Путівник Гамбургом: що подивитись, корисні поради

Гамбург

У місці, де річка Ельба впадає у Північне море, розташований древній Гамбург. Місто-держава, місто-порт, Північна Венеція – багатоликий Гамбург – справжня перлина Німеччини. Він відомий не лише однією з найбільших бухт у Європі, але й чудовими старовинними церквами, унікальними музеями, пишними парками та садами, численними барами та нічними клубами. Гамбург перетинають десятки каналів із елегантними мостами. Багато дивовижно прекрасних місць створюють особливу атмосферу старовинного, але вічно молодого міста, яке приваблює сюди натовпу мандрівників.

Путівник Гамбургом: що подивитись, корисні поради

Райони Гамбурга

До складу міста входять 7 районів, які поділені на 105 кварталів. Найбільш привабливими для туристів вважаються такі:

 • Аймсбюттель. Тут можна відпочити у прекрасних парках, помилуватися архітектурою церков та храмів, подивитися спектакль у маленькому театрі «NN».
 • Бергедорф. Район відомий величним середньовічним замком, оточеним пишним парком.
 • Альтон. У цій частині міста розташований оглядовий майданчик Балкон Альтони, з якого відкривається дивовижна панорама. Театрали, а також поціновувачі року та джазу зможуть потрапити на цікаві постановки та концерти відомих виконавців. Любителі шопінгу не обійдуть увагою бутики та магазини з цілком доступними цінами.
 • Вандсбек. Сім’ям з дітьми шкільного віку сподобається вистава у театрі “Fundus Theater”. Тут відбуваються цікаві постановки, до яких залучаються маленькі глядачі. Якщо любите дискотеки в стилі 70-80-х років, обов’язково виберіть ресторан “Factory Hasselbrook”.

Визначні пам’ятки

Місто каналів, величних храмів, унікальних музеїв та чудових парків зберігає багато неймовірних чудес та казкових відкриттів. Неможливо побачити всі його визначні пам’ятки навіть за тиждень. Складіть заздалегідь список місць, які хочеться подивитися найбільше і прокладіть свій туристичний маршрут.

Населення

Згідно з останнім переписом 2018 року, у місті проживає майже 2 млн. осіб. Основна частина мешканців – німці за національністю, їхня кількість становить близько 87%. Інші 13% – представники 180 країн світу. Найбільше є вихідцями з інших європейських країн, Південної Азії та Африки.

Коротка історія

Найраніші поселення на території сучасного міста, знайдені археологами, датуються IV століттям нашої ери. Це були поселення саксів – давньонімецького племені. На початку IX століття в гирлі Альтера, притоку Ельби, франки збудували фортецю для захисту від західних слов’ян. Назвали її Хаммабург («бург» означає «фортеця»). Через 30 років фортецю було зруйновано войовничими племенами, потім знову відновлено.

У XII столітті річка Ельба стає важливою торговою артерією північ від Європи. Одночасно зростає роль Гамбурга, який починає швидко розвиватися. В 1189 король Німеччини надає місту великі торгові привілеї, серед яких і дозвіл на збір мит з усього товару, що відправляється по річці. Завдяки цьому починається активний розвиток міського порту. Він стає головним перевалочним пунктом Північної Європи.

На початку XVI століття Гамбургу надано статус вільного імперського міста з правом на самоврядування.

Після відкриття Америки та морських шляхів до Азії починається епоха розквіту Гамбурга. Саме з його порту до Європи потрапляла більшість товарів з інших континентів.

Незалежність міста на 8 років була втрачена після окупації його французькими військами у 1806 році.

Внаслідок об’єднання Німеччини, у другій половині XIX століття Гамбург став одним із найважливіших міст країни. Його порт називали «воротами у світ», а промислові підприємства міста забезпечували більшу частину економіки Німеччини.

Гамбург швидко розростався, приєднуючи до себе довколишні поселення. Вже 1900 року кількість жителів у ньому становила 1 млн. людина.

Місто сильно постраждав під час Другої світової війни. Але городяни швидко відновили його з руїн, зберігши автентичну атмосферу.

Сьогодні Гамбург – місто-держава, самостійна земля країни та один із найбільших європейських портів. Самодостатнє яскраве місто приваблює різноманітністю культурних та ландшафтних пам’яток, особливою атмосферою старовини та зухвалим духом молодості.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 67 €/ніч від 97 €/ніч Посадка – 3.51€, 1км – 2.01€ 1.43 €/літр 50 € за двох

Найкращий час для поїздки в Гамбург

У місті помірно-теплий клімат із дощами протягом року. Зими зазвичай бувають сніговими із середньою температурою 0 ºС…+2 ºС. Іноді стовпчик термометра падає до -5 º…-10 ºС. Літо помірно-тепле, із середньою температурою +16 ºС…+18 ºС. Нерідко повітря прогрівається до +22 ºС…+25 ºС. Гамбург прекрасний у будь-який час, що робить туристичний сезон цілий рік.

Якщо бажаєте відчути особливий колорит міста, приїжджайте на міжнародний фестиваль Hamburger Dom. Він проводиться тричі на рік: у середині зими, весни та літа. Практично на всіх вулицях та площах проходять численні концерти, вистави, ярмарки та багато інших розваг. А завершується свято грандіозним феєрверком.

Зануритися в чаклунство минулих епох можна на Венеціанському маскараді «Чарівство масок», який проходить у Гамбурзі щозиму.

Що потрібно зробити туристу в Гамбурзі

 • Побачити міську ратушу – одну з небагатьох пам’яток, що пережили Другу світову війну. Прекрасна будівля у неоготичному стилі була збудована наприкінці XIX століття. Висота вежі – 112 метрів, а до її вершини ведуть понад 400 сходів. Зверніть увагу на мозаїчне зображення покровительки міста богині Гамонії, що знаходиться над порталом ратуші. Якщо втомитеся, відпочиньте у внутрішньому дворику біля фонтану, який носить ім’я богині Гігієї.
 • Подивитися на об’єкт, який увійшов до списку Світової спадщини, Чиліхаус. Дивовижна будівля, що поєднує експресіонізм та еклектику, нагадує ніс корабля. Так його часто називають городяни. Ця будівля, побудована на початку XX століття, була призначена для зберігання товарів із Чилі. Витончений декор з кераміки і ребристі стіни фасадів, що прагнуть вгору, являють собою приголомшливе видовище. Особливо ефектно Чиліхаус виглядає у темний час доби завдяки підсвічуванню.
 • Опинитися в середньовіччі, відвідавши величний замок Бергедорф. Побудована ще на початку XIII століття будівля зазнала багато змін. Але все ж таки його зовнішній вигляд і внутрішній інтер’єр дають уявлення про архітектуру минулих століть. Замок спочатку був фортецею, оточеною подвійним ровом. А внутрішні покої забезпечували комфортне життя власників маєтку. Увечері тут можна послухати концерт класичної музики, що відбувається у внутрішньому дворі замку.
 • Відвідати «візитку міста» – церкву Святого Михаїла. Храм був побудований у XVIII столітті, гармонійно поєднавши в собі два архітектурні стилі – класицизм та бароко. Над його головним порталом знаходиться статуя Михайла Архангела, який перемагає диявола. Усередині можна побачити розкішний мармуровий вівтар у стилі бароко. Велична дзвіниця церкви, заввишки 122 метри, видно не лише з будь-якої точки міста, а й з моря. Можна піднятися на оглядовий майданчик дзвіниці, щоб побачити місто з висоти.
 • Помилуватися одним із найстаріших храмів регіону – церквою Святої Катерини. Будівництво було розпочато у XIII столітті та тривало протягом 200 років. Будівля церкви – зразок «цегляної» готики та раннього барокового стилю. 115-метрова дзвіниця прикрашена куполом, що закінчується короною із золота. Усередині можна побачити унікальні дерев’яні скульптури XV століття та картини XVI ст.
 • Поринути в історію розвитку європейської культури та світу моди у Музеї ляльок. Його унікальні експонати – ляльки, які демонструють ідеали краси різних епох упродовж минулих 300 років. Експозиції розташовані у хронологічному порядку, що дає змогу простежити зміну смаків наших предків. Тут знаходиться 60 будиночків, у кожному з яких представлені інтер’єр, предмети побуту та тогочасні аксесуари. Зачіски, одяг та прикраси 300 ляльок повністю відповідають вимогам моди минулих століть.
 • Познайомитись із дивовижними творами майстрів у галереї сучасного мистецтва. Відразу після її відкриття наприкінці XX століття архітектура будівлі викликала неоднозначні відгуки критиків. У будові кубічної форми розміщено близько 400 картин і скульптур, що представляють нові напрями кінця XX – початку XXI століть. Тут знаходиться одна з найбільших колекцій кубістів, фовістів та сюрреалістів у світі. Деякі експонати галереї досить екстравагантні, а інші можуть навіть шокувати непідготовленого відвідувача.
 • Провести день у чудовому світі рослин – Ботанічному саду. Історія цього прекрасного саду почалася з маленького городу лікарських рослин у ХІХ столітті. Сьогодні він займає площу 24 га. У ньому зростають майже 20 тисяч представників флори з усього світу. Особливо цікавим є відділ систематики, в якому знаходиться дерево, що складається з рослин, що демонструють еволюцію флори планети.
 • Відпочити у улюбленому місці городян та гостей – на озері Альстер. Дуже красиве штучне озеро оточене чудовим парком, у якому розміщені оригінальні скульптури та футуристичні будиночки. Особливо багато людей приходить сюди навесні, щоб помилуватися цвітінням вишні.
 • Зазирнути на рибний ринок міста. Незважаючи на назву, тут можна купити не лише свіжу рибу та морепродукти, а й багато інших товарів: місцеві делікатеси, одяг, оригінальні сувеніри.
 • Спробувати місцеві кулінарні вишукування. Насамперед замовте страви з риби або морепродуктів, наприклад, оселедець Матіас (маринований у бочці протягом п’яти діб) або суп з вугра. Обов’язково скуштуйте місцеві гамбургери, батьківщиною яких вважається це місто. Ласунам сподобається легкий десерт роті грютце – червоний мус із вишні, малини чи смородини.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

