Путівник по Малі: що подивитись, корисні поради

Малі

Малі — мусульманська держава в Західній Африці, одна з найбідніших у світі. Тут повною мірою можна зустріти все, що супроводжує злидні — неосвіченість, бруд та хвороби. І водночас, у цій країні, як ніде, збереглися давні традиції та побут. Часом здається, що час застиг і важко зрозуміти, в якому столітті перебуваєш. У невеликих містах — суцільно хатини, без водопроводу та електрики, складені з глиняної цегли (тут це головний будівельний матеріал). За порадою та допомогою жителі досі звертаються до марабу (шаману). Він лікує, дає напуття у справах любові, роботи, захищає від злих духів та інших неприємностей. Це аграрна країна, де щорічно (у грудні) проходить найбільше свято перегону худоби в Діафарабі, коли пастухи повертаються до своїх родин, після кількох місяців проведених у пустелі.

Путівник по Малі: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Малі

Малі знаходиться у Західній Африці. Його сусіди з північного боку – Мавританія та Алжир, із заходу – Сенегал, на сході – Нігер, на південному сході – Буркіна-Фасо, а на півдні – Кот-д’Івуар та Гвінея. Малі не має виходу до моря. На півночі країни переважають пустелі – кам’янисті, піщано-кам’янисті та галечникові (частина Сахари), на півдні – савани, а північний схід – вкритий невисокими горами та пагорбами. Найвища точка – Гомборі Тондо (1155 м). Найбільші водні артерії Малі – річки Нігер та Сенегал. Республіка Малі розділена на вісім областей.

Куди податися і що подивитися в Малі

Бамако

Бамако – столиця Малі, розділена рікою Нігер надвоє. Але не сподівайтеся побачити тут гарні набережні їх немає. Це велике брудне місто, назва якого означає «річка з крокодилами». У ньому немає залізничного вокзалу, оскільки зламався останній потяг. На ринку, що лякає своїми розмірами, продають найнесподіваніші предмети — голови мавп і птахів, опудала та шкіри тварин. Туристів, які приїхали сюди по незабутні враження, запросять відвідати Національний музей, подивитися вежу Африки та міст Мучеників.

Дженні

Дженне – одне з найдавніших міст Західної Африки. Його головна визначна пам’ятка – мечеть Дженне. Ця унікальна споруда відома на весь світ, повністю збудована з глини. Культову будову спорудили у XIII столітті. Протягом усього часу вона перебудовувалась багато разів. Остання реконструкція проводилася 1907 року. Мінарети мечеті прикрашені страусиними яйцями, які в цій країні вважаються символом родючості.

Мопті

Мопті – місто, розташоване на місці злиття річок Нігер та Бані. У сезон дощів він стає заручником водної стихії, перетворюючись на малійську Венецію. Туристи в цих місцях — рідкість, тому місцеві жителі завжди раді гостям та пропонують їм сувеніри втричі дешевше, ніж у столиці.

Томбукту

Томбукту. У 1989 році його було внесено до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Місто славиться своєю історією, адже колись воно було казково багате. Тут ще залишилися стародавні гробниці та мечеті. Але головне надбання Томбукту – понад 100 000 рукописів. Деякі їх датуються XII століттям. На території міста – найбільша бібліотека у Малі – подарунок від президента Південно-Африканської республіки. На це стародавнє поселення наступають піски пустелі і існує загроза, що вже до кінця століття вони його поглинуть. Крім природної стихії, небезпеку становлять радикальні ісламісти, які знищують історичні пам’ятки.

Бандіагара

Нагір’я Бандіагара відоме своєю суворою красою — стрімкими скелями та печерами. Але туристів сюди приваблюють переважно стародавні поселення наздоганянь. Завдяки відомій лише їм системі тунелів Бандіагари вони змогли уникнути французького впливу під час колонізації країни. Наздогін і зараз ведуть такий самий спосіб життя, як і 500 років тому.

Що врахувати, вирушаючи до Малі

  • У Малі поширений вірус – лихоманка Ебола.
  • 90% жителів країни – мусульмани. Туристам слід заздалегідь ознайомитися з основними правилами та нормами поведінки у цій країні.
  • Це одна із найбідніших країн світу, де зовсім не розвинений туризм.
  • Громадський транспорт, там де він є, представлений маршрутними таксі та поромними переправами.
  • Перед відвідуванням країни рекомендується зробити щеплення від малярії та жовтої лихоманки.
  • У Малі трапляються збройні конфлікти. Найбезпечніша частина країни — південна. У її північній частині терористи полюють на туристів, щоб після викрадення отримати викуп.

Найкращий час відвідування для Малі

Клімат у Малі змінюється з півночі на південь. Загалом країною він тропічний пустельний, але в півдні — субекваторіальний. З січня по червень тут дме вітер харматтан, несучи з Сахари піщаний пил. Найспекотніший час у Малі – з квітня по червень, температура повітря в цей час може прогріватись до +40 °С. Сезон дощів припадає на період із липня по листопад, а на півночі — опадів може не бути роками. Для південного заходу Малі характерний спекотний клімат та найбільша середньорічна кількість опадів.

Найкращий час для відвідування Малі — з листопада до січня, коли дмуть прохолодні вітри з північного сходу і знижують температуру повітря до +25-30 °С.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips