ТОП-7 найкрасивіших доріг у світі

Мандрівники вихваляються тим, що кожну поїздку вони бачать по-справжньому чудові речі, які недоступні багатьом. Хтось радіє чудовим місцям лише на картинках чи фотографіях. Величезне щастя для багатьох людей — їхати витонченою дорогою, спостерігаючи за її вигинами через вікно. Мандрівники отримують лише яскраві емоції та заряджаються позитивом у таких турах.

Дорога великих воріт

Дорога розташована неподалік китайської провінції Хунань. Вона названа саме так, тому що отримана внаслідок обвалення брили зі скелі, що утворила печеру. Крім того, з гір на мальовничу дорогу спускаються тумани, через що видимість водіям дуже погана.

Китайці впевнені, що дорога – портал до небесних палаців. Саме тому вони поєднали її із населеним пунктом у 2006 році.

Довжина дороги всього близько 10 км, проте за цю протяжність водії роблять цілих 99 поворотів. Дорогою можна піднятися на висоту до 1300 м над рівнем моря.

Трансфегераське шосе

Одна з найкрасивіших гірських доріг знаходиться у горах Карпат. Під час її зведення у 70-х роках люди витратили кілька тисяч тонн вибухової речовини та зазнали сотень людських смертей.

Протяжність дороги налічує близько 90 км, при цьому найвища точка на рівні моря відзначається більш ніж 2000 метрів. Дорогою туристи зустрічають чудові пам’ятні достоїнства Румунії: сімейне гніздо відомого вампіра – фортеця Поенарі, водоспад Биля і гірське невинне озеро.

Через розтанув сніг, який робить шосе небезпечним, влада перекриває дорогу, відкриваючи шлях тільки на літо і початок осені. Обмеження за швидкістю завжди коштує не більше 40 км/год.

Атлантична дорога

Атлантична траса (регіональний номер – 64), що проходить практично океаном. Її довжина становить 8300 м, це 6 мостів. Головний із них називається Сторсезандетський, інша назва “Міст у небеса”.

Траса є лише частиною маршруту затоками. Якщо тримати напрямок у бік Осло, можна побачити популярний європейський серпантин “Сходи тролів”, що пробирається схилом гори. Ще далі спостерігається чудова бухта Норвегії під назвою Гейрангер. Красою природи можна милуватися вічно: водоспади, гори, затоки та їх цікаві жителі.

Траса №40

Гарна дорога Аргентини розкинулася біля підніжжя Анд. Вона розташована впродовж усієї країни з півночі на південь. Траса №40 — одна з найдовших у світі, її довжина становить 5 тис. км. Якщо їхати строго цим шосе, можна зіткнутися з кількома кліматичними поясами.

У поїздці люди помічають усі принади безмежної природи, які поєднує траса. Туристи слід відвідати парк Лос-Гласьярес, що оберігається ЮНЕСКО. Він є природною спадщиною через льодовик Періто-Морено, який посів 3 місце за резервами прісної води в усьому світі.

Щодня льодовик рухається і зміщується на кілька метрів, незважаючи на те, що його площа можна порівняти з площею столиці Аргентини. Для мандрівників обладнали оглядові майданчики, де вони можуть насолоджуватись видами природи цієї країни.

Критська дорога

Траса розміщена у французькому Великому каньйоні, вона проходить по північній частині ущелини Вердон, довжина якої – 25 км, а глибина становить 600-700 м. Навесні на схилах можна виявити густу квітучу рослинність. Мальовничі круті скелі чудово вписуються у яскравий краєвид.

Художній огляд спостерігається з Критської петлі. Вона з’явилася ще в античні часи і досі збережена. Вузька та звивиста дорога забезпечена обладнанням для її розгляду туристами. Рух по ній можливий лише за годинниковою стрілкою.

Сама траса починається у місті Кастеллан, йде у бік озера Сент-Круа. Штучне водоймище, створене наприкінці 20 століття після зведення греблі. Поруч із ним можна зупинитися і навіть викупатися.

Перевал Готтарда

Траса прокладена в Альпах і знаходиться в межах усієї Швейцарії. Найвища точка над рівнем моря – трохи більше 2 тис. км. Дорогою активно пересуваються не лише автомобілісти, а й велосипедисти, для яких виділено окрему смугу.

Крім того, є навіть залізничний тунель з такою самою назвою. Його протяжність – близько 15 км. А загальна довжина шосе сягає 50 км. Жителі Росії знайомі із цим перевалом з історії. Саме його подолав полководець Суворов 1799 року.

Далтон-Хайвей

Дорога із ґрунту, довжина якої становить 666 км. У самому центрі вона перетинає Аляску. Трасу збудували наприкінці 20 століття, щоб транспортувати вантажі до затоки Прадхо. Ця назва з’явилася завдяки інженеру, який займався будівництвом в Арктиці. Примітно, що вздовж дороги знаходяться лише 2 заправки, тому потрібно мати запас бензину, щоб подорожувати нею. Сувора Аляска багатьом подобається своїми краєвидами, які спостерігають туристи, проїжджаючи трасою.

На території дороги знаходяться 23 національні парки та заповідники. Одні з них: “Білі гори”, “Ворота Арктики”, долина річки Юкон та багато інших. Траса контрастна, в’юни вздовж неї, квітучі долини, скелі та ліси змушують погляд зупинитися та запам’ятати кожен момент. Мандрівники цією дорогою зробили традицією фотографуватися поруч зі знаком Північного полярного кола.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук