Національний парк Метрополітан: інформація про об’єкт, поради туристам

Вісім кілометрів поділяють столицю із затишними готелями Панами та районами від Національного парку Метрополітан. Можна сказати, що у передмісті знаходиться ретельно оберігається частка незайманої природи. Заповідний тропічний ліс розкинувся на площі понад двісті п’ятдесят тисяч гектарів.

Національний парк “Метрополітан” – це все ж таки рукотворна природна пам’ятка. До цього були на цьому місці уривки та частинки лісу, зведені ранчо та сільськогосподарські ріллі. Лише 1985 року офіційно з’являється національний заповідник. А раніше були лише плани, починаючи з 1974 року. Але з частки дерев виріс і тепер постає почесний тропічний екопарк. Панамські орхідеї та рідкісні види комах та ссавців, різноманіття птахів та рептилій – ось чому дивуєшся тут.

При відвідуванні парку Метрополітан беруть незначну суму, що називається пожертвуванням. Тут же замовляють екскурсії та беруть карти. Не в багатьох парках є свій музей, і бібліотека, і зали для презентацій, і лавка сувенір. Декілька майданчиків для спостереження за птахами та тваринами передбачено у заповіднику. З них відкривається чудова панорама на околиці. Для зручності продумано все: і зручні столи та крісла, і докладні описи визначних пам’яток.

Лінівець відпочиває на гілках дерев біля Національного парку Метрополітан

Національний парк Метрополітан © UnderVision Pro / Shutterstock

Унікальне з’єднання природного та рукотворного

Один із оглядових майданчиків назв «Кедровий пагорб», його висота становить 140 метрів над рівнем моря. Видно місцевість Ель Дорадо і два національні сусідні парки.

Інший майданчик з назвою “Пташині трелі”: потрапити сюди можна зі стежки Моно Тіті і поспостерігати за двома сотнями видів птахів.

Третій спеціальний майданчик для огляду носити ім’я Седар Хілл. Вона розташована на висоті півтори сотні метрів над рівнем моря. Звідси видно безліч островів: Наос, Фламенко, Табогуїлля та Табога. І чудовий вид на вхід до Панамського каналу та на міст обох Америк.

Для зручних піших прогулянок для відвідувачів розроблено п’ять стібок. Вони різні за довжиною та призначенням, але скрізь у парку Метрополітан розвішані доступні для розуміння всіх покажчиків.

Сієнегіта – найперша обладнана стібка, що має завдовжки понад один кілометр. Названо її на честь дощового гриба, що росте тут. Початок бере біля пункту охорони. Нею можна оглянути ліс із буйною рослинністю протягом двох годин.

А вийдеш на іншу ґрунтову стежку – Моно Тіті. Її зачин у “Фортеці”. Так називають старий американський ангар для ремонту літаків. Ця дорога найширша: колись нею їздили автомобілями. Бігати, стрибати та навіть кататися велосипедом можна саме тут.

Момотідес – назву отримала на честь птиці із сімейства гороб’ячих наступна стібка, яка починається через дорогу від центру для інформацій. Вона коротка – всього 700 метрів та збудована у вигляді петлі, яку можна пройти за годину, і тут не зустрінеш оглядових майданчиків.

Завдовжки трохи більше кілометра і бере за адміністративним офісом – популярна стібка Лос Каобос. Названа вона на честь червоного дерева, що росте тут. Вона складніша за попередні: найбільше кількість спусків та підйомів. Але можна помилуватися мальовничою частиною Панама-Сіті з пляжами.

П’ята стібка поєднує центр інформації з початком стібки Сієнегіта. Роубл або англійський білий дуб: величезний білий дуб, що росте за садом карликових дерев. Стежка найкоротша: не більше півгодини займе прогулянка нею.

При відвідуванні парку Метрополітан фахівці просять дотримуватись тиші. Це і для комфортного проживання звіряти, і для можливості туристам їх побачити (інакше поховаються).

Ще Панама славиться старим містом – Панамо-В’єхо , колись зруйнованим піратами. Потрапляючи на ці вулиці, ви ніби окунаєтеся в ті часи, коли тут вірувало життя. До речі, ці квартали не є пустельними. Тут і досі мешкають люди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по острову Сан-Блас: що подивитись, корисні поради
Яскраве сузір’я панамських островів У гостях
Trips
Путівник по Бокас-дель-Торо: що подивитись, корисні поради
Бокас-дель-Торо Бокас-дель-Торо – 59 островів
Trips
Путівник по Колону: що подивитись, корисні поради
Колон Колон – головний порт на Карибському узбережжі Панами.
Trips
Путівник по Панамі: що подивитись, корисні поради
Панама Руїни палаців і монастирів, які були свідками
Trips
Путівник по Гамбоа: що подивитись, корисні поради
Гамбоа Гамбоа, невелике містечко в Панамі, розташоване
Trips
Путівник по Бокеті: що подивитись, корисні поради
Бокет Бокете розташований у гірській частині Панами
Trips
Путівник по республіці Панама: що подивитись, корисні поради
Республіка Панама Республіка Панама –
Trips