Путівник по Рованіємі: що подивитись, корисні поради

Раваннями

Рованіємі – найпівнічніше з великих міст Фінляндії. Розташований він за 8 км від полярного кола, за 800 км від Гельсінкі і є адміністративним центром провінції Лаппі. Незважаючи на близькість до полярного кола, зими тут не дуже холодні. А оскільки природа в цих місцях напрочуд гарна, місто приваблює любителів зимових видів спорту, а також тих, хто бажає покататися на оленячій чи собачій упряжці. Крім того, як усім відомо, що Лапландія – батьківщина Санта-Клауса (він же – Йоулупуккі, він же – Дід Мороз). Поруч із Рованіємі розташована його «офіційна резиденція», тому взимку, під Різдво та Новий рік, сюди з’їжджаються сотні тисяч туристів, багато хто з дітьми.

Путівник по Рованіємі: що подивитись, корисні поради

Визначні місця в Рованіємі

Рукотворних пам’яток у Рованіємі небагато, що цілком природно, місто дуже молоде. Але природна краса цих місць не залишить байдужим нікого.

Історія Рованіємі

Стверджують, що перше поселення на місці нинішнього Рованіємі з’явилося приблизно в XI столітті, а перша письмова згадка про нього мала місце у 1453 році. Назва міста має саамське коріння і означає «горб покритий лісом». Розташоване на берегах двох лісосплавних річок (Кемійокі та Оунасйокі) селище почало швидко розвиватися після того, як бурхливе будівництво в північних регіонах Європи зажадало великої кількості деревини. У XIX столітті Рованіємі був досить значним економічним центром Великого князівства Фінляндського (у складі Російської імперії).

У 1944 році Фінляндія, яка до того воювала з СРСР на боці фашистської Німеччини, уклала сепаратне перемир’я з Радянським Союзом і Великобританією. Після цього спалахнула так звана “Лапландська війна” між Німеччиною та Фінляндією. У ході неї німецькі війська використовували тактику «випаленої землі» і Рованіємі було знищено практично повністю. Після війни селище довго відновлювалося і лише в 1960 році офіційно отримало статус міста.

Зараз у Рованіємі проживає близько 65 тисяч людей. Цікаво, що з них близько 10 000 осіб – студенти.

У 2006 році місто Рованіємі було об’єднане з Рованіємським сільським округом, в результаті вийшло … найбільше за площею місто Європи – 8017,2 км ².

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 226 €/ніч від 190 €/ніч Посадка – 5.46€, 1км – 1.6€ 1.51 €/літр 50 € за двох

Найкращий час для поїздки в Рованіємі

Незважаючи на близькість до полярного кола, клімат у цій місцевості не дуже холодний. Середня температура липня (найтеплішого місяця) – +15 °C. Найхолодніші — січень та лютий, коли середня температура останніми роками становить -11 °C. Щоправда, ночами бувають морози і крутіше – нижче -20 °C. Сніг тут лежить з листопада до квітня. Природа навколо Рованіємі гарна будь-якої пори, але літній період тут все ж таки прохолодно. Натомість літо – період білих ночей. Причому з 6 червня до 7 липня сонце взагалі не заходить.

Якщо ви любите вкриті снігом сосни та лижні прогулянки, найкращий час для поїздки – зима. Однак треба врахувати, що у грудні та січні тут дуже короткий світловий день – лише 2,5-4 години. Хтось знайде це навіть цікавим, але не всі. Зате в зимовий час за ясної погоди та наявності неабиякої частки везіння тут можна побачити північне сяйво.

Як «снігово-золота середина» можна рекомендувати листопад, лютий і березень — світловий день цілком прийнятний, снігу багато, мороз не дуже сильний.

У Рованіємі чотири рази на рік проводяться ярмарки: у середині березня, червня та вересня, а також наприкінці листопада. Причому остання — Різдвяна триває до Нового року.

Що потрібно зробити туристу в Рованіємі

  • Здійснити візит до резиденції Йоулупуккі, якого ще називають Санта-Клаусом та Дідом Морозом. Його село знаходиться за 8 км від Рованіємі. Тут ви знайдете багато цікавого. Можна познайомитися з самим Йоулупуккі, можна з’їхати на санчатах по крижаному жолобі, придбати сувеніри, дізнатися про те, як святкують Новий рік у різних країнах, покататися на оленячій упряжці… Неподалік села знаходиться Санта-парк — підземне царство атракціонів, поєднаних з кафе. Причому обслуговуючий персонал у ньому — виключно ельфи… І, звичайно, все це оформлено дуже святково. Загалом, якщо ви приїхали з дітьми – відвідування обов’язкове. А якщо без дітей – все одно обов’язково.
  • Відвідайте Арктикум. Це музей, причому добре оснащений технічно. Одна експозиція розповідає про Арктику взагалі (про її природу, про народи Півночі тощо), інша — про Лапландію та Рованіємі.
  • Якщо ви опинилися в Рованіємі в період між листопадом та березнем, звичайно ж, потрібно покататися на лижах. Лижний курорт Оунасваара знаходиться просто поруч із Рованіємі. Тут є й рівнинні траси та гірські. Причому останні розраховані переважно на лижників недосвідчених. Всі маршрути та траси чудово освітлені, так що полярна ніч не стане перешкодою для розваг.
  • Промчати засніженим лісом Лапландії на собачій упряжці. Так, це задоволення не з дешевих. Але, з іншого боку, де і коли ще ви зможете покататися з вітерцем на візку, запряженому шісткою професійних їздових собак!
  • Покуштувати традиційну для Лапландії страву – тушковану оленину в кисло-солодкому соусі з солоними огірками. Втім, однією олениною багатство місцевої кухні не вичерпується. Рекомендуємо, наприклад, скуштувати рибу лапландською (маринована сьомга, обсмажена на багатті) або страви з використанням «хлібного сиру».
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Каунасом: що подивитись, корисні поради
Каунас У самому серці Литовської держави, серед мальовничої
Trips
Путівник Клайпедою: що подивитись, корисні поради
Клайпеда Клайпеда – північний порт Литви, що омивається
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Зельден: що подивитись, корисні поради
Зельден Зельден – популярний гірськолижний курорт в
Trips
Путівник Буковелем: що подивитись, корисні поради
Головний український гірськолижний курорт Зимова казка
Trips
Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради
Нюрнберг Нюрнберг – найнімецькіше місто, пам’
Trips
Путівник по Трапані: що подивитись, корисні поради
Трапані Трапані – адміністративний центр однойменної
Trips