Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради

Трір

Трір розташований у південно-західній частині Німеччини, на річці Мозель. Його історія налічує кілька тисячоліть. Прогулянка цим невеликим німецьким містом подарує чудові враження. Тут мирно межують стародавні римські будівлі та палаци епохи рококо, готичні церкви та сучасні особняки. Трір – єдине місце у світі, де найкраще і цілісно збереглися античні пам’ятники. Саме у ньому зберігаються священні реліквії, привезені з Єрусалиму царицею Оленою. Тут народився і жив її син — великий імператор Костянтин.

Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради

Визначні пам’ятки Тріра

Одне з найдавніших міст на планеті дбайливо зберігає унікальні історичні пам’ятки. Тут буквально кожен камінь дихає старовиною. Пам’ятки Тріра змушують захоплюватися і вражають своєю незвичністю та монументальністю.

Населення Тріра

За даними статистики, станом на 2019 рік у місті проживало близько 110 тис. осіб. У тому числі: 49% – чоловіки та 51% – жінки; 92% – німці та 8% – інші національності; 64% – католики, 13% – протестанти та 23% – представники інших віросповідань.

Коротка історія Тріра

Коли було засновано місто Трір, достовірно не відомо. Поширена думка, що його почали зводити у 15 році до н. за римського імператора Августа. Однак легенда стверджує, що це сталося у IV столітті до н. при давніх кельтах. За іншою версією — ще раніше, близько 2050 року до н.е., за вигнаного ассирійського принца на ім’я Trebeta (він був пасинком цариці Семіраміди). У давньоримську епоху Трір став столицею провінції Белгіка. А в I столітті до н. його завоював Юлій Цезар.

Наприкінці III – початку IV століття місто було префектурою Галлії та однією з чотирьох столиць Римської імперії. Про той період історії все ще нагадують збереглися міські ворота – Porta Nigra.

Після розпаду Римської імперії Трір тривалий час був центром християнського життя в Європі. Його навіть називали «святим містом».

822 року Трір зруйнували нормани.

У Священній Римській імперії аж до XV століття Трір зберігав великий політичний вплив завдяки тому, що служив резиденцією архієпископів. Потім його могутність стала слабшати, і він перетворився на провінційне місто.

1818 року в Трірі народився Карл Маркс, тепер у його будинку — музей. Щорічно його відвідують близько 30 тисяч осіб.

Місто постраждав під час Першої світової війни, і аж до 1930 перебував під владою французів. Вони розпалювали сепаратистські настрої з метою відокремити місто від Німеччини.

З приходом до влади Гітлера він став почесним громадянином Тріра, а його портрет висів на Porta Nigra. У серпні та грудні 1944 року стародавнє місто постраждав від бомбардувань авіації союзників.

Сучасний Трір – портове місто. Він є центром торгівлі та виноробства у регіоні. У ньому розташовані компанії харчової, машинобудівної та текстильної промисловості.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 65 €/ніч від 69 €/ніч Посадка – 8.02€, 1км – 5.01€ 1.53 €/літр 48 € за двох

Найкращий час для поїздки в Трір

Стародавнє місто Трір розташоване в помірному кліматі і характеризується прохолодним літом та м’якою зимою. Влітку середня температура повітря – +20 ° С, взимку – +4 ° С, (часто бувають нічні заморозки). Опади випадають поступово протягом року. Запланувати відвідування Тріра можна до одного з культурних заходів у місті. У середині червня тут проходить Volksfest Trier. Його спонсором традиційно стає пивоварна компанія Bitburger. На святі пригощаються пивом та ковбасками, а розважаються – на атракціонах.

Наприкінці місяця місто наповнюється музикою з нагоди проведення Altstadtfest.

З початку липня до початку грудня в Трірі проходить Mosel Musikfestival. У цей час на набережній річки Мозель слух міських мешканців та туристів насолоджують музичними виставами. У вихідні дні вони супроводжуються феєрверками.

На початку липня на святі Weinfrühlingsfest у Трірі збираються шанувальники виноробного мистецтва.

