Шлях Святого Якова: інформація про об’єкт, поради туристам

Шлях Святого Якова (El Camino de Santiago) – відомий серед паломників маршрут, що веде до передбачуваного місця поховання апостола Якова. Могила святого знаходиться у Галісії, в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела. Відома дорога популярна у віруючих, а й у звичайних туристів. Вона проходитиме через великі та маленькі міста, де розташовані справжні шедеври середньовічного мистецтва та архітектури.

Історія маршруту «Шлях Святого Якова»

Кінцева точка дороги паломників — місто Сантьяго-де-Компостела, яке називають християнською Меккою. А все завдяки мощам апостола Якова, які зберігаються у цьому місті. Святий Яків вважається покровителем Іспанії, і належить до найшанованіших апостолів країни.

Згідно з легендою, у 44 році апостол прийняв мученицьку смерть за наказом Ірода. Тіло святого поклали до човни і спустили до Середземного моря. Лодка припливла до берега Іспанії, де Яків раніше проповідував. Учні апостола перенесли тіло на гору Лібредон та поховали. Майже за 800 років чернець-самітник знайшов могилу апостола і побачивши, що його мощі залишилися нетлінними. Пізніше тут з’явилося місто Сантьяго-де-Компостела.

У 844 році під час битви іспанців із сарацинами над полем бою з’явився образ Святого Якова на білому коні та з білим прапором у руках. В результаті іспанцям вдалося укласти з маврами компромісну угоду. Після цього іспанці почали називати апостола Сантьяго-Матаморос (Святий Яків-Мавробійця).

Головні маршрути паломництва сформувалися у ХІ столітті. У середні віки до гробниці апостола йшли сотні тисяч людей. Але після епідемії чуми і внаслідок хвилювань у XVI столітті дорога паломників практично спорожніла.

У XIX столітті мистецтвознавці та історики заново відкрили Каміно де Сантьяго. Фахівці з подивом виявили на цьому шляху багато унікальних пам’яток історії та мистецтва.

Починаючи з кінця XX століття, шлях Святого Якова проходити дедалі більше людей.

Кінцева точка дороги паломників – місто Сантьяго-де-Компостела.

Історія маршруту «Шлях Святого Якова» © NatureStock1 / Shutterstock

Шлях Камін де Сантьяго – який вибрати?

Існує багато маршрутів до місця поховання небесного покровителя Іспанії. Але є кілька найпопулярніших, які можна пройти пішки чи проїхати велосипедом.

Путь Каміно де Сантьяго

Шлях Камін де Сантьяго © lunamarina / Shutterstock

Існує багато маршрутів до місця поховання небесного покровителя Іспанії

Маршрут до місця поховання небесного заступника Іспанії © lunamarina / Shutterstock

Португальський шлях

Починається у місті Лісабон і складається з трьох етапів: перший до Порту, другий – до річки Мінью, третій – до Сантьяго-де-Компостела. Довжина Шляху Святого Якова цим маршрутом становить 620 км. Ця дорога пілігримів проходитиме по узбережжям океану. Перед мандрівниками відкриваються чудові краєвиди, а у повітрі відчувається запах солі. Міста, якими проходитиме маршрут, багаті історичними пам’ятниками, гарними монастирями та храмами. Особливо популярним у паломників Порту є культурний центр північної Португалії.

Північний шлях

Відправна точка маршруту – місто Ірун в автономній області Кантабрія на півночі Іспанії. Його протяжність становить 824 км. Путь проходитиме безлюдними гірськими стібками, які з’єднують невеликі населені пункти. Один із найзнаменитіших містечок цього маршруту — Сантільяна дель Мар, визнана «жемчужина» романської культури. Тут багато середньовічних будівель, а поряд розташована відома пещера Альтаміра.

Французький шлях

Бере початок у місті Сан-Жан-П’є-де-Пор. Протяжність маршруту – 764 км. Це найзнаменитіша дорога до мощів Святого Якова. На шляху зустрічається безліч культурних пам’яток та неймовірно прекрасних краєвидів.

Каміно Примітиве

Назва цього шляху можна перекласти як «початковий», «справжній». Довжина маршруту – 313 км, починається він в іспанському місті Ов’єдо. Це один із найбільш фізично складних маршрутів, що проходить через гори. Але його складність із надлишком компенсується шикарними гірськими краєвидами.

Коли краще йти?

Здолати маршрути найкраще в період із середини весни до середини осені. Найкомфортнішими для шляху вважаються місяці травень та вересень.

Підготовка до походу Шляхом Святого Якова

Більшість маршрутів до мощів Якова не потребують спеціальної фізичної підготовки. Але цього не можна сказати про шлях Camino Primitivo, на якому трапляються досить складні ділянки.

Якщо хочете мати іменний сертифікат про проходження Шляху латинською мовою (компостелу) та ночувати у муніципальних хостелах зі знижкою, заздалегідь подбайте про спеціальний паспорт, який називається креденсіаль. Його можна придбати у церквах, соборах та туристичних центрах. Дорогою, при відвідуванні туристичних об’єктів (а також магазинів та кафе), в документ ставитимуть печатки. У центрі паломництва у Сантьяго де Компостела на основі креденсіаль видають компостелу.

Екіпірування для проходження маршрутів — таке саме, як і для будь-якого трекінгу. Головне — зручне взуття та непромокальна куртка. У рюкзаку обов’язково має бути аптечка з пластирями та мазями для ніг, дощовик, ліхтарик та пляшка для води. Набрати свіжу воду можна у фонтанчиків, що зустрічаються по всій дорозі.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Путівник по Миколаєву: що подивитись, корисні поради
Миколаїв У мальовничому місці злиття річок Інгул та
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Фарерських островах: що подивитись, корисні поради
Фарерські острови Фарерські острови –
Trips
Путівник по Філадельфії: що подивитись, корисні поради
Філадельфія Батьківщина Роккі Бальбоа, Бредлі Купера
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips
Путівник по Саудівській Аравії: що подивитись, корисні поради
Саудівська Аравія Напрочуд гарна і казково багата Саудівська
Trips