Путівник по Монастиру: що подивитись, корисні поради

Монастир

Білі куполи мечетей, стрункі мінарети, що прагнуть у небо, стародавня фортеця-рибат, що відбила на своєму віку чимало ворожих атак і галаслива, багатоголоса медина — все це чекає мандрівників у Монастирі. А ще — ласкаве море та яхти, кілометри піщаних пляжів та сміх відпочиваючих, широкі сучасні проспекти та міжнародний аеропорт, який щодня приймає та відправляє безліч рейсів. Монастир — водночас стародавній і сучасний, який органічно об’єднав минуле і сьогодення, здатний подарувати незабутній відпочинок і терпляче чекає на нові зустрічі.

Путівник по Монастиру: що подивитись, корисні поради

Райони Монастиру

Монастир, як і багато стародавніх міст, розділений на дві частини: Старе місто (медина), де розташовані практично всі історичні пам’ятки та Новий — де розмістилися сучасні квартали та готельні комплекси прибережної зони.

Визначні пам’ятки Монастиру

Стародавнє місто – стародавні пам’ятки. Причому, кілька з них визнані найстарішими у всьому Магрібі — фортеця-рибат, Велика мечеть, медина. Не менш примітними є мечеть і мавзолей Хабіба Бургіби, музей національного костюма. А найголовніше в Монастирі – тепле лагідне море, чудові пляжі, сучасний сервіс та розвинена інфраструктура.

Населення Монастиру

Однією з відмінних рис Монастира є той факт, що трохи більше третини його населення — не постійні жителі міста, а працівники туристичної сфери та студенти. Монастир по праву вважається одним із основних центрів освіти в країні, що робить його молодіжним містом. Державна релігія — іслам, але на відміну багатьох мусульманських країн, тут цілком мирно уживаються всі віросповідання. У Монастирі є юдейські громади, католицькі та протестантські. А завдяки реформам, проведеним першим президентом країни Хабібом Бургібою, права жінок і чоловіків тут рівні, багатоженство заборонене, а також обов’язкова середня освіта як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Коротка історія Монастиру

Біля витоків сучасного Монастира було давньофінікійське місто-колонія Рус-Пенна, зведене на узбережжі ще в 5 столітті до н. У роки Пунічної війни він зберігав вірність Карфагену, а після його падіння став першим містом в Африці, яке уклало союз з Юлієм Цезарем. Римляни перейменували Рус-Пенну на Руспіну, а даровані йому привілеї призвели до економічного розквіту. Місто було захищене потрійною фортечною стіною і стало базовим табором Цезаря.

Після римлян тут недовго господарювали вандали, які захопили ці землі на початку 5 століття вже нашої ери, а за ними, у 30-х роках наступного століття, сюди прийшли візантійці. Саме вони й збудували тут фортецю, яка захищала місто з моря. Її гарнізон складався з воїнів-ченців. Саме в цей час місто і отримує сучасну назву — Монастир. Так візантійці називали всі форти середземноморського узбережжя, які охороняли войовничі ченці.

мусульмани, що захопили ці землі, не стали змінювати назву і в 8 столітті тут з’явився перший у Тунісі рибат (фортеця-монастир), в якому вже мусульманські воїни-ченці відбивали напади ворогів. У 11 столітті Монастир набуває статусу Священного міста, перетворюючись на великий релігійний центр.

У середині 16 століття разом із усім Тунісом Монастір опиняється під орбітою Османської імперії, а пізніше – потрапляє під французький протекторат. У нього з’являються свої атрибути — герб та прапор, а також власні гроші та навіть поштові марки. У місті починається будівництво доріг, фінансових установ, розвиваються промисловість та освіта.

1956 року Туніс стає незалежною державою, з монархічним управлінням. Вже через рік відбувається зміна пристрою та Монастир входить до складу Республіки Туніс. Першим президентом нової держави став Хабіб Бургіба, батьківщиною якого був Монастир (зараз у місті знаходиться його Мавзолей).