 1. Алла

  Доброго дня,
  Дякую за цікавий контент,
  Порадьте де зʼїсти добрий гамбургер?
  Дякую!
  З повагою, Алла

  Відповіcти
  1. Andrii Zomkovskyi автор

   Доброго дня! Там багато таких мість, і у кожному смачно)

   Відповіcти

Вам також буде цікаво

Путівник по Берліну: що подивитись, корисні поради
Берлін Берлін столиця Німеччини. Це місто – ілюстрація
Trips
Путівник по Гарміш-Партенкірхену: що подивитись, корисні поради
Гарміш-Партенкірхен Гарміш-Партенкірхен –
Trips
Путівник по Карлсруе: що подивитись, корисні поради
Карлсруе Карлсруе – старовинне місто без захисних стін.
Trips
Путівник по Франкфурту-на-Майні: що подивитись, корисні поради
Серце сучасної Німеччини Найменший мегаполіс у світі
Trips
Путівник по Кобленцу: що подивитись, корисні поради
Кобленц Кобленц — найдавніше німецьке місто, яке засноване
Trips
Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради
Трір Трір розташований у південно-західній частині
Trips
Путівник по Фрайбург-им-Брайсгау: що подивитись, корисні поради
Фрайбург-ім-Брайсгау Фрайбург-им-Брайсгау знаходиться
Trips
Путівник по Ростоку: що подивитись, корисні поради
Росток Росток знаходиться на північному сході Німеччини
Trips
Путівник Бамбергом: що подивитись, корисні поради
Бамберг Бамберг ‌—‌ ‌ велике німецьке місто в адміністративному
Trips

Інші визначні місця

Річка Майн: інформація про об`єкт, поради туристам
Річка Майн протікає протягом 527
Trips
Шварцвальд: інформація про об’єкт, поради туристам
Шварцвальд (Schwarzwald) –
Trips
Альянц Арена: інформація про об’єкт, поради туристам
“Альянц Арена” (Allianz Arena)
Trips
Меморіальна церква кайзера Вільгельма: інформація про об’єкт, поради туристам
Меморіальна церква кайзера Вільгельма
Trips
Меморіал жертвам Голокосту: інформація про об’єкт, поради туристам
Є у Берліні місце, де виникає гостре
Trips
Трептов Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Трептов-парк (Treptower Park) у
Trips
Гейдельберзький замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Гейдельберзький замок (Das Heidelberger
Trips
Мармуровий палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Мармуровий палац (нім. Marmorpalais)
Trips
Гейдельберзький університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Опинившись у німецькому Гейдельберзі
Trips
Паноптикум: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія Гамбурзького музею воскових
Trips
Луг Терези: інформація про об’єкт, поради туристам
Луг Терези щоосені стає епіцентром
Trips
Нова Пінакотека: інформація про об’єкт, поради туристам
Нова Пінакотека — частина незвичайного
Trips