Путівник по Руану: що подивитись, корисні поради

Руан

Руан – столиця французького регіону Нормандія, що розкинулася по обидва боки річки Сени. Це місто – саме втілення французької чарівності та шарму. У середні віки його повною мірою торкнулися всі нещастя, властиві тому непростому часу хвороби, війни та руйнування. Тут, у 1431 році, було віддано вогню юна Жанна Д’арк. Зумівши зберегти та примножити спадщину минулого, сучасне місто демонструє свої найкращі шедеври. Серед них – діамант готичної архітектури Нотр-Дам де Руан (Руанський собор). Його красою був зачарований Клод Моне, який створив серію із тридцяти картин, відомих у світі як «Руанський собор». У ньому знаходили натхнення французькі художники Поль Гоген та Каміль Пісарро. Тут народився та написав свій відомий роман «Мадам Боварі» Гюстав Флобер. А Віктор Гюго дав йому свою назву — «місто ста дзвонів».

Путівник по Руану: що подивитись, корисні поради

Райони Руану

Руан розташувався по обидва береги Сени. Історична частина міста, де зосереджені головні пам’ятки міста, знаходиться правому березі. Промислова частина міста, бізнес-центри та нові споруди займають лівобережжя. В історичному центрі Руана досить багато готелів і навіть у високий сезон тут знайдуться вільні місця. Таке розміщення дарує туристові чудові краєвиди на історичні пам’ятки – Нотр-Дам де Руан, Палац Правосуддя, церкву Жанни Д’арк.

Населення Руану

За даними статистики, у місті Руан (станом на 2014 рік) проживає близько 110 700 осіб. Французьке законодавство забороняє проводити опитування релігійної власності. На основі цих релігійних об’єднань можна зробити висновки, що міські жителі сповідують католицизм. А близько 40% населення не відносять себе до жодної з релігійних течій.

Коротка історія Руана

На місці сучасного Руана колись було стародавнє поселення Ротомагус, в якому мешкало кельтське плем’я великокосів. Пізніше воно увійшло до складу Галлії. У IX столітті місто зазнавало розбійного нападу норманів, у результаті — Руан став на кілька століть резиденцією їхніх герцогів. X століття ознаменувалося зростанням економіки. Місто стало портом, у якому на той час процвітала торгівля невільниками. Незабаром Руан здобув популярність далеко за своїми межами завдяки виробам із текстилю.

На початку XIII століття місто постраждало від сильної пожежі. Дещо пізніше його захопив французький король Філіп II Август, внаслідок чого Нормандія відійшла до Франції.

Середина XIV століття була затьмарена епідемією чуми.

На початку XV століття Руан завоював англійський король Генріх V і тепер Нормандія перейшла у його володіння. А в середині століття тут було скоєно найгучнішу кару тисячоліття — Жанну Д’арк звинуватили в брехні та чаклунстві, зрадивши живцем вогню. У той же час юного Генріха VI звели на престол і майже через два десятиліття він повернув Руан Франції.

Епоха Відродження ознаменувалася Руана розквітом міста. Основою економічного благополуччя стали рибальство, портова діяльність, торгівля тканинами, кованими виробами, біло-блакитним фаянсом та алюмокалієвими галуном.

У XVI столітті місто занурилося у релігійні війни між католиками та протестантами. Нещастя переслідували його мешканців і наприкінці ХІХ століття, коли місто окупували прусські війська.

У період Другої світової війни, під час оборони міста від гітлерівців, виникла пожежа, яка знищила весь історичний квартал. Великої шкоди архітектурі Руана було завдано бомбардування союзників. Але все ж таки, протягом 15 років після цих сумних подій місто відновлювали та реконструювали.

Сучасний Руан продовжує свої давні традиції. Його металургійна, текстильна та бавовняна промисловість процвітає, річковий порт доступний для морських суден, розвивається туристична сфера. Місто щорічно приймає незліченну кількість гостей з усього світу, адже воно є справжнім музеєм шедеврів історії, архітектури та мистецтва.

Найкращий час для поїздки в Руан

Вибираючи найкращий час для відвідування Руану слід враховувати кліматичні особливості та культурні події міста. Столиця Нормандії знаходиться в морському кліматі, який відрізняється високою вологістю, прохолодним літом і м’якою зимою. Найхолодніші місяці в Руані — грудень, січень та лютий. Стовпчик градусника в середньому вказує +4 °С. У весняні місяці повітря прогрівається від +7 ° С у березні, і до +13 ° С – у травні. Влітку встановлюється найприємніша погода: сонячних днів максимальна кількість, а середня температура повітря +24 °С.

Осінь — гарна пора року в Руані. У вересні термометр часто показує +20 °С, поступово знижуючись у жовтні та листопаді до +9 °С.