З початком його правління близько 10 відсотків бюджету країни виділяється в розвитку Монастира. Він поступово стає не лише сучасним містом із розвиненою інфраструктурою, а й міжнародним туристичним центром. А ще — найпопулярнішим місцем у кінематографістів, які уподобали Монастир для зйомок фільмів.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 39 $/ніч від 27 $/ніч Посадка – 0.18$, 1км – 0.25$ 0.68 $/літр 14 $ за двох

Найкращий час для поїздки в Монастір

Зимові місяці в Монастирі краще підійдуть для активного та пізнавального відпочинку. У цей час тут досить гарна погода для прогулянок та екскурсій, повітря прогрівається до +17 ° C, але ще недостатньо тепло, щоб відпочивати на пляжі та купатися. Температура води – +15 -16 °C.

Пляжний сезон триває з кінця квітня до початку жовтня. Найбільш спекотними місяцями є липень, серпень та вересень. Тим, хто погано переносить спеку або хоче приділити більше часу поїздкам та екскурсіям краще приїжджати у квітні-травні та жовтні-листопаді. Море буде досить теплим, а температура повітря є цілком комфортною.

Що потрібно зробити туристу в Монастірі

  • Поблукати Старим містом — мединою. Буквально на кожному кроці тут знайдеться щось цікаве — споруди, вік яких обчислюється століттями, а то й тисячоліттями, сувенірні лавки, лотки ремісників, завалені нехитрим скарбом. Перепочити можна, зайшовши в затишну кафешку або невеликий колоритний ресторанчик, що пропонують втомленим мандрівникам традиційні страви та ароматну каву або м’ятний чай. А ще тут розташовані кілька ринків. Медина оточена стародавніми фортечними стінами, на які в деяких місцях можна піднятися і помилуватися чудовою панорамою.
  • Приділити час огляду Великої мечеті, збудованої ще у 9 столітті. Вона одна з найдавніших не просто у місті чи країні, але у всьому Магрібі. Тут немає двору та купола над міхрабом, а колонади та арки — справжні витвори мистецтва. Будівлю кілька разів добудовували та перебудовували. Ось тільки всередину можна зайти лише мусульманам.
  • Оцінити мечеть, що носить ім’я першого президента незалежного Тунісу Хабіба Бургіби. Вона справді вражає! Мінарет, висотою 41 метр видно практично з будь-якого району міста. Молельний зал, прикрашений рожевим мармуром, золотистою мозаїкою і найтоншим, химерним різьбленням може вмістити одночасно понад тисячу людей. Сюди з недавнього часу впускають усіх охочих, але буде простіше, якщо збереться ціла екскурсія. А ще тут потрібно дотримуватися дрес-коду без зайво відкритих вбрань.
  • Відвідати фортецю-рібат Хартем – найдавніший у Магрібі, і найбільший. Погуляти по молитовних залах, зайти в келії, в яких жили воїни-ченці, піднятися на дозорну вежу, з якої місто видно, як на долоні. Протягом цілого тисячоліття фортецю не раз перебудовували та зміцнювали, а в середині минулого століття повністю відреставрували. Для того, щоб не загубитися в лабіринті вузьких ходів та крутих сходів, краще озброїтися картою. На другому рівні рибалки знаходиться Музей ісламського мистецтва. Колекція дуже вражаюча.
  • Відвідати ще одну пам’ятку Монастира, пов’язану з ім’ям першого президента Тунісу — мавзолею Хабіба Бургіби. Розкішну усипальницю на стародавньому цвинтарі, розташованому поруч із рибатом, він почав будувати ще за життя — сам погоджував проекти, вибирав матеріали. У результаті вона вийшла дуже величною — із золотим куполом та двома мінаретами, багато прикрашена мармуром, коралами та кахлями. Зараз, крім самого Хабіба Бургіби, тут є ще 14 його родичів, включаючи батьків і першу дружину.
  • Вирушити на екскурсію вздовж узбережжя на справжнісінькому піратському кораблі. Судно Bateau Pirate стало своєрідним символом Монастира. Команда, одягнена в піратські вбрання і озброєна кривими шаблями, «веселий Роджер», піратські пісні. Особливо ця атмосфера порадує молодих туристів.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник Лейпцигом: що подивитись, корисні поради
Величне місто Німеччини Лейпциг — перлина Саксонії
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips