Путівник Монголією: що подивитись, корисні поради

Монголія

Монголія — країна, де мало що змінилося з давніх часів. Більшість населення досі живе у юртах, але ведуть кочовий спосіб життя не так на конях, але в японських вантажівках, переміщаючись із місця на місце у пошуках кращого корму худоби. Туристи їдуть сюди, щоб побачити красиві, практично незаймані людиною, степові пейзажі, величні Алтайські гори зі сніговими вершинами та кришталево чисті озера. Монголія захоплює і водночас дарує відчуття умиротворення.

Географічне положення та екологічна ситуація країни зумовили розведення тут кашмірських кіз. У 90-х роках минулого століття їхня вовна зацікавила італійський бренд Loro Piana, який виготовляє речі з кашеміру класу люкс. Монголія — одна з тих країн, яка постачає сировину для їхнього пошиття.

Путівник Монголією: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Монголія – ​​незалежна держава, які не мають виходу до моря. На півночі межує з Росією, на півдні, заході та сході – з Китаєм. Рельєф країни – гірські вершини на півночі та заході, мальовничі рівнини на сході та горбисті пустелі на півдні. Монгольський Алтай – найвищий гірський масив країни завдовжки 900 км. Річки починають свій шлях у Сибіру та Далекому Сході і впадають у озера, яких тут тисячі.

Адміністративно-територіальний поділ країни включає 21 аймак та столицю Улан-Батор. Кожен аймак ділиться на сомони (райони), зі своїм адміністративним центром, населеними пунктами та багами (бригадами).

Куди поїхати та що подивитися?

Улан-Батор

Улан-Батор – столиця Монголії, а центральна точка міста – площа Чингісхана. Тут завжди вирує життя: шум, метушня і незліченна кількість туристів. Саме на площі знаходяться головні визначні пам’ятки: музеї, урядові будівлі та бізнес-центри. Щоб побачити панораму міста, достатньо піднятися на Меморіал Зайсан, який відкрили у 1979 році, на честь 50-х роковин перемоги радянсько-монгольських військ у боях на Халхін-Голі. Одна з найпоширеніших пам’яток і архітектурний символ міста – монастир Гандан (у перекладі з монгольської – “велике місце абсолютного щастя”). Тут щодня проводяться буддійські церемонії, тому місцеве населення часто буває тут. Туристи ж люблять робити фотографії на тлі 26-метрової статуї Будди,

Дархан

Дархан – друге за величиною місто Монголії та центр виробництва. Перше підприємство у країні, металургійний завод, збудували саме тут. Дархан ще називають “містом дружби”, оскільки він підтримує толерантні відносини з багатьма країнами світу. Територія міста умовно поділена на дві частини – Старе та Нове місто. У Старій частині розташований знаменитий буддійський монастир Kharagiin Khiid – центр паломництва буддистів. У Новому місті, побудований буддійський комплекс, що приваблює безліч молодят зі всього світу. Але архітектура новобудов не дивує витонченістю: звичайні сірі будинки з цегли, але з родзинкою — традиційним монгольським вертикальним листом, який був до кирилиці.

Ерденет

Ерденет – маленьке місто, яке тільки почали забудовувати багатоповерхівками. Головна пам’ятка – Монумент Дружби, який скріплює доброзичливі стосунки між російським та монгольським народами. Зверху відкривається чудовий краєвид на місто та мальовничі околиці. На центральній площі знаходиться Музей гірничої справи, а також пам’ятник будівельникам міста трактор Т-100М на постаменті. Тут кілька буддійських пам’ятників: храми Ганданшадувлін та Норовлін та молитовня на гірському схилі, де стоїть велика статуя Будди. На місцевому ринку можна придбати національний одяг та сувеніри. Але за головними пам’ятками, природною красою варто відправитися в національний парк «Монголія XIII століття». Це місце покаже, якими були табори кочівників у давнину.

Чойбалсан

Чойбалсан – місто, розташоване на річці Херлен і назване на честь монгольського маршала Хорлогійна Чойбалсан – національного героя, який очолив монгольську армію в битві на річці Халхін-Гол. На честь цієї видатної події було збудовано цілий музейний комплекс, який включає історичний музей, меморіал переможцям та пам’ятник маршалу. Уряд робить все можливе, щоб утримувати комплекс у належному вигляді. Ще одна важлива історична пам’ятка міста – монастир Данраг, зведений у 1840 році. Раніше в його стінах проживало 800 ченців, а будова включала три північні і чотири південні храми. Згодом монастир зруйнували, а ченців заарештували. Але, 1990 року, будівлю відновили і сьогодні тут є два маленькі храми, в яких мешкає 35 ченців.

Ховд

Ховд – найстаріше та багатонаціональне місто Монголії. Головна його особливість – однойменна річка, яка несе свої води Монгольським Алтаєм, народжуючись з озера Хурган-Нуур. Унікальність водної артерії у тому, що її води не приймає жоден океан, вони закінчуються у безстічних районах центру Монголії. Любителів природи та активного туризму зацікавить печера Гурван-Хойд-Ценхерійн – природна будова обвального типу, що складається з двох ходів. Її протяжність – 220 метрів. Цікаво це місце своїми загадковими наскальними написами. На території міста розташований музей Ховда, де представлені національні костюми, археологічні знахідки, реліквії буддистів, статуї та древні манускрипти.

Національні особливості жителів Монголії

  • Монголи волелюбні. Вони – спадкоємці великої Монгольської імперії – найбільшої в історії.
  • Місцеві жителі неквапливі. Робота в полі привчила їх виконувати ті самі дії тривалий час: заготовляти шерсть, доїти корів і кіз, пасти худобу.
  • Тут повсюдно використовують велику худобу для пересування. Майже всі монголи добре тримаються в сідлі.
  • Мешканці країни гостинні, з радістю запрошують туристів до будинку та пропонують їм традиційний монгольський напій – кумис із кобилячого молока.
  • Релігія Монголії – складна система. Багато хто воліє буддизм Тибету і поклоніння місцевим духам. Основні поняття “монгольського буддизму” – сансара (реальний світ) і нірвана (блаженне небуття) – множинна всесвіт, що не характерно для традиційного буддизму.
  • Національна кухня заснована на м’ясних стравах з козлятини та телятини. Молочні страви та напої найчастіше готують із кумису — кислого кобилячого молока.

Визначні пам’ятки

Неспішна чарівність буддійського способу життя, споглядання природної краси і усамітнення — все це чекає на туриста, який вирушить пізнавати Монголію.

Коли найкраще відвідати Монголію?

Клімат Монголії – різко континентальний. Тут суворі зими та спекотне сухе літо. Протягом доби температура може різко змінюватись. У січні стовпчик термометра вдень сягає -15 °C, а вночі – до -30 °C. Влітку жарко і дуже душно. У липні – вдень до +25 °C, вночі повітря остигає до +11 °C. Найкращий час для відвідування – з травня по жовтень. Влітку, звісно, ​​можуть йти дощі. Але не варто їх боятися – вони сильні, проте тривають недовго. Якщо вирішили приїхати взимку, будьте готові до того, що більшість туристичних баз закриті.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips