Ведмідь гора Аю-Даг: інформація про об’єкт, поради туристам

 

Аю-Даг, або Ведмідь-гора, здатна приворожити не лише своїм зовнішнім виглядом, а й безліччю таємничих повір’їв та легенд. Когось сюди тягне суто науковий інтерес, когось бажання добре провести відпустку, ще когось стародавні перекази, а інших туристів і нові чутки про НЛО та прибульців.

Де знаходиться Ведмідь-гора

Аю-Даг розташований на півдні Криму і служить умовним кордоном між Великою Алуштою і Великою Ялтою. Його висота – 577 метрів над рівнем моря. Якщо піднятися на вершину гори Ведмідь, то можна милуватися прекрасною і величною природою Партеніту та Ялти.

Аю-Даг – легенда про кохання та розлуку

Стародавня легенда про Ведмідь-гору розповідає про те, що гірські ведмеді, які набігають на людей рівнини, одного разу знайшли на березі серед уламків корабля маленьку дівчинку і взяли її на виховання. Звірі просто душі в ній не чули, адже вона виросла дуже гарною, і особливо дивним у неї був голос. Грізна зграя хижаків могла з ранку до вечора слухати її співи.

І ось одного разу, коли ведмедів не було вдома, море прибило до ніг дівчини човен із прекрасним юнаком. Він утік від розбійників, у рабстві у яких пробув багато років, проте голод, спрага та постійні удари об скелі сильно виснажили його та позбавили останніх сил. Красуня своєю турботою зуміла повернути хлопця до життя. Молоді люди проводили разом дуже багато часу: він розповідав їй про різні країни та людей, а вона йому співала. Ці двоє настільки полюбили один одного, що невдовзі вирішили втекти з ведмежого лігва разом.

Коли звірі повернулися в гори і не виявили там своєї вихованки, розлючений старий ватажок припав до води і почав її шалено сьорбати. Його приклад наслідувала вся зграя. Ведмеді вирішили випити море і притягнути човен, що спливає, закоханих до берега. Не на жарт злякана втікачка раптом заспівала таку дивовижну пісню, що перед благаннями пощадити молодість і любов пари не встояв навіть сам старий ватажок. Він припинив пити і відпустив дівчину разом із юнаком, але так і не піднявся на ноги. Тисячі років лежить він на березі, вдивляючись у далечінь і сумуючи за тією, що назавжди його кинула.

Інший виклад легенди про ведмедя, наполягає на тому, що злого хижака, що крушив все на своєму шляху, настільки вразила краса Партенітської долини, що він вирішив залишитися тут назавжди. Втомлений звір нахилився над водою, щоб угамувати спрагу, і більше ніколи не піднімався: за наказом морського бога він перетворився на кам’яну брилу.

Справді, обриси гори в Криму дуже нагадують величезного ведмедя, що припав до моря. Проте збереглися середньовічні італійські карти, на яких ця географічна точка позначена як Camello, що в перекладі означає «верболюд». Ну що ж, за бажання можна знайти і таку схожість.

Узбережжя посаджене зеленими деревами та гора Аю-Даг

Ведмідь гора Аю-Даг © Alexander Kazakow / Shutterstock

Чим привабливий Аю-Даг

З горою у Партеніті пов’язані не лише фольклорні перекази. Тут також знаходиться безліч найдавніших археологічних пам’яток. Наприклад, навіть сьогодні ви зможете побачити залишки фортечної стіни та різноманітних храмових споруд. Існує навіть версія, що назва Аю-Даг походить від Айя-Даг (Свята гора).

Гора Ведмідь приваблює величезну кількість геологів. Вся річ у тому матеріалі, з якого вона створена. Це – не осадова порода на кшталт вапняку, а міцний магматичний габродабаз (До речі, саме з нього зроблені трибуни на Червоній площі в Москві). До того ж, ця гора не є продовженням великої гряди Кримських гір. Саме тому багато вчених дотримуються думки, що Ведмідь-гора в Криму – це згаслий вулкан.

На Аю-Дазі туристи можуть побачити понад 600 видів рослин, що становить 22% від усієї кримської фауни. Мешкають тут і тварини, серед яких 16 видів занесено до Червоної книги.

