 8.00 до 18.00. Продаж квитків закінчується о 17:30. Замок закрито для відвідування 25 грудня.

Відвідування замку Гейдельберг входить у карту Museum Pass.

Як дістатися: від центральної автобусної станції автобусом № 33 до зупинки канатної дороги, потім нагору на фунікулері.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Берліну: що подивитись, корисні поради
Берлін Берлін столиця Німеччини. Це місто – ілюстрація
Trips
Путівник по Гарміш-Партенкірхену: що подивитись, корисні поради
Гарміш-Партенкірхен Гарміш-Партенкірхен –
Trips
Путівник по Карлсруе: що подивитись, корисні поради
Карлсруе Карлсруе – старовинне місто без захисних стін.
Trips
Путівник по Франкфурту-на-Майні: що подивитись, корисні поради
Серце сучасної Німеччини Найменший мегаполіс у світі
Trips
Путівник по Кобленцу: що подивитись, корисні поради
Кобленц Кобленц — найдавніше німецьке місто, яке засноване
Trips
Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради
Трір Трір розташований у південно-західній частині
Trips
Путівник по Фрайбург-им-Брайсгау: що подивитись, корисні поради
Фрайбург-ім-Брайсгау Фрайбург-им-Брайсгау знаходиться
Trips
Путівник по Ростоку: що подивитись, корисні поради
Росток Росток знаходиться на північному сході Німеччини
Trips
Путівник Бамбергом: що подивитись, корисні поради
Бамберг Бамберг ‌—‌ ‌ велике німецьке місто в адміністративному
Trips

Інші визначні місця

Річка Майн: інформація про об`єкт, поради туристам
Річка Майн протікає протягом 527
Trips
Шварцвальд: інформація про об’єкт, поради туристам
Шварцвальд (Schwarzwald) –
Trips
Альянц Арена: інформація про об’єкт, поради туристам
“Альянц Арена” (Allianz Arena)
Trips
Меморіальна церква кайзера Вільгельма: інформація про об’єкт, поради туристам
Меморіальна церква кайзера Вільгельма
Trips
Меморіал жертвам Голокосту: інформація про об’єкт, поради туристам
Є у Берліні місце, де виникає гостре
Trips
Трептов Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Трептов-парк (Treptower Park) у
Trips
Мармуровий палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Мармуровий палац (нім. Marmorpalais)
Trips
Гейдельберзький університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Опинившись у німецькому Гейдельберзі
Trips
Паноптикум: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія Гамбурзького музею воскових
Trips
Луг Терези: інформація про об’єкт, поради туристам
Луг Терези щоосені стає епіцентром
Trips
Нова Пінакотека: інформація про об’єкт, поради туристам
Нова Пінакотека — частина незвичайного
Trips
Дрезденський замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Дрезденський замок – колишня резиденція
Trips