Путівник по Кувейту: що подивитись, корисні поради

Кувейт

Кувейт – чудове місце, щоб познайомитися з цивілізованою арабською культурою та поніжитися на м’яких піщаних пляжах Перської затоки. Завдяки видобутку нафти країна є економічно розвиненою державою. П’ятизіркові готелі та бізнес-центри тут межують із стародавніми мечетями, а розкішні торгові центри – з колоритними арабськими базарами.

Кувейт заснували бедуїнські клани ще у 13 столітті. Вигідне місце розташування на узбережжі гавані Перської затоки дозволило побудувати тут порт, через який експортували каву, перли, спеції та навіть коней. У 1871 році Кувейт зазнав вторгнення османської імперії, а в 1899 році управління зовнішньою політикою перейшло до Великобританії. Свою незалежність країна здобула у 1961 році, однак, у 1990 році, Ірак окупував Кувейт, приєднавши країну до своєї території. Але вже через рік держава знову здобула незалежність і почала розвиватися дуже швидкими темпами.

Путівник по Кувейту: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Кувейт – держава, розташована в південно-західній Азії. На півночі та заході межує з Іраком, на півдні – із Саудівською Аравією. Зі східного боку омивається Перською затокою, протяжність берегової лінії становить цілих 499 км. Більшість країни — пустеля. Ландшафт, переважно, рівнинний, але є й горбисті ділянки. До Кувейту також відносяться дрібні рифи на південному березі і кілька прилеглих островів: Бубіян, Файлака, Кару, Умм-ель-Марадим та ін.

Куди поїхати та що подивитися?

Ель-Кувейт

Ель-Кувейт – столиця країни та найбільший порт, розташований на південному березі затоки. Місто є економічним, культурним та розважальним центром держави. Головний символ міста – Музичний фонтан, один із найбільших у світі. Фактично, це величезний комплекс, що включає 220 фонтанів та 3 басейни. Увечері кожен елемент конструкції підсвічується. Також відомою “картинкою” Ель-Кувейта є Кувейтські вежі, зведені 1979 року. Цікава пам’ятка архітектури — палац еміра Олд-Сеїф-Палас, виконаний з урахуванням усіх національних традицій: витончена вежа з гарним годинником, відокремлена красивою плиткою та золотом. Чималий інтерес у туристів викликає музей Тарек Раджаб, в якому розміщені предмети мистецтва та стародавньої каліграфії.

Ель-Ахмаді

Ель-Ахмаді – нафтове серце Кувейту. Місто розташоване на півдні країни, за 25 км від столиці. Дата його народження – 1946, а названий він на честь свого засновника шейха Ахмеда-аль-Джабера-ас-Сабаха. Тут знаходиться штаб-квартира Кувейтської нафтової компанії. На території міста є музей, який розповідає про те, як у цій країні зароджувався нафтовий бізнес. Все місто стоїть на піску, проте є міський парк, де прохолодне повітря та зелень допомагають перевести дух, відпочити та зарядитися енергією. Місцеві мешканці люблять проводити тут свій час.

Ель-Джахра

Ель-Джахра – великий сільськогосподарський центр держави. Місто знаходиться у центральній частині країни, на землях оази. Завдяки м’якому клімату та родючому ґрунту, тут активно вирощують фрукти та овочі. Для місцевого населення важливе значення має футбольний стадіон Мубарак аль-Айяр – домашня арена клубу «Аль-Джахра». Серед визначних пам’яток виділяють Червоний форт. Ця будівля є символом патріотизму, оскільки у 1920 році тут відбулася історична битва, внаслідок якої було розбито війська саудитів. Форт складається з 4 веж та потужних стін із глинобитної цегли, а його червоний колір кувейтці пояснюють тим, що це кров загиблих тут солдатів.

Ес-Салімія

Ес-Салімія – місто на березі Перської затоки. У 1991 році був зруйнований під час іракської окупації, а через два роки після воєнних подій знову відновлено. У місті знаходиться стадіон “Тамір”, де часто проводяться матчі місцевого футбольного клубу. Також Ес-Салімія – центр студентського життя. Тут багато закладів освіти: Пакистанська школа та коледж, Французька школа, Індійська школа громади, Індійська англійська академічна школа, Американський університет.

Хаваллі

Хаваллі – знаходиться недалеко від столиці, на узбережжі Перської затоки. Тут відкривається не тільки приголомшливий краєвид на морську гладь і природу, але й обладнано все для комфортного пляжного відпочинку та занять водними видами спорту. Більшість населення — палестинці, тому тут багато будівель, збудованих з урахуванням національних особливостей. Серед культурних місць цікавий Bait Al-Othman Museum, відкритий 2013 еміром Кувейту. Його експозиції присвячені історії та культурі міста.

Національні особливості мешканців Кувейту

  • Незважаючи на те, що Кувейт — ісламська країна, жінкам зовсім не обов’язково носити хіджаб, хоча багато хто все ж таки дотримується традицій.
  • У Кувейті діє суворий закон на заборону алкоголю, за вживання можуть не просто виписати великий штраф, а й депортувати і навіть засудити до трьох років позбавлення волі.
  • Щодо робочих годин, то банки на території країни функціонують з 7:00 до 19:30 (перерва з 13:00 до 17:00), урядові установи з 7:00 до 14:00, а кафе з 8:00 до 21 :00.
  • Неповагу та грубість на адресу еміра – кримінальна відповідальність.
  • Обов’язки жінок та чоловіків суворо розділені. Чоловіки забезпечують сім’ю, жінки відповідають за затишок та спокій у будинку.

Визначні пам’ятки

Життя сучасної держави Близького Сходу, красиві мечеті та дивовижні краєвиди з дахів хмарочосів – відкриття для туристів, які приїжджають до Кувейту.

Коли найкраще вирушити до Кувейту?

Клімат у Кувейті тропічний. Тут два сезони: відносно дощовий зимовий та посушливий літній. У січні показники температури в середньому +13 °С, а у липні +36 °С. Найкраще їхати в країну восени чи навесні. У цей період там не надто спекотно. А ось літо тут справді спекотне, з частими піщаними бурями.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Берхтесгадену: що подивитись, корисні поради
Берхтесґаден Берхтесгаден відомий як один із найкращих
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips