Путівник по Панамі: що подивитись, корисні поради

Панама

Руїни палаців і монастирів, які були свідками піратських набігів, фешенебельні квартали з величними хмарочосами та мальовничими віллами, унікальні мости, що з’єднують не просто два береги, а Південну Америку з Центральною та Північною — це місто за своє життя бачило дуже багато. Його легенди зачаровують, його панорами зачаровують, а сіті вулиць манять до себе, щоб показати те, чого більше не побачиш у жодному іншому місті світу. Панама може бути дуже різною, як і належить столиці — галасливою і діловою, трохи суєтною, але в той же час це місто незмінно сповнене гідності та величі, воно відкрите і гостинне. І побачити його варто!

Путівник по Панамі: що подивитись, корисні поради

Райони Панами

В адміністративному плані місто ділиться на 23 райони або муніципалітети. А Агломерація Панами включає ще й міста Арайхан, Ла-Хорреру та Сан-Мігеліто. Найбільший інтерес для туристів представляють район Сан-Феліпе, де знаходяться визначні пам’ятки колоніальної епохи, район Панама-В’єхо, з руїнами, що залишилися після набігу Моргана і Каско-В’єхо.

Визначні пам’ятки

Як і будь-яке місто, яке було засноване в колоніальну епоху, Панама має цілу низку архітектурних пам’яток, які є сусідами з сучасними пам’ятками. Найбільший інтерес мають руїни Панама-В’єхо, замок Лас-Боведа, церква Сан-Хосе, Президентський палац, Національний театр, Панамський канал.

Населення Панами

Майже всі мешканці Панами або метиси, в жилах яких тече кров індіанців, або мулати – нащадки змішаних шлюбів білих і чорношкірих. Приблизно 14% становлять афроамериканці, 10% – білі та 6% – індіанці. Основна мова міських жителів – іспанська, але значна частина, в першу чергу ті, хто має відношення до туристичної сфери, добре володіють англійською.

До речі, Панама з її досить високим рівнем життя та низькими цінами приваблює пенсіонерів із багатьох країн Америки і навіть Європи, які охоче переселяються сюди на схилі років. Тут досить велика китайська діаспора і трохи менше арабська.

Коротка історія Панами

У перекладі з індіанської назва міста означає «місце, багате на рибу‎»‎. Проте своїм народженням місто завдячує не індіанцям, а іспанським колонізаторам. Дата заснування Панами, а цим можуть похвалитися деякі міста, відома точно — 15 серпня 1519 року. Її батьком-засновником став іспанський конкістадор Педро Аріас де Авіла.

Місто практично відразу стало базою для подальшого дослідження Тихоокеанського узбережжя, експансії до Південної Америки, а точніше, завоювання Перу та перевалочним пунктом, через який до Європи вирушали срібло та золото, здобуті на нових землях. Частина цього багатства, природно, осідала або, як мінімум, затримувалася в місті, що привертало до Панами особливу увагу розбійників усіх мастей.

У 1671 році знаменитий пірат Генрі Морган, зібравши команду з майже півтори тисячі головорізів, обложив, захопив і пограбував місто, яке внаслідок цього було охоплено пожежами і практично повністю згоріло. Через два роки його відбудували за 7 кілометрів від колишнього місця.

У 19 столітті Панама стає транзитним портом на шляху до західного узбережжя Сполучених штатів. Але головними віхами у житті столиці стали будівництво залізниці та Панамського каналу. Це найкраще вплинуло і на його інфраструктуру і на кількість мандрівників, які бажають побачити місцеві визначні пам’ятки.

Наприкінці 20 століття місто стає відомим у всьому світі як міжнародний банківський центр, яким і залишається в даний час.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 65 $/ніч від 107 $/ніч Посадка – 2$, 1км – 2$ 0.8 $/літр 40 $ за двох

Найкращий час для поїздки в Панаму

Найкращим часом для поїздки до Панами є сухий сезон. Він триває з грудня до початку травня, коли встановлюється комфортна погода та випадає мінімум опадів. А ось уже наприкінці весни вологість починає зростати. Особливо потужні зливи йдуть із травня по листопад, як правило, у другій половині дня. Середньорічна температура +27 ºС. У сухий сезон піднімається до +30 ºС та вище.

Що потрібно зробити туристу в Панамі

  • Побачити Панамський канал, який часто називають восьмим дивом світу. Може це і перебільшення, але подивитися на дивовижний витвір людських рук потрібно обов’язково. Найзручніше спостерігати за проходженням величезних суден каналом, через численні вузькі коридори та штучні басейни, зі спеціального оглядового майданчика. У центрі шлюзу Мірафлорес можна дізнатися чимало цікавого про те, як функціонує канал, про історію його будівництва, відвідати виставку і навіть подивитися 3D-фільм про канал, безперечно, одну з найвидатніших інженерних споруд. І це, незважаючи на те, що з моменту його відкриття минуло майже 100 років. Панамський канал і зараз претендує на лідерство серед найважливіших транспортних артерій та найбільш протяжних штучних водних шляхів у світі. Його довжина – 80 км., а загальна площа – 1432 кв.км.
  • Погуляти до Панами-В’єхо. Це руїни того самого першого міста, знищеного корсарами Генрі Моргана. Стародавні фортечні мури, зруйновані бастіони, форти. Ці місця пам’ятають крики жертв піратів та брязкіт мечів. А ще тут можна почути неймовірні легенди. У 90-х роках минулого століття цей район було внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
  • Присвятити день неспішній прогулянці старим містом, теж внесеним до списку Світової спадщини. Оглянути замок Лас-Боведа, де кімнати тортур межують із картинною галереєю, Президентський палац, церква Сан-Хосе, з унікальним вівтарем із чистого золота. До речі, фасади багатьох історичних будівель тут прикрашають яскраві графіті, які самі собою привертають увагу.
  • Погуляти проспектом Бальбоа, помилуватися хмарочосами, пам’ятниками та фонтанами. Поспостерігати за тим, як до берега швартуються човни місцевих рибалок, а потім зайти в одну з численних кафешок і спробувати один з рибних шедеврів місцевої кухні.
  • З’їздити на екскурсію на острів Табога, який називають островом квітів, адже його головною особливістю вважається безліч квітучих рослин. Крім екзотичної флори тут чудові пляжі із золотим піском та чистою, прозорою водою. Пором йде туди близько 40 хвилин, а провести на острові можна цілий день.
  • Купити справжній панамський капелюх. Їх тут продають на кожному розі. Вона зроблена з соломи, хоча формою більше схожа на знамениту ковбойську. І хоча цей вид капелюхів насправді походить з Еквадору, під час будівництва Панамського каналу американці звикли асоціювати їх саме з Панамою. Після цього весь світ дружно підхопив цю оману. Але капелюх — гарний! Ось самі панамці їх не носять.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по острову Сан-Блас: що подивитись, корисні поради
Яскраве сузір’я панамських островів У гостях
Trips
Путівник по Бокас-дель-Торо: що подивитись, корисні поради
Бокас-дель-Торо Бокас-дель-Торо – 59 островів
Trips
Путівник по Колону: що подивитись, корисні поради
Колон Колон – головний порт на Карибському узбережжі Панами.
Trips
Путівник по Гамбоа: що подивитись, корисні поради
Гамбоа Гамбоа, невелике містечко в Панамі, розташоване
Trips
Путівник по Бокеті: що подивитись, корисні поради
Бокет Бокете розташований у гірській частині Панами
Trips
Путівник по республіці Панама: що подивитись, корисні поради
Республіка Панама Республіка Панама –
Trips