Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради

Мадрид

У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки Мансанарес, розташувалося місто-мрія Мадрид – “воріт” самого Сонця. Без зайвих перебільшень, це місце можна назвати одним із найкрасивіших на землі. Місто дарує незабутні враження від природних ландшафтів і сучасних архітектурних рішень найбільшого мегаполісу.

Столиця Іспанії приваблює всіх любителів нічних розваг-пригод, справжніх уболівальників футболу та фанатів кориди, а поціновувачі високого мистецтва можуть насолоджуватися спогляданням світових шедеврів у тутешніх музеях та галереях. І хоч воювати з вітряками вже давно не модно, але побувати на батьківщині геніального Сервантесу та його Дон Кіхота актуально завжди!

Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради

Райони Мадриду

 • Офіційний адміністративний поділ Мадрида досить складний: місто поділено на 21 район, які, у свою чергу, поділяються на підрайони. Концентрацію визначних пам’яток зосереджено в центральному районі столиці — Сентро. Тут знаходиться Королівський палац, площі Пласа-Майор, Пласа-де-ла-Вілья, вулиця Гран-Віа, Центр мистецтв королеви Софії.
 • Вісь бізнесу та фінансовий епіцентр столиці зосереджені в районі Чамартін, який виділяється не лише величезним скупченням ділових офісів та скляних хмарочосів, а й знаковим монументом “Ворота Європи”. А ось любителям футболу припаде до душі підрайон Кастілья, адже саме тут розташувався знаковий стадіон імені Сантьяго Бернабеу.
 • Найелітнішим районом, з безліччю дорогих бутиків та вишуканих ресторанів, вважається Саламанка. Тут знаходяться Археологічний музей та Палац спорту Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid, який з 2014 року називається Barclaycard Arena.

Але як би там не було, кожен район, підрайон і навіть квартал Мадрида обов’язково знайде чимось здивувати гостей: від парків до зразків архітектури різних історичних періодів і стилів; від музеїв, виставок та концертів до фантастично-вишуканих кафе та ресторанів.

Визначні місця Мадрида

До найяскравіших пам’яток іспанської столиці можна віднести Національний музей Прадо, площу Пуерта дель Соль, Королівський палац, Собор Святого Франциска, Музей королеви Софії. Щоб охопити максимум, краще скласти план та визначити кращі місця відвідування, адже в один і навіть за три дні – Мадрид не вміщується.

Населення

Мадрид — місто-мільйонник, найбагатший у країні. І хоча іспанці становлять найбільший відсоток мешканців, така кількість, звичайно, багато в чому формується за рахунок іммігрантів. Рідним це місто є і для каталонців, кастильців, басків, ромів, галісійців. Це є обґрунтуванням використання мов цих етнічних груп нарівні з іспанською. Чимало тут і представників арабських народів, японців, євреїв та інших нацменшин. Адже не дарма Мадрид називають містом-шийком національностей, мов та культур.

Коротка історія

На думку дослідників-археологів, на території сучасного Мадриду люди мешкали ще близько ста тисяч років тому. Але про цю місцевість, як про місто, вперше згадується наприкінці ІХ століття, у зв’язку з ім’ям еміра Мохаммеда І, який разом із переселенцями з Північної Африки обґрунтував тут оборонну фортецю Маджирит. Маври змогли організувати цих землях житлові квартали з дуже розвиненим сільське господарство ( вони вже тоді працювала система зрошення).

У XI столітті король Альфонсо VI (правитель Леона та Кастилії) займає місто в результаті масштабного присвоєння піренейськими християнами (в більшості іспанцями та португальцями) територій, населених мусульманами. Аж до ХVI століття це скромне іспанське містечко час від часу зазнає різних військових атак, як наслідок іспано-арабських відносин. Прийнято вважати, що у цей період зароджується традиція бою з биками. Вважається, що спочатку корида була придумана для виховання мужності, сили духу і стійкості в іспанських дворян і повинна була забезпечувати їм всенародну любов.