Пік відвідування Руана туристами припадає на травень-вересень та січень-грудень. У цей час у рази збільшується вартість квитків, проживання, а також середній чек у ресторанах та кафе. У ранковий час місто ще вільне від цікавих роззяв, всі вони заповнюють його старовинні вулички в пообідній годинник.

Одна з головних подій у житті Руана – Фестиваль вітрильників. Це яскраве видовище відбувається наприкінці червня-початку липня.

Один раз на два роки, з середини травня і до середини вересня, у Руані настає час значущої для міста події – Фестивалю імпресіонізму. Щоразу він присвячений новій тематиці.

Що потрібно зробити туристу в Руані

  • Захопитися красою собору Нотр-Дам де Руан – головною визначною пам’яткою міста. Клод Моне написав 30 полотен із зображенням при різному освітленні. Художник мріяв, що цю серію картин викупить музей чи бодай одна людина, але цьому не судилося збутися.
  • Побачити на власні очі саркофаг, у якому зберігається забальзамоване «Левове серце» короля Річарда. За його заповітом, він був похований у Руанському соборі.
  • Завітати до церкви Жанни Д’арк, зведеної на місці, де спалили Орлеанську діву. Церковна будівля, за задумом архітектора Луї Арреча, символізує багаття.
  • Насолодитися видом, що відкривається з оглядового майданчика на вершині пагорба Сант-Катрін. Клод Моне відобразив його на одній зі своїх картин.
  • Відвідати Музей образотворчих мистецтв. Крім постійної експозиції, тут часто репрезентують пересувні виставки, багато з яких мають міжнародний резонанс.
  • Сфотографуватися на тлі міського годинника, встановленого ще 1389 року. Gros Horloge – візитна картка і одна з найвідоміших руанських пам’яток.
  • Ознайомитись з експозицією кованих предметів у музеї Ле-Сек-де-Турнель розташованому у церкві святого Лорена. Тут можна побачити незвичайні штучки – дверні замки, спіральні сходи та … знаряддя тортур.
  • Здійснити повільну прогулянку Ботанічним садом Руана. Він особливо прекрасний влітку, коли наповнюється пахощами виведених рідкісних сортів троянд. На території майже 10 га зростає понад 6 тис. насаджень.
  • Прогулятися неквапливо набережною Сени. А потім помилуватися видами за чашкою кави на терасі кафе або ресторану.
  • Спробувати знамениті, ароматні руанські яблука та страви, приготовлені з ними.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Корсикою: що подивитись, корисні поради
Корсика Корсика – острів у Середземному морі, один
Trips
Путівник по Гернсі: що подивитись, корисні поради
Гернсі Гернсі – один із найбільших островів Нормандського
Trips
Путівник по Страсбурзі: що подивитись, корисні поради
Страсбург Страсбург – місто в центрі Європи
Trips
Путівник по Кап-д’Агд: що подивитись, корисні поради
Кап-д’Агд Кап д’Агд розташований на півдні
Trips
Путівник по Вердену: що подивитись, корисні поради
Верден Верден розташований у східній частині Франції.
Trips
Путівник по Ла-Рошель: що подивитись, корисні поради
Ла-Рошель Французьке портове місто на заході країни
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник по Ренну: що подивитись, корисні поради
Ренн Французьке місто Ренн розташоване на північному
Trips
Путівник по Сен-Тропі: що подивитись, корисні поради
Сен-Тропе На березі Середземного моря, у французькому
Trips

Інші визначні місця

Монблан: інформація про об’єкт, поради туристам
  Найпротяжніший і найвищий
Trips
Люберон: інформація про об’єкт, поради туристам
Розташований у самому серці Провансу
Trips
Вілла Ефруссі-де-Ротшильд: інформація про об’єкт, поради туристам
Вілла Ефруссі-де-Ротшильд — мальовниче
Trips
Церква Мадлен: інформація про об’єкт, поради туристам
Еталон французького класицизму
Trips
Шартрський собор: інформація про об’єкт, поради туристам
Загалом за годину їзди від Парижа
Trips
Пале-Рояль: інформація про об’єкт, поради туристам
Блискучий палац Пале-Рояль –
Trips
Вілла Савой: інформація про об’єкт, поради туристам
Вілла Савой у Пуассі (Франція)
Trips
Національний Парк Каланк: інформація про об’єкт, поради туристам
Французький Національний парк Каланк
Trips
Опера Бастилії: інформація про об’єкт, поради туристам
Опера Бастилії – сучасний оперний
Trips
Вердонська ущелина: інформація про об`єкт, поради туристам
Вердонська ущелина одна з головних
Trips
Марсово Поле: інформація про об’єкт, поради туристам
Існують цілі списки місць, які
Trips
Кафе де Флор у Парижі: інформація про об’єкт, поради туристам
Кафе де Флор у Парижі — одне з
Trips