Путівник Лейпцигом: що подивитись, корисні поради

Величне місто Німеччини Лейпциг — перлина Саксонії, місто ярмарків, фестивалів та прекрасної архітектури.

Лейпциг

Лейпциг – перлина Саксонії, місто ярмарків, фестивалів та прекрасної архітектури.

Німецьке місто Лейпциг розташувалося в однойменній низині, в місці злиття трьох річок Вайс-Ельстер, Плайс і Парте. У місті та його окрузі створено безліч штучних озер і каналів, тому Лейпциг називають «маленькою Венецією». Він практично повністю складається із історичних будівель, тому має статус архітектурної столиці Німеччини. Тут дивним чином поєднуються готика та бароко, ренесанс та модерн, вражаючи своєю архітектурною різноманітністю та багатством.

«Leipzig. Ort der Vielfalt‎» («Лейпциг. Місце розмаїття‎»‎) — офіційний девіз міста, який вважається перлиною Саксонії. Це дивовижне місто, де творили великі композитори Бах та Мендельсон, знаходиться один із найстаріших університетів Німеччини, в якому навчався великий Гете, і де відбуваються традиційні ярмарки та фестивалі сучасного мистецтва.

Путівник Лейпцигом: що подивитись, корисні поради

Райони Лейпцига

Крім центральної частини Лейпцига, в якій зосереджені історичні пам’ятки архітектури, варто виділити район Messestadt — місто ярмарків. Це неофіційна назва, яка пояснює його призначення: тут проходять знамениті ще з середньовіччя ярмарки. На околицях міста розташовані індустріальні райони та передмістя, приєднані у XX-XXI століттях.

Туристам небезпечно з’являтися в районі Нойштадт-Нойшенфельд та на його головній вулиці Eisenbahnstraße. Перестрілки, наркоторгівля, безробіття, бідність і виття поліцейських сирен тут повсякденність. Більшість жителів цієї частини міста — переселенці та біженці з арабських країн.

Визначні пам’ятки

Лейпциг — старовинне і водночас дуже сучасне місто. У ньому багато історичних пам’яток архітектури та сучасних пам’яток. Його називають «німецькою Прагою», «маленькою Венецією» та «німецьким Парижем». Лейпциг — місто ярмарків, перші з яких тут з’явилися в XII столітті, мали імперський статус, були відомі у всій Європі на той час і користуються популярністю досі.

Населення

Чисельність населення Лейпцига в середні віки була незначною і збільшувалася повільно, причиною цього були війни, епідемії та голод.

Стрімке зростання почалося в епоху індустріалізації в XIX столітті. Досягши свого максимуму на початку XX століття, кількість мешканців міста стала зменшуватися, що викликало занепокоєння міської влади. На початку XXI століття було знайдено рішення покращити ситуацію за рахунок приєднання міських округів. Вже з середини 2000-х почався приріст населення і до 2011 року цифра, що постійно проживають у місті, зросла до 510 000, а до кінця 2018 року — до 596 500 осіб.

Станом на початок 2018 року у місті проживало 13,5% іноземців. В основному це вихідці з Російської Федерації, Сирії, Польщі та України. З усіх міст Східної Німеччини, у Лейпцигу, найвищий рівень мігрантів.

Городяни, здебільшого (85%), не зараховують себе до якоїсь із релігій.

Коротка історія

Лейпциг виник на місці поселення стародавніх слов’ян, яке називалося Липськ, що означало «місце біля лип». У X столітті цю територію завоювали франки та звели тут невелике укріплення. У 1165 році поселення отримало міські права, у цей же час було збудовано церкву святого Миколая та монастир святого Хоми. У 1409 році було засновано Лейпцизький університет. У середні віки Лейпциг перебував на перетині торгових шляхів, і у місті проходило багато ярмарків. У 1497 році лейпцизький торговий ярмарок отримав статус імперського, що призвело до економічного зростання міста

Тридцятирічна війна завдала важкого удару по Лейпцигу. Протягом 1631 – 1642 р. місто п’ять разів було обложено, а чисельність населення в цей час зменшилася на третину.

У період Семирічної війни (1756-1763 р.) місто зайняли війська Пруссії, в результаті було розібрано міські укріплення та на їхньому місці висаджено дерева.