Підйом на гору

Вхід на територію кримського Ведмедя безкоштовний, але не кожен турист зможе самостійно піднятися на його вершину. Справа в тому, що дорога на оглядовий майданчик дуже давня та складна. Тож людям, не знайомим із місцевістю, не варто економити на послугах досвідченого інструктора.

З оглядового майданчика гори Аю-Даг ви можете подивитись на Партеніт з висоти пташиного польоту, відчути його красу та величність, зарядитись масою позитивних емоцій. І звичайно, не забудьте зробити на Ведмідь-горі фото, щоб потім показати їх друзям.

Вид на море з вершини гори Аю-Даг

Ведмідь гора Аю-Даг © Freephotographer / Shutterstock

Поради мандрівникам

  • Не піднімайтеся на вершину в погану погоду (сніг, дощ, ожеледиця, сильний вітер, туман).
  • Не ходіть поодинці. Найкраще записатися до невеликої екскурсійної групи (5–15 осіб) на чолі з гідом: він не тільки проведе вас безпечною дорогою, а й розповість багато цікавого.
  • Існує кілька маршрутів Аю-Дагом, розрахованих на людей з різною фізичною підготовкою та станом здоров’я. Реально оцінюйте свої можливості, щоб ваша прогулянка принесла лише позитивні емоції.
  • Серед визначних пам’яток Аю-Дага варто назвати меморіальний комплекс св. Іоанна Готського (VIII ст.), нагромадження брил «Великі камені», галявину Ай-Констант, де розташовані руїни стародавнього монастиря Святих Костянтина та Олени (XIV–XV ст.) та бухту Панаїр.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Утьос: що подивитись, корисні поради
Утьос Утьос – маленьке і дуже тихе селище, що
Trips
Путівник по Форосу: що подивитись, корисні поради
Форос Форос – невелике симпатичне курортне селище
Trips
Путівник по Євпаторії: що подивитись, корисні поради
Євпаторія Надзвичайно багатогранне сонячне місто Євпаторія
Trips
Путівник Сімферополем: що подивитись, корисні поради
Сімферополь Сімферополь — місто не курортне, тут немає
Trips
Путівник по Гаспрі: що подивитись, корисні поради
Гаспра Тихий та дуже зелений курорт Гаспра розташований
Trips
Путівник Балаклавою: що подивитись, корисні поради
Балаклава Балаклава, затишний і непомітний берег Криму
Trips
Путівник по Судаку: що подивитись, корисні поради
Судак Колись найбільший міжнародний торговий порт Судак
Trips
Путівник по Гурзуфу: що подивитись, корисні поради
Гурзуф Старовинне селище Гурзуф притулилося біля моря
Trips
Путівник Феодосією: що подивитись, корисні поради
Феодосія Сонячна Феодосія — багатогранне курортне місто
Trips

Інші визначні місця

Палац Дюльбер: інформація про об`єкт, поради туристам
  Палац Дюльбер збудовано
Trips
Нікітська розселина: інформація про об’єкт, поради туристам
На висоті близько двохсот п’ятдесяти
Trips
Кучук-Койський зсув: інформація про об’єкт, поради туристам
  Кучук-Койський зсув і кам’
Trips
Водоспад Учан-Су: інформація про об’єкт, поради туристам
Водоспад Учан-Су є найвищим водоспадом
Trips
Печерний Монастир Челтер-Мармара: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія печерних монастирів Криму
Trips
Міс Мартьян: інформація про об’єкт, поради туристам
Міс Мартьян, розташований на Південному
Trips
Сонячна Царська стежка: інформація про об’єкт, поради туристам
Сонячна (Царська) стежка – одна
Trips
Гора Піляки: інформація про об’єкт, поради туристам
На нашій планеті є багато найкрасивіших
Trips
Сюйренська фортеця: інформація про об`єкт, поради туристам
Назва Сюйреньська або Сюреньська
Trips
Об’єкт 221: інформація про об’єкт, поради туристам
Між Севастополем та Ялтою, неподалік
Trips
Храм Св. Архістратига Михайла: інформація про об’єкт, поради туристам
У найпрекраснішому та наймальовничому
Trips
Кримський заповідник: інформація про об’єкт, поради туристам
Кримський заповідник по праву вважається
Trips