Що потрібно зробити туристу в Трірі

  • Розглянути місто з висоти пташиного польоту, піднявшись на оглядовий майданчик Чорних Воріт (Porta Nigra) — найбільших античних воріт у світі, що добре збереглися. Вони збудовані з пісковика, без цементного розчину. Їхні блоки з’єднані залізними кілочками. Колись світлі ворота потемніли, від чого і отримали свою нинішню назву. Porta Nigra – одна з головних визначних пам’яток Тріра. Влітку тут проводить екскурсії актор, одягнений у обладунки солдата римської армії.
  • Побувати в соборі Святого Петра — найдавнішого із усіх християнських храмів. Він був закладений у 320 році за наказом імператора Костянтина та призначався для зберігання хітона Ісуса Христа. А до міста його привезла цариця Олена. На думку вчених, вік реліквії відноситься до І століття. Сама будова – чудовий приклад романської архітектури з елементами бароко. Зверніть увагу на напис над годинником собору. Вона виконана латиною, і говорить «Ти не знаєш, коли прийде Господь».
  • Побачити чудовий Палац курфюрстів – одна з найкрасивіших споруд у Трірі. Він поєднує в собі стилі рококо та ренесансу, багато прикрашений ліпниною, позолотою та псевдо-античними статуями.
  • Його мальовничий парк із фонтанами та квітниками відкритий для відвідувань. Тут люблять ходити місцеві жителі. Колись палац був резиденцією єпископа, а тепер у ньому відбуваються концерти класичної музики.
  • Перетнути річку Мозель по Римському мосту. Його звели далекого 144 року на місці дерев’яного. Ця велична споруда у всі століття з’єднувала центр міста та його західну частину, а тепер пропускає потоки тисяч автомобілів.
  • Поблукати Ринковою площею — помилуватися фонтаном зі статуєю святого Петра, купити тут фрукти та квіти. А ще обов’язково розглянути Червоний дім (Rotes Haus). Його збудували 1684 року для секретаря собору. Сама будівля має хитромудре оздоблення, а її центральну частину прикрашає статуя святого Антонія Падуанського. Прославився Червоний дім написом — «Трір стояв на 1300 років раніше за Рим, хай стоїть далі, радіє вічному світу».
  • Дослідити руїни давньоримської купальні, побудованої в IV столітті за імператора Костянтина. Навіть тепер вона має вражаючі розміри її висота 19 метрів. Історики стверджують, що більше трирських купалень були лише римські. Цей об’єкт внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Понад 2 тис. років тому жителі міста тут плавали у басейнах із різною температурою води (безкоштовно), приймали сонячні ванни, робили масаж та фізичні вправи. А ще при купальні була бібліотека.
  • Відчути подих давнини в римському амфітеатрі, зведеному в І столітті до н. У минулі часи його триярусні трибуни вміщали близько 20 тис. глядачів. Колись тут проходили бої гладіаторів, а тепер концерти та щорічний Фестиваль античності. На території амфітеатру є автомати, які за символічну плату розкажуть історію цього місця.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Берліну: що подивитись, корисні поради
Берлін Берлін столиця Німеччини. Це місто – ілюстрація
Trips
Путівник по Гарміш-Партенкірхену: що подивитись, корисні поради
Гарміш-Партенкірхен Гарміш-Партенкірхен –
Trips
Путівник по Карлсруе: що подивитись, корисні поради
Карлсруе Карлсруе – старовинне місто без захисних стін.
Trips
Путівник по Франкфурту-на-Майні: що подивитись, корисні поради
Серце сучасної Німеччини Найменший мегаполіс у світі
Trips
Путівник по Кобленцу: що подивитись, корисні поради
Кобленц Кобленц — найдавніше німецьке місто, яке засноване
Trips
Путівник по Фрайбург-им-Брайсгау: що подивитись, корисні поради
Фрайбург-ім-Брайсгау Фрайбург-им-Брайсгау знаходиться
Trips
Путівник по Ростоку: що подивитись, корисні поради
Росток Росток знаходиться на північному сході Німеччини
Trips
Путівник Бамбергом: що подивитись, корисні поради
Бамберг Бамберг ‌—‌ ‌ велике німецьке місто в адміністративному
Trips
Путівник Лейпцигом: що подивитись, корисні поради
Величне місто Німеччини Лейпциг — перлина Саксонії
Trips

Інші визначні місця

Річка Майн: інформація про об`єкт, поради туристам
Річка Майн протікає протягом 527
Trips
Шварцвальд: інформація про об’єкт, поради туристам
Шварцвальд (Schwarzwald) –
Trips
Альянц Арена: інформація про об’єкт, поради туристам
“Альянц Арена” (Allianz Arena)
Trips
Меморіальна церква кайзера Вільгельма: інформація про об’єкт, поради туристам
Меморіальна церква кайзера Вільгельма
Trips
Меморіал жертвам Голокосту: інформація про об’єкт, поради туристам
Є у Берліні місце, де виникає гостре
Trips
Трептов Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Трептов-парк (Treptower Park) у
Trips
Гейдельберзький замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Гейдельберзький замок (Das Heidelberger
Trips
Мармуровий палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Мармуровий палац (нім. Marmorpalais)
Trips
Гейдельберзький університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Опинившись у німецькому Гейдельберзі
Trips
Паноптикум: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія Гамбурзького музею воскових
Trips
Луг Терези: інформація про об’єкт, поради туристам
Луг Терези щоосені стає епіцентром
Trips
Нова Пінакотека: інформація про об’єкт, поради туристам
Нова Пінакотека — частина незвичайного
Trips