У жовтні 1813 року відбулася найжорстокіша битва в низці наполеонівських воєн (Битва Народів), в якій брав участь і Лейпциг. Цій трагедії присвячено пам’ятник, який є відомою пам’яткою сучасного Лейпцигу та найпотужнішим монументом на території Європи.

У 1839 році була побудована залізниця, що пов’язує Лейпциг із Дрезденом. Це зробило місто транспортним центром Середньої Німеччини.

Під час Другої світової війни на околицях Лейпцигу розташовувалися концтабори. Місто потрапило під бомбардування союзників, але сильно не постраждав.

Після Другої світової війни (з 1949 р.) Лейпциг входив до складу НДР.

У 1989 році понеділкові демонстрації в Лейпцигу відіграли важливу роль в об’єднанні Німеччини та отримали назву «Мирної революції».

1990 року впала «Берлінська стіна» і Лейпциг увійшов до складу ФРН.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 57 €/ніч від 65 €/ніч Посадка – 3.51€, 1км – 1.8€ 1.44 €/літр 40 € за двох

Найкращий час для поїздки в Лейпциг

У Лейпцигу – континентальний клімат, що робить місто комфортним для проживання та відвідування туристами. Найкращий час для поїздки до Лейпцигу з травня по вересень. Літо тут не спекотне, повітря прогрівається в середньому до +25°C, а у травні та вересні середня температура повітря +18°C – +20°C. Зима в Лейпцигу прохолодна, але без сильних морозів близько +2°C – +3°C.

Привід приурочити свою поїздку до Лейпцигу до певних дат, дуже суттєвий. З кінця листопада і до 24 грудня, у Лейпцигу, як і в інших містах Німеччини, відбувається різдвяний ярмарок Weihnachtsmarkt — дуже яскрава та святкова подія.

Головна культурна подія Лейпцига — фестиваль Wave-Gotik-Treffen, що проходить за підтримки міської влади та залучає шанувальників субкультури з усього світу. Фестиваль проводиться на різних міських майданчиках та супроводжується концертами, костюмованими ходами, ярмарком та іншими заходами, пов’язаними з культурою готовий.

У перші два тижні червня у Лейпцигу відбувається фестиваль класичної музики Bachfest Leipzig, де виконуються твори великого композитора. Основний майданчик – церква Святого Хоми (нім. Thomaskirche). Саме тут Йоганн Себастьян Бах створив свої наймонументальніші твори, обіймав посаду кантора та вчителя школи при церкві, викладав спів та проводив концерти. Тут же він знайшов свій останній притулок.

Середина серпня у Лейпцигу ознаменована рок-фестивалем Highfield. На ньому представлені музичні стилі панк, інді та рок. Захід проходить на березі Störmhaler See і дуже популярний у Німеччині.

Початок вересня у Лейпцигу присвячено International Mendelssohn Festival, у якому беруть участь відомі виконавці класичної музики. На фестивалі звучить не лише камерна музика, а й проводяться майстер – класи навчання грі на музичних інструментах. Захід проходить у міському концертному залі Gewandhaus, капельмейстером якого був Ф. Мендельсон.

Перші дні жовтня прикрашає фестиваль Leipziger Jazztage. Місто наповнюється іменитими виконавцями не лише джазу та блюзу, а й представниками суміжних жанрів: соулу, року, фанку. Фестиваль не має стаціонарної локації, проводиться у різних культурних установах.

Що потрібно зробити туристу в Лейпцигу

  • Відвідати інтерактивний музей Баха, розташований у будинку, де він жив. Лейпцигу композитор подарував останні роки свого життя, тут він працював та творив. У музеї можна ознайомитися з історією його сім’ї, побачити оригінальні рукописи, музичні інструменти, книги, ноти та інші предмети, що стосуються епохи, в якій жив Бах.
  • Побачити тварин у природному середовищі у Міському зоопарку Лейпцига. Його гості можуть спостерігати за тваринами, прогулюючись територією самостійно, або ж із спеціальних вагончиків, які перевозять відвідувачів від одного майданчика до іншого.
  • Отримати гострі відчуття від відвідування парку відпочинку та розваг Belantis, який розташувався в 10 км від Лейпцига. Тут представлено понад 60 запаморочливих атракціонів. На сході Німеччини це найбільший парк такого плану.
  • Побувати в одному з найвідоміших ресторанів світу «Погреб Ауербаха». Саме у ньому відбулася зустріч Фауста та Мефістофеля з твору «Фауст» Гете. Біля входу до закладу гостей зустрічає скульптурна композиція, що зображує головних героїв філософської драми. Історичний інтер’єр, страви саксонської кухні та особлива атмосфера ресторану забезпечать приємний вечір.
  • Завітати до будинку-музею Ф. Мендельсона Бартольді, де провів останні роки свого життя композитор. Тут збережено обстановку та атмосферу, в якій він жив, представлені особисті речі. В ефекторіумі музею можна випробувати себе в ролі диригента – спробувати керувати звучанням віртуального оркестру.
  • Побачити Голізький палац, побудований наприкінці XVIII століття, і Лейпцига, що швидко став центром культурного життя. Його можна відвідати з екскурсією, тут часто проходять концерти та театральні вистави, в одній із частин будівлі працює ресторан.
  • Насолодитися видом міста з оглядового майданчика на даху Panorama Tower – найвищої будівлі у місті. На 29 поверсі є ресторан, і якщо тут опустити 3 € у турнікет, то можна пройти на дах, звідки відкривається неймовірний краєвид на місто та його околиці.
  • Побачити на власні очі заводи Porsche та BMW, та відвідати їх з екскурсією. Туристам показують цех виробництва двигунів та складальні конвеєри кабін, цехи фарбування та обладнання салону.
  • Здійснити водний тур Лейпцигом, який називають «маленькою Венецією» через велику кількість штучних озер і каналів. Для катання можна вибрати каное, каяк або надувний човен.
  • Прогулятися історичним центром міста, побачити готичну церкву святого Хоми, Стару та Нову Ратуші, Стару Біржу та інші пам’ятки архітектури.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Берліну: що подивитись, корисні поради
Берлін Берлін столиця Німеччини. Це місто – ілюстрація
Trips
Путівник по Гарміш-Партенкірхену: що подивитись, корисні поради
Гарміш-Партенкірхен Гарміш-Партенкірхен –
Trips
Путівник по Карлсруе: що подивитись, корисні поради
Карлсруе Карлсруе – старовинне місто без захисних стін.
Trips
Путівник по Франкфурту-на-Майні: що подивитись, корисні поради
Серце сучасної Німеччини Найменший мегаполіс у світі
Trips
Путівник по Кобленцу: що подивитись, корисні поради
Кобленц Кобленц — найдавніше німецьке місто, яке засноване
Trips
Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради
Трір Трір розташований у південно-західній частині
Trips
Путівник по Фрайбург-им-Брайсгау: що подивитись, корисні поради
Фрайбург-ім-Брайсгау Фрайбург-им-Брайсгау знаходиться
Trips
Путівник по Ростоку: що подивитись, корисні поради
Росток Росток знаходиться на північному сході Німеччини
Trips
Путівник Бамбергом: що подивитись, корисні поради
Бамберг Бамберг ‌—‌ ‌ велике німецьке місто в адміністративному
Trips

Інші визначні місця

Річка Майн: інформація про об`єкт, поради туристам
Річка Майн протікає протягом 527
Trips
Шварцвальд: інформація про об’єкт, поради туристам
Шварцвальд (Schwarzwald) –
Trips
Альянц Арена: інформація про об’єкт, поради туристам
“Альянц Арена” (Allianz Arena)
Trips
Меморіальна церква кайзера Вільгельма: інформація про об’єкт, поради туристам
Меморіальна церква кайзера Вільгельма
Trips
Меморіал жертвам Голокосту: інформація про об’єкт, поради туристам
Є у Берліні місце, де виникає гостре
Trips
Трептов Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Трептов-парк (Treptower Park) у
Trips
Гейдельберзький замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Гейдельберзький замок (Das Heidelberger
Trips
Мармуровий палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Мармуровий палац (нім. Marmorpalais)
Trips
Гейдельберзький університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Опинившись у німецькому Гейдельберзі
Trips
Паноптикум: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія Гамбурзького музею воскових
Trips
Луг Терези: інформація про об’єкт, поради туристам
Луг Терези щоосені стає епіцентром
Trips
Нова Пінакотека: інформація про об’єкт, поради туристам
Нова Пінакотека — частина незвичайного
Trips