Пізніше тут утворюється своєрідний Парламент (так званий Кортес), що вже значно змінює характер життя міста, а поворотною подією стало перенесення до Мадриду столиці всієї Іспанії. Про це оголосив король Філіп II у 1561 році. Природно, тільки присвоєння такого статусу, дало серйозний поштовх у розвитку та заселенні міста.

Але найбільш глобальний розвиток Мадрид набирає після переходу корони до династії Бурбонів. Король Карл ІІІ запрошує сюди знаменитих на той час архітекторів для облагородження “обличчя” міста. Мадрид помітно гарнішає, завдяки новим будинкам у стилі неокласицизму і вражає все більш упорядкованими вулицями та розкішними будинками.

Незабаром Наполеон, зі своїм військом, захоплює іспанську столицю і цим провокує безліч повстань. Розправа над учасниками одного з них відображена на найвідомішому полотні Гойї, яке сьогодні знаходиться в музеї Прадо. Але все-таки визвольна війна, що перейшла в Іспанську революцію, рятує місто від влади Бонапарта і королем проголошується Фердинанд VII. Його дочка, Ізабелла II, бере опіку над містом і для його подальшого розростання зносить майже всі фортечні мури та ворота. Мадрид “вдихає на повну”, з’являються широкі вулиці, проспекти та бульвари.

Нова розбудова міста розпочинається на початку ХІХ століття. У столицю приходить стиль модерн: площі, пам’ятники та забудови підкоряються тенденціям моди і набувають вигляду ар-нуво. Громадянська війна 1936 року, що почалася незабаром, зруйнувала безліч історичних пам’яток, але стиль міста вдалося зберегти. А після закінчення диктатури Франка на троні знову опиняється представник родини Бурбонів — король Хуан Карлос І. Мадрид знову починає оживати: налагоджуються зв’язки з розвиненими країнами та одразу відновлюється глобальний прогрес в економіці, культурі, інфраструктурі міста. Сьогодні столиця Іспанії, переживши стільки неприємностей, по праву вважається одним із найбільших мегаполісів не лише Європи, а й усього світу, еталоном сучасної агломерації.

Найкращий час для поїздки в Мадрид

Клімат у столиці Іспанії помірно теплий, континентальний, з дуже спекотним літом, але холодною зимою. Повітря – сухе, через невелику кількість опадів протягом усього року. До позначки +30° С температура піднімається, як правило, у липні та серпні, а ось наприкінці січня-лютому стовпчик термометра показує найнижчу температуру – в середньому 0 – +1°С. Весна та осінь – помірні та сприятливі для прогулянок та екскурсій. Адже не дарма всі найяскравіші події відбуваються у Мадриді саме у міжсезоння.

У вересні ви потрапляєте на відкриття чергового яскравого футбольного сезону. А починаючи з березня і до середини жовтня, столиця Іспанії занурюється в пристрасті кориди. Ця знакова подія є не лише боїми бугаїв, але ще й карнавали з традиційними танцями фламенко, бенкету з хамоном, паради та розважальні шоу.

Якщо ви приїдете до Мадриду в будь-яку іншу пору року, місто порадує й іншими подіями: фотовиставками, танцювальними фестивалями, карнавальними парадами, концертами та ярмарками.

Що потрібно зробити туристу в Мадриді

 • Перейнятися величчю імперії біля Королівського палацу і завмерти в захваті від помпезності зміни варти на Збройовій площі. Потрапити на цю урочисту дію можна в першу середу кожного місяця, окрім серпня, вересня та січня.
 • Захопитися грандіозністю пам’ятника “Ворота Європи” і сміливістю його будови – дві величезні вежі, нахилені одна до одної під кутом 15 °.
 • “Дійти до нуля і повернуться назад”: знакова табличка про нульовий кілометр знаходиться на площі Пуерта-дель-Соль (Ворота Сонця). Ступивши на цю бронзову пластину, обов’язково загадайте своє заповітне бажання.
 • Почати день, по-мадридськи, з ранкової пробіжки у парку Ретіро. А ще, в цьому зеленому оазі серед міста, просто необхідно пропливти в човні по озеру, відвідати Кришталевий палац і поспостерігати за бризками фонтанів, що красиво розлітаються.
 • Доторкнутися великого і “напоїти очі” красою високого мистецтва, відвідавши чудову “золоту трійку”: музей Прадо, галерею Тиссена-Борнеміси та Музей королеви Софії.
 • Помилуватися красою сучасних хмарочосів столиці у діловому районі Куатро-Торрес та кварталі AZCA, де знаходиться символ столиці – Башта Пікассо.
 • Розширити уявлення про футбол під час екскурсії на стадіон Сантьяго Бернабеу – обитель королівського клубу Реал Мадрид.
 • Зайти в гості до письменника, до музею “Дім Сервантесу”, перейнятися атмосферою творчості та сформувати повне уявлення про побут та традиції часів Дон Кіхота.
 • Помріяти та пофантазувати на головній площі Пласа Майор, у романтичному вечірньому освітленні, за чашкою смачної кави з іспанськими чуросами або з келихом сангрії.
 • Відпочити та розслабитися в стилі Ернеста Хемінгуея та Сальвадора Далі. Вони були частими гостями улюбленого бару всіх нинішніх селебрітіс – Музей Чікоте, який розташований на головній вулиці столиці Гран-Віа.
 • Поринути з головою в нічне життя Мадрида в одному з багатьох сучасних клубів, адже саме це місто не безпідставно називають королем північних тусовок.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по острову Гран-Канарія: що подивитись, корисні поради
Гран-Канарія Гран-Канарія – третій за величиною
Trips
Путівник по Майорці: що подивитись, корисні поради
Майорка Майорка – найбільший острів Балеарського архіпелагу
Trips
Путівник по Менорці: що подивитись, корисні поради
Менорка Менорка – казковий острів Балеарського архіпелагу
Trips
Путівник по Лансароті: що подивитись, корисні поради
Лансароте Лансароте вирізняється серед інших островів
Trips
Путівник островом Гомера: що подивитись, корисні поради
Гомера Гомера (Ла Гомера) – острів в Атлантичному
Trips
Путівник Балеарськими островами: що подивитись, корисні поради
Балеарські острови Балеарські острови –
Trips
Путівник Канарськими островами: що подивитись, корисні поради
Канарські острови Усі 13 островів Канарського архіпелагу
Trips
Путівник по Фуертевентурі: що подивитись, корисні поради
Острів Фуертевентура Острів Фуертевентура –
Trips
Путівник по Жироні: що подивитись, корисні поради
Жирона На високому пагорбі над річкою розкинулася чудова Жирона.
Trips

Інші визначні місця

Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв
Trips
Кафедральний собор Жироні: інформація про об’єкт, поради туристам
Кафедральний собор Жироні розташований
Trips
Ринок Бокерія: інформація про об’єкт, поради туристам
Один з найбільших та найвідоміших
Trips
Королівський музей Фалуас: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей королівських барж (Museo
Trips
Лос Гігантес: інформація про об`єкт, поради туристам
Назву невеликого курортного селища
Trips
Королівський театр Мадрида: інформація про об’єкт, поради туристам
Королівський театр Мадрида (Teatro
Trips
Королівський собор святого Франциска Великого: інформація про об’єкт, поради туристам
Королівський собор Святого Франциска
Trips
Дім Амальє: інформація про об’єкт, поради туристам
Будинок Амальє – одна з найяскравіших
Trips
Пляж Барселонета: інформація про об’єкт, поради туристам
Пляж Барселонета завдовжки 1,1
Trips
Будинок Вісенса: інформація про об’єкт, поради туристам
Casa Vicens – приватна літня
Trips
Шлях Святого Якова: інформація про об’єкт, поради туристам
Шлях Святого Якова (El Camino de
Trips
Площа Іспанії у Барселоні: інформація про об’єкт, поради туристам
Площа Іспанії – одна з головних
Trips