Путівник Балаклавою: що подивитись, корисні поради

Балаклава

Балаклава, затишний і непомітний берег Криму, розташувалася недалеко від Севастополя в обіймах високих скель. Зовні — це невелике містечко з сірими п’ятиповерховими будинками, ринком та площею, околиці якого роблять його неймовірно привабливим та чарівним. На набережній пришвартовані дорогі яхти, розміщуються історичні архітектурні будинки та пам’ятники. Над Балаклавською бухтою видніється Генуезька фортеця, а катери возять гостей міста на незвідані та незаймані пляжі. Багато мандрівників, якось побувавши в цих краях, обов’язково хочуть повернутися в тиху гавань, на миловидне узбережжя.

Путівник Балаклавою: що подивитись, корисні поради

Райони Балаклави

Через розміщення військового флоту, який був секретним проектом, ця територія тривалий час належала до Севастополя та була одним із його районів.

Визначні пам’ятки

Незважаючи на невеликі розміри міста, Балаклава закликає туристів безліччю цікавих місць із їхньою історичною різноманітністю. Оглянути відокремлену та мальовничу бухту можна і з висоти Південного форту, і, взявши прогулянку на яхті чи катері. Найдавніші фортеці, колишній секретний тунель з військовою базою, незвідані пляжі та виноробний завод – все говорить про унікальність цієї місцевості, де будь-який турист знайде собі потрібну розвагу.

Населення

Місто населяють 22 956 людей. За результатом перепису 2014 року серед них 83% – росіян, українців – 14%, по 1% білорусів та татар.

Коротка історія

Історія Балаклави починається в I столітті н.е., коли після перемоги римлян над тавроскіфами, були зведені храм Юпітеру, фортеця Харакс і місто отримало назву Символон. Римляни заселяли ці землі та займалися торгівлею до 240 року, передавши місто грекам. Пізніше Символон перетворюється на візантійське селище Ямболі і є таким до середини ХIV століття.

З 1345 він опинявся то в руках генуезців, то татарських військ. Італійці за цей період збудували укріплену споруду Чембало. Пізніше назва змінилася на Балик-юв («Риб’яче гніздо»), оскільки з 1475 фортеця опинилася у владі Османської імперії. Від цієї турецької назви й пішла, вже відома нам, Балаклава.

Після завоювання міста османами на його землі нападали козаки з Хортиці, а незабаром його атакували (1773 року) російські кораблі. Балаклава стала першим історія портом Російських морських військ. Але стати сильним торговим центром їй так і не вдалося. Через місто проходила лише одна вулиця, а мешканців було лише близько тисячі.

Більше 80 років доля Балаклави знову повернулася у бік воєн і битв. Під час Кримської війни у ​​місті сталася кривава битва, в якій англійці, вже знесилені, розгромили російське поселення, а місце битви назвали «Долиною смерті». Після завоювання Балаклави Англією було збудовано перші залізниці в Криму, почали розвиватися торгівля та реміснича справа. Через рік (1856-го), англійці залишають неспокійне місто, де постійно відбуваються вбивства, а залізницю розбирають і продають.

Піднявшись з колін, Балаклава перетворилася, а виснажені битвами землі стали перетворюватися на справжній курорт. Наприкінці ХІХ століття відкривається перший готель «Гранд Готель», пізніше — готель «Росія», а з приходом радянської влади у 1920 році з’являється перший військово-морський технікум.

Під час Другої світової війни острів був під владою німецьких окупантів. Після вдало проведеної Кримської операції з його звільнення, у квітні 1944 року, Балаклава повернулася «під крило» СРСР і згодом набула статусу секретної бухти. На побудованій тут потужній військовій базі розміщувалися підводні човни із ядерною зброєю. Але з розпадом Союзу з бункера були вивезені всі субмарини на інші бази.

Сучасна Балаклава приваблює туристів саме цим об’єктом та руїнами історичних пам’яток.

Найкращий час для поїздки

Звивиста Балаклавська бухта та її скелясті береги з поворотами не дають вітрам та штормам дістатися міста. Тому клімат у цих краях помірно теплий з +3 ° C взимку та +22 ° C влітку. Курортне невелике містечко розквітає з приходом літа та збирає мешканців усього Криму на музичному фестивалі «Золота Балка». У серпні, під час цього заходу, відомі гурти виступають на сцені з найкращими композиціями, ресторани пропонують страви кримської кухні та ігристі вина, а також відбуваються тематичні розважальні вистави та конкурси.

Що потрібно обов’язково зробити у Балаклаві

  • Пройтися головною набережною міста — Назукіна, яка бере свій початок з Першотравневого парку, до вулиці Рубцова. На ній розташовані ресторани, бари, кінотеатр, яхт-клуб та дайвінг-центр.
  • Зайти до Історичного музею, де зібрано експонати часів Кримської війни, починаючи з гудзиків до гармат, автоматів та ядер.
  • Поїхати на першу у Радянському Союзі підземну протиатомну секретну базу, де ремонтували підводні судна. Це 602-метровий тунель, де містилися 7 підводних човнів та обслуговувалося їхнє ядерне озброєння. Із 2003 року цей комплекс став музейним. Тепер побачити потужний секретний військовий об’єкт може будь-хто з мандрівників.
  • Познайомитись із давньою історією міста у генуезькій фортеці Чембало. Спорудження згодом частково обрушилося, натомість з його висоти відкривається неймовірно шикарний краєвид на Балаклавську бухту. Трохи нижче за фортецю стоїть прикордонний будиночок, в якому проходили зйомки фільму «Людина-Амфібія».
  • Пообідати у плавучому кораблі-ресторані «Принц», де подають чорноморські страви зі свіжих морепродуктів. Трирівневий заклад пропонує затишний зал і відкриті тераси на верхніх поверхах з прекрасним видом на море.
  • Насолодитися всіма принадами літнього відпочинку біля моря і відвідати найкращі пляжі із дзеркально чистою водою. Через велику кількість човнів та яхт, міські пляжі непридатні для купання. На околицях є кілька відкритих виходів до моря з усіма зручностями.
  • Здійснити тур на один із найкращих заводів із виробництва шампанських вин «Золота Балка». На його виноградниках можна познайомитись з особливостями вирощування та виробництва алкогольних напоїв. Не обійдеться поїздка без дегустації шампанських вин та запропонованих закусок.
  • Піднятися до Південного форту та побачити «Бочку смерті», яка збереглася з часів Другої світової війни. Ця конструкція знаходиться на висоті 340 метрів і буквально стоїть над прірвою. З «Бочки» відкривається чудова панорама на кримський берег та безмежну водну гладь.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Утьос: що подивитись, корисні поради
Утьос Утьос – маленьке і дуже тихе селище, що
Trips
Путівник по Форосу: що подивитись, корисні поради
Форос Форос – невелике симпатичне курортне селище
Trips
Путівник по Євпаторії: що подивитись, корисні поради
Євпаторія Надзвичайно багатогранне сонячне місто Євпаторія
Trips
Путівник Сімферополем: що подивитись, корисні поради
Сімферополь Сімферополь — місто не курортне, тут немає
Trips
Путівник по Гаспрі: що подивитись, корисні поради
Гаспра Тихий та дуже зелений курорт Гаспра розташований
Trips
Путівник по Судаку: що подивитись, корисні поради
Судак Колись найбільший міжнародний торговий порт Судак
Trips
Путівник по Гурзуфу: що подивитись, корисні поради
Гурзуф Старовинне селище Гурзуф притулилося біля моря
Trips
Путівник Феодосією: що подивитись, корисні поради
Феодосія Сонячна Феодосія — багатогранне курортне місто
Trips
Путівник по Кореїзу: що подивитись, корисні поради
Кореїз Кореїз – курортне селище на півдні Криму
Trips

Інші визначні місця

Палац Дюльбер: інформація про об`єкт, поради туристам
  Палац Дюльбер збудовано
Trips
Нікітська розселина: інформація про об’єкт, поради туристам
На висоті близько двохсот п’ятдесяти
Trips
Кучук-Койський зсув: інформація про об’єкт, поради туристам
  Кучук-Койський зсув і кам’
Trips
Водоспад Учан-Су: інформація про об’єкт, поради туристам
Водоспад Учан-Су є найвищим водоспадом
Trips
Печерний Монастир Челтер-Мармара: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія печерних монастирів Криму
Trips
Міс Мартьян: інформація про об’єкт, поради туристам
Міс Мартьян, розташований на Південному
Trips
Ведмідь гора Аю-Даг: інформація про об’єкт, поради туристам
  Аю-Даг, або Ведмідь-гора
Trips
Сонячна Царська стежка: інформація про об’єкт, поради туристам
Сонячна (Царська) стежка – одна
Trips
Гора Піляки: інформація про об’єкт, поради туристам
На нашій планеті є багато найкрасивіших
Trips
Сюйренська фортеця: інформація про об`єкт, поради туристам
Назва Сюйреньська або Сюреньська
Trips
Об’єкт 221: інформація про об’єкт, поради туристам
Між Севастополем та Ялтою, неподалік
Trips
Храм Св. Архістратига Михайла: інформація про об’єкт, поради туристам
У найпрекраснішому та наймальовничому
